Dengeler Gezegeni

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
“Biz gözümüzü açtıkça, bakışımızı kainatın yüzüne çevirdikçe ilk gözümüze ilişen umumi ve mükemmel bir düzen, kuşatıcı ve hassas bir dengedir. Görüyoruz ki, her şey ince bir düzen, hassas bir denge ve ölçü içindedir. Biraz daha dikkat edince, sürekli yenilenen bir düzen ve denge sağlama fiili gözümüze çarpıyor. Yani biri o düzeni kusursuz bir şekilde değiştiriyor, o dengeyi ve ölçüyü gözeterek tazeliyor. Her şey muntazam ve ölçülü sayısız suret giydirilen birer model oluyor. Daha çok dikkat ettikçe o düzenli ve ölçülü icraatın altında bir hikmet ve adalet görünüyor. Her harekette bir hikmet ve gaye gözetiliyor, bir hak ve fayda takip ediliyor. Daha da dikkat ettikçe, gayet hikmetli bir faaliyet içinde bir kudretin emareleri, eserleri ve her şeyin her halini kuşatan engin bir ilmin cilveleri şuurlu nazarımıza çarpıyor.” (Kısmen sadeleştirilmiş Mektubat, Yirminci Mektup)

Dünya sistem bilimi, yerkürenin işleyişini inceleyen, nispeten yeni bir bilim dalı. NASA’nın 1983'de Dünya Sistem Bilimleri Komitesi’ni kurmasıyla ortaya çıktı. NASA bilim misyonunu açıklarken “Dünya’nın atmosferini, karalarını, okyanuslarını, buzlarını ve canlıları birbirine bağlı, tek sistemin parçaları olarak algılamalıyız” diyor. Dünya sistemi, birbirleriyle karmaşık ilişkileri olan çok çeşitli unsurları içeriyor. Miami Üniversitesi’nden Prof. Eugene Rankey ve USRA’dan (Universities Space Research Association) Martin Ruzek, Journal of Geoscience Education’da yayımlanan makalelerinde şunları söylüyor: “Gezegenimizin şartlarını belirleyen ahenkli fiziksel, biyolojik, kimyasal süreçleri anlatmak için senfoni benzetmesi kullanılabilinir. Bir senfonide her aletin diğerleriyle uyum içinde çok sesli müzik yapması gibi hava, su, karanın unsurları ve hayat ahenkle işleyen Dünya sistemini meydana getiriyor.”

Mesela, Dünya atmosferindeki gazların oranını değiştirebilecek birçok etken olmasına rağmen, atmosferin dengeli bir gaz karşımı var. Metan, karbondioksit gibi ısıyı atmosferde tutan sera gazlarının etkisi olmasaydı, dünyanın ortalama sıcaklığının eksi on sekiz derece olacağı hesaplanıyor. Peki, bu gazlar fazla olsaydı? Venüs’ün atmosferi yüzde 96.5 karbondioksitten oluşuyor; ortalama yüzey sıcaklığı yaklaşık 460 derece. Dünya’nın atmosferindeki karbondioksit oranı yüzde 0,0400 civarındayken, karbondioksitten çok daha güçlü bir seragazı olan metanın atmosferdeki oranı yüzde 0,00018. Seragazı nitröz oksit, karbondioksitten yaklaşık üç yüz kat daha güçlü ama, atmosferdeki oranı metanınkinden de düşük: Yüzde 0,00003.

Düşünün ki, yanardağlardan çıkan kükürtdioksidin bile havadaki metana etkisi var. Yanardağ patlamalarıyla açığa çıkan kükürtdioksit, metan üreten bakterilerin çoğalmasını engelliyor ve atmosferdeki oranının düşmesine neden oluyor. Bazı bakteriler ise metan “yiyor”. (Yeni Zelanda’nın Rotorua kenti yakınındaki jeotermal alanda bu özellikte bakteriler keşfedildi.) Yanardağ patlamaları, bitkisel planktonları demirle besleyip çoğalmalarına yol açarak atmosferdeki karbondioksit miktarını da dolaylı olarak etkiliyor. Yüzey sularında yaşayan bu mikroorganizmalar gözle görülemeyecek kadar küçük. Ancak denizlerde trilyonlarcası var; toplu halde uzaydan bile görülüyorlar. Sudan büyük miktarda karbondioksit alıyor ve küresel fotosentezin yaklaşık yarısını yapıyorlar. Yani, havadaki oksijenin büyük bölümünün kaynağı da bu minik canlılar. Ölüp dibe çöktüklerinde yapılarındaki organik karbonun bir kısmı deniz tabanına gömülüyor. Yüzey sularındaki karbondioksit miktarı azalınca atmosferden suya karbon geçişi artıyor.

