CIA’in Psişik Muharebe Üzerine Araştırmalarının Bir Tarihi

Charles Dawkins

☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
Her yerde gerizekalilar var. Sonuçta orası abd. Uçakların binaya girdiği ve hatta pentagona girdiği vaktinde başkanın evrim kaldırılsın dediği ülke.

Forum bu spirutelist saçmalıklarla dolmuş.

John Ahmet

Çaylak
Düşünce
Agnostik
CIA'in hatta KGB'nin konu ile ilgili çalışmalarını biliyorum. Bir ara bu konuya fazla odaklandım ve mevcut bir deney gözlem olup olmadığını sorguladım. Karşıma çok ilginç bilgiler çıktı.

Bu bilgiler öyle internetin alâlade sitelerindeki uyduruk içerikler değil, bir çok üniversitede araştırma konusu olmuş ve hâla tartışılan konulardır.

Nina Kulagina isimli Rus bir kadının telekinezi yeteneği

1964 Sovyet Rusya’sında Nina Kulagina adlı bir kadının uykusunda nesneleri yere düşürmesi dikkat çekmişti, başta bunların kaza sonucu olduğunu sanılıyordu ancak daha sonraları Nina’nın telekinetik yetenekleri olabileceği düşünüldü ve Sovyet yönetimi Nina üzerinde araştırmalar yapmaya destek verdi. Nina gerçekten de hiç dokunmadan nesneler hareket ettirebiliyordu. Araştırma bir üst seviyeye taşındı. Bir kurbağanın kalbi söküldü ve bir kardiyografi cihazına bağlandı. Nina’nın düşünceleriyle bu kalbi attırmaya başlandığı gözlendi ve bu görüntüler kaydedildi. Nina ile çalışmalar sürerken CIA teşkilatının bunu öğrenmesi çok uzun sürmedi.

1970 yılında harekete geçen Birleşik Devletler hükümeti bu Soğuk Savaş’ın bir Psişik Savaşa dönüşebileceğinden çekiniyordu. 1974 yılında Amerikan hükümeti Stargate Operasyonu adında bir proje başlattı ve Psişik Savaşçılar yetiştirmeye başladı. Bu kapsamda gönüllü olan vatan severler, CIA önderliğinde yürütülen deneylere katıldılar. Amerikan hükümeti işin bir üst seviyesindeydi, ve gönüllü kişilere dünya üzerinde rastgele bir koordinat verip, ne bulunduğunu sordular, ve gönüllü kişilerden bir kaçı bu koordinatta bulunan mekanları hatasız olarak söylemişlerdir.
Ancak bir yandan çalışmalarını sürdüren MIT, uydu teknolojisini geliştirmiş ve bu teknolojinin insan tahmininden daha sağlam olduğu ve psişik savaşçı sayısının az olması nedeniyle, psişik savaş terk edildi.

Wikipedia bile buna itiraz etmiyor. Elbette inanılması güç bu olaylara ilk tepki olarak inanmadığını beyan eden insanlar olsa da bu fenomeni ve ilgili araştırmaları detaylı araştırırsanız gerçekten kayda değer bilgiler içeriyor.

Elbette inanmayanların buradaki verdiğim kısıtlı bilgilerin kanıt olamayacağını söylemesine aldırmayın ve araştırmaya devam edin. Elbette bunları yalanlayanları değil bu konuda olumlu görüş bildirmiş bilim insanlarını daha çok dikkate alın zira konuya inanmak zaten bu kadar güçken araştırma motivasyonunuz üzerinde çok etkili olan ve külliyen uydurma olan karşı görüşe çok itibar etmeyin. Zaten ilgili üniversitelerin raporlarına kadar her şeyi araştırdığınızda bu defa aksini iddia eden kimseye itibar etmeyeceksiniz.

TENTEN

☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Apateist

Dokunmadan dövüşüyordu sözde.

Mma dövüşçüsü karşısında çuvalladı. :)

John Ahmet

Çaylak
Düşünce
Agnostik
Evet haklısın Kiai Master MMA dövüşçüsünün hakkından gelemedi. O halde bunlar safsata demektir.

Fakat burada da Kiai Master kazanıyor. Tabii bu da danışıklı dövüştür yoksa aksi mümkün mü?

Hem zaten tüm bunlar bir önceki iletide bahsettiğim Nina Kulagina fenomeninin sahte olduğunun doğrudan yeterli kanıtlarıdır.

Yukarıdaki cümlelerime katılan bir beyin özürlü varsa bilmek isterim.

TENTEN

☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Apateist
Evet haklısın Kiai Master MMA dövüşçüsünün hakkından gelemedi. O halde bunlar safsata demektir.

Fakat burada da Kiai Master kazanıyor. Tabii bu da danışıklı dövüştür yoksa aksi mümkün mü?

