Canlı bomba alarmı

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Mesajlar
4,092
Tepki puanı
327
Düşünce
Sünni
Namaz kılıyor gibi gözüken adam bir çok konuda İslami anlamda cahil. İnsanların geçtiği yolda İslami olarak namaz kılınmaz. Tam birinci dakikadan sonra dikkatli izlerseniz ayakteyken direk secdeye gidiyor, arada rüku yapması şart halbuki :)

Anlaşılan bu adam ya birileri tarafından yönlendirilen bir cahil ya da insanlarda İslama yönelik paranoya seviyesine ulaşan korkuyu daha da körüklemek için kullanılan bir istihbarat elemanı. Benzerlerini 28 Şubat sürecinde Müslümanları öcü gibi göstermek için malzeme temin etmeye yönelik kara propaganda operasyonlarında Türkiye'de de gördük.

Mesela ülkenin 28 Şubat sürecine girmesinde Fadime Şahin olayı Ali Kalkancı-Müslüm Gündüz operasyonel haberlerini gördük.
Bu sözde haberleri kurguladığını Sisi lakaplı Seyhan Soylu itiraf etmişti


Sözde şeyh Ali Kalkancı da Veli Küçükten para aldığını itiraf etmişti


Burada diğer kirli ilişkiler de var

 

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Mesajlar
4,092
Tepki puanı
327
Düşünce
Sünni
Yakın tarihte Albay Dursun Çiçek imzalı bir belgede suç unsuru ifadeler yer alıyordu. Soruşturma ve yargılama esnasında andıcın üzerinde yer alan ‘Sn. K’a Arz’ ifadesinin Sayın Komutan’a yani Genelkurmay Başkanına arz edileceği anlamına geldiğinin bizzat dönemin Genelkurmay II. Başkanı sanık Hasan Iğsız tarafından ifadesinde dile getirilmişti. Tüm astları ısrarla Başbuğ'u işaret ediyordu. Oysa ki İlker Başbuğ hiçbir şeyden haberi olmadığını iddia ediyordu. Birilerinin yalan söylediği kesindi. O dönemden bir haber linki, başlık "Başbuğ'u astları yaktı":

Peki ilgili belgede neler vardı, aynen alıntılıyorum:
"İskender Evrenesoğlu, Ömer Öngüt gibi hazırda beklettiğimiz elemanlara medyatik eylemler ve söylemler yaptırılacak ve bu kişiler FG'ciler başta olmak üzere diğer irticai gruplara özdeşleştirilerek, kamuoyunun tüm bu gruplar arasında benzerlik kurması sağlanacaktır."
"Yakalanan veya çözülen TSK personelinin bizim belirlediğimiz temalar doğrultusunda beyanlarda bulunmaları ve bu açıklamaların basında geniş yer bulması sağlanacaktır."
Yalan beyanlarla kamuoyu oluşturmak TSK'nın vazifesi değil, suçtur.
"Ergenekon kapsamında tutuklanan TSK personelinin masum olduğu, irticayla etkin şekilde mücadele ettikleri için üzerlerine iftira atıldığı şeklinde haberler yaptırılacaktır."
Yargıya müdahale, suçtur.
"Kurdoğlu cemaati ve benzeri diğer cemaatlere mensup TSK personelinin TSK ile ilişkileri kesilirken FG grubuna mensup oldukları için atıldıkları şeklinde haberler yaptırılarak, kamuoyunda FG grubunun büyük yara aldığının düşünülmesi sağlanacaktır."
Yalan haber yaptırılarak halkı aldatmak suçtur.
"Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul öğrencilerine ait ibaret görüntü ve haberlerinin medyada yoğun olarak yer almasını sağlayarak, Milli eğitim Bakanı kamuoyu nezdinde yıpratılacaktır."
Haber yaptırıp, bir bakanı yıpratmaya çalışmak suçtur.
"Ermenistan ve Yunanistan ile ilgili kamuoyunda tepki uyandıracak haberler sürekli gündemde tutularak milliyetçi partilerinin tabanının genişletilmesi sağlanacaktır."
Siyaseti dizayn etmeye çalışmak suçtur.