Prof. Josh West ve doktora öğrencisi Mark Torres, And Dağları’ndaki kayaları inceleyerek sera gazı karbondioksidin atmosferdeki oranını dengede tutan ilginç bir süreci aydınlattı.

Yerkabuğu ve manto tabakasının üst kısmından oluşan, taşküre denilen katman okyanus tabanı ve kıtalarla birlikte hareket eden büyüklü küçüklü parçalara ayrılmış durumda. Bir okyanus levhası başka bir okyanus levhasına ya da kıta levhasına yaklaşırsa, biri diğerinin altına dalıyor. Yavaş yavaş manto tabakasına kayan bu levha derinlere iniyor ve eriyor. Levha hareketleri Dünya’yı sıcak tutan sera gazı karbondioksidi de geri dönüştürüyor. Kimyasal reaksiyonlarla atmosferden yer kabuğuna geçen karbon, yanardağ faaliyetleriyle tekrar atmosfere karışıyor. Güney Kaliforniya Üniversitesi’nden Prof. Josh West ve meslektaşlarının Nature dergisinde yayımlanan araştırmaları ilginç sonuçlar ortaya koydu. Dağ oluşumları sırasında yüzeye çıkan “taze” kayaların adeta bir sünger gibi atmosferdeki karbondioksidi “emdikleri” uzun zamandan beri biliniyordu. Güney Kaliforniya Üniversitesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Önü alınmamış olsaydı bu süreç, Himalayalar gibi büyük dağ sıralarının oluşumları sırasında, birkaç milyon yıl içinde atmosferdeki karbondioksit seviyesini öyle azaltırdı ki, Dünya’yı bitmeyen bir kışa sokardı. Ama böyle olmadı.”

Üniversiteden yapılan açıklamanın devamında, dağ oluşumu sırasında ortaya çıkan kayaların kimyasal ayrışma süreçlerinin benzer bir hızla atmosfere karbondioksit sağladığı ifade edildi. Güney Amerika’nın batı kıyıları boyunca uzanan, yaklaşık yedi bin kilometre uzunluğundaki And Dağları’ndaki kayaları araştıran Prof. West ve doktora öğrencisi Mark Torres, bu kayaların kimyasal ayrışma süreçlerinin önceden tahmin edildiğinden çok daha fazla karbon açığa çıkardığını tespit etti. Bol miktarda bulunan pirit adlı mineralin kimyasal olarak ayrışmasıyla, diğer minerallerden karbondioksit salınmasına neden olan asitlerin ortaya çıktığı belirtiliyor.

Araştırmalarını ünlü akademik dergi Nature’da yayımlayan Bonn Üniversitesi bilim insanları da şu sonuca vardı: Dünya’nın derinlerinde oksijen depolanmasaydı, yeryüzü muhtemelen çorak ve yaşama elverişsiz olurdu. Araştırma grubu, birkaç yüz kilometre derinde bulunan majorite adlı mineralin büyük miktarda oksijen depoladığını keşfetti. Levha sınırlarında bulunan dalma-batma bölgelerinde, kayan yerkabuğuyla birlikte demiroksit de derinlere taşınıyor. Demiroksitin yapısındaki oksijen, yüksek basınç ve sıcaklık altında bu mineralin bileşeni haline geliyor. Majorite, oksijen asansörü gibi; yükseliyor, yeryüzüne yaklaşınca tuttuğu oksijeni salıyor. Bonn Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, açığa çıkan oksijenin hidrojenle birleşerek su da oluşturduğu belirtiliyor.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Tek gezegen dünya olsaydı söylenenler anlamlı olurdu. Biz piyangonun çıktığı gezegende bulunduğumuz için seçilmişiz gibi bir hisse kapılıyoruz. Piyango çıkan da benzer bir hisse kapılır.

Büyük ölçekte evren de tek değildir. Seçilmişlik durumu söz konusu değil yani.

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
Tek gezegen dünya olsaydı söylenenler anlamlı olurdu. Biz piyangonun çıktığı gezegende bulunduğumuz için seçilmişiz gibi bir hisse kapılıyoruz. Piyango çıkan da benzer bir hisse kapılır.

Büyük ölçekte evren de tek değildir. Seçilmişlik durumu söz konusu değil yani.
Evrende başka şuurlu varlıklar tabii ki var. Biz de onlar gibi seçilmişiz :)

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bizden başka bilinç için kanıt yok, arıyoruz. Fakat güneş sistemimizde yaygın bir hayat olmadığına göre evrende de çok yaygın olmasını beklemezsek gerçekçi davranmış oluruz. Hatta çok geniş bir çap içinde yalnız olduğumuzun anlaşılmasına hazırlıklı olmalıyız. Tabii çok yakınımızda gezegenimize göz dikecek yabancılar olmasına da hazırlıklı olmak gerekir.

Benim kişisel fikrime göre içinde hiç hayat olmayan galaksiler ve galaksi kümeleri bile vardır. Ben hayatın ender rastlanan bir olgu olduğunu düşünenlerdenim. En azından bilincin.

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
Bizden başka bilinç için kanıt yok, arıyoruz. Fakat güneş sistemimizde yaygın bir hayat olmadığına göre evrende de çok yaygın olmasını beklemezsek gerçekçi davranmış oluruz. Hatta çok geniş bir çap içinde yalnız olduğumuzun anlaşılmasına hazırlıklı olmalıyız. Tabii çok yakınımızda gezegenimize göz dikecek yabancılar olmasına da hazırlıklı olmak gerekir.

Benim kişisel fikrime göre içinde hiç hayat olmayan galaksiler ve galaksi kümeleri bile vardır. Ben hayatın ender rastlanan bir olgu olduğunu düşünenlerdenim. En azından bilincin.
İnsan gibi etten varlık olarak bilinçli arıyorsanız nadirdir, belki de yoktur ama volkanların yakınlarında bile orada yaşayabilecek, okyanusun dibinde bile orada yaşayabilecek varlıklar yaratan Allah güneş ve diğer gezegenleri de boş bırakmaz. Orada da orada yaşayabilecek melek, ruhani ve cinler vardır

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
Uyduruk işlerle uğraşmayız.
Kirliyan fotoğrafçılığını biliyor musunuz? Bu fotoğrafçılık, yüksek frekansta çekilen resimlerle ruhun kılıfını tespit etmektedir. Ruhun kılıfına, 'misalî beden' , ‘enerji beden,’ ‘ikinci beden’, ‘perispiri’, ‘duble’, ‘fantom’, ‘astral vücud’ ... vs de denilir. Kolları kesik birinin kirliyan fotoğrafçılığı ile çekilmiş resminde görülen kolları, ruhun üzerine giydirilmiş olan ruhun kılıfının görüntüsü olsa gerek. Kazakistan’da, Alma Ata Kirov Üniversitesinde yüksek frekans deşarjı altında bir organizmanın yaşayan hareketli dublesi görülmüştür. 1968’lerde “Kirliyan Metodunun Biyolojik Esasları” ismiyle yayınlanan kitaptaki fotoğraflarda, kesilmiş uzuvların yerlerinde ikinci beden (biyoplazmik beden) görülüyordu. Amerikalı Doktor Watters da, inbisat odasında su buharının iyonlar üzerinde birikmesinden hareketle ikinci bedeni tespit etti. Elli kadar çekirgeyi eterli pamuklara sarıp, öleceklerini tahmin ettiği andan itibaren odaya su buharı salarak fotoğraflarını çekti. Ve neticede öldükleri anlaşılan on üç çekirgenin hayallerinin plâkalarda fotoğrafla tespit edildiği görüldü...

