Cehennemdeki zakkum ağacı.

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Cehenneme kimler gidecek bilemiyoruz ama odunla ısındığını ve içerisinde zakkum ağacı yetiştiğini biliyoruz. Yani çok sıcak bir yer olmasa gerek. Çekinmeye hiç gerek yok. :p:p:p:p

ggggg.png

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
37/65 numaralı pasajda ise bu ağacın tomurcuklarının şeytanların başları gibi olduğu yazar.

Kuran vasatın çok altında bir anlatıma sahiptir dediğim zaman son derece haklı olmasam bunu iddia etmem. Şimdi şu ifade de vasatın çok altında kocakarı masalı gibi bir anlatım olunca ben nasıl şahane bir anlatımı var diyeyim ki? Olsa çekinmez derdim yani, bir kitabın çok güzel yazılmış olması Allahtan geldiği anlamına gelmez zaten.

Ama bu Kuran'ın anlatımı vasatın çok altında. Şu lafı kocakarı masal anlatırken eder anca, ne şeytanların başlarısı yahu? Ha şimdi şeytanlar mesai arkadaşlarımız, her gün akşama kadar onlarla takılıyoruz, o yüzden zakkum ağacının tomurcuklarının nasıl olduğunu şıp diye anlayıverdik!

Hayır şimdi yani bilmem ne ağacının meyvelerini bilmem nelerin başlarına benzeteceğine, doğru dürüst bir kural koy be! Örneğin mirası doğru dürüst taksim et! Hiç bir insanın köle yapılamayacağını söyle! Kadınlarla adamlar eşit hukuki haklara sahiptirler de! Dişe dokunur, işe yarar bir şey söyle! Zakkum ağacının tomurcukları neye benzerse benzesin, bu neyi değiştirir ki?

Gerçi böyle allahın böyle dincileri! Mısır'da da Mursi iktidara gelince herifler muzu artık neye benzettilerse kadınların pazarda muz almalarını yasaklamışlardı! Eğer bunlarda kafa diye, beyin diye bir şey varsa ben artık Andromeda galaksisi olurdum!

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Verdiğim tek bir belagat örneğinin benzeri bir cümle halen kuramamış olanların Kurana vasatın altı diye iftira atmaya devam etmeleri trajikomik. Defalarca cevap verdiğimiz diğer iftiraları bir kenara bırakarak incelemek isteyenler için Kurandan Belagat Örnekleri:

Minik Kuş

Üye
Düşünce
Sünni
fizik bilmiyorlar sanırım.odun dediğin madde ile biyolojik bedenin farklı bile değil atomik ölçüde.neyin kafası bu anlamak zor.

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Yazılanlara hakiki cevap verilemeyince mecbur hayali şeyler üretilip dalga geçilerek zevahiri kurtarmaya çalışmak trajikomik

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Resimdeki eller Ebu Leheb'in karısının galiba! Onun da iki elleri kuruyor! :D :D

Ragnar

Üye
Düşünce
Deist
İslam ve kur-an'a göre inanmayanları,dinsizleri ve mürted olanlari cehennemde bekleyen beş besin maddesinden birisidir,zakkum..

Ragnar

Üye
Düşünce
Deist
Diğerleri;

Darı Dikeni
Kaynar Su
İrin
Kan

Yazarı tarafından düzenlendi: