Bir Agnostiğin Gözünden İslam

Devil-F

Yazar
Mesajlar
47
Tepki puanı
21
Düşünce
Muvahhid

Keşke bizim ülkemizde de böyle mantıklı değerlendirmeler yapan inkarcılar olsa, sonuçta inanmasanız bile keşke yalanlar ile karalama yapmazsanız..

Peygamberimiz çok iyi bir insandır.. Onu ancak Kuran'dan tanıyabilirsiniz..
Tek eleştirdiğiniz konu Hz. Zeynep ile evliliği ki orada da çok ciddi bir devrim var sınıflı toplum yapısını sınıfsız yapmak istiyor.. Bu konuda aşağıdaki videodan bilgilenebilirsiniz..


Uydurulan dine kızıp Kuran'ı inkar ederseniz kendinize çok yazık edersiniz.
Evet savaş ile ilgili ayetler var ama olmaması saçma olurdu savaş diye bir olgu var zaten hangi yerde olursa olsun var. Bu nedenle savaş ile ilgili hükümler inmeliydi.

Ayrıca Kuran insanların köleleştirilmesini de Muhammed Suresi 4. ayet ile yasaklıyor. Esirlere yalnızca ya geri bırakacaksın ya da fidye karşılığı bırakacaksın öldürme diye bir hüküm yok. Sunni şii mezheplerinde varsa o da beni bağlamaz.

Ahirette Kuran'dan sorumlu tutulacağız mezheplerden değil. Her alime saygımız var ama doğrusu da bu.

Dini istismar edenlerin suçunu niye dine yüklüyorsunuz?

Buhari muhari diye bana hikayeler getirmeyin.. Buhari'nin kitabı kayıptır ortada yok yani onları sahih sanıp Kuran'ı eleştirmeniz bilimsel açıdan da sıkıntılı.. İnsaflı bir eleştiri olmaz..

Hz. Aişe'nin yaşı falan diyorsunuz da bunlar bizi ilgilendirmez ki hem oda yanlış yani Araplar'da yaş ergenlikten sonra sayılırmış. Böyle düşününce en az 18 oluyor. Yaşar Nuri'nin güzel bir eseri var bu konuda.

Din deyince aklınıza sadece Kuran gelmeli başka bir şey değil.
Kuran'da da kötü bir hüküm yok.
 

Son konular

Üst