Mesajlar
139
Tepki puanı
9
Düşünce
Muvahhid
İtalyanlar'la-Araplar savaş yapsa İtalyanlar bu savaşı kazansa daha sonra İtalyanlar bu savaşı kazandığı halde İtalyan idarecileri Latin alfabesini bırakıp Arap alfabesini alsa;Hristiyanların Hz.İsa(as)'ın doğumunu esas alan Miladi takvimi bırakıp;Müslümanların Hz.Muhammed(sav)'in hicretini esas alan Hicri takvime geçse ; haftalık tatil gününü Hristiyanlar'ın toplu olarak kiliseye gittiği pazar günü yerine Müslümanlar'ın toplu halde camiye gittiği Cuma günu yapsa ; İtalyanların kendi kılık kiyafetini bırakıp;Araplar'ın kılık kiyafetini alsa daha sonra bütün Hristiyanların ortak liderini temsil eden papalık makamını kaldırıp son papayı ülkeden kovsa ve de bunlara karşı isyan eden papazları assa bunu yapan İtalyan idarecilerinden İtalyanlar nefret mi ederlerdi yoksa her yere heykellerini mi dikerlerdi ?
 

kavak

Vlll ☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
6,655
Tepki puanı
3,646
Düşünce
Ateist
@ANTİPUTPEREST
Belli bir kişiye ve kesime olan kin ve nefretini kusmak istiyorsan, böyle dolaylı bir şekilde laf kondurmaya kalkma.
Sen çocuk musun?
Dürüst ol, ne demek istediğini yalın bir şekilde söyle.
Hadi 2 cümle ile söyle bakalım, senin derdin ne?
 

unacceptable

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Mesajlar
3,072
Çözümler
2
Tepki puanı
1,421
Düşünce
Panteist
Evet Türk'üz. TÜRK'ÜZ. Neden bu asil kanla bir derdiniz mi var?

TÜRK olamayanlardan mısınız yoksa? Siz Arap olmaya devam edebilirsiniz. Kusura bakmayın benim atalarım Orta Asya'dan göçüp devir değiştiren ve tarihe kimsenin bırakamayacağı izler bırakan Türklerdir. Nokta.
 

fameraft

☆☆☆☆☆
Yazar
Mesajlar
1,459
Tepki puanı
558
Düşünce
Muvahhid
@ANTİPUTPEREST Senin sorunun ne biliyor musun dostum, olayı savaşa indirgemişsin. Bu devrimlerin hiç birinin savaş ile bir ilgisi yok. O dönemin hatta şuan günümüzün bilgi üreten, ileri ve önder toplumları doğudan değil batıdan ve onların kültüründen çıkıyor. Neden Osmanlı yok olmanın eşiğine geldi? Neden? Akıl dışı uygulamalar ve bilim karşıtlığının üzerine ne koyarsanız koyun yok olur. Bu tutumu bugün Amerikaya yapıştırın maksimum 5 yıla çöker. Gidin Avrupaya yapıştırın yine 5 yıldan fazla dayanamaz. Yöntem yanlış.
 

iksaruman

lll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
2,960
Tepki puanı
1,455
Düşünce
Bağımsız
@ANTİPUTPEREST Bu kullanıcı için "siyasal islamcı" seçeneği gelmeli.
 
  • Beğen
Tepkiler: Efe

mad hatter

☆☆☆
Yazar
Mesajlar
550
Tepki puanı
326
Düşünce
Agnostik
Toplumu din denen zihinsel felçten kurtaran, topluma aydınlık getiren birinin heykeli dikilir. Bir dinden öbür dine geçenin, kimlik siyaseti yaparak halkı aptallaştıran, sömürenlerin değil.
 

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
6,763
Çözümler
1
Tepki puanı
3,995
Düşünce
Ateist
İtalyanlar salak mı, ne etsinler geri Arapların saçmalıklarını be! (:D Rönesansı gerçekleştirmişler, dünyaya yön vermişler. Arapları bir şey yerine niye koyacaklar da? Hayır aptal olunca herkesi de aptal sanmak doğal mı oluyor nasıl oluyor? Ben bir aptalım diye kabullenip boyun bükme olmuyor anlaşılan! :ggsy:

Bu kadar basit ve aptalca soru sormak için kaç IQ gerekiyor?
 

Shienki

☆☆☆
Yazar
Mesajlar
587
Tepki puanı
364
Düşünce
Satanist
1597850148688.png
 

Son konular

Son mesajlar

Üst