Bütün Ateistlere Hodri Meydan!!

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Bu Yazdığın Cümle Sence Benim Yoldakı Arabayı Görüp Varlığını Kabul Etmem İle Aynı Şey mi ? Alemder Sana Kısaca Bana Öyle Bir Delil Getirki Yoldaki Gördüğüm Arabanın Varlığı Kadar Kesin Olsun Demek İstiyor ? Evrendeki İnce Ayarlar Bir Kısma Göre Tanrının Varlığını İspatlar Kesin Olarak İspatlamaz Bu Sorunun Birden Fazla Şıkkı Var Ve Hiçbiri Kesin Değil İşte Bu Yüzden Bana Göre İnanmıyanın Cehenneme Gitmesi Saçma

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Sünni
Bu Yazdığın Cümle Sence Benim Yoldakı Arabayı Görüp Varlığını Kabul Etmem İle Aynı Şey mi ? Alemder Sana Kısaca Bana Öyle Bir Delil Getirki Yoldaki Gördüğüm Arabanın Varlığı Kadar Kesin Olsun Demek İstiyor ? Evrendeki İnce Ayarlar Bir Kısma Göre Tanrının Varlığını İspatlar Kesin Olarak İspatlamaz Bu Sorunun Birden Fazla Şıkkı Var Ve Hiçbiri Kesin Değil İşte Bu Yüzden Bana Göre İnanmıyanın Cehenneme Gitmesi Saçma
Arabanın varlığı kadar kesin bir kanıt olsaydı herkes inanmak zorunda olurdu :).

KuranMumini2698

☆☆
Üye
Düşünce
Muvahhid
O kadar olasılık düşük olanlar var ki bunların tesadüfen oluşması imkansızdır. Biraz bilim kitabı okuyun. "Evrim teorisine göre Tanrı yoktur." diyorsanız mantık hatası yapmış olursunuz. Çünkü Darwin kendi kitabında bu evrim teorisine "Tanrı'nın tasarımı" sözünü söylemektedir.

Entropyy22

☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
O kadar olasılık düşük olanlar var ki bunların tesadüfen oluşması imkansızdır. Biraz bilim kitabı okuyun. "Evrim teorisine göre Tanrı yoktur." diyorsanız mantık hatası yapmış olursunuz. Çünkü Darwin kendi kitabında bu evrim teorisine "Tanrı'nın tasarımı" sözünü söylemektedir.
Hangi darwin charlesmi richard mı?

alemdar27

Üye
Düşünce
Deist
Noldu senin meydan okuman bu kadar mıydı? sen bizim evrimi boşver, sen tanrıyı nasıl ispat edeceksin bize ondan haber ver. Bizler dini ilimleri ve Evrimle ilgili bilimleri okuyaönrak bu hale geldik. Evrimi okusan zaten bu halde olmazsın. Sizler tutturmuşsunuz tesadüf de tesadüf :) bu işler o kadar basit değil kardeş... Ben sana sadece bir soru sorayım. Diyelim ki piyango çekilişine katılacaksın. Bir milyar tane bilet basılmış. Büyük ikramiyenin sana isabet etmesi bir milyarda birdir. Ancak olması olası mıdır? Cevap : Evet. Olmuş mudur? cevap: EVET. Bu durumda onun gibi birşeydir. Hem senin zannettiğin gibi bu evren öyle tesadüfler zinciriyle de olmamıştır. Evrenin oluşumu bundan tam 14.000.000.000 yıl önce başlamış. çoooook uzun bir süreç yani.. bu süreç merhale merhale ilerlemiş. Sizinkilerin bahsettiği gibi 6000 yıl önce ol deyince oluvermemiş yani :) Göbeklitepe sizinkilerin tarih bilgisini altüst etti.
Hem senin o küçümsediğin Darwin inandığı bu dava uğruna yıllarca (yanlış bilmiyorsam 10 yıl) gemiden inmeyerek, o kıtadan diğerine, bir ülkeden diğer ülkeye giderek araştırmalar yapmış. Sen kendi inancın uğruna kaç adım attın. Okudun mu Darwini? Eminim hiç okumamışsındır. Bol keseden atmak bu insanların emeğine saygısızlıktır. Üç beş tane medreseden yetişmiş dünya vizyonu, misyonu sıfır olan bir cemaatin liderinden duyduklarınızla bu işler olmuyor kardeş. Daha önceden de söylediğim gibi İLAHİYATÇIYIM yani senin gittiğin yollardan ben gittim ve geldim bile :) şimdilik bu kadar, yazılar uzun olunca pek okunmuyor :)

