Burası Neresi?

Kaybeden Şair

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Konu Sahibi
Anlaşılması zor bir alemdi burası. Kocaman uçsuz bucaksız kırmızı bir sıvı ile genişlemiş, ne olduğu hakkında onların hiçbir fikri yoktu. Onlar zaten mini minnacık kalıyorlardı bu alemin büyüklüğü içinde. Onlar sürekli araştırma yapıyorlardı. Bu alemi araştırıyorlardı. Onlar akıllı (iradeli) varlıklardı. Bir de onların akılsız (iradesiz) olanları vardı. Akıllı (iradeli) ve akılsız (iradesiz) olarak ayrılan bu canlıların sayıları milyarlarca idi. Akılsız (iradesiz) olan bu varlıklar yüzlerce farklı farklı türü vardı. Akıllı (iradeli) olan bu varlıklar yaşadıkları bu alemin sırrını çözmeye çalışıyorlardı. Sürekli araştırmalar, gözlemler ve deneyler yapıyorlardı. Bu akıllı (iradeli) olan varlıkların neredeyse hepsi yaşadıkları bu alemi sonsuz olduklarını düşünüyorlardı. Uzun zamanlar geçmişti. Akıllı (iradeli) olan bu varlıklar yaşadıkları bu alem hakkında bir çok bilgi edindiler. Fakat hala yaşadıkları alemin sırrını tam olarak çözemediler. Kırmızı sıvının sonsuza kadar uzandığına inanıyorlardı. Ayrıca bir sürü farklı gezegenlerde vardı. Tabi onlar sadece bu evrenin sırrını çözmekle ilgilenmiyorlardı. Bunlar farklı şekillerde toplumlaşmıştı. Bazen bu toplumlara karşı düşmanlar geliyorlardı. Onları öldürmek için teknikler geliştiriyorlardı. Ee tabi ki aynı düşmanlar geldiğinde onları artık tanımaya (bağışıklık kazanmaya) başlıyorlardı. Böylece onları yenmek daha kolay oluyordu. Onlarda savaşlar böyleydi. Bazıları toplumları yönetebilmek için farklı farklı şeyler çıkardılar. Neyse ki bunların yaşamları hep böyle gidiyordu fakat onlar hala yaşadıkları alemi tam olarak çözememişlerdi. Fakat aslında onların yaşadığı alem sonsuz zannettikleri bir insanın vücudu idi...

Alem (evren) = Bir insan vücudu
Kırmızı Sıvı = Kan
Akıllı (iradeli) Varlıklar = Beyindeki Mikroglia Hücreleri
Akılsız (iradesiz) Varlıklar = Diğer Organların Hücreleri
Farklı Gezegenler = Organlar
Düşmanlar = Mikroplar

Beyler okulda böyle bir şey aklıma geldi. Bunla herhangi bir fikri savunmuyorum.
Biraz saçma gibi geldi. Üzerinde biraz daha düşünseydim daha iyi yapardım ama... Belki de beğenirsiniz. :D :D

KejooN

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Çok güzel kardeşim. Ben de şunu düşünüyorum. Atomlar, %99 boşluktan oluşurlar. Ama hangi maddeye baksak boşluk falan göremeyiz. Kürelerden oluşur atomlar. Ama baktığımız şeylerin şekilleri kürelerden çok farklı olabilir. Evrende bir çok galaksi vardır. Hepsi aynı maddeler gibi bir çok küreden oluşur. Bu kürelerin aralarındaki mesafe o kadar fazladır ki iki galaksi çarpışsa, hiç birinin gezegeni bir diğerininki ile çarpışmaz. Ama yeterince uzaktan baktığımızda sarmal görünümlü bir yapı görürüz, boşlukları göremeyiz. Evrendeki en küçük yapı taşı ile en büyük yapı taşının birbirine bu benzerliği de benim aklımı kurcalayan bir husustur. :)

Kaybeden Şair

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Konu Sahibi
Çok güzel kardeşim. Ben de şunu düşünüyorum. Atomlar, %99 boşluktan oluşurlar. Ama hangi maddeye baksak boşluk falan göremeyiz. Kürelerden oluşur atomlar. Ama baktığımız şeylerin şekilleri kürelerden çok farklı olabilir. Evrende bir çok galaksi vardır. Hepsi aynı maddeler gibi bir çok küreden oluşur. Bu kürelerin aralarındaki mesafe o kadar fazladır ki iki galaksi çarpışsa, hiç birinin gezegeni bir diğerininki ile çarpışmaz. Ama yeterince uzaktan baktığımızda sarmal görünümlü bir yapı görürüz, boşlukları göremeyiz. Evrendeki en küçük yapı taşı ile en büyük yapı taşının birbirine bu benzerliği de benim aklımı kurcalayan bir husustur. :)
Aynen. Yaptığım bir araştırmada diyor ki; eğer atomlar sıkıştırılabilseydi, Eyfel Kulesi bir kibrit kutusuna sığabilirdi diyor.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Senato Başkanı
Düşünce
Agnostik
Dostlar bu arada vücudumuzda yaklaşık bir katrilyon hücre olduğu söyleniyor. Çok ilginç değil mi?

KejooN

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Dostlar bu arada vücudumuzda yaklaşık bir katrilyon hücre olduğu söyleniyor. Çok ilginç değil mi?
Halbuki koca bir hiçliğiz, bomboşuz. Ama sorsan yok o var yok bu var. :) Saf gerçeği çıplak gözle göremiyoruz işte.