Dayandıklarınız

Düşünce
Sünni
En basit olarak örnek verelim sadece hesaplama:
İnsanın kulak kemikleri sayısı 6 dır. Bunun bu şekilde dizilme ihtimali 1/46656 dır. Şu anda yaşayan insan sayısıyla çarparsak yaklaşık 7 milyar ama hadi biz 5 milyar diyelim odaaaa 23382*10" yapıyor. Yani 1/2338200000000000 ihtimal kemikteki yapıları dahil etmedik ve bu sadece insanın kulağındaki kemik yapısı. Herhalde gelmiş geçmiş tüm canlıların yapısına bakarsak durum dahada vahim...

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
En basit olarak örnek verelim sadece hesaplama:
İnsanın kulak kemikleri sayısı 6 dır. Bunun bu şekilde dizilme ihtimali 1/46656 dır. Şu anda yaşayan insan sayısıyla çarparsak yaklaşık 7 milyar ama hadi biz 5 milyar diyelim odaaaa 23382*10" yapıyor. Yani 1/2338200000000000 ihtimal kemikteki yapıları dahil etmedik ve bu sadece insanın kulağındaki kemik yapısı. Herhalde gelmiş geçmiş tüm canlıların yapısına bakarsak durum dahada vahim...
Bunlar gibi trilyonlarca örnek var dostum. Şunu bile düşünerek bir tanrının varlığına inanılabilir.

Orhan Yolcu

☆☆☆☆
Yönetim Kur. Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Mesele Tanrının var olup olmaması değil. Tanrının var olma ihtimali olabilir. Mesele İslam dininin veya başka bir dinin ilahi olduğunu iddia etmesidir. Bütün dinler kendinin doğru olduğunu söylüyor. Hangisi doğru? Asıl sorun budur...

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Mesele Tanrının var olup olmaması değil. Tanrının var olma ihtimali olabilir. Mesele İslam dininin veya başka bir dinin ilahi olduğunu iddia etmesidir. Bütün dinler kendinin doğru olduğunu söylüyor. Hangisi doğru? Asıl sorun budur...
Araştırarak bulmak çok kolay. Ama nasıl araştırdığına, nasıl okuduğuna (özellikle sen yanlış okuyorsun herşeyi) dikkat edersen, Hak din İslam'ı bulursun.

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Kadına miras'ı neden yarım veriyor biliyormusun? Şimdi bir erkeğin kadından daha çok hükmü var. Ve daha çok maddiyata ihtiyacı var. Erkek evini geçindirecek, çocuklarına giyicek alıcak, eve yemek alıcak, kirasını vericek v.s bunlarla hükümlüdür. Kadın'ın böyle bir hükmü yok. Biraz düşününce anlıyorsun zaten. Eşitlik adalet değildir..
Muhammedin sex i için ayet indiren Kuran mı? :)
Pff..

Orhan Yolcu

☆☆☆☆
Yönetim Kur. Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Kadına miras'ı neden yarım veriyor biliyormusun? Şimdi bir erkeğin kadından daha çok hükmü var. Ve daha çok maddiyata ihtiyacı var. Erkek evini geçindirecek, çocuklarına giyicek alıcak, eve yemek alıcak, kirasını vericek v.s vermekle hükümlüdür. Kadın'ın böyle bir hükmü yok. Biraz düşününce anlıyorsun zaten. Eşitlik adalet değildir..
İkna olan varsa tebrikler.
yaaa

yeniçeri

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
https://evrimagaci.org/evren-ve-dog...kusursuzluk-argumanina-bilimsel-bir-bakis-333
evrende, kusursuz olan tek bir yapıdan bile bahsedilemez. Bu, insana şaşırtıcı gelebilir. Ancak biraz gerçekçi düşünüldüğünde, kusursuzluğun veya mükemmelliğin insanın kültürel evrimi sırasında geliştirdiği bir niteleme olduğu anlaşılacaktır. Mükemmeliyet, kişiden kişiye değişen, öznel bir tanımlamadır ve evrensel, genel geçer bir anlam yüklenemez.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
@NoTThingLosE dostum kusura bakma ama senin anlaman biraz kıt. Böyle basit şeylere cevap vermek istemiyorum aslında. Boş yere insanı yoruyorsun. Anlatmayı deneyeceğim ama sadece bir kere.

Kuranın hükümlerini kabul eden bir insan kendisine deist, ateist falan diyorsa bu yok hükmündedir. Çünkü Kuranın hükümlerini kabul edene Müslüman, etmeyene ateist, deist vs denir. Anladın mı şimdi. Jeton düştü mü?

@NickelBack @dersim gibiler ise müslüman olduğu halde müslüman değil numarası yapanlardır. Güya İslama bu yolla prim kazandıracağını düşünüyorlar.

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
@NoTThingLosE Kuranın hükümlerini kabul eden bir insan kendisine deist, ateist falan diyorsa bu yok hükmündedir. Çünkü Kuranın hükümlerini kabul edene Müslüman, etmeyene ateist, deist vs denir. Anladın mı şimdi. Jeton düştü mü?
Alakası bile yok. Yaptığın ayrım, senin işine gelmediği için. Kuran'ın hükümlerini kabul eden herkes Müslüman olmuyor. Arkadaşlar'da birkaç tanesini mantıklı bulmuşlar. Yaptığım açıklama gayet açık zaten, anlamayanın işine gelmediği için anlamaz. Aynı senin gibi.
@NoTThingLosE dostum kusura bakma ama senin anlaman biraz kıt. Böyle basit şeylere cevap vermek istemiyorum aslında. Boş yere insanı yoruyorsun. Anlatmayı deneyeceğim ama sadece bir kere.
Kıt değilim Allah'ıma şükür. Siz birşey anlatmayı bilmiyorsunuz. Çünkü anlattığınız şeyi sizde bilmiyorsunuz. İslam hakkında atıp tutup, cevap verince yok anlatamıyoruz sana, yok şöyle yok böyle. Girme daha benle polemiğe o zmn. Konuyu ''mantığını'' kullanarak okuyan kişi, haklıyı görüyor zaten. Diğer konularda'da olduğu gibi..

Üst Alt