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik

Burası bence tartışılır ya.Güneş sistemin de yok diye.Diğer Sistemlerde beklenemez bana saçma geldi.Çünkü güneş sisteminde zaten yaşayan canlılar var.Bu yüzden diğer sistemlerde de olup olmıyacağı belirsiz.Bu konuyada agnostiğim.:)

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
Burası bence tartışılır ya.Güneş sistemin de yok diye.Diğer Sistemlerde beklenemez bana saçma geldi.Çünkü güneş sisteminde zaten yaşayan canlılar var.Bu yüzden diğer sistemlerde de olup olmıyacağı belirsiz.Bu konuyada agnostiğim.:)
Size katılıyorum

Entropyy22

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kirliyan fotoğrafçılığını biliyor musunuz? Bu fotoğrafçılık, yüksek frekansta çekilen resimlerle ruhun kılıfını tespit etmektedir. Ruhun kılıfına, 'misalî beden' , ‘enerji beden,’ ‘ikinci beden’, ‘perispiri’, ‘duble’, ‘fantom’, ‘astral vücud’ ... vs de denilir. Kolları kesik birinin kirliyan fotoğrafçılığı ile çekilmiş resminde görülen kolları, ruhun üzerine giydirilmiş olan ruhun kılıfının görüntüsü olsa gerek. Kazakistan’da, Alma Ata Kirov Üniversitesinde yüksek frekans deşarjı altında bir organizmanın yaşayan hareketli dublesi görülmüştür. 1968’lerde “Kirliyan Metodunun Biyolojik Esasları” ismiyle yayınlanan kitaptaki fotoğraflarda, kesilmiş uzuvların yerlerinde ikinci beden (biyoplazmik beden) görülüyordu. Amerikalı Doktor Watters da, inbisat odasında su buharının iyonlar üzerinde birikmesinden hareketle ikinci bedeni tespit etti. Elli kadar çekirgeyi eterli pamuklara sarıp, öleceklerini tahmin ettiği andan itibaren odaya su buharı salarak fotoğraflarını çekti. Ve neticede öldükleri anlaşılan on üç çekirgenin hayallerinin plâkalarda fotoğrafla tespit edildiği görüldü...
Fetönün ipiyle kuyuya inersen boğulursun. Ben kaynağı buraya bırakayım. Sanırım devlet, fetö teröristinin bu sitesini yasaklamış ben vpn ile girdim. Görmek isteyen vpn kullansın.

https://fgulen.com/tr/fethullah-gulenin-butun-eserleri/iman/fethullah-gulen-inancin-golgesinde/674-Fethullah-Gulen-Ruh-Varligi-Mahiyeti-ve-Hususi-Delilleri

Kirliyan forotğrafçılığı ile ilgili çok uzun şeyler yazıp formu kirletmek istemiyorum. Sadece bu konuda 1976 yılında yayınlanan bilimsel araştırma sonuçlarını aktarıyorum. Bakalım ne kadar bilimselmiş. O kesik uzuvlar neden öyle gözüküyormuş.

Kirlian fotoğrafçılığının canlı dokularda tespit ettiği ışıma, şekil ve renk farklılıklarının büyük ölçüde yüzeyin üzerindeki ve içindeki nemden kaynaklandığını ortaya koymuştur.

Kirlian fotoğrafçılığının tinsel iddialarına kanıt olarak gösterdiği en ünlü deneylerinden biri bitki yaprağının bir kısmı kesilse de, Kirlian fotoğraflarında yaprak sanki kesilmemiş gibi, yaprağın bir bütün halinde ışınımının devam etmiş olmasıdır. Semyon Kirlian bu fotoğraflardan yola çıkarak, görüntülediği ışınımların önceden bilinen fiziksel etkenlerden kaynaklanmadığını iddia etmiştir. Fakat yapılan deneylerde yaprağın kesilmesinin ardından üzerinde durduğu yüzeyin artık maddelerden ve nemden temizlenmesiyle kesilen bölümün görüntüsü de kaybolmuştur.

Kirlian'ın bahsettiği ışıma görüntüsünün rutubet ile ilişkili olduğu kanıtlanmıştır. Görüntülenen yapraklarda rutubet arttıkça resimdeki renklerin yoğunluğu ve çeşitliliği artmakta, kurudukça orantılı olarak düşmektedir. Deneylerde, elektrik alanının oluşturduğu bilinen kimyasal ve fiziksel süreçler dışında bir enerji alanına dair kanıt ortaya çıkmamıştır.

Kirilian aurası olarak bilinen korona ışıması elektriksel iyonizasyon sonucu oluşmakta olup, pek çok faktörden etkilenir; nesnenin voltajı ve frekansı, görüntüleme yüzeyine uyguladığı basınç miktarı, etrafındaki ve içindeki rutubet miktarı ve iletkenliği etkileyen diğer faktörler ile yağ, ter, bakteriler ve diğer iyonlaştıran kirleticiler de görüntüyü etkileyen faktörler arasındadır.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Kirlian_fotoğrafçılığı

1. ^ Pehek, John O.; Kyler, Harry J and Faust, David L (15 October 1976). "Image Modulatic Corona Discharge Photography". Science 194 (4262): 263–270
  2. ^ "Kirlian photography". An Encyclopedia of Claims, Frauds, and Hoaxes of the Occult and Supernatural. James Randi Educational Foundation. Retrieved 2008-10-14., derived from:
    *Randi, James (1997). An Encyclopedia of Claims, Frauds, and Hoaxes of the Occult and Supernatural. St. Martin's Griffin. ISBN 0-312-15119-5.
  3. ^ Boyers, David G. and Tiller, William A. (1973). "Corona discharge photography". Journal of Applied Physics 44 (7): 3102–3112.doi:10.1063/1.1662715.
  4. ^ Opalinski, John, "Kirlian‐type images and the transport of thin‐film materials in high‐voltage corona discharges", Journal of Applied Physics, Vol 50, Issue 1, pp 498–504, Jan 1979. Abstract: http://ieeexplore.ieee.org/xpl/articleDetails.jsp?arnumber=5105453
  5. ^ The Kirlian Technique: Controlling the Wild Cards. The Kirlian effect not only is explainable by natural processes; it also varies according to at least six physical parameters. Arleen J. Watkins and Williams S. Bickel, The Skeptical Inquirer 13:172-184, 1989.
  6. ^ Carroll, Robert Todd (2003). The Skeptic's Dictionary: A Collection of Strange Beliefs, Amusing Deceptions, and Dangerous Delusions. Hoboken, NJ, USA: John Wiley & Sons. p. 446. ISBN 978-0-471-27242-7.

Bir kaynak daha bırakalım: http://www.skepdic.com/auratherapy.html

Ve bir kaynak daha: https://evrimagaci.org/aura-terapi-1853

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Buna katılıyorum.Bir sürü boş galaksi hatta galaksi kümeleri olabilir.Ama bence illa birinde yaşam vardır.Belki bizden ilerde belki geri ama benim düşüncem onlar bizden geri.Yada insan gibi düşünebilen varlıkların yaşadığına inanmıyorum.Zeka için zekanın oluşabileceği bir ortam lazım ki o ortam olsa bile oluşup oluşmayacağı kesin değil.Buda yüzdelik olarak ihtimali baya düşürüyor bence.Tabi evrenin ne kadar büyük olduğunuda öğrenmek lazım.

Entropyy22

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Buna katılıyorum.Bir sürü boş galaksi hatta galaksi kümeleri olabilir.Ama bence illa birinde yaşam vardır.Belki bizden ilerde belki geri ama benim düşüncem onlar bizden geri.Yada insan gibi düşünebilen varlıkların yaşadığına inanmıyorum.Zeka için zekanın oluşabileceği bir ortam lazım ki o ortam olsa bile oluşup oluşmayacağı kesin değil.Buda yüzdelik olarak ihtimali baya düşürüyor bence.Tabi evrenin ne kadar büyük olduğunuda öğrenmek lazım.
Bu konuda en önemli nokta bildiğimiz tek yaşamın dünya üzerinde oluşu ve bildiğimiz yaşam barındıran tek yıldız sisteminin Güneş sistemi oluşu. Bu durum bizi bütün olasılıkları düşünmekten alıkoyuyor.

Bu konuda kepler çalışmaları devam ediyor. Araştırmalar şimdiye dek galaksilerde gezegenlerin diğer gök cisimlerine göre çoğunlukta olduğunu net bir biçimde ortaya koyuyor. Sadece samanyolunda bile en az 100 milyar gezegen mevcut.

Nasa'ya göre yaşam için olmazsa olmaz sıvı su, karmaşık organik moleküllerin oluşumu için gerekli şartlar ve metabolizmayı canlı tutacak bir enerji kaynağı. Bekleyip göreceğiz çalışmalar devam ediyor.

Ama şu varki dünyada hayat varsa herhangi bir gezegende neden olmasın.

