"Çav Bella"

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bir çocuğun hackerlik yapıp NASA'yı hacklemesi neyse bu da o. Elektronik becerisini sergilemiş birisi. Bunu ben yapmış da olabilirdim ama aklıma hiç gelmemişti. Çok basit. Sisteme girme sinyali zaten yayınlanıyor. Diriling diye. Bu sesi sinyal olarak göndermek yeterli. Sisteme girersin. İstediğini çalarsın. Ben olsam Ney nana çalardım diye ondan söyledim.

Çok masum bir hack olayı. Yapanı tebrik ediyorum. Elektronik becerisini sergilemiş. Aselsan bu kişiyi bulup iyi bir maaşla işe almalı.

Sistem saçma bir şekle sokuldu. Ezan için ekolu üretilmiş sistemde saçma sapan konuşuyorlar ekolu olduğu için hiç ne dedikleri anlaşılmıyor. Kimse de bu saçmalık ne böyle deyip durdurmuyor. Konuşacaksanız ekoyu bari kapatın be! Bu resmen geri zekalılık. Bu ekoyu kapatmanın bir düğmesi yoksa o zaman konuşmayın saçma sapan.

Pic@rd

Üye
Düşünce
Deist
ne hacki? ne terörü? ne alaka ya...
cami hoparlaörü bilgisayaramı bağlıymış? anlayan peri gelsin...

bidatin sonu budur.

şakamı bu çocuk?

kepazelik...

Yazarı tarafından düzenlendi:

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Çav din, çav allah, çav iman, çaaav islaaam demek istemiş herhalde! Gerçi İtalyancada çav hoş geldin anlamına da kullanılır ama zaten burada olan bir şey için güle güle hadi anca gidersin anlamı taşıyacağı ortada! (:D

İnternette bir anda çav bella ne demek sorguları arttı. Fena mı oldu? Eylem ses getirdi ve mükemmel bir eylem. Yapanı hararetle tebrik ediyorum. Çok güzel hareket! :D

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
cami ses sistemini ele geçirip çav bella çalıyorsun ee küfür etseydin bari
Senin de bir "ahir zamaaaan ahir zaman, başımıza taş yağacak taş" demediğin kalmış! :kay:

Sünni ateist ve dindar ateist diye bir şeyin olabileceğine inanacağım neredeyse!!! (:D

Şükür edin şükür! Yarın birisi sistemi ele geçirip allah yok allah yok din yalan din yalan diye ezan okuyacak. O zaman ne yapacaksınız?

Yetkililerde bu kabus başlamış ve sistemi iptal etmeyi düşünüyor olmalılar. Yoksa bu eylem de yapılabilir!

Dinsiz nesil gümbür gümbür geliyor!!! :ggsy:

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Bir çocuğun hackerlik yapıp NASA'yı hacklemesi neyse bu da o. Elektronik becerisini sergilemiş birisi. Bunu ben yapmış da olabilirdim ama aklıma hiç gelmemişti. Çok basit. Sisteme girme sinyali zaten yayınlanıyor. Diriling diye. Bu sesi sinyal olarak göndermek yeterli. Sisteme girersin. İstediğini çalarsın. Ben olsam Ney nana çalardım diye ondan söyledim.

Çok masum bir hack olayı. Yapanı tebrik ediyorum. Elektronik becerisini sergilemiş. Aselsan bu kişiyi bulup iyi bir maaşla işe almalı.

Sistem saçma bir şekle sokuldu. Ezan için ekolu üretilmiş sistemde saçma sapan konuşuyorlar ekolu olduğu için hiç ne dedikleri anlaşılmıyor. Kimse de bu saçmalık ne böyle deyip durdurmuyor. Konuşacaksanız ekoyu bari kapatın be! Bu resmen geri zekalılık. Bu ekoyu kapatmanın bir düğmesi yoksa o zaman konuşmayın saçma sapan.
Aynı mesajda hem çok basit bir iş olduğunu söyleyip hem de Aselsanın iyi maaşla işe alma önerisinde bulunmak çelişki değil mi? :)

Tiglath

☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Peki Allah’ın bu konu hakkında yorumu nedir? Yeni kitap yollayabilir mi? Yoksa içine mi atacak?

