Bu da benim hikayem

Talha

Üye
Düşünce
Ateist
Konu Sahibi
Tam 1 sene önce çalıştığım yerdeki bir arkadaşım sayesinde objektif düşünmeyi öğrendim . İlk başta arkadaşım bana ayetler getiriyordu. ben cevaplamakta zorluk çekiyordum .bundan dolayı amacım kuranı okuyup ona paşa paşa senet gidip cevap vermekti ama okurken yarısında falan o kadar yıl neye inanmışım tripine girdim yarıda bıraktım . Bir süre sonra rahat uyuyamaz oldum sürekli içimde açıp okuma isteği vardı . Korkarak başladım ve iyi ki başlamışım . 1 ay içinde kuranı Türkçe okudum(daha sonra tekrar okudum defalarca ama okmada amacım kendimi ikna etmek değildi dine dönmek çin etrafımdaki insanları kurtarmaktı) ve islamın ne kadar yanlış bir din olduğunu fark ettim o donemde . Zamanla birsürü kaynağa baktım ama takdir edersiniz ki baktığım kaynakları not almadım ama aklıma olanlar ;kuran,tanrıyanılgısı,evriiim için türlerin kökeni ve genel olarak kendi aklımı kullanrak yorumladığım ayetler . Ben ateist değilim Richard Dawkins'in dediği gibi ben ateist değilim ateizm meyilliyim , kalbim de tanrının olmadığını düşünüyorum ama bunu söyleyince karşımdaki inandığı dini kitabını okumamış bir insan "bende senin gibi kalbimde inanıyorum" diyor :D bu yüzden pek bu şekilde kullanmıyorum . Şahsen dinlerin aptal sürülerini yönetmek için dönemin topluluklardaki en zeki ve en liderlik özelliğine sahip insanların insanları yönetmek için götlerinden attıkları .. olduklarını düşünüyorum. 1 sene kısa bir süre olabilir ama bir beyne 10 yılda da 1 senede de 1 ayda da aynı bilgiyi verilebilir .

6lack de Furor

Senato Üyesi
Düşünce
Ateist
Profiline girdiğimde okumuştum. Hoş geldin aramıza. Kalıcı olman dileğiyle... ;)

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ateistler genelde bu yolu izler. En sağlamı ben bu empozeler doğru mu Kuran'a bakıp öğreneyim der. Kuran'ı okuyunca da aydınlanıp ateist olur. Çünkü bu kitabın insan ürünü olduğu son derece açıktır.

Ben müslimken arkadaşlarla toplanıp Kuran'ı inceleyelim teklifi yaptım. Baltalamak için her şey yapıldı. Tecvitli okuma geliştirelim diyen oldu. Salak mısın Arapça ne dediğini bilmeden tecvitli okuyunca ne halt olacak da diye kesin karşı çıktım. Anlamını araştırmak istemeyenler hemen şimdi çekip gitsin bir daha da gelmesin dedim. Sert tepki gösterince bizi kontrolsüz bırakmamak için peki dediler. Sonra şikayet etmişler. Sözü dinlenen büyükler çıktı geldi. Bu toplantıları hemen sona erdiriyorsunuz yoksa hepiniz cehennemliksiniz dediler.

Onlar gidince herkes yüzüme baktı ne diyecek diye. İyi hatırlıyorum "biz devam edelim" diye Kuranı sinirle açtım. Huri ayetine gelmişiz meğer. Ne bu şimdi dedim. Bununla mı bizi oltaya getirecek bu allah? Sinirlenmiştim ve ileri geri konuştum. Buz gibi bir hava esti ve bir daha toplantıya gelen olmadı! (:D Çalışmamı kendi başıma tamamlayıp sonuna kadar okudum. Son satırı okuyuncaya kadar kararımı vermedim. Arka kapağını kapattığımda ateisttim.

fameraft

☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
Ateistler genelde bu yolu izler. En sağlamı ben bu empozeler doğru mu Kuran'a bakıp öğreneyim der. Kuran'ı okuyunca da aydınlanıp ateist olur. Çünkü bu kitabın insan ürünü olduğu son derece açıktır.