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Sünni

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Sünni
Noldu senin meydan okuman bu kadar mıydı? sen bizim evrimi boşver, sen tanrıyı nasıl ispat edeceksin bize ondan haber ver. Bizler dini ilimleri ve Evrimle ilgili bilimleri okuyaönrak bu hale geldik. Evrimi okusan zaten bu halde olmazsın. Sizler tutturmuşsunuz tesadüf de tesadüf :) bu işler o kadar basit değil kardeş... Ben sana sadece bir soru sorayım. Diyelim ki piyango çekilişine katılacaksın. Bir milyar tane bilet basılmış. Büyük ikramiyenin sana isabet etmesi bir milyarda birdir. Ancak olması olası mıdır? Cevap : Evet. Olmuş mudur? cevap: EVET. Bu durumda onun gibi birşeydir. Hem senin zannettiğin gibi bu evren öyle tesadüfler zinciriyle de olmamıştır. Evrenin oluşumu bundan tam 14.000.000.000 yıl önce başlamış. çoooook uzun bir süreç yani.. bu süreç merhale merhale ilerlemiş. Sizinkilerin bahsettiği gibi 6000 yıl önce ol deyince oluvermemiş yani :) Göbeklitepe sizinkilerin tarih bilgisini altüst etti.
Hem senin o küçümsediğin Darwin inandığı bu dava uğruna yıllarca (yanlış bilmiyorsam 10 yıl) gemiden inmeyerek, o kıtadan diğerine, bir ülkeden diğer ülkeye giderek araştırmalar yapmış. Sen kendi inancın uğruna kaç adım attın. Okudun mu Darwini? Eminim hiç okumamışsındır. Bol keseden atmak bu insanların emeğine saygısızlıktır. Üç beş tane medreseden yetişmiş dünya vizyonu, misyonu sıfır olan bir cemaatin liderinden duyduklarınızla bu işler olmuyor kardeş. Daha önceden de söylediğim gibi İLAHİYATÇIYIM yani senin gittiğin yollardan ben gittim ve geldim bile :) şimdilik bu kadar, yazılar uzun olunca pek okunmuyor :)
Sende yine boş yapmışsın. İlahiyatçısın bide :D. "Üç beş tane medreseden yetişmiş dünya vizyonu, misyonu sıfır olan bir cemaatin lideri" senden daha bilgili duruyor nedense. Şu yerimize karar vermeyi de kesin. Kimsenin cemaat liderinden duyduğu yok. Boş boş konuşmayın.

alemdar27

Üye
Düşünce
Deist
Sende yine boş yapmışsın. İlahiyatçısın bide :D. "Üç beş tane medreseden yetişmiş dünya vizyonu, misyonu sıfır olan bir cemaatin lideri" senden daha bilgili duruyor nedense. Şu yerimize karar vermeyi de kesin. Kimsenin cemaat liderinden duyduğu yok. Boş boş konuşmayın.
Boş yapan belli olmuş. Boş yapacağına Allahın varlığını ispatla . Arkadaşın hodri meydan dedi cevaplayamadı bari sen o engin bilginle cevapla.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Sünni
Boş yapan belli olmuş. Boş yapacağına Allahın varlığını ispatla . Arkadaşın hodri meydan dedi cevaplayamadı bari sen o engin bilginle cevapla.
Size 50 kere aynı cevabı vericek halimiz yok bu forumda aynı soruyu soran kaçıncı kişisin Allah bilir. Cevaplarıma bakıp bulabilirsin, sağ üstten arayıp.