Hem zaten tüm bunlar bir önceki iletide bahsettiğim Nina Kulagina fenomeninin sahte olduğunun doğrudan yeterli kanıtlarıdır.

Yukarıdaki cümlelerime katılan bir beyin özürlü varsa bilmek isterim.

Ben özürlüyüm.
Telapati yeteneğini kullanarak benim gerçek adımı yazsana? :)
Benim telepati yeteneğim yok ama senin gerçek ismini telefon numaranı mail adresini filan bildiğimi biliyorsun.

John Ahmet

Çaylak
Düşünce
Agnostik
Telapati yeteneğini kullanarak benim gerçek adımı yazsana? :)

Kubilay ya da Murat belki Tayfun. Şimdi sen mert olup doğru söylediğimi itiraf etsene...

Bir ara bende tüm Türkiye'nin telefon datası vardı ve etik olmadığını düşünüp hepsini sildim. Bazı beceriler ve yetenekler belirli etik ilkelere sahip olmayı gerektirir. Sen bunları söyleyip kendinin çok daha zeki olduğunu imâ ediyorsan alacağın daha çok yol, öğreneceğin daha çok şey var.

Düşünce
Ateist
Hava elektromanyetik alana çok direnç uygular bu yüzden transformatörlerde demir bir nüve kullanılır akımı kolay geçirmesi için. Yaniii senin manyetik alanın ne ki de seni kontrol edebilecek kadar gücü nereden bulacak?

TENTEN

☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Apateist
Kubilay ya da Murat belki Tayfun. Şimdi sen mert olup doğru söylediğimi itiraf etsene...

Bir ara bende tüm Türkiye'nin telefon datası vardı ve etik olmadığını düşünüp hepsini sildim. Bazı beceriler ve yetenekler belirli etik ilkelere sahip olmayı gerektirir. Sen bunları söyleyip kendinin çok daha zeki olduğunu imâ ediyorsan alacağın daha çok yol, öğreneceğin daha çok şey var.
Ben zeki olduğumu söylemedim.
Senin telapati yeteneğin varmış ya göster hünerini diyorum.
İnternette bulduğun herşeye kanıyorsun.
mu kıtası,Telekinezi, telepati,kendin yapıp çalıştırdığın devri daim makinesi yok ama olduğuna dair büyük bir inanç sahibisin. :)

Charles Dawkins

☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
Ben zeki olduğumu söylemedim.
Senin telapati yeteneğin varmış ya göster hünerini diyorum.
İnternette bulduğun herşeye kanıyorsun.
mu kıtası,Telekinezi, telepati,kendin yapıp çalıştırdığın devri daim makinesi yok ama olduğuna dair büyük bir inanç sahibisin. :)
Cidden öyle. Ya arkadaş fazla saf yada biraz sorunları var.

TENTEN

☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Apateist

@John Ahmet @Shienki böyle yetenekleriniz var mı?

yoksa öğrenin. :)

John Ahmet

Çaylak
Düşünce
Agnostik
Hava elektromanyetik alana çok direnç uygular bu yüzden transformatörlerde demir bir nüve kullanılır akımı kolay geçirmesi için. Yaniii senin manyetik alanın ne ki de seni kontrol edebilecek kadar gücü nereden bulacak?

Bilimsel düşüncenin çoğu zaman bu "her şeyi biliyoruz bunun gerçekleşmesi imkansız" gibi kibirli anlayışına çoğu zaman hırt oluyorum.

Öncelikle sana düşünce iletiminin günümüzde olağan olduğunu ve bunun için cihazlar bile bulunduğunu hatırlatmam gerek.

Örneğin Android telefonunuza bağlanarak çeşitli cihazlara zihinsel komutlar göndermenizi sağlayan şöyle bir ürün var.

Mindcontrol NeuroSky

Şu siteden satın alabilirsiniz.

Bu videoda bu kız bu ürünle arada bir arduino board kullanarak bluetooth aracılığıyla bir örümcek robotu kontrol ediyor.

Tüm bunlar yapılabiliyor ve her sistemin zaten bir enerji kaynağı var ve onu yönlendirebilecek hack sinyalleri gönderebilirseniz alıcıya bunun için ekstra bir enerji göndermenize gerek yoktur. Gerçi bu da mümkün ama en azından bunu yapmadan da mümkün olduğunu anlamanız açısından belirtmem gerekir.

Hava elektromanetik alana direnç uygular bu doğru fakat Tesla zamanında Wardenclyffe kulesini yaparak 26 mil (41 km) uzaklıkta 200 adet 200W gücünde halojen ampülü yakmayı başarmıştı.

Tesla bobinleri 50 kHz ile 1 MHz aralığındaki frekanslarda çalışır. Gücü artırıp frekansı azaltırsanız çok daha uzaklara elektrik gönderebilirsiniz.

Özellikle VLF (Very Low Frequency) hatta ELF (Extremely Low Frequency) dedikleri çok düşük frekanslar kullanırsanız çok daha uzaklara enerji gönderebilirsiniz.

Mikro dalga vb. de frekansı yüksek yine benzer yöntemlerdir ve elektromanyetik tayfdaki daha küçük dalga boylarına denk gelir.

Ayrıca enerji iletmenin tek yolu elektromanyetik dalgaları kullanmak değildir. Nötrino temelli çok daha farklı yöntemler var. Ayrıca organizmanızın ne tür iletişim ve control donanımlarına sahip olduğunu bilemezsiniz. Öncelikle konu hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olup bir önceki cümlemi gerçekten sorgulamanız gerekir. Bu delice bir düşünce değil, bazı deneyimler kazanıp daha anlamlı bir şekilde düşünmenizi sağlayabilirim.

Telekinezi konusuna gelince ben Nina Kulagina ile ilgili yazdıklarımı uydurmuyorum. Tüm bunlar dünya tarihindeki paranormal olaylar kayıtlarına çoktan işlendi. En azından böyle deneyimler yaşamış bilim insanları bu konuları ayrıntılı şekilde açıklığa kavuşturmak için çaba sarf etmelidir ki ediyorlar fakat insanlar çok önyargılı olduklarından anlaşılamıyorlar. Bilimsel düşünce inanılması güç her fenomeni varsayılan olarak reddetmek değildir.

Bu konularda tartışırken gerçek düşüncelerinizi yazmak konusunda daha cesur davranmalısınız yoksa hiç bir şey tartışmış olmayız.

Yazan tarafından düzenlendi:
Düşünce
Ateist
Bilimsel düşüncenin çoğu zaman bu "her şeyi biliyoruz bunun gerçekleşmesi imkansız" gibi kibirli anlayışına çoğu zaman hırt oluyorum.
İlk önce ne anlatmaya çalıştığımı bile anlamadığınızı ve zırvaladığınız belirterek size anlatmaya çalışacağım. Öncelikle cevap verdiğim şeye bakalım:
1607454689234.png

Dedim ki siz bu manyetik alanı kullanarak bu alan içerisindeki varlıkları yönlendiremezsiniz. Ki zaten bu manyetik alanı da yönetemezsin. TELEKİNEZİ denen saçmalık ile. Şimdi attığınız cihaza bakıyorum alakasız bir şey. Bu insanı duvara yapıştırabilecek şey de başka çok güçlü bir manyetik alandır ki büyük trafonun çalıştığı bir odaya girersen olacak şey odur. Ben bu elektromanyetik sinyaller algılanamaz demedim. Bir insan algılayamaz çünkü öyle bir duyu organımız yok. Ama elektormanyetik sinyalleri ürettiğimiz sinyaller ile algılayabiliriz. O cihaz beyindeki elektromanyetik sinyalleri algılayıp (buna analog sinyal denir) bu sinyali dijital sinyale çevirerek bu sinyallerle iş yapabilmemizi sağlıyor. Zırvalayanların ortak özelliği yabancı bir sürü terim kullanmanız ve aslında hiçbir şey anlatmıyor oluşunuz.

John Ahmet

Çaylak
Düşünce
Agnostik
Dedim ki siz bu manyetik alanı kullanarak bu alan içerisindeki varlıkları yönlendiremezsiniz. Ki zaten bu manyetik alanı da yönetemezsin. TELEKİNEZİ denen saçmalık ile

Sen mesaj yazana dek hiç bir şekilde telekinezinin elektromanyetik alanı yönlendirerek yapıldığını iddia etmedim. Bu iddiayı sen öne sürdüğün için teoride münkün olduğunu daha bir önceki iletimde belirttim.

Görüyorum ki üslubun ve kindar tavrın zekan ve kapasiten konusunda çok fazla bilgi veriyor. Ben LoRa programcısıyım neyin mümkün olup olmadığını senden öğrenecek değilim. LoRa ve LoRaWAN ın ne olduğunu bilmiyorsan araştırabilirsin. Kaldı ki telekinezi fenomenine kesin bir açıklamam olduğunu hiç bir yerde belirtmedim böyle bir fenomen varsa bilimsel ilkelerle nasıl açıklanabileceğine yönelik kesin olmayan fikirlerimi paylaşmış olmam senin o çirkin tabiatında değersizleşmesin.

Hem bir ileti yazıp sildin ve ona cevap vermek üzereyken sistem hata verdi. Neden sildiğini de bilmiyorum.

Ayrıca paylaştığın ekler de çalışmıyor. Linkler ölü!

Yazan tarafından düzenlendi:

Son konular