Beni Dinden Çıkaran Ayetler

pereseler

Üye
Düşünce
Ateist
Beni dinden çıkaran asıl ayetleri yazmak isterim:

Nur süresi 33 ayet
33. Evlenmeye güçleri yetmeyenler de, Allah kendilerini lütfuyla zengin edinceye kadar iffetlerini korusunlar. Sahip olduğunuz kölelerden "mükâtebe" yapmak isteyenlere gelince, eğer onlarda bir hayır görürseniz onlarla mükâtebe yapın.(3) Allah'ın size verdiği maldan onlara verin. Dünya hayatının geçici menfaatlerini elde etmek için iffetli olmak isteyen cariyelerinizi fuhşa zorlamayın. Kim onları buna zorlarsa bilinmelidir ki hiç şüphesiz onların zorlanmasından sonra Allah (onları) çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir.

- şimdi bu ayetle ilgili iki sorum var
1. Muhammed ne iş yapıyormuş ?,
2. ben iffetli kalacağım diyebilecek cariye var olabilir mi ?
- ben birinci soruma yanıt bulamadım ama ikinci soruma yanıt buldum,
hemde kuranda
Nisa süresi 80 ayet
80. Kim peygambere itaat ederse, Allah’a itaat etmiş olur. Kim yüz çevirirse, (bilsin ki) biz seni onlara bekçi göndermedik.
-demek ki iffetine sadık kalabilecek cariye yok. peygamber bir iş yapacaksın der ise yapacaksın yoksa Allah!a karşı gelmiş olursun.
kuranda geçen "fuhuş" kelimesini açıklar isek, zina iki kişi arasında yapılandır, fakat "fuhuş" üç kişi arasında olana denilir, yani biri satar biri alır biri maldır.
Muhammed ne iş yapıyordu acaba çok merak ediyorum.

Gelelim bir diğer ayete, din kitabı kuran küfür eder mi yahu ?
evet. harbi küfür ediyor bana.
Bakara süresi 142 ayet
﴾142﴿
İnsanlardan bir kısım sefihler, "Onları şimdiye kadar yöneldikleri kıbleden vazgeçiren sebep nedir?" diyeceklerdir. De ki: "Doğu da batı da Allah’ındır. O, dilediğini dosdoğru yola iletir."
-bakın diyanet Türkçede kullanılmayan kelimeleri kullanarak yumuşatmaya çalışıyor,
ama yine de olsa çok net,
aslında ayet şöyle
"Bazı beyinsizler olacak, kıblenin yönü neden değişti diye soracak, de ki doğu da batı da Allahın'dır.

-bunda da iki sorum var:
1. kıblenin yönü neden değişti diye sorar isem kuran bana beyinsiz diyor, soruya küfürle cevap olur mu yahu?,
2. madem ki doğu da batı da Allah'ın, neden kıbleyi arayıp namaz kılıyoruz ?.
-Dinler bilinç altı işlenmiş ve kandırılmak için uydurulmuş konulardır,
bu güne kadar hangi din insanlık için bir fayda sağlamış?
as kes öldür demekten başka bir şey değildir.
tüm dinler katliam için vardır.

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
1-) Cariyeden bahsediyorsun, s*ks işçisinden değil. O zamanda cariyelerin ne için kullanıldığı belli Kuran bunun önüne geçmeye çalışıyor.
2-) Peygamber böyle birşey isteyemiyeceği için bu konuda kapanmış olur.

"tüm dinler katliyam için vardır" :D.

İslam kolaylık dinidir.

"Allah, insanı ancak gücünün yeteceği işle mükellef tutar..." (Bakara, 285)

"Allah, sizin için kolaylık göstermek diler, zorluk çıkarmak istemez..." (Bakara, 185).

Kur'an'da İslam'ın kolaylıklar dini olduğu bu şekilde açıklanırken Peygamberimiz de, bu hususta hadisi şeriflerinde şu prensipleri vaaz etmişlerdir:

"Ben ancak alemlere rahmet olarak gönderildim. Azab için, zorluk vermek için gönderilmedim..."

Yoksulları ve ihtiyacı olan herkese yardım etmeyi farz kılar. Örneğin zekat. Bunu Allah için yapan binlerce insan var. Sadaka, fitre v.s v.s. Yoksullara ve ihtiyacı olanlara yardım eder İslam dini. Bir sürü vakıf var bunlar için, İslamic Relief v.b.

