Cariyelere Neden başörütüsü yasak???

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
@alemdar27 dostum, elbette 16/75 pasajı kabul edilebilir bir ifade kesinlikle değil. Müminle kafirin farkını örneklemek için hür bir zenginle bir köleyi kıyaslamak tek kelimeyle iğrenç. Böyle örnekleme olmaz komaz olsun. Bu direk çöp yani, ele alınır elde tutulur yanı sıfır. O yüzden son derece, aşırı haklısın!

Bu da antikapitalist Müslümanlar diye bir şey çıkarıp İslamı başka bir duvarından badanalayıp boyayıp süslemeye kalkışan, hatta bu uğurda Gezi direnişine de katılan ama muslim olduktan, islamı boyayıp süsleyip satmaya kalkıştıktan sonra bu yaptığı iyi hareketlerin hiç değeri olmayan İhsan Eliaçık'a kapak olsun. Kendisi nispeten iyi bir insandır, iyi yönlerini takdir ediyorum ama İslam satmaya yokum, islamı hiç bir tarafından tutup asla almam. İslam satan hiç kimseye de prim asla vermem.
Gunaydın hocam.

Yaşar nuride boya badana işinde zirvedeydi bi ara. En son deizm insanlığın kurtulşu olacak diyerek öldü. İhsan eliacıgında musluman oldugunu dusunmuyorum. Ama amaclari ne onuda anlamiyorum. Cemil kılıçıda bu katogoriye koyabiliriz.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Günaydın. Cemil Kılıç'ı duymadım. Yaşar Nuri kuşkusuz zeki bir adamdı ama zekasını İslamı nasıl boyar badanalar süsler satarım amaçlı kullanmaya kalktı. Muslim olduğuna hiç inanmadım ama islamın halkın genlerine işlediğine, çıkarmaya çalışmanın faydasız olduğuna ve en iyi çözümün islamı reforme etmek olduğuna inanıyordu sanırım.

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
İslamı kendi mükemmelliği içinde kabul etmek lazım. Eleştiriler insafla ele alındığında aslında temelsiz olduğu ortaya çıkıyor. Bu yüzden sayılan isimlere pek itibar etmiyorum. Zaten ciddi çarpıtmalarına da şahit olduğum için bana güvenilir gelmiyorlar

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Günaydın. Cemil Kılıç'ı duymadım. Yaşar Nuri kuşkusuz zeki bir adamdı ama zekasını İslamı nasıl boyar badanalar süsler satarım amaçlı kullanmaya kalktı. Muslim olduğuna hiç inanmadım ama islamın halkın genlerine işlediğine, çıkarmaya çalışmanın faydasız olduğuna ve en iyi çözümün islamı reforme etmek olduğuna inanıyordu sanırım.
Cemil Kılıç'ında cemaat ve tarikatları eleştirdigi icin kamudan ihracı gündemdeydi. Laikçi müslüman kendisi. :)

Yazarı tarafından düzenlendi: