Bu kadar anlaşılır bir kitap için neden ?

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Çelişkili ayetleri senin gibi bükmüyoruz ali_imran 57_59 a göre bundan sorumlu tutuluyoruz ve sen bunu diyorsun
Siz ayetleri anlamlandırırken diğer ayet ve hadisleri, iniş sebebini, Arapça gramerini dikkate almazken ben bunları dikkate alıyorum. Ayeti büken siz olmuyorsunuz, ben ayeti büküyorum öyle mi? :)

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Ben sana kitapta mucize olmadığı,muhammede mucize gelmediğine dair ayetler atıyorum,sen hala bana mucizevi diyorsun.
Kendi dinine inanmıyorsun.
Attığınız ayetin kuru meal üzerinden çarpıtıldığını ispat ettik.

Kendisine bakılarak gelecekten NET TARİH VERİLEREK söylenen haberlerin TAMAMI doğru çıkan ikinci bir kitap yoksa, bu durum insan gücünü aşan bir mucize değil midir?

Dikkat ediniz şimdiye kadar verilen hiçbir örnek ya NET TARİH kriterini ya da TAMAMInın doğru çıkma kriterini aşamadı.

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Ben sana sadece nutuk un bir benzerini yaz dedim ayrıca Kuran'da zaten mucize yok
Nutuk hiçbir özelliği olmayan basit bir anı kitabı ve piyasada bir sürü böyle anı kitapları var.

Kurandaki bazı mucizeler:

Gelecekten NET TARİH VEREREK bildirilen haberlerin TAMAMI doğru çıkan ikinci bir örnek yok.
Bu şekilde binlerce tevafuk olan ikinci bir kitap örneği yok
Kuranın belagatini aşmayı bırakın yetişebilen ikinci bir örnek yok

amca.

Deneyimli
Düşünce
Tengrici
Arapça gramerini dikkate almazken ben bunları dikkate alıyorum. Ayeti büken siz olmuyorsunuz, ben ayeti büküyorum öyle mi?
“Andolsun biz Kur'ân'ı öğüt almak için kolaylaştırdık. Öğüt alan yok mudur?” (Kamer suresi 17/Ayet)

Tâ, Sîn. Bunlar sana, Kur'ân'ın ve apaçık bir kitabın âyetleridir.(Neml 1/Ayet)
İman eden müminler için hidayet rehberi ve müjdeci olmak üzere.(Neml 2/)
Ki o (müminler) namazı dosdoğru kılarlar, zekatı verirler ve ahirete de kesin olarak iman ederler.(Neml 3/Ayet)
Rabbinin sözü hem doğrulukça, hem de adaletçe tamamlanmıştır. O'nun sözlerini değiştirebilecek hiç kimse yoktur. O, işitendir, bilendir.(En'am 115/Ayet)

Yeryüzünde yürüyen hiçbir hayvan ve iki kanadıyla uçan hiçbir kuş yoktur ki, sizin gibi birer ümmet olmasınlar. Biz kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmamışızdır, sonra hepsi Rablerinin huzurunda toplanırlar.(6/38/Ayet)
daha fazla atmaya gerek duymuyorum,hala inkar ediyorsan Allahınla senin aranda.Ahirette allah sana derse sözlerimi yalanladın :)

Science

☆☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
Nutuk hiçbir özelliği olmayan basit bir anı kitabı ve piyasada bir sürü böyle anı kitapları var.
kutsal bir yanı yok ancak hiçbir anı kitabı benzeri olamaz
NET TARİH VEREREK bildirilen haberlerin TAMAMI doğru çıkan ikinci bir örnek yok.
Hendek savaşında tahminleri yanlış çıkıyor

Bunların ise c/p yapıp kaynağını atmadığın için ciddiye alınacak yanı yok

kavak

V ☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Kurandaki bazı mucizeler:
Gelecekten NET TARİH VEREREK bildirilen haberlerin TAMAMI doğru çıkan ikinci bir örnek yok.
Uçmuşsun gene, çünkü bu Arapvari kitapta mucizenin m´si yoktur. Var diyenler, mălum yerlerinden uydurmuşlardır.