KuranMumini2698

☆☆
Üye
Düşünce
Muvahhid
Benimle özel olarak tartışmak isteyenleri beklerim "hac ibadeti" yerine getirmek isterim. Ateist-Agnostik-Deist-Sünni farketmez.

KuranMumini2698

☆☆
Üye
Düşünce
Muvahhid
Benimle özel olarak tartışmak isteyen daha kimse yok. İstediğiniz bir konu seçin Kur'an'dan tartışalım. Atesit-Deist-Agnostik-Sünni hepinizi bekliyorum. Dinsizdeist gibi mert olamadınız mı?

KuranMumini2698

☆☆
Üye
Düşünce
Muvahhid
Kur'an'dan olan argümanını getir tartışalım. Bana getirdiğin olan argümanlara bu linkten hepsine cevap verdim:https://antidogmatik.com/konular/deistin-iddialarina-cevap.1528/ başka argümanlarını bekliyorum.

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Allah'ın Varlığımı. :)
İspatlanan Birşeye İnanılmaz.Şimdi Ne Alaka Diceksin.
Yoldaki Arabaları Görüyorsun Dimi.Ben Sana Desemki O Arabaların Orda Oluduğuna İnanmıyorum.Bu Mantıklımı Sence Bence Mantıklı Değil.Varlığını Nasıl İspatlarsın Söyliyim.Öncelikle Evrendeki İnce Ayarlara Bakarsan Veya Düzene Bakarsan Bu Düzeni Sağlıyan Birinin Olduğunu Görürsün.Zaten Son Dönemlerde Bilim Evren İle İlgili Geliştikçe Deistler Çoğalmıştır.Sebebi Evrene Bakarak Tanrıyı Buluyorlar.Ateistlik Çökmek Üzere.
Şimdi İlk Adımı Geçelim Diyelimki Evreni Araştırıp Tanrıyı Buldun.Şimdi Bu Tanrının Allah Olduğu Kısmına Geldik.Öncelikle Araştırman Lazım Sadece İslamı Değil.İncil Zebur Tevrat Bunlarda Allah'tan Gelme Zaten Senin Bakman Gereken Diğer İnaçlar Budizm Hinduizm Bunu Gibi İnançlar.Bu İnançların Kitaplarında Hiçbir Şekilde Belli Başlı Mucizeler Göremezsin.Eğer Olsaydı Gündemde Hinduizm Olurdu.İslam Değil.Kurandaki Mucizelere Gelicek Olursak.
Buradan Bir Bak Derim.Burdaki Mucizeler Bize Kuranın Tanrının Kelamı Olduğunu Gösteriyor.Ayrıca 19 Sisteminede Bir Bak Derim.

Gelelim En Üsteki İspatlanan Birşeye İnanılmaz Kısmına.

Kuranın Allah'ın Kelamı Olduğunu İddaa Ettim.Üstüne Sebebinide Yazdım.Şimdi Kuranda Sürekli Şu Sözü Okursun.Eğer Okuduysan Görmüşsündür Zaten

Akletmediniz mi ? Akıl Etmediniz mi ?

Yani Kuranı Kerim Zaten Bizden Akıl Etmemizi İstiyor.
Eğer Allah Bize Görünseydi Mesele İnaçdan Çıkardı.İnaç Diye Birşey Olmazdı Çünkü Allah Gördüğü Halde Kimse Ben Allah'a İnanmıyorum Demezdi.Kuran Bize Bir İmtihanda Olduğumuzu Söyler Bu Yüzden Sınavın İlk sorusu Olan Allah Var mı ? Sorusunu Allah Değil Biz Yanıtlamalıyız.Bunun İçinde Akletmen Lazım Tıpkı Kuranda Bahsettiği Gibi.

Özelicek Olursak.
Tanrıya Neden İnadığımız Yazıldı.
Tanrının Allah Olduğu Yazıldı.
Neden Somut Olarak İspatlanmıyacağı Yazıldı.

Başka Sorun Varsa Veya Bu Cevaba Bir Cevabın Varsa Bekliyorum.

Yazarı tarafından düzenlendi: