Bu Site Neden İslam ile Uğraşıp Duruyor?

yeniçeri

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Neden internette bir yığın İslami site var? İşte o yüzden Anti Doğmatikte Ateistte var.

Wayder

Üye
Düşünce
Agnostik
Bak güzel kardeşim. Senin sorduğun bu sorunun aynısını Avrupa bulunan Hristiyanlar da "Ateisler neden hep Hristiyanlar ile uğraşıyor” diyerek soruyor. Zaten her insanın genelde en iyi bildiği din doğduğu coğrafya olduğu için her ateist en fazla doğduğu coğrafyadaki dini eleştiriyor. Dediğim şeyi yabancı forumlarda gözlemleyebilirsin.

Düşünce
Ateist
Tarihten Bir Örnek: Talkan Katliamı
Talkan Katliamı’nda 100.000 Türk katledilmiştir, bunun yanında 50.000 ‘den fazla Türk köle ve cariye olarak pazarlarda satılmıştır. Bu katliam, İslam’ın barış dini olduğunu yeterince kanıtlamıştır tabi ki...

Buhara’da yaşananlar diğer Türk Beyliklerinde de tesirini hissettirir. Sogd meliki Neyzek Tarhan şehrinin yok olmaması için Kuteybe ile anlaşma yapar. Anlaşmaya göre Tarhan haraç verecek ve tarafsız kalacaktır.. Ancak bu tarafsızlık ve Türklerin bir araya gelememeleri Arapların işlerini kolaylaştırmış ve Türk beyliklerini istila edip talan etmişlerdir.. İlk saldırıya uğrayan Kibac Hatun’a diğer beyliklerden yardım gelmeyince, o yardımı esirgeyenler de aynı kırımı yaşadı. Türkler örgütlü olmadığı için Arap’ların işleri kolaylaştı. Neyzek Tarhan daha sonra Kuteybe ile yaptiğı anlaşmada yanlış yaptığını ve bu anlaşmanın kendisine hiçbir teminat getirmeyeceğini gördü. Üstelik diğer Türk Beylerine de aldattığını anladı. Tohoristan’a döndükten sonra diğer Türk beyliklerine bir mektup yazıp uyarmaya çalışır. İlk pozitif cevap Talkan meliki Sehrek’den gelir.. Tarhan’ın düşüncelerini öğrenen Kuteybe, buna karşılık Belh şehrinde hazırlık yaparak, baharda büyük bir silahlı güç ile Talkan şehrine doğru yürür.. O ana kadar bir direniş hazırlığı yapamayan Talkan şehri meliki Sehrek, Kuteybe’nin gelişinden önce şehri terkeder.. Şehre hiç savaşmadan giren Kuteybe’nin adamları şehirde eli kılıç tutabilen ne kadar erkek varsa hepsini kılıçtan geçirirler.. Bu kırım o vakte kadar yapılanların en büyüğüdür.. Kuteybe bu kırımı diğer beyliklere ibret olması için yapar.. Kuteybe’nin askerleri öldürebildikleri kadar öldürürler, geri kalanları da, Talkan yolu üzerindeki ağaçlara asarlar.. Bu yolun 4 fersah ( 24 Kilometre.) mesafelik bölümü Türklerin ağaçlara asılan cesetleri ile doludur.. Talkan katliamı tarihe, Arapların o güne kadar yaptıkları katliamların en büyüğü olarak geçmiştir.. Halk, Müslüman Araplarla savaşmadığı halde, Kuteybe ve askerleri sırf diğerlerine örnek olsun diye 40.000 kadar kişiyi kılıçtan geçirmiş, ağaçlara asmıştır. Tüm bunlar hep İslam adına yapılmıştır..

Bu tarihi olayı buraya yazmamın sebebi İslamın nasıl bir illet olduğunu yeniden anlatmak ama bu sefer Türklerin tarihiyle...
Seni ve diğer İslamcı arkadaşlarla uğraşmamızın asıl sebebi bu dinin nasıl bir rezalet olduğunu anlatmaya çalışmak ve sizi bu illetten çıkarmaya çalışmaktır... Dininize iftira attığımız yok sadece gerçekler...

NickelBack

☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Neden İslam ile uğraşıp duruyorsunuz? İşiniz gücünüz yok mu sizin? İşinize gücünüze bakın. Gidin başka bişeylerle uğraşın. Dine iftira atmak hoşunuza mı gidiyor?
Yusuf arkadaşım kendi adıma konuşacak olursam ben pek uğraşmıyorum aslında çift taraflı bakmaya çalışıyorum kendimce ama buradakiler gibi kin nefret kusamadığım için biraz kızıyolar sanırım. :) Müslüman olan arkadaşlardan da çok sert söylemler var burda onu da hatırlatmak isterim bu arada ingilizce biliyorsan Amerika da 4 Müslüman genç komedi show yapıyorlar baya da meşhur özellikle Müslümanlara karşı yapılan ön yargıları anlatıyolar çok da komik inan bazı yerlerinde kahkaha ile güldüm tavsiye ederim.