Ben müslimken arkadaşlarla toplanıp Kuran'ı inceleyelim teklifi yaptım. Baltalamak için her şey yapıldı. Tecvitli okuma geliştirelim diyen oldu. Salak mısın Arapça ne dediğini bilmeden tecvitli okuyunca ne halt olacak da diye kesin karşı çıktım. Anlamını araştırmak istemeyenler hemen şimdi çekip gitsin bir daha da gelmesin dedim. Sert tepki gösterince bizi kontrolsüz bırakmamak için peki dediler. Sonra şikayet etmişler. Sözü dinlenen büyükler çıktı geldi. Bu toplantıları hemen sona erdiriyorsunuz yoksa hepiniz cehennemliksiniz dediler.

Onlar gidince herkes yüzüme baktı ne diyecek diye. İyi hatırlıyorum "biz devam edelim" diye Kuranı sinirle açtım. Huri ayetine gelmişiz meğer. Ne bu şimdi dedim. Bununla mı bizi oltaya getirecek bu allah? Sinirlenmiştim ve ileri geri konuştum. Buz gibi bir hava esti ve bir daha toplantıya gelen olmadı! (:D Çalışmamı kendi başıma tamamlayıp sonuna kadar okudum. Son satırı okuyuncaya kadar kararımı vermedim. Arka kapağını kapattığımda ateisttim.
İyi güzel hoş da, bu ateizm değil olsa olsa İslam'ı terk etmenin ya da deist olmanın hikayesi olur. Tam olarak nasıl ateist oldun onu ba başka bir yazıda antırsın inşallah :)

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İyi güzel hoş da, bu ateizm değil olsa olsa İslam'ı terk etmenin ya da deist olmanın hikayesi olur. Tam olarak nasıl ateist oldun onu ba başka bir yazıda antırsın inşallah :)
Ama daha başından bu işin sonunda Kuran beklediğim gibi insan sözü çıkarsa ne yapacağımı da planlıyordum. İlerledikçe de İslamdan çıkacağım zaten belliydi. Daha açtım en başta allahın insanları mağdub dallin diye ayırmasından zaten hoşlanmamıştım. Bu dedim insanları bölüp düşmanlık körükleyecek. Beklediğim gibi de ilerliyordu. Bir yandan okuyor bir yandan düşünüyordum. Deist mi olayım? Başka din mi araştırayım? Agnostik mi olayım? Sona yaklaştığımda ben kökten çözüm direk ateist olayım dedim. Bu şekilde.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Beni tek duraksatan ve düşündüren Nur adı verilmiş bölüm oldu. Burada sakın elektrikten bahsediyor olmasın diye epey bir düşündüm. Sonra burada elektrik melektrik yok dedim. Elektrik alamadım! (:D

Ama hâlâ aklımda. "Allahu nurus semavati vel ardi meselu nurihi el kemişkatun el misbahu fi zucaceti kevkebun durriyyun…" bunu ezberden yazdım. Çünkü üzerinde epey düşündüm. O yüzden unutmuyorum.

Ama bir de ilk çocukluk aşkımın adı Nur idi. :ggsy: Onun da etkisi olabilir! Nur deyince bir durdum. (:D Bu kız çok ciddi, kimseye pas vermeyen çok ağırbaşlı bir kızdı. Ama ben tahtaya kalkmış konu anlatırken bir yerde takıldım, bana kitabı uzatıp kopye verdi. Öğretmen bile şaşırdı! Nur ilk kez birine pas veriyor! Başka bir kız olsa sen ne yaptığını sanıyorsun derdi. Ona hiç bir şey demedi. Sadece gözlüğünün üzerinden baktı baktı ve ben konuyu hatırlayıp devam edince kitabı kapattı. Bunu tabii hiç unutmadım, güzel bir andı ama kız sonra yine o hiç kimseye geçit vermez tavrına döndü. Şimdi nerde bazen merak ederim.

Hatta kafamda bir hayal bile canlanır. Biri çıkar "öğretmenin adı ...... ...... mıydı" diye sorar!!! Inının! Nur! Sensin! İnanamıyorum sensin filan!!! :kay: Lan bak kimse kafadan bir isim atıp benlen maytap geçmesin! Konu hassas!!! :D

Yazarı tarafından düzenlendi: