Büyük patlamaya ya da İlk Canlıya Gitme

Asker

Ayrıldı
Mesajlar
2,526
Tepki puanı
262
Düşünce
Sünni

Büyük patlamaya ya da İlk Canlıya Gitme.

Evet, bu forumda sürekli bir ilk sebep kanıtı için milyonlarca geriye gitmeye gerek duyulmamasını ve inanmayan kişileri sürekli büyük patlama ve ilk canlıya götürüp “işte bak burası boş bir Allah olmalı” demek inkar eden kişiye şu algıya kapılmasına vesile olabilir. “Bilim her yeri açıkladı sadece birkaç yer kaldı” Evet bir Allah var, olmalı bunu ileride konuşacağız Allah’ın izniyle.Şu anda hepimiz biliyoruz ki (yüksek oranda) sperm-yumurtalık ve zigottan evrimleşmiş(!) bir canlıyız. --Peygamberler harici- Öncelikle size Kur’an-ı Kerim’in anlattığı Allah’ı söyleyeyim kısaca.

Gaybın anahtarları Allah’ın yanındadır; onları O’ndan başkası bilmez. O, karada ve denizde ne varsa bilir; O’nun bilgisi dışında bir yaprak bile düşmez. O, yerin karanlıklarındaki tek bir taneyi bile bilir. Yaş ve kuru ne varsa hepsi apaçık bir kitaptadır. En'âm Suresi 59.Ayet

Yani gözümüzün önünde olan her olayı anbean ihata eden ve yaratan Allah.

Büyük patlama oldu ve her şey tıkır tıkır dönüyor değil de her an şu an ihata eden Allah’tan bahsediyor Kur’an-ı Kerim. Yani bir bina yapılıyor ve biri sizin yanınıza gelip bu binayı yapan kim? Dendiğin de (vesile olanlar Allah’ın izniyle) ben gidip şimdi bu binayı açıklamak için ta en başa inmemiz gerek demek yanlış olur. Aynı bu şekilde bu kainatı açıklamak için milyonlarca geriye gitmek yok. Çünkü zaten anbean/şu an/sürekli gözümüzün önünde yaratılıyor.Kur’an-ı Kerim bunu anlatıyor bende inşaAllah yavaş yavaş bölüm bölüm açıklayacağım ve kimler vesilesi ile öğrendiğimi en sonda nasipse yazacağım.Özetle: Konular boyu mantığımız bu olacak. Milyonlarca geriye gitmeyeceğiz ve sürekli şu anı konuşacağız nasipse. Ve tamamen akıl ve mantık ve vicdan ile devam edeceğiz inşaAllah.
 

Plütoncu

☆☆☆
Denetmen
Mesajlar
1,759
Çözümler
1
Tepki puanı
2,070
Düşünce
Ateist
Senin "kozmik mikrodalga arkaplan ışıması"nın ne olduğunu bilmediğini eminim. Büyük patlama teorisini tam olarak bilmediğine de eminim. Abiyogenezin adını bile duymadığını da eminim. O yüzden bu bilimsel gerçekleri, zırvalarını saçarak yalanlamaya çalışma.
 
  • Beğen
Tepkiler: Efe

Plütoncu

☆☆☆
Denetmen
Mesajlar
1,759
Çözümler
1
Tepki puanı
2,070
Düşünce
Ateist
  • Beğen
Tepkiler: Efe

Asker

Ayrıldı
Mesajlar
2,526
Tepki puanı
262
Düşünce
Sünni
Bu değil. :D Kuantum fiziğini, astrofiziği iyice araştırmadan karşımıza çıkmaya cesaret etmemelisin. Aksi halde rezil olursun. Hiçbir şey bilmediğin belli oluyor, o yüzden seninle tartışmayacağım. Allahına emanet ol.
Israrla geriye gitme dedikçe daha da geriye gideceksen zaten konuyu senle konuşamam. Hala şuan olanlar açıklanmış değil.
 

FİLEozof

ll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
3,714
Tepki puanı
2,020
Düşünce
Panteist
Konular boyu mantığımız bu olacak. Milyonlarca geriye gitmeyeceğiz ve sürekli şu anı konuşacağız nasipse. Ve tamamen akıl ve mantık ve vicdan ile devam edeceğiz inşaAllah.
Korku, geçmiş zamanlara bakan kapılara kilit vurur.
Akıl sahibi herkes bina olup olmadığından emin olmaya çalıştığı şeyin tüm aşamalarına bakar.
 

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Mesajlar
16,275
Tepki puanı
1,325
Düşünce
Sünni
Abiyogenezin adını bile duymadığını da eminim. O yüzden bu bilimsel gerçekleri, zırvalarını saçarak yalanlamaya çalışma.
Ad hominem (insan karalama) safsatası yapacağınıza yazılanların neresi neden yanlış göstermelisiniz.

Bakın ben sizin yanlışlarınızdan birini hemen göstereyim.

Bakın linkte ne diyor:

"Dünya yüzeyinin binlerce metre altındaki mağaralarda sülfür soluyarak ve pirit taşıyla beslenerek yaşayan canlılar keşfedildi. Bilim insanlarına göre bu keşif, yaşamın gezegenimizde nasıl başladığına dair sır perdesini kaldırabilir ve başka gezegenlerde nasıl sürdürülebileceğini öğretebilir."

Madem abiyogenez bilimsel bir gerçek yaşamın nasıl başladığı bilim insanları tarafından neden sır olarak niteleniyor?

Şimdi soru şu:

Abiyogenezin bilimsel bir gerçeklik değil sadece hayali VARSAYIM olduğunu bilmeyen bir cahil misiniz yoksa bile bile yalan söyleyerek insanları yanlış mı yönlendiriyorsunuz?

3. ihtimal olarak abiyogenez hayali VARSAYIMının bilimsel bir gerçek olduğunu bir yerde mi okudunuz/duydunuz? Eğer öyleyse nerede okuyup/duydunuz? Paylaşın ki başkaları da bu sahtekar yalancıların gerçek yüzünü görsün, bilimsellik maskesi arkasında kendi ideolojilerini pazarladıklarını bilsin.

Son olarak bir yerde okuyup/duyduysanız bilim konusundaki bu cahillerin ya da bile bile yalan yazarak/söyleyerek insanları yanlış yönlendiren bu sahtekarların diğer yazdığı/söylediği şeylere de itibar etmeye devam edecek misiniz?
 

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Mesajlar
16,275
Tepki puanı
1,325
Düşünce
Sünni
Korku, geçmiş zamanlara bakan kapılara kilit vurur.
Akıl sahibi herkes bina olup olmadığından emin olmaya çalıştığı şeyin tüm aşamalarına bakar.
Geçmişe bakanlara boşlukların Tanrısı diye ağlıyorsunuz. Bugüne bakmaya davet edenleri korkmakla itham ediyorsunuz.

Önce nereye bakmak istediğinize karar verin sonra oraya hep birlikte bakarız.

Biz geçmişle ilgili de günümüzle ilgili de sorgulamalarımızı zaten yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. :)
 

Son konular

Üst