Celal Şengör Neden Ateist Olduğunu Açıklıyor

6lack de Furor

☆☆
Senato Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu adama hayranım ya. Ayrıca çok da komik, gerçekten şahane bir adam. :ggsy:
Sırf Ateist diye bu adama bu kadar yüklenilmesi apaçık saçmalık.

Bonus olarak şunu bırakayım:

FİLEozof

Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Deist
Zırrva neden zırrva çünkü zırrva! kavak @kavak

Ahlaksız

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
''Türkiye'de en sevmediğin kişi kim?'' diye bana sorarsanız,listenin en tepesine Celal'i koyabilirim;

GökTanrıcılık18

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Celal Şengör bana göre ülkemizin aydın insanıdır. Ve ayrıca Celal Şengör çok zeki ve her türlü konuda bilgisi var. Mesela Tarih konsunda bilgi birikimi Celal Şengör jeolog olmasına rağmen başarılıdır.

Yazarı tarafından düzenlendi:

Ahlaksız

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
aslında burada bir iyi niyet sergilemiş, neden öyle dedin ?
İyi niyeti nereden çıkardın sevgili efe..
Tekrar izle videoyu..
Bu bilim insanı filan değil..Bilim insanı düşünce ve ifade özgürlüğünden yana olmaz mı?Bu değil işte..
''Türkiye'de yaşıyorsanız,ezanı dinlemek zorundasınız'' diyor..
Niye zorundayım?Böyle bir yasa mı var?Anayasa maddesi mi bu?''Türkiye'de yaşayan herkes ezan dinlemek zorundadır'' diye bir yasa mı var?''Ezan dinlemek istemiyorum'' demek suç mu?Böyle bir düşüncemi ifade edemez miyim?Bu kişiye göre ifade edemezmişim..Susacakmışım ve bir ateist olarak ezanı dinleyecekmişim..:öy:
Ben buna ne kadar küfretsem azdır..

kavak

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Tekrar izle videoyu..
Bu bilim insanı filan değil..Bilim insanı düşünce ve ifade özgürlüğünden yana olmaz mı?Bu değil işte..
Niye zorundayım?Böyle bir yasa mı var?Anayasa maddesi mi bu?''Türkiye'de yaşayan herkes ezan dinlemek zorundadır'' diye bir yasa mı var?''Ezan dinlemek istemiyorum'' demek suç mu?Böyle bir düşüncemi ifade edemez miyim?Bu kişiye göre ifade edemezmişim..Susacakmışım ve bir ateist olarak ezanı dinleyecekmişim..:öy:
Bence de onun bu söylemi, bir hayli talihsiz olmuş.
İbadethanelerden yükselen dinsel çığırtganlıklar (ezan, klise çanı vb), fonksiyonlarını günümüzde çoktan yitirdiler. Neredeyse herkesin mobil bilgisayarı (cep telefonu, smartphone vb.) var ve bunlar sayesinde ibadet saatini anında öğrenmeniz mümkün. Hatta otomatikman size bildiri geliyor. Ayrıca safkan müslümanların hepsinin evinin duvarında namaz vakitleri cetveli var. Namaz mı kılacan, bakarsın saatine ve cetvele...kılarsın namazını.
Y veyahut Z kuşağına mı aitsin, o zaman işin daha da kolay. Elinden düşürmediğin smartphone seni dakik bilgilendiriyor.
Hasılı gün boyu hem kendinin hem de kendinden olmayan miletin kafasını şişirmenin bir ălemi yok.

Hoder

Üye
Düşünce
Ateist
Tekrar izle videoyu..
Bir tespit yapıyor. Biraz daha geniş algılı olmalısınız bence...
Ezan duymak istemeyen parası varsa yurtdışına gider. Bunun başka bir çözümü yoktur. Cami olmayan yer mi var Türkiye' de?

Susacakmışışınızı o manada kullandığını sanmıyorum. Dinlemek istemiyorum bir talepdir. Bu suç olamaz. Olmamalı. Haklısınız, haklı olmasına,

Ama gelin görün ki, toplumun sizin bizim gibi farklı din dinsiz mensuplarıda var. Onlar da bir takım taleplerde bulunmak istiyor. Ve bunların bazısı suç.
Geniş bakmak tablonun bütününe bakmak lazım. Aksi taktirde diğer dogmacılardan farkımız kalmaz.

Kimiside şeriat isterim diyebiliyor mu? Bu mantıkla o da diyecek ki. Bunu söylemek suçmu?
Aynı şey yani...

Adam istiyor. Talep ediyor. Ama doğru ama yanlış.

Hülasa, sandık koyulmuş ve seçme yetkisi verilmiş toplumlara siz sınır koyarsanız kendinizle çelişirsiniz. Onun için Celal Bey monarji den yanadır. Katılıyorum.

Ya seçme hakkı vermeyeceksiniz. Ya da verdiyseniz gereğini yapacak. Saygı duyacaksınız.
Ben olsam vermezdim. Fazla doğuran bir ülkede demokrasi olamaz. Neyi seçtiğinin bilincinde, sonuçlarının bilincinde olmayan toplumlarda demokrasi faciadır.

mehsan

Denetimde
Düşünce
Muvahhid

00:41 Celal Şengör'ün Ateizmden Vazgeçmesi İçin Nasıl Bir Kanıt Gerekir?
02:57 Celal Şengör Neden Ateist?
03:47 Her Şeyi Var Eden İlk Neden Nedir?
bu şerefsiz, Hz. Davud hakkında, calutun karısıyla yattı diye iftira attı ya, onun ateistliğini ....rim, ateist olmak iftira atmak değildir. siz hem inkarcı hemde iftira atacak kadar rezilsiniz öylemi? siz kaşınmışsınız bunun başka açıklaması olamaz.

Tekrar izle videoyu..
o herif, müslüman olan bu coğrafyanın suyuna gitmek için ateistlere "ezanı dinlemek zorundasınız" diyor. normalde kendiside Ezanı istemez, ahmak ahlaksız.

ayrıca dinlemek zorundasın. ya bu diyarda yaşayacaksın ya bu diyarı terkedeceksin. size gidin bağımsızlığınızı ilan edin dedik. bu ülke müslümanlara ve Dinlerine yalan ve iftira atıp saldıran sizin gibi fareleri tutmak zorunda değil. defolun gidin. hem müslümanlardan nefret ediyorsunuz (ne hakla) hemde onlardan alışveriş yapmaktan utanmıyorsunuz. böyle şerefsizce yaşayacaksın sonrada hak iddia edeceksin öylemi? yiyorsa, "ateistim hakkımdır" deyip yürüyüş yap. burdan fare gibi kafanı çıkarıp rezilce konuşarak olmaz.

Ahlaksız

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Bir tespit yapıyor. Biraz daha geniş algılı olmalısınız bence...
Ezan duymak istemeyen parası varsa yurtdışına gider. Bunun başka bir çözümü yoktur. Cami olmayan yer mi var Türkiye' de?

Susacakmışışınızı o manada kullandığını sanmıyorum. Dinlemek istemiyorum bir talepdir. Bu suç olamaz. Olmamalı. Haklısınız, haklı olmasına,

Ama gelin görün ki, toplumun sizin bizim gibi farklı din dinsiz mensuplarıda var. Onlar da bir takım taleplerde bulunmak istiyor. Ve bunların bazısı suç.
Geniş bakmak tablonun bütününe bakmak lazım. Aksi taktirde diğer dogmacılardan farkımız kalmaz.

Kimiside şeriat isterim diyebiliyor mu? Bu mantıkla o da diyecek ki. Bunu söylemek suçmu?
Aynı şey yani...

Adam istiyor. Talep ediyor. Ama doğru ama yanlış.

Hülasa, sandık koyulmuş ve seçme yetkisi verilmiş toplumlara siz sınır koyarsanız kendinizle çelişirsiniz. Onun için Celal Bey monarji den yanadır. Katılıyorum.

Ya seçme hakkı vermeyeceksiniz. Ya da verdiyseniz gereğini yapacak. Saygı duyacaksınız.
Ben olsam vermezdim. Fazla doğuran bir ülkede demokrasi olamaz. Neyi seçtiğinin bilincinde, sonuçlarının bilincinde olmayan toplumlarda demokrasi faciadır.
Mesele ezan değil aslında..Bu jeolog ''çoğunluğun dediği olur,azınlık haddini bil'' diyor aslında..
Mesela bu ülkedeki eşcinseller evlenmek istiyorlar ve bu konuda görüş bildiriyorlar diyelim..Bu jeologta ''Burası müslüman ülke,evlenmek istiyorsanız dağa çıkın'' diyor..
Yani insanların sürüye uymasını istiyor..Bir söz söyleme,farklı bir şeyi dile getirmek,bu kafaya göre normal değil..Bu tam akp kafası işte..Zaten kendisi de akp zamanında ortaya çıktı..!
bu şerefsiz, Hz. Davud hakkında, calutun karısıyla yattı diye iftira attı ya, onun ateistliğini ....rim, ateist olmak iftira atmak değildir. siz hem inkarcı hemde iftira atacak kadar rezilsiniz öylemi? siz kaşınmışsınız bunun başka açıklaması olamaz.

o herif, müslüman olan bu coğrafyanın suyuna gitmek için ateistlere "ezanı dinlemek zorundasınız" diyor. normalde kendiside Ezanı istemez, ahmak ahlaksız.

ayrıca dinlemek zorundasın. ya bu diyarda yaşayacaksın ya bu diyarı terkedeceksin. size gidin bağımsızlığınızı ilan edin dedik. bu ülke müslümanlara ve Dinlerine yalan ve iftira atıp saldıran sizin gibi fareleri tutmak zorunda değil. defolun gidin. hem müslümanlardan nefret ediyorsunuz (ne hakla) hemde onlardan alışveriş yapmaktan utanmıyorsunuz. böyle şerefsizce yaşayacaksın sonrada hak iddia edeceksin öylemi? yiyorsa, "ateistim hakkımdır" deyip yürüyüş yap. burdan fare gibi kafanı çıkarıp rezilce konuşarak olmaz.
Ben de zaten YÜRÜYÜŞ yapmayı planlıyordum,adres ver,senin evin orada yürüyek ::D

• Beğen
Tepkiler: Efe

Hoder

Üye
Düşünce
Ateist
''Monarji bana göre en iyi yönetim şeklidir.'' Diyene karşı böyle bir iddia ortaya atmak komiktir. Realist söylemlerden farklı manalar çıkarmamak gerekir.

Ahlaksız

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
''Monarji bana göre en iyi yönetim şeklidir.'' Diyene karşı böyle bir iddia ortaya atmak komiktir. Realist söylemlerden farklı manalar çıkarmamak gerekir.
Ben de onu diyorum işte..Monarşiyi savunan,insanlara dışkı yedirmenin işkence olmadığını söyleyen,insanların düşüncelerini(ezan mesela) ifade etmesinin abuk olduğunu söyleyen birisi işte..