Biz Size Yetemeyiz!

Volta

Yazar
Düşünce
Ateist
Nasıl yani?

Şöyle:
''
Rektör, “En ucuzunu kiraladık” dedi, lüks makam aracının kirası için 279 bin 500 TL fatura kesildi''

Kaynak Yeniçağ: Rektör, “En ucuzunu kiraladık” dedi, lüks makam aracının kirası için 279 bin 500 TL fatura kesildi

Bi ara 1 milyon liraya 4 senelik mersoS500 kiralamışlardı. Arabanın çıplak sıfır fiyatı 300 bin, 3 yaşlısının kirası 1 milyon; 2012 model Mercedes S 500... https://www.milligazete.com.tr/haber/966685/1-araca-4-yilda-yaklasik-1-milyon-tl-kira

Sözün özü: Gerçekten bu Nusret Nesin'in %92'si ..... dediği toplum size yetemez. %8' nin günahı(suçu); bu topluma doğmaktan başka hiç bir şey değildir!.

Yazarı tarafından düzenlendi:

Ahlaksız

lll ☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Bu Dünya fani değil mi?
Bisiklet neyinize yetmiyor?

Bu gösteriş budalalığından geçen bahsetmiştim..Türk insanın da ve ortadoğu insanın da böyle bir anlayış var..Bunu kırmak çok zor..

iksaruman

ll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Nihilist
Bu Dünya fani değil mi?
Bisiklet neyinize yetmiyor?

Bu gösteriş budalalığından geçen bahsetmiştim..Türk insanın da ve ortadoğu insanın da böyle bir anlayış var..Bunu kırmak çok zor..
Gösteriş budalalığı dünyanın her yerinde var.

Ahlaksız

lll ☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Gösteriş budalalığı dünyanın her yerinde var.
Son 20 yılda Türkiye,Suudi Arabistan,Katar,Birleşik arap emirlikleri gibi ülkelerde inanılmaz gösterişli binalar/saraylar yapıldı..Dünya'nın en büyük gökdelenleri,Dünya'nın en büyük camileri filan..
Mesela Avrupa'da son 20 yılda böyle şeyler yapıldı mı?
Avrupa'lı da bu süreçte para kazandı ama parayı betona gömmedi..
Ortadoğu insanı parasını niye betona gömüyor?
Çünkü göstermek istiyor..
Mesela Avrupa'da 7 yaşındaki erkek çocuklarına ''göster bakalım teyzeni çükünü'' denir mi?
Bu gösterme kültürü,daha çocukken aşılanıyor..Erkeklere göstermenin iyi bir şey olduğu,kadınlara da göstermemenin iyi bir şey olduğu aşılanıyor..Dünya'nın geri kalanında böyle bir şey olduğunu sanmıyorum..

Volta

Yazar
Düşünce
Ateist
Son 20 yılda Türkiye,Suudi Arabistan,Katar,Birleşik arap emirlikleri gibi ülkelerde inanılmaz gösterişli binalar/saraylar yapıldı..Dünya'nın en büyük gökdelenleri,Dünya'nın en büyük camileri filan..
Mesela Avrupa'da son 20 yılda böyle şeyler yapıldı mı?
Avrupa'lı da bu süreçte para kazandı ama parayı betona gömmedi..
Ortadoğu insanı parasını niye betona gömüyor?
Çünkü göstermek istiyor..
Mesela Avrupa'da 7 yaşındaki erkek çocuklarına ''göster bakalım teyzeni çükünü'' denir mi?
Bu gösterme kültürü,daha çocukken aşılanıyor..Erkeklere göstermenin iyi bir şey olduğu,kadınlara da göstermemenin iyi bir şey olduğu aşılanıyor..Dünya'nın geri kalanında böyle bir şey olduğunu sanmıyorum..
Kendi parası varsa göstersin. İsterse helikopterle işine gitsin gelsin. Vatandaştan SMS ile bağış dilenen bir ülkede değil rektörün, bakanın bile mersoya binmesini etik ve ahlaki bulamam.

