Biraz gülümseyelim...

kavak

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
10 emir

Musa, dağdaki Tanrı ile olan muhabbetinden sonra nihayet geri döner ve halkına seslenir:
"Arkadaşlar, bir tane iyi ve bir tane de kötü haberim var.
İyi haber: Bize farz olan emirlerin sayısını güç bela 10´a indirebildim.
Kötü haber: Zina yapmak, hălă suç! "

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Şeytan George Bush'u arayıp acil gelmesini istemiş. Onunla görüşürken Boris Yeltsin'i aramış. O da hemen gelmiş. İkisiyle konuşurken Bill Gates'i aramış. O da hemen gelmiş. Üçüne 2000 yılında kıyametin kopacağını bildirmiş. Boris Yeltsin hemen Duma'yı toplamış. "Üzgünüm iki tane çok kötü haber var. Birincisi tanrı varmış. İkincisi 2000 yılında kıyamet kopacakmış." demiş.

O sırada George Bush da Senatoda konuşuyormuş. "Bir iyi bir kötü haber var, Önce hangisi?" demiş.

"Önce kötü haberi ver de iyi haberle moralimiz düzelsin."

"İyi haber, dünya lideri olduğum kanıtlandı. Şeytan ilk beni toplantıya çağırdı." Senatörler yüzünü ekşitmiş.

"Kötü haber?"

"2000 yılında kıyamet kopacak."

O sırada toplantıya en son çağrılan ve katılan Bill Gates hemen uçakla Silikon vadisine uçup yönetim kurulunu toplamış.

"Millet, iki tane çok süper haberim var" demiş.

"Önce az iyi olanı söyle, ötekinde iyice sevinip kutlama yapalım!"

"Haber bir: ABD ve Rusya başkanlarından sonra en önemli kişi benim. Daha süper haber: Milenyum sorunumuz olmayacak!"

2001 yılının yılbaşı kutlandıktan sonra Bush Senato'ya: "Bu şeytan lanetli demiştim, gene yalan söylemiş!"

Boris Yeltsin Duma'ya: "Bir an gerçekten tanrı var ve sonumuz geldi sandım!"

Bill Gates yönetim kuruluna: "Tanrıyı aradım ve Milenyum yazılımını üretmek için sadece ABD de 74 milyar dolar ayrıldığını, israfı sevmediğini tanrıya hatırlattım. Kıyameti ertelemeyi kabul ettirdim! Moore yasasını sürdürdüğümüz müddetçe kıyameti koparmayacağım diye söz verdi. Moore yasasının devamını sağlamak ve kıyameti önlemek için çok çekirdek üretimine başladık ve kuantum bilgisayarı geliştiriyoruz!"

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Siyahi vatandaş ölmüş. Tanrının huzuruna çıkmış. Kulum demiş tanrı, sen sabırlı iyi bir insandın, seni cennetime koyuyorum. Melekler, götürün cennete demiş. Melekler götürürken siyahi vatandaş dönüp şöyle bir tanrıya bakmış. Tanrı durun demiş. Bana söylemek istediğin bir şey mi var?

Evet demiş siyahi vatandaş. Aklıma takılan baz sorular var. Hemen sor demiş tanrı.

Benim derimi niye siyah yarattın? diye sormuş adam. Yavrucuğum tabii ki seni güneş ışınlarından koruması için.

Peki saçlarımı niye kıvırcık yarattın? Yavrucuğum derli toplu dursun, ormanda dikenlere çalılara takılmasın diye.

Peki burnumu niye böyle alamet gibi yarattın? Evladım ormanda avların kokusunu alasın diye.

Peki bütün bunlara okey ama beni niye Manhattan'ın göbeğinde yarattın???!!!

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Adam kamyonun altında kalıp acil hastaneye kaldırılmış. Hayata döndürülmüş. Tanrım hayatımı bağışla ne olur beni iyileştir diye yalvarmış. Duası kabul olup iyileşmeye başlamış. Hastanede yatarken hazır gelmişken beni bir de estetik yapın demiş. John Travolta hayranıyım, ona benzemek istiyorum!

Adam madem hayata yeniden döndü, bu isteğini de gerçekleştirelim demiş doktorlar ve estetik yapıp John Travolta'ya benzetmişler. Adam hastaneden çıkarken sürekli telefonla selfi çekiyormuş. Bunun sonucunda otomobilin altında kalmış. Ölmek üzereyken: "Ama tanrım sana yalvarmıştım beni bağışla iyileştir diye?"

"Aaaa sen misin, pardon tanıyamadım!!!"

kavak

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Halat

On tanesi erkek ve bir tanesi kadın olan 11 kişi, helikopterden sarkan bir halata tutunmuş vaziyette, hiç de iç açıcı olmayan akibetlerini düşünmektedirler. Halatın 11 kişiyi taşıyamayacağını bildikleri için, aralarından birisinin halatı bırakmasının gerektiğine karar verirler.
Ancak o kişinin kim olacağına ise bir türlü karar veremezler. Sonunda guruptaki tek kadın çok içten bir konuşma yaparak, gönüllü olarak halatı bırakacağını söyler.
Bunu duyan erkekler, onu sevinçle alkışlarlar.

Yazarı tarafından düzenlendi:

kavak

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Mantıkçı

Canı sıkılan Temel, bir birahanede zaman öldürürken, bir matematikçi ile tanıșır.
Matematikçi: "Ben mantıkçıyım."
Temel: "Mantıkçı?. O da ne?!"
Matematikçi: "Tamam, açıklayayım. Senin bir akvaryumun var mı?"
Temel: "Var."
Metematikçi: "İçinde balıklar da vardır, değil mi?"
Temel: "Evet..."
Matematikçi: "Balıklar varsa, o zaman hayvanları da seversin."
Temel: "Evet..."
Matematikçi: "Hayvanları seviyorsan, çocukları da seversin."
Temel: "Evet."
Matematikçi: "Çocukları seviyorsan, bir eșin de vardır."
Matematikçi: "Bir eșin varsa, o zaman kadınları seversin."
Matematikçi: "Kadınları seviyorsan, erkekleri sevmezsin."
Temel: "Mantıklı!"
Matematikçi: "Erkekleri sevmiyorsan, o zaman ibne değilsin."
Temel: "Evet, gerçekten de öyle."

Bir müddet daha devam eden sohbetten sonra, matematikçi birahaneden ayrılır.
Arkasından Temel´in arkadașı İdris, birahaneye damlar.

Temel: "Gel gel, biraz önce bir mantıkçı ile tanıștım."
İdris: "Kimle tanıștın?"
Temel: "Bir mantıkçı ile. Gel sana anlatayım."

Temel: "Bir akvaryumun var mı?"
İdris: "Hayır, yok."
Temel: "Vay ibne ... !"

kavak

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Temel´in köyü olan Temelzade köyünün Karabasan camisinin imamı Kıllı Abdurrezzak Efendi, sağlık kurumunu arar ve der ki: "Temel´in oğlu sivrizeka Cezmi, ölü bir eşeğin anayolun üzerinde yattığını söylüyor. Haber vereyim dedim."
Sağlık kurumundaki memur: "Hocam, iyi güzel de, ölülerle siz ilgilenmiyor musunuz?"
Kıllı Abdurrezzak Efendi bu soruya çok kıllanır: "Tabii ki öyle, evladım. Ancak ana görevlerimden birisi de maktulun en yakın akrabalarını haberdar etmek!"

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bakmıyorlar mı o develere, nasıl yaratılmış?

20191225_155916.png