Beyrut Patlaması

Efe

ll ☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
Yani... Ben boşa konuşmam evlat... Neyse tamam affedildin. Maksadım biraz ağzın laf yapmayı öğrensin. Lafın altında kalma diyeydi. Tabii yaşın müsait, öğrenirsin zamanla bir çok şey.
zamanla öğreneceğim şeyi şimdi söylesen ? :)
çünkü bir kusurumu başkalarının affetmesine çok sıcak bakmıyorum.

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
zamanla öğreneceğim şeyi şimdi söylesen ? :)
çünkü bir kusurumu başkalarının affetmesine çok sıcak bakmıyorum.

Yok yahu, öyle değil. Yani ben bahse girmeye davet edince ağzın ne laf yapabilir onu kastettim. Lafa karşı laf espriye karşı espri üretmeyi öğrenmenden bahsettim.

• Harika
Tepkiler: Efe

Retrospective

lll ☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
@6lack de Furor ve @Science neye gülüyonuz lan? Yasakladığım için göremiyorum. İstesem görürüm tabii ama merak etmeme gerek yok. Ama niye güldüğünüzü az merak etmedim değil ha! (:D Daha ötmese yasağını kaldıracaktım da daha ötüyor, dursun… Hasta zırvaları ile uğraşamam.

Hayır insan gelip direk çatmaz yahu! Önce bir olmaz öyle filan der be! Öyle direk kafadan dalınır mı yahu!!! :kay:
Bir caminin hasar aldığını söylemiş. Ben de onu alıntılayıp "Allah evini korumamış." falan dedim. :ggsy:

• Beğen
Tepkiler: Efe

Hoder

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Ateist

Patlamanın sorumlularının cezalandırılması ve kısas uygulanması gerektiğini kaydeden Kurdi, "Bu olay böyle kapanmayacak. İnşallah, içinde bulunduğumuz bu acı durumların değişmesine vesile olacak." değerlendirmesinde bulundu.

Tam komedi.
Kısas(idam) yapılsın mı? Sorumluların yaşamaya hakkı yokmudur? Evet yoktur da.
Binlerce kişinin acısının kısası 1 veya 100 kişiye nasıl tatbik olacak?

İdam et sorun yok. Ama kısas ile adalet sağlanmış olmuyor. Yani hakiki manada bir kısas(eşleşi) söz konusu olmuyor.

Misal, İran' da adamın teki birinin yüzünde yara açıyor, iz bırakıyor.
Yakalanıp yargılanıyor. Kısasa hükmediliyor.

Hükmedilenin suratı aynı şekilde çizile. Çizilmesine çizdiniz ama adalaet sağlandımı?
Biri suratının çizilceğini bile bile zarar verdi. Diğeri ise istemediği halde ömür boyu bu sonuca katlanmak zorunda.

Kısas(ikame) olmadı yani. Adalet sağlanamadı. Buna aynı sonuç değil, misli ile ceza versen gene adalet sağlanamaz.

İstemeden bir şeye katlanma ancak kazalar sonucu olabilir. %100 faili, müdahalecisi olmayan istenmeyen kazalar.
Kişi doğa gezisine çıkar, tırmanır yamaçtan ayağı kayar düşer yaralanır. Bu kazadır. Bunun sonucuna birey katlanır. Çünkü dışarıdan kaynaklı bir, kişi, faktör olayda yoktur.

Diğer bütün olaylarda istemeden, dogmatik bir acı- elem v.s. söz konusu. Kısasla adaleti sağlamanız mümkün değildir. Çizik atanın suratını kızgın yağla tanınmaz hale soksanız gene adamın hakkını ödeyemezsiniz. Adam mecbur mu ömür boyu istemediği bir izle dolaşmaya?

Hadi bakalım çok bilmiş bu ''ibrahimi tanrı'' nasıl adaleti sağlarmış? Bizi aydınlatsın, ikna etsin bu sözde müslişler, diper teistler v.s.

Yazan tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni

Tam komedi.
Kısas(idam) yapılsın mı? Sorumluların yaşamaya hakkı yokmudur? Evet yoktur da.
Binlerce kişinin acısının kısası 1 veya 100 kişiye nasıl tatbik olacak?

İdam et sorun yok. Ama kısas ile adalet sağlanmış olmuyor. Yani hakiki manada bir kısas(eşleşi) söz konusu olmuyor.

Misal, İran' da adamın teki birinin yüzünde yara açıyor, iz bırakıyor.
Yakalanıp yargılanıyor. Kısasa hükmediliyor.

Hükmedilenin suratı aynı şekilde çizile. Çizilmesine çizdiniz ama adalaet sağlandımı?
Biri suratının çizilceğini bile bile zarar verdi. Diğeri ise istemediği halde ömür boyu bu sonuca katlanmak zorunda.

Kısas(ikame) olmadı yani. Adalet sağlanamadı. Buna aynı sonuç değil, misli ile ceza versen gene adalet sağlanamaz.

İstemeden bir şeye katlanma ancak kazalar sonucu olabilir. %100 faili, müdahalecisi olmayan istenmeyen kazalar.
Kişi doğa gezisine çıkar, tırmanır yamaçtan ayağı kayar düşer yaralanır. Bu kazadır. Bunun sonucuna birey katlanır. Çünkü dışarıdan kaynaklı bir, kişi, faktör olayda yoktur.