Hayvanlara iyi davranılmasını emreder. Yaşlılara saygılı olmayı, ebeveynlerine saygılı itaatkar olmanı emreder. Küçük kız çocuklarının diri diri gömüldüğü zamanda Kadınlara değer getirmiştir. Onların da erkeklerden bir üstünlüğü olmadığını, üstünlüğün ancak takva ile olduğunu bildirmiştir. Şimdi dersiniz ya kadınlarla erkekler kuranda eşit değil. "Eşitlik adalet değildir." Erkeklerin yükümlü oldukları konular kadınlarınkinden fazladır. Buna göre Rabbim herkese ihtiyacı olan gücü kuvveti vermiştir.

Sadece yapılan savaşlar sonucunda İslam katliam dinidir diyorsanız da yapabiliceğimiz birşey yok. Dinler olmasa sanki savaş olmayacak ölümler olmayacak değil mi? Savaşlar aç gözlülükten, güç kuvvet üstünlüğünden çıkıyor. Ülkeler birbirlerini sömürüyor. Kuran ve İslam bunun önüne geçmeye çalışır. Kimsenin hakkını kimseden almayın der. Birbirlerinize yardımcı olun, hep beraber İslam'a barış dinine girin der. Savaşta karşı taraf barışa yanaşırsa sizde yanaşın der. Savaşırken Allah yolunda savaşın aşırıya kaçmayın der.

Sen hala savaşlardan v.b şeylerden ötürü İslam dini katliam dinidir diyorsan. O zaman savaşan tüm toplumlar, sende* dahil olmak üzere hepiniz birer katilsiniz dostum. Selametle...

alemdar27

Üye
Düşünce
Deist
Beni dinden çıkaran asıl ayetleri yazmak isterim:

Nur süresi 33 ayet
33. Evlenmeye güçleri yetmeyenler de, Allah kendilerini lütfuyla zengin edinceye kadar iffetlerini korusunlar. Sahip olduğunuz kölelerden "mükâtebe" yapmak isteyenlere gelince, eğer onlarda bir hayır görürseniz onlarla mükâtebe yapın.(3) Allah'ın size verdiği maldan onlara verin. Dünya hayatının geçici menfaatlerini elde etmek için iffetli olmak isteyen cariyelerinizi fuhşa zorlamayın. Kim onları buna zorlarsa bilinmelidir ki hiç şüphesiz onların zorlanmasından sonra Allah (onları) çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir.
benimde dinden uzaklaşmama sebep olan ayetlerin en başında gelir. Ayetin nuzül sebebine gelecek olursak; kutup yıldızı gibi olan sahabelerimizden(!) biri cariyesini fuhuş yapması için zengin birine gönderir, kadıncağız bu işi yapınca zengin adam buna bir hırka hediye eder. cariyenin sahibinin bu iş hoşuna gider ve kadıncağızı tekrar gönderir, kadın gitmek istemez ve peygambere gelir durumu iletir. ve sonrada bu ayet iner "cariyelerinizi fuhşa zorlamayın. Kim onları buna zorlarsa bilinmelidir ki hiç şüphesiz onların zorlanmasından sonra Allah (onları) çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir." işin daha da iğrenci onların zorlanmasından dolayı Allah onları bağışlarmış peki zorlayana ne olacak???

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
benimde dinden uzaklaşmama sebep olan ayetlerin en başında gelir. Ayetin nuzül sebebine gelecek olursak; kutup yıldızı gibi olan sahabelerimizden(!) biri cariyesini fuhuş yapması için zengin birine gönderir, kadıncağız bu işi yapınca zengin adam buna bir hırka hediye eder. cariyenin sahibinin bu iş hoşuna gider ve kadıncağızı tekrar gönderir, kadın gitmek istemez ve peygambere gelir durumu iletir. ve sonrada bu ayet iner "cariyelerinizi fuhşa zorlamayın. Kim onları buna zorlarsa bilinmelidir ki hiç şüphesiz onların zorlanmasından sonra Allah (onları) çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir." işin daha da iğrenci onların zorlanmasından dolayı Allah onları bağışlarmış peki zorlayana ne olacak???
Zorlayan da bu konu hakkında sonradan pişman olup gerçekten Allah'a sığınırsa, ne mutlu ki Allah merhametlidir affedicidir. Ama kul hakkıdır bu kul affeder mi? :).