Volta

Yazar
Düşünce
Ateist
Bu kadar kaynağı Elon Musk' a aktarsaydı bu toplum. Bizi şimdiye marsa taşımış, orada çoktan koloni olmuştuk. Diyeyim oradan anlayın meseleyi. Kapitalist şirket gibi yönetilen bir devlet gerçeğine nazaran.

Ahlaksız

lll ☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Kendi parası varsa göstersin. İsterse helikopterle işine gitsin gelsin. Vatandaştan SMS ile bağış dilenen bir ülkede değil rektörün, bakanın bile mersoya binmesini etik ve ahlaki bulamam.
Benim paramla bana gösteriyor ve ben de bu gösteriş budalalarını ayakta alkışlıyorum..Çünkü benim gösteremediğimi,bana gösteriyor😃
Hani miting meydanlarında hüloğğğğ diyorlar ya,işte bu yüzden..
Fırsatını bulsam,bende göstereceğim ama açlık sınırında yaşadığım için en fazla akıllı telefonumu filan gösteriyorum ya da yeni aldığım mobilyalarımı..!

Volta

Yazar
Düşünce
Ateist
Benim paramla bana gösteriyor ve ben de bu gösteriş budalalarını ayakta alkışlıyorum..Çünkü benim gösteremediğimi,bana gösteriyor😃
Hani miting meydanlarında hüloğğğğ diyorlar ya,işte bu yüzden..
Fırsatını bulsam,bende göstereceğim ama açlık sınırında yaşadığım için en fazla akıllı telefonumu filan gösteriyorum ya da yeni aldığım mobilyalarımı..!
Toplayıp, lüks şatafatla israf edilecek vergi kalmayacak nasılsa yakında. Bundan sonra, bulurlar da gösterirler belki. Sabret, deniz tükendi.
Ben mecburi uluslararası savaş çıkaracaklarını düşünüyorum. Baksana turizm sezonu daha kapanmadan dövizi tutamıyorlar!. Hoş tutsalar ne değişcek ki, 4. dünya ülkeleri para birimi bile bizim paramız karşısında 3-4 misli değer kazanmış!.

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Diyanet beş bakanlık bütçesi kadar bütçe hortumluyor derdik ya. Rakam güncellenmiş! Sekiz bakanlık bütçesi kadar bütçeye çıkmış!

kavak

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Diyanet beş bakanlık bütçesi kadar bütçe hortumluyor derdik ya. Rakam güncellenmiş! Sekiz bakanlık bütçesi kadar bütçeye çıkmış!
Tabii çıkacak...
Çünkü eşini, dostunu, akrabasını, gelinini, avradını, oğlunu, damadını, yeğenini, askerlik arkadaşını bir yerlere beleşe yerleştirmek mümkün değil. Akrabalar için ğeçerli olan asgari kota sistemi de yok, bu nedenle "Devletin malı deniz, yemeyen domuz" yöntemi bir hayli rağbette.😎
Müslüman(>70% müslüman) bir ülke olmakla övünen bir diyarın, domuzlarla ne işi olurmuş diye bana sormayın. Dinsiz imansız biri olarak bunlar beni aşar.😁

Ahlaksız

lll ☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Toplayıp, lüks şatafatla israf edilecek vergi kalmayacak nasılsa yakında. Bundan sonra, bulurlar da gösterirler belki. Sabret, deniz tükendi.
Ben mecburi uluslararası savaş çıkaracaklarını düşünüyorum. Baksana turizm sezonu daha kapanmadan dövizi tutamıyorlar!. Hoş tutsalar ne değişcek ki, 4. dünya ülkeleri para birimi bile bizim paramız karşısında 3-4 misli değer kazanmış!.
Ermenistan meselesi çıktı..Tam da dolar çıkarken..!

Madem gösterişten bahsettik,şu video olmadan olmaz 😄

Volta

Yazar
Düşünce
Ateist
Ermenistan meselesi çıktı..Tam da dolar çıkarken..!

Madem gösterişten bahsettik,şu video olmadan olmaz 😄

Osman Pamukoğlu' nun kamusal araçları, hollandadan örnekle kaldrımak ve tarımla ilgili çok güzel politikaları vardı.

Veriler ortada.

Volta

Yazar
Düşünce
Ateist

Son konular