Diğer bütün olaylarda istemeden, dogmatik bir acı- elem v.s. söz konusu. Kısasla adaleti sağlamanız mümkün değildir. Çizik atanın suratını kızgın yağla tanınmaz hale soksanız gene adamın hakkını ödeyemezsiniz. Adam mecbur mu ömür boyu istemediği bir izle dolaşmaya?

Hadi bakalım çok bilmiş bu ''ibrahimi tanrı'' nasıl adaleti sağlarmış? Bizi aydınlatsın, ikna etsin bu sözde müslişler, diper teistler v.s.
İslamda kısasın haricinde olabildiğince maddi tazminat da vardır. Sonlu hayatta mutlak adalet zaten mümkün olmayabiliyor. İslama göre uygulanan hükümlerde mutlak adalete olabildiğince yaklaşılır, mutlak adaletin sağlanmasının mümkün olmadığı yerde mutlak adalet sonsuz hayata bırakılır

Hoder

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Ateist
İslamda kısasın haricinde olabildiğince maddi tazminat da vardır. Sonlu hayatta mutlak adalet zaten mümkün olmayabiliyor. İslama göre uygulanan hükümlerde mutlak adalete olabildiğince yaklaşılır, mutlak adaletin sağlanmasının mümkün olmadığı yerde mutlak adalet sonsuz hayata bırakılır
Sen hala buradamısın?

Cevap mı bu?

Cevap bekleyen sorulara hala cevap veremedin. Uyduruklardan, zırvalardan cevap olmaz.
Cevap verili soruları inkar etmekle. Cevapların verili olduğu gerçeği de değişmiyor.

Hülasa, gerçekleri, somutları inkar etmekle hayaller gerçek olsaydı. 1400 senede yeryüzü tamamı ile paklam olurdu.

Hoder

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Ateist

Hoder

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Ateist

ArabiToplum aptal değil. Meclis ve Cumhur Reisin istifasını istiyor.

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Artık bu olay milat olmalı ve halkı muslim ülkeler İslami terör örgütlerine yardım ve yataklıktan vazgeçip bu teröristlerin tüm barınma olanaklarını ortadan kaldırmalılar. Artık yeter. Bu katil pisliklerin açtıkları belalara insanlar daha fazla katlanmak zorunda olmadıklarını anlamalılar.

Herkes bilir ki bu amonyum sülfat patlayıcı güçlendiricidir. Bir kamyonu bununla doldurduğunda ortasına da bir plastik patlayıcı yerleştirdiğinde patlayıcının gücü katlanarak artar. Bu madde büyük miktarda limana niye geliyor? Bunu getirten Hizbullah'tan başkası değil. Bununla eylemler yapacağı için getirtiyor.

Patlamanın kaza ile mi sabotaj ile mi ortaya çıktığının önemi yok. Önemli olan Lübnan hükümetinin bu terör örgütüne göz yumması. Tabii ki İsrail güvenliğine direk yönelen böyle bir tehdidi bertaraf etmiş olabilir. Bu gizli bir operasyon olacağı için bunu bilemeyiz. Bu konuda ancak tahminde bulunabiliriz. Ama bunun önemi yok.

Önemli olan, hükümetler terör örgütlerini bizim çocuklar olarak görmemeli! Buna son vermenin zamanı geldi de geçti!

Hoder

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Ateist
Artık bu olay milat olmalı ve halkı muslim ülkeler İslami terör örgütlerine yardım ve yataklıktan vazgeçip bu teröristlerin tüm barınma olanaklarını ortadan kaldırmalılar. Artık yeter. Bu katil pisliklerin açtıkları belalara insanlar daha fazla katlanmak zorunda olmadıklarını anlamalılar.

Herkes bilir ki bu amonyum sülfat patlayıcı güçlendiricidir. Bir kamyonu bununla doldurduğunda ortasına da bir plastik patlayıcı yerleştirdiğinde patlayıcının gücü katlanarak artar. Bu madde büyük miktarda limana niye geliyor? Bunu getirten Hizbullah'tan başkası değil. Bununla eylemler yapacağı için getirtiyor.

Patlamanın kaza ile mi sabotaj ile mi ortaya çıktığının önemi yok. Önemli olan Lübnan hükümetinin bu terör örgütüne göz yumması. Tabii ki İsrail güvenliğine direk yönelen böyle bir tehdidi bertaraf etmiş olabilir. Bu gizli bir operasyon olacağı için bunu bilemeyiz. Bu konuda ancak tahminde bulunabiliriz. Ama bunun önemi yok.

Önemli olan, hükümetler terör örgütlerini bizim çocuklar olarak görmemeli! Buna son vermenin zamanı geldi de geçti!

Bizim Tazmanya toplumumuzdan başka kendisini öldürenleri, parasını gasp edenleri şakşaklayan ''korkak'' bir toplum var mı acaba?

TENTEN

☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Panteist
Beyrut patlamasında anlamadığım çok şeyler var.
Gübre deposu patladı diyorlar.

Ama amonyum nitrat veya potasyum nitratın tek başına patlaması imkansız.
Büyük oranda yakıt ile homojen olarak karıştırılması gerekir.

Standart bir şeker itici yakıt formülasyonu genellikle oksitleyici yakıt oranı 65:35 olacak şekilde hazırlanır. Ancak, bu formülasyonun yakıtı bir parça zengindir. Bu oran erimiş durumdaki formülasyonun daha çok sıvı halde olmasını sağlar. Katkı maddeleri toplam yakıtın %0-10 arasında olabilir. Model roketçilikte uçuş gerçekleştirmeye yarayacak birçok farklı formülasyon vardır.

Alıntı

Son konular