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
“Andolsun biz Kur'ân'ı öğüt almak için kolaylaştırdık. Öğüt alan yok mudur?” (Kamer suresi 17/Ayet)

Tâ, Sîn. Bunlar sana, Kur'ân'ın ve apaçık bir kitabın âyetleridir.(Neml 1/Ayet)
İman eden müminler için hidayet rehberi ve müjdeci olmak üzere.(Neml 2/)
Ki o (müminler) namazı dosdoğru kılarlar, zekatı verirler ve ahirete de kesin olarak iman ederler.(Neml 3/Ayet)
Rabbinin sözü hem doğrulukça, hem de adaletçe tamamlanmıştır. O'nun sözlerini değiştirebilecek hiç kimse yoktur. O, işitendir, bilendir.(En'am 115/Ayet)

Yeryüzünde yürüyen hiçbir hayvan ve iki kanadıyla uçan hiçbir kuş yoktur ki, sizin gibi birer ümmet olmasınlar. Biz kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmamışızdır, sonra hepsi Rablerinin huzurunda toplanırlar.(6/38/Ayet)
daha fazla atmaya gerek duymuyorum,hala inkar ediyorsan Allahınla senin aranda.Ahirette allah sana derse sözlerimi yalanladın :)
Benim yazdıklarımla bu ayetler çelişmiyor ki :)

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
kutsal bir yanı yok ancak hiçbir anı kitabı benzeri olamaz
Nutuk kitabını yazmak bir insan gücünü aşmaz ve aşmamıştır da; çünkü yazan insan :)
Hendek savaşında tahminleri yanlış çıkıyor
Kuran’ın Hendek savaşıyla ilgili hangi tahmini yanlış çıkıyor?
Bunların ise c/p yapıp kaynağını atmadığın için ciddiye alınacak yanı yok
Yazılanların neresi neden yanlış gösteremeyince kaynak diye ağlıyorsunuz.

Sorun neresini isterseniz kaynağını yazayım :)
Uçmuşsun gene, çünkü bu Arapvari kitapta mucizenin m´si yoktur. Var diyenler, mălum yerlerinden uydurmuşlardır.
O yüzden ikinci bir örnek göstereremiyorsunuz :)
Arkadaşın kitabında da yazıyor olmadığı ama, inanmak istemiyor :)
Bu sizin çarpıtmanız :)

Science

☆☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
Nutuk kitabını yazmak bir insan gücünü aşmaz ve aşmamıştır da; çünkü yazan insan :)
Yazmıştık Ben yazan tanrıdır demedim benzerini yaz dedim :)
Yazılanların neresi neden yanlış gösteremeyince kaynak diye ağlıyorsunuz.

Sorun neresini isterseniz kaynağını yazayım :)
Kaynak diye ağlamıyoruz c/p yaptığın için ciddiye alınacak bir yanı yok :)
O yüzden ikinci bir örnek göstereremiyorsunuz :)
Yazmıştık Uhud savaşında yanılıyor yani gelecekten haber verip hepsi doğru çıkmıyor ayrıca nahl 15 gibi bilimsel çelişkileri olan bir kitapta ne mucize olabilir :)
ikinci bir örnek göstereremiyorsunuz
Yazmıştık: the true furqan
Bu sizin çarpıtmanız
İsra 59 a göre Kuran'da mucize yoktur

Yazan tarafından düzenlendi:

Science

☆☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
kaynak diye ağlıyorsunuz
tamam ozaman upuzun yazılar kopyalayıp sonra cevap verilse bile aynı şeyi kopyalamaya devam edip cevap verilmesine rağmen körmüş gibi yapıp neresi neden yanlış diye sorup 13_14 yaşındaki müslümanlarla tartışmaya girip ( senin 14 yaşında olmasına rağmen @Efe ye din tebliği yapmanı anlatıyorum) tamam c/p yapıyorsun bari kaynak at diyincede bu sefer 10000 iddadan sadece birinin kaynağını yazalım senin gibi bakalım öylemi diyorsun sayın safsatacı?

Science

☆☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
Kuran’ın Hendek savaşıyla ilgili hangi tahmini yanlış çıkıyor?
İlk başta savaşı müslüMAL kar kazanacak yazıyor sonra müslüMAL olmayanlar kazanıyor ( kusura bakma yanlış yazmışım günde 2 saatten az uyuduğum için bazen yanlış yazıyorum Uhud savaşı)

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Kendi kendine gelin güveyi olmuşsun yine.
Sırıtacağına, utanman lazım, çünkü hani beni gööyya dikkate almıyordun?
Kim yalancı imiş?!
İftira atınca iftiralarınızı suratınıza çarpma nedenim insaflı forum okuyucuları içindir, sizin gibi herkesin mutlaka yalan söylediğini iddia edip sonra da kendisinin hiç yalan söylemediğini iddia eden tipler için değil.

Son konular