Sessiz

Yasaklı
Üye
Düşünce
Agnostik
Neden İslam ile uğraşıp duruyorsunuz? İşiniz gücünüz yok mu sizin? İşinize gücünüze bakın. Gidin başka bişeylerle uğraşın. Dine iftira atmak hoşunuza mı gidiyor?
İşimiz gücümuz bu hangi ayeti yazsak da sizi bi güzel haşlasak diye düşünüyoruz, şaka bi yana kardeşim aşağılayıcı eleştiriler konusunda haklısın. Forum çok güzel ama bazı yazıları okuyunca bu kadar da aşağılanmaz dedim ne yalan söylim.

Kemal

☆☆☆
Disiplin Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Biz, İslam dinine "iftira atma" veya "Müslümanları kızdırma" derdinde değiliz. Biz gerçeğin peşindeyiz. Ne yapalım hiçbir eleştiri yapmayalım mı? Dininin sağlam olduğuna inanıyorsan eleştiriden neden korkuyorsun ki?

RedOneTheDiver

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Neden dogmatizmi eleştiren bir siteyle uğraşıp duruyorsun? İşin gücün yok mu senin? İşine gücüne bak. Git başka bir şeylerle uğraş. Dogmatizmi övemiyoruz zoruna mı gidiyor?

NickelBack

☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Biz, İslam dinine "iftira atma" veya "Müslümanları kızdırma" derdinde değiliz. Biz gerçeğin peşindeyiz. Ne yapalım hiçbir eleştiri yapmayalım mı? Dininin sağlam olduğuna inanıyorsan eleştiriden neden korkuyorsun ki?
@Kemal Bey sadece eleştiri yapmıyorsunuz bu sitede. @Yusuf İslam bu konuda haklı. Ben üsturuplu kimsenin inandığı şeyle dalga geçmeden eleştirme taraftarındayım. Bunu da yapabilmek ayrı bı olgunluk gerektirir o ayrı.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
@Kemal Bey sadece eleştiri yapmıyorsunuz bu sitede. @Yusuf İslam bu konuda haklı. Ben üsturuplu kimsenin inandığı şeyle dalga geçmeden eleştirme taraftarındayım. Bunu da yapabilmek ayrı bı olgunluk gerektirir o ayrı.
Eleştiri dışında ne yapıyoruz? Ayrıca nasıl eleştiri yapılması lazım. Kısaca, bir iki cümleyle anlatır mısın?

Kemal

☆☆☆
Disiplin Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Eleştiri adı üstünde eleştirmektir. Eleştiri yapınca karşı taraf illaki beğenmeyecektir. Bu gayet normal. @Yusuf İslam ın neyini haklı görüyorsun söyler misin?

Kemal

☆☆☆
Disiplin Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Bu sitedeki özgürlüğü hiçbir İslamcı sitede bulamazsın. Hemen yasaklarlar. Ama bu sitede her düşünceden insan fikirlerini özgürce yazabiliyor. Bu da bizim son derece samimi olduğumuzu gösterir. Bunu unutma.

NickelBack

☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
@Yusuf İslam ın neyini haklı görüyorsun söyler misin?
Eleştiriler bazı bölümlerde ciddi dalga geçmeye, kafa bulmaya ve hakaretlere dönüşmüş bu şekilde İslam veya diğer dinler eleştirilmemeli bunlara inanan milyarlarca insanlar var. Hepsine salak cahil demek bu ki bunların içinde birçok bilim adamları, akademisyenler, filozoflar, profesörler hatta ordinaryuslar bile var. Çok değerli mütevazi adamın dibi Aziz Sancar hocamız gibi yeni nesil ateizm de bunun çok örneklerini görüyoruz batı filozoflarını her şeyin üstünde tutup bilimi ilahlaştırmaları.

NickelBack

☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Bu sitedeki özgürlüğü hiçbir İslamcı sitede bulamazsın. Hemen yasaklarlar. Ama bu sitede her düşünceden insan fikirlerini özgürce yazabiliyor. Bu da bizim son derece samimi olduğumuzu gösterir. Bunu unutma.
Ayrıca bir şey daha sormak istiyorum bu sitede bayan arkadaşlarımız neden çok az, üzücü bir durum nasıl arttırabiliriz acaba?

Üst Alt