Pic@rd

Üye
Düşünce
Deist
Çav din, çav allah, çav iman, çaaav islaaam demek istemiş herhalde! Gerçi İtalyancada çav hoş geldin anlamına da kullanılır ama zaten burada olan bir şey için güle güle hadi anca gidersin anlamı taşıyacağı ortada! (:D

İnternette bir anda çav bella ne demek sorguları arttı. Fena mı oldu? Eylem ses getirdi ve mükemmel bir eylem. Yapanı hararetle tebrik ediyorum. Çok güzel hareket! :D
chp 'li kadını tutuklamışlar... aman dikkat!

camiye girmeden ezan hoperlöründen nasıl müzik çalınabilir ben halen anlamadım?
ezan, sela okumak için edinilen araç gerecin başka amaçlara hizmet etmesinden 1. derece sorumlu bence diyanettir. hiç suçu ona buna atmasınlar!

Turdur

Üye
Düşünce
Ateist
Senin de bir "ahir zamaaaan ahir zaman, başımıza taş yağacak taş" demediğin kalmış! :kay:

Sünni ateist ve dindar ateist diye bir şeyin olabileceğine inanacağım neredeyse!!! (:D

Şükür edin şükür! Yarın birisi sistemi ele geçirip allah yok allah yok din yalan din yalan diye ezan okuyacak. O zaman ne yapacaksınız?

Yetkililerde bu kabus başlamış ve sistemi iptal etmeyi düşünüyor olmalılar. Yoksa bu eylem de yapılabilir!

Dinsiz nesil gümbür gümbür geliyor!!! :ggsy:
Şükür etmek mi? Bırakın şu dinci argümanları. Neden Çav Bella çalınıyor bunun anlamı ne, neden başka bir şey değil? Dinsiz nesil diye partizan nesili konuşmayın. Başımıza taş değil ama bomba yağabilir. Demediğim kalmış demişsiniz, onuda demiş olayım bari. Bu yapılanın adı provakaasyondur ama kimin işine gelir bilemedim.
Yakında İzmir'de merkezi ezan sistemi kaldırılır ve her camiden canlı canlı ezanlar okunur, böylece senkronizasyon sorunlu ezanlara maruz kalırsınız böyle çocuksu duygularla korsanlığa, provakasyonlara sevinmenizin bedelini de ödemiş olursunuz. Ben bu tarz bi kitlenin hiç bir zaman olgunlaşacağına inanmıyorum. Her zaman "kek" kitle vardır ve "keklenirler". Yeter ki ellerine heyecanla savunacakları bir saçmalık verin, istediğiniz kadar "kek" kapılarını açarsınız. Bütün CHP yönetimi bu olayı ahlaksızlık, provakasyon, saygısızlık olarak yorumlamışken burada mezhepçi yaklaşımınız boşa düşer. Mezhepçi dinsizliği atamıyorsunuz kafanızdan.

