Bilim Adamları Beynin Gizemini Çözmek İçin Esnek Sentetik Lif Üretti

Kaybeden Şair

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Bilim adamları ilk kez görsel, elektriksel ve kimyasal sinyalleri bir arada beyne aktarabilecek saç kılı inceliğinde esnek sentetik lif üretmeyi başardı.

bilim-adamlari-beynin-gizemini-cozmek-icin-esnek-sentetik-lif-uretti.jpg

Mühendislik, kimya ve biyoloji gibi farklı alanlardan bilim adamları, beynin gizemini çözecek müthiş bir buluşa imza attı. Saç kılı inceliğindeki esnek sentetik lif sayesinde ilk kez görsel, elektriksel ve kimyasal sinyaller bir arada beyne aktarılabilecek.

Farklı alanlardan bilim adamları çalıştı.

"Nature Neuroscience" dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, beynin yumuşak ve kıvrımlı yapısına uyum sağlayabilen lif, mühendislik, kimya, biyoloji gibi farklı alanlardan bilim adamlarının ortak çalışmasıyla üretildi.

Bilgi alışverişini birleştirmeye olanak tanıyor.

Esnek yapısı sayesinde sert ve metalik protezlere oranla beyinde daha uzun süre kullanılabilen yeni lifler, farklı cihazlarla beyne yapılan genetik, görsel, elektriksel ve kimyasal bilgi alışverişini birleştirmeye olanak tanıyor.

Beyin hakkında daha detaylı bilgi sağlanabilecek.

Bilim adamları, böylece beyinde hala gizemini koruyan bölgelerin işlevleri ve bu bölgeler arasındaki ilişkiler hakkında daha detaylı bilgi sağlanabileceğine işaret etti.

Araştırmacılar, yeni buluşu daha da küçülterek vücuttaki sinir dokularına mümkün olabilecek en yakın boyuta getirmeyi amaçlıyor.

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Bilim adamları ilk kez görsel, elektriksel ve kimyasal sinyalleri bir arada beyne aktarabilecek saç kılı inceliğinde esnek sentetik lif üretmeyi başardı.

Mühendislik, kimya ve biyoloji gibi farklı alanlardan bilim adamları, beynin gizemini çözecek müthiş bir buluşa imza attı. Saç kılı inceliğindeki esnek sentetik lif sayesinde ilk kez görsel, elektriksel ve kimyasal sinyaller bir arada beyne aktarılabilecek.

Farklı alanlardan bilim adamları çalıştı.

"Nature Neuroscience" dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, beynin yumuşak ve kıvrımlı yapısına uyum sağlayabilen lif, mühendislik, kimya, biyoloji gibi farklı alanlardan bilim adamlarının ortak çalışmasıyla üretildi.

Bilgi alışverişini birleştirmeye olanak tanıyor.

Esnek yapısı sayesinde sert ve metalik protezlere oranla beyinde daha uzun süre kullanılabilen yeni lifler, farklı cihazlarla beyne yapılan genetik, görsel, elektriksel ve kimyasal bilgi alışverişini birleştirmeye olanak tanıyor.

Beyin hakkında daha detaylı bilgi sağlanabilecek.

Bilim adamları, böylece beyinde hala gizemini koruyan bölgelerin işlevleri ve bu bölgeler arasındaki ilişkiler hakkında daha detaylı bilgi sağlanabileceğine işaret etti.

Araştırmacılar, yeni buluşu daha da küçülterek vücuttaki sinir dokularına mümkün olabilecek en yakın boyuta getirmeyi amaçlıyor.
O küçücük beyninle bilimin her şeyi bileceği masalına kendini öyle kaptırmışsın ki kendin hakkında bilmen gereken şeyleri unutmuşsun.

Ben kimim? Nereden geldim? Nereye gidiyorum? Hayatın amacı ne?
Sen bırak beynin gizemini, onu ilim halleder. Sen kendinle ilgili gizemi çözdün mü?

Aylin

Yasaklı Üye
Düşünce
Ateist
O küçücük beyninle bilimin her şeyi bileceği masalına kendini öyle kaptırmışsın ki kendin hakkında bilmen gereken şeyleri unutmuşsun.

Ben kimim? Nereden geldim? Nereye gidiyorum? Hayatın amacı ne?
Sen bırak beynin gizemini, onu ilim halleder. Sen kendinle ilgili gizemi çözdün mü?
Saygısızlık olmasın ama gerçekten dedikleriniz saçma. Hem insanlara bildiğin hakaret ediyordun. Ayrıca sen onun bildiği şeylerin yüzde 1'ini bile bilmiyorsundur.

Aylin

Yasaklı Üye
Düşünce
Ateist
Senin Kitabın düşünme organına kalp diyor. Ama biliyoruz ki düşünme organımız beyindir.

Heretik

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Hakaret ve cinsiyetçilik ne zaman makul oldu?

Heretik

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Tüm yazılarında cinsiyetçilik, kadın ayrımı, ışid zihniyeti var. Şimdi de burs ayağına buradaki bir üyenin beynini yıkamaya çalışıyorsun.

Heretik

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Hiç bir halt olmayan bir adam, sorgulayan araştıran bir Ateiste mi laf ediyor? Git nerede kime tapınırsan tapın ama kimseyi kendin gibi boş yapmaya çalışma

Heretik

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Benim din bilgim senin kelime haznenden daha fazla.

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Hayatı boyunca ne tefsir, ne siyer okumuş insanlar, ayet ve hadislerin nüzûl sebeplerini bilmeyen insanlar, Kuran ve bir kaç hadis okudum diye kendini din bildigini sanıyor. Ne fıkıhtan ne ictihaddan ne usûlden haberiniz var. Yaram yamalak bellediğiniz şeylerle İslâm'ı eleştiriyorsunuz. Ve çok büyük bir hata yapıyorsunuz. Anlamak için çabalamıyor başkalarını da saptırmaya çalışıyorsunuz. Ebedi cehennem azabına koşuyorsunuz. Çok pişman olacaksınız.

Kaybeden Şair

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Abi biz sizi saptırmaya çalıştık mı? Sadece ettiğimiz soruları sorduk sizin düşüncelerinizi merak ettik.Ve bu konularda tartıştık.Sizin inancınıza da hep saygı duyduk.Hatta bazen arkadaşlarım cumaya gitsin diye onlara yardım ediyorum.İnançlarına saygı duyuyorum.

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Abi biz sizi saptırmaya çalıştık mı? Sadece ettiğimiz soruları sorduk sizin düşüncelerinizi merak ettik.Ve bu konularda tartıştık.Sizin inancınıza da hep saygı duyduk.Hatta bazen arkadaşlarım cumaya gitsin diye onlara yardım ediyorum.İnançlarına saygı duyuyorum.
Sen anlayışlı bir arkadaşımızsın, inşallah Allah sana doğru yolu göstericek.

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Biz Hanefi Maturidi'yiz, biz de her ilim kıymetlidir. İlim Çin'de bile olsa alırız. Yani İslâm terakkiye mani değildir.