Düşünce
Deist
Ahzab 50:Ey peygamber! Mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verip de elinin sahip olduğu kadınları, seninle birlikte hicret eden amca kızlarını, hala kızlarını, dayı kızlarını, teyze kızlarını, kendini peygambere mehirsiz olarak bağışlar da peygamber de onunla evlenmek isterse böyle bir mümin kadını -ki sonuncusu diğer müminlere değil, zatına mahsustur - sana helâl kıldık. Müminlere eşleri ve sahip oldukları kadınları hakkında hangi kuralları geçerli kıldığımızı biliyoruz. Sana mahsus olanı güçlük çekmeyesin diye meşrû kıldık. Allah çok bağışlayıcı, pek esirgeyicidir.

Ahzab 37:Allah'ın nimet verdiği ve senin de nimetlendirdiğin kimseye: "Eşini bırakma, Allah'tan sakın" diyor, Allah'ın açığa vuracağı şeyi içinde saklıyordun. İnsanlardan çekiniyordun; oysa Allah'tan çekinmen daha uygundu. Sonunda Zeyd eşiyle ilgisini kestiğinde onu seninle evlendirdik, ki evlatlıkları eşleriyle ilgilerini kestiklerinde onlarla evlenmek konusunda müminlere bir sorumluluk olmadığı bilinsin. Allah'ın buyruğu yerine gelecektir.

Bunun gibi ayetler bile islamı Muhammed'in uydurduğu belli oluyor.Arabın tanrısı allah Muhammed'in özel hayatıyla ilgileniyor,hatta ahlaksız allah Muhammed'in evlatlık eşiyle evlensin diye ayet bile indiriyor.Bu ayetler bile Kuran'ın yalan olduğunu adeta gözler önüne seriyor.Kurandaki bu ayetlere rağmen,insan nasıl müslüman olur aklım hiç almıyor.İslam bir arap bedevi Muhammed tarafından uydurulan bir dindir.

Burcuva

☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Söz konusu Kuran pasajında af diye bir konudan bahsedilmesi utanç vericidir. İlkel yağmacı cahillerin böyle utanç verici rezaletlere imza atması şaşılacak bir şey değil. Adamlar cahil ve yağmacı!

Böyle bir konuda aftan söz edilemez. Böyle bir konuda aftan söz etmek demek zorlamayın ama hadi neyse zorlarsanız da o kadar sorun da değil hadi ben görmeden azıcık zorlayın bari demektir. Böyle bir konuda söylenmesi gereken af maf değil bundan sonra cariyesini fuhuşa zorlayan olursa anasından emdiği sütü burnundan getiririm haberiniz olsun hiç acımam şeklinde olmalıdır.

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Söz konusu Kuran pasajında af diye bir konudan bahsedilmesi utanç vericidir. İlkel yağmacı cahillerin böyle utanç verici rezaletlere imza atması şaşılacak bir şey değil. Adamlar cahil ve yağmacı!

Böyle bir konuda aftan söz edilemez. Böyle bir konuda aftan söz etmek demek zorlamayın ama hadi neyse zorlarsanız da o kadar sorun da değil hadi ben görmeden azıcık zorlayın bari demektir. Böyle bir konuda söylenmesi gereken af maf değil bundan sonra cariyesini fuhuşa zorlayan olursa anasından emdiği sütü burnundan getiririm haberiniz olsun hiç acımam şeklinde olmalıdır.
Neye göre cahil, neye göre yağmacı?

Düşünce
Muvahhid
Mealcilerin "eymanukum" kelimesini "sağ el/cariye" diye çevirdiği kelime yanlıştır. Eğer elden bahsetseydi "eydikim" kelimesini kullanırdı. Kur'an'da "eymanukum" kelimesi hep "yemin/sözleşme" anlamında geçmektedir. BKNZ: 2:224-2:225-3:77-4:33-5:53-5:89-5:108

Burcuva

☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Tabii. Niyet önemli işte okurken.
Tabii, öyle "bu Allahtan" diye peşin yargıyla aptesler alıp eüzüler besmeleler çekerek okursan ne yazdığını anlaman olanaksız. Çanakkale boğazı yazsa sütten yandı ağzı anlarsın. Yoğurdu niye üflediğini buna dayanarak açıklarsın! İşin acayibi ne kadar komik olduğunu bile göremezsin!