fameraft

☆☆
Üye
Düşünce
Muvahhid
Şükür etmek mi? Bırakın şu dinci argümanları. Neden Çav Bella çalınıyor bunun anlamı ne, neden başka bir şey değil? Dinsiz nesil diye partizan nesili konuşmayın. Başımıza taş değil ama bomba yağabilir. Demediğim kalmış demişsiniz, onuda demiş olayım bari. Bu yapılanın adı provakaasyondur ama kimin işine gelir bilemedim.
Yakında İzmir'de merkezi ezan sistemi kaldırılır ve her camiden canlı canlı ezanlar okunur, böylece senkronizasyon sorunlu ezanlara maruz kalırsınız böyle çocuksu duygularla korsanlığa, provakasyonlara sevinmenizin bedelini de ödemiş olursunuz. Ben bu tarz bi kitlenin hiç bir zaman olgunlaşacağına inanmıyorum. Her zaman "kek" kitle vardır ve "keklenirler". Yeter ki ellerine heyecanla savunacakları bir saçmalık verin, istediğiniz kadar "kek" kapılarını açarsınız. Bütün CHP yönetimi bu olayı ahlaksızlık, provakasyon, saygısızlık olarak yorumlamışken burada mezhepçi yaklaşımınız boşa düşer. Mezhepçi dinsizliği atamıyorsunuz kafanızdan.
Ben bu adamı alnından öperim. Sonunda foruma kafası çalışan insanlar gelmeye başladı.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ülke normal bir ülke, halk normal bir halk ve demokrasi, özgürlük nanay olduğu için ne söylesek boş. Siz aynen bu kafada devam edin. Çok iyi gidiyorsunuz. Hiç bozmayın.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
camiye girmeden ezan hoperlöründen nasıl müzik çalınabilir ben halen anlamadım?
Aynı radyo gibi. Bir radyo istasyonu var. Fakat bu istasyon sürekli yayın yapmıyor. Alıcılar da açık değil. Alıcıları açmak için diriling diye bir sinyal yayınlanıyor önce. Bu sinyal camilerdeki alıcıları açıyor. Sonra yayın yapılıyor. Yayın bitince alıcılar aynı sinyalle kapatılıyor.

Sistemde bu açma kapama sinyalinin duyulması önemli bir hata. Bunun duyulmaması gerekirdi. Diyanette para çuvalla değil tırla olduğu için, beş bakanlık bütçesini kaptığı için bu saçma sapan sisteme para döktüler, yandaş zengin ettiler.

Dinin tepe tepe çıkar için sömürü için kullanımının bir küçük örneği.

Şimdi tabii bu bir yayın ve radyo yayınları izne bağlı. Yasal olarak bu yayına girmek korsan bir eylem ve suç. Yapan yakalanırsa yargılanır. Bence Aselsan'da işe yerleştirilmeli.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Merkezi ezan olmayınca her camiden öksürüklü, balgamlı, hırıltılı, detone çirkin sesler çıkıyormuş!

E kolayı var, hoparlörle ezan okumazsınız olur biter. Siz görünmez putunuza tapacaksanız bundan herkese ne? Niye hoparlörlerle kulak tırmalıyorsunuz ki? Minare niye var, müezzin göbek büyüteceğine biraz minareye çıksın insin, aldığı maaşı hak etsin. Beleşe maaş alıp yatıyorlar. Hoparlörsüz duyulmazsa zaten duyulmaması lazım, duyulması değil. Cami avlusunda namaz bekleyenler duysun yeter. Herkes sizin görünmez putunuza tapınacağınızı niye duymak zorunda da?

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Evet gelişmeler öngördüğüm şekilde oldu. Bir caminin daha ses sistemine girilip Selda Bağcan'ın yuh yuh şarkısının çalınması üzerine diyanet sistemi kapattı.

İşin allah yok allah yok din yalan din yalan ezanı okunmasına gideceğini anladılar!

Muhtemelen bu iş cami yakınında bir süre bekleyen bir araçtan yapılıyor. Diyanetin vericisinin açma sinyalinin klonu bir sinyal gönderilip sistem açılıyor ve yayın yapılıyor. Telsiz kanununa göre bu yasak ve suç. Ama sistemi kapattırdı mı kapattırdı. Ses getirdi mi getirdi. Diyaneti hoplattı mı hoplattı.

kavak

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Terörist ile sempatizan aynı hukuğa tabi değildir kavak. Terörist kişi ile sempatizan kişide aynı değildir. Kimseye zararı olmayan gençler lafınız bana Turgut Özal'ın Pekaka için söylediği "üç beş eşkiya" ile Ahmet Davutoğlu'nun İŞID için söylediği "bir kaç öfkeli genç" laflarını hatırlattı. Bu kadar kolay ve basit aklayıcı-savunucu olmayın.
Gençlik ateşi diye saçmalamayın, redbull üstüne alkol alıp deli gibi araba kullanan gençlerde o ana kadar masum ve zararsız idiler ama çoluk çocuk ve hatta kendi akrabalarını katletmiş oldular. Bu kadar basite almamalısınız.
Muhterem