Belgedeki başlıklardan biri Kara Propaganda Faaliyetleri . TDK (Türk Dil Kurumu) Güncel Türkçe Sözlük’e göre:
Kara propaganda;

Doğru olmayanı; entrika ve kumpas kurmak adına, yalan, iftira ve fitne ile süsleyerek, bilerek, isteyerek ve taammüden söyleme sanatı… Var olmayan, doğru olmayan her şeyi varmış gibi, doğruymuş gibi gösterme çabalarının tümü bu kabil bir faaliyettir.

Kendi halkına kara propaganda yapmak suçtur.

Peki Kara Propaganda Faaliyetleri başlığının altında ne yazıyor?

"Son dönemde geniş yankı bulan ses kayıtları konusunda bilgi kirliliği yaratmak üzere irticacılar tarafından yayınlanmış gibi gösterilecek, ama dinleyenlerin bizi haklı bulacağı tarzda ses kayıtları düzenlenecektir."

"Çeşitli bilgi ve belgeler ile ilgili ortaya yem atılarak yakalanan personel hangi gruba ait olursa olsun FG'ci oldukları şeklinde ifade vermeleri sağlanacak ve bahse konu personelin adı basında duyulduktan sonra ahlaki açıdan olumsuzluklarıyla ilgili haberler yaptırılacaktır."

"Yukarıda açıklanan şekildeki personelin, sıradan dahi olsa arkadaş çevresindeki en olumsuz kişi onların en yakın arkadaşı gibi gösterilerek, FG'cilerin içyüzüymüş gibi düşünülmesi sağlanacaktır."

"İhbara dayalı ev baskınları yaptırılarak, buralarda silah ve mühimmatın yanı sıra FG'ciler ile irtibat kurulması istenen oluşumlara (Yahudilik, CIA, Mossad, Moon Tarikatı, Humeyni; vb?) ait objelerin aynı ortamda bulunması sağlanacaktır."

"Ev baskınları kapsamında Alevi düşmanlığını körükleyici bilgi ve belgelerin evlerde bulunması sağlanacaktır."

"İzleyici veya dinleyici kitlesi fazla olan radyo televizyon programlarına farklı bir kimlikle, canlı yayın esnasında, telefonla bağlanılarak; FG'ci maskesi altında konuşmalar yapılarak tahrik olmuş bir FG'ci gibi, "Evet, kardeşim, bizimle uğraşan herkes Ergenekoncudu, onlarla uğraşmak bizim boynumuzun borcudur. Bizimle uğraşmaya kimsenin gücü yetmez." Şeklinde açıklamalar yapması sağlanacaktır."

"AKP mensubu kilit haberleşmeciler tarafından kamuoyuna çelişkili açıklamalar yaptırılarak, AKP içerisinde ciddi anlamda anlaşmazlık ve bölünmeler yaşanıyormuş şeklinde algılanması sağlanacaktır."

Iğsız'ın avukatı mahkemede şöyle demiş:
"Yüzbaşıdan ikinci başkana kadar bir silsile içerisinde andıç hazırlanmıştır. En üst makama da sunulmuştur."

Iğsızın avukatına göre belge gerçek.
 

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Mesajlar
4,092
Tepki puanı
327
Düşünce
Sünni
Türkiye gibi Müslümanların yaşadığı bir ülkede bunlar yapılıyorsa dünyada ne fırıldaklar çevriliyor düşünmek lazım...
 

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Mesajlar
4,092
Tepki puanı
327
Düşünce
Sünni
Bu yüzden tarikat ve cemaatleri tehlikeli ve korkutucu gösteren operasyonel haberlere temkinli yaklaşılmalı. Tarikat veya cemaatlerden olsun olmasın suç işleyen varsa, en ağır şekilde cezalandırılması için mücadele edilmeli; ama suçun şahsiliği temel hukuk ilkesi akıldan asla çıkarılmamalı. Bir gruba aidiyeti iddia edilen insanların işlediği iddia edilen suç fiilleri, genelleme yapılarak aidiyeti olduğu iddia edilen gruba isnad edilmemeli. Hak ve adalet bunu gerektirir. Israrla adaletsizlik ve zulmün parçası olmak isteyenlere diyecek bir şey zaten yok
 
Yazarı tarafından düzenlendi:
Üst