Dediğim gibi feci şekilde önyargılısınız, çünkü daha kimin ne için yaptığını bilen yok!
Saçmalayanın ta kendisi bizzat sensin; evet bu eylemi canı sıkılan gençler pekala yapmış olabilir.
Olamaz mı yani?
Anasını satayım ülkedeki neredeyse her vakaya terrörizm/provakasyon gözü ile mi yaklaşılacak?

Artı; şahsım hakkındaki iddialarınız da yanlış, sebeplerini de yukarıda Bilal´ın bile anlayacağı şekilde izah etmiştim.
Bence bu ülkenin insanlarına bir haller olmuş gibi...nerdeyse herkes kendinden olmayana öcü gibi bakar hale gelmiş.

Turdur

Üye
Düşünce
Ateist
kavak; Böyle bir aklama olamaz. Olmamalıda. Sizin hoşunuza giden bir şey yapıldığı için heyecan ve gençliği suç işlemekten muaf tutmaya çalıştınız, aynı heyecanlı gençler Pekaka ve IŞİD örgütlerinde de bolca mevcut. Çıkış noktanız size göre doğru bana göre yanlıştır. Ortada bir suç varsa bunun yaşı-heyecanı olmaz. Bu suç olmamalı dersiniz, o zaman anlaşılır ne demek istediğiniz.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Sanırsam eylemi pkknın yaptığı filan düşünülüyor. Hiç sanmıyorum. Bu amatör telsizci işi ve kolay bir iş.

İşin iki anahtarı var; açma sinyali ve yayın frekansı. Açma sinyalini ses kaydeden bir elektronik devre ile kaydetmişlerdir. Yayın frekansı ise tuneri oynanmış ve bu yolla telsiz alıcısı haline getirilmiş bir radyo kullanarak kolaylıkla bulunur.

Güçlü bir verici kullanmamışlardır, çünkü yeri hemen belirlenir. Düşük güçlü bir verici ile caminin yakınına otomobille sokulup açma sinyalini yayınlayıp sistemi açtıktan sonra müziği koyup yayınlamışlardır. Sonra da hemen ordan toz olmuşlardır. Bu kadar. Amatör telsizci işi.

Şimdikiler yapamaz ama çok değil on sene önce doğru dürüst eğitim henüz biraz kalmışken mezun olmuş bir Meslek Liseli bile bu işi kotarır. Açma sinyalinin duyulmaması gerekiyor. Sistemi iyi yapamamışlar. Üstelik açma sinyali rahatsız ediyor. Onca para döküp de becerdikleri işin bu kadarlık olması acı! Sisteminde açık varsa girerler. Elin oğlu NASA'yı hackliyor! Sonra da hemen Microsoft işe alıyor!

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu işi yapabilecek kişiler etrafları tarafından bilinirler. O yüzden ihbar edilebilirler ama kanıtlanamaz. Gerçi ülkede kanıt aranmıyor. İtirafa zorlarlar. Polis bu işi ciddiye alır ve gerçekleştiği anda olay yerine acil intikal ederse vericinin bulunduğu otomobili yakalar. Kim yapıyorsa bu işten vazgeçsin, belaya girmeye değmez. Bu insanlar anlamaz, hemen terör damgası yapıştırırlar.

Çok küçük bir olasılık; tepkileri ölçüp yarın enternasyonal marşı çalmak isteyen birileri olması. Ama bu olasılığı önemsiz görüyorum, değildir. Yine küçük bir olasılıkla bu eylemler artar ve büyüyebilir. Örgütlü bir suça dönüşebilir. Bu olasılıklar sıfır değil. Ama çok az.

Daha küçük bir olasılık, gençlerin elektroniğe özenmesine yol açsa diyeceğim ama nerdeeee... Eskiden olurdu öyle hevesli gençler.