Yazarı tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
Fetönün ipiyle kuyuya inersen boğulursun. Ben kaynağı buraya bırakayım. Sanırım devlet, fetö teröristinin bu sitesini yasaklamış ben vpn ile girdim. Görmek isteyen vpn kullansın.

https://fgulen.com/tr/fethullah-gulenin-butun-eserleri/iman/fethullah-gulen-inancin-golgesinde/674-Fethullah-Gulen-Ruh-Varligi-Mahiyeti-ve-Hususi-Delilleri

Kirliyan forotğrafçılığı ile ilgili çok uzun şeyler yazıp formu kirletmek istemiyorum. Sadece bu konuda 1976 yılında yayınlanan bilimsel araştırma sonuçlarını aktarıyorum. Bakalım ne kadar bilimselmiş. O kesik uzuvlar neden öyle gözüküyormuş.

Kirlian fotoğrafçılığının canlı dokularda tespit ettiği ışıma, şekil ve renk farklılıklarının büyük ölçüde yüzeyin üzerindeki ve içindeki nemden kaynaklandığını ortaya koymuştur.

Kirlian fotoğrafçılığının tinsel iddialarına kanıt olarak gösterdiği en ünlü deneylerinden biri bitki yaprağının bir kısmı kesilse de, Kirlian fotoğraflarında yaprak sanki kesilmemiş gibi, yaprağın bir bütün halinde ışınımının devam etmiş olmasıdır. Semyon Kirlian bu fotoğraflardan yola çıkarak, görüntülediği ışınımların önceden bilinen fiziksel etkenlerden kaynaklanmadığını iddia etmiştir. Fakat yapılan deneylerde yaprağın kesilmesinin ardından üzerinde durduğu yüzeyin artık maddelerden ve nemden temizlenmesiyle kesilen bölümün görüntüsü de kaybolmuştur.

Kirlian'ın bahsettiği ışıma görüntüsünün rutubet ile ilişkili olduğu kanıtlanmıştır. Görüntülenen yapraklarda rutubet arttıkça resimdeki renklerin yoğunluğu ve çeşitliliği artmakta, kurudukça orantılı olarak düşmektedir. Deneylerde, elektrik alanının oluşturduğu bilinen kimyasal ve fiziksel süreçler dışında bir enerji alanına dair kanıt ortaya çıkmamıştır.

Kirilian aurası olarak bilinen korona ışıması elektriksel iyonizasyon sonucu oluşmakta olup, pek çok faktörden etkilenir; nesnenin voltajı ve frekansı, görüntüleme yüzeyine uyguladığı basınç miktarı, etrafındaki ve içindeki rutubet miktarı ve iletkenliği etkileyen diğer faktörler ile yağ, ter, bakteriler ve diğer iyonlaştıran kirleticiler de görüntüyü etkileyen faktörler arasındadır.

1. ^ Pehek, John O.; Kyler, Harry J and Faust, David L (15 October 1976). "Image Modulatic Corona Discharge Photography". Science 194 (4262): 263–270
  2. ^ "Kirlian photography". An Encyclopedia of Claims, Frauds, and Hoaxes of the Occult and Supernatural. James Randi Educational Foundation. Retrieved 2008-10-14., derived from:
    *Randi, James (1997). An Encyclopedia of Claims, Frauds, and Hoaxes of the Occult and Supernatural. St. Martin's Griffin. ISBN 0-312-15119-5.
  3. ^ Boyers, David G. and Tiller, William A. (1973). "Corona discharge photography". Journal of Applied Physics 44 (7): 3102–3112.doi:10.1063/1.1662715.
  4. ^ Opalinski, John, "Kirlian‐type images and the transport of thin‐film materials in high‐voltage corona discharges", Journal of Applied Physics, Vol 50, Issue 1, pp 498–504, Jan 1979. Abstract: http://ieeexplore.ieee.org/xpl/articleDetails.jsp?arnumber=5105453
  5. ^ The Kirlian Technique: Controlling the Wild Cards. The Kirlian effect not only is explainable by natural processes; it also varies according to at least six physical parameters. Arleen J. Watkins and Williams S. Bickel, The Skeptical Inquirer 13:172-184, 1989.
  6. ^ Carroll, Robert Todd (2003). The Skeptic's Dictionary: A Collection of Strange Beliefs, Amusing Deceptions, and Dangerous Delusions. Hoboken, NJ, USA: John Wiley & Sons. p. 446. ISBN 978-0-471-27242-7.

Bahsettiğiniz siteye girip bakmadım ama benim kaynağım o site değil

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni

Bazı anlatılan ilginç rüyalar var, ruhu kabul etmezsek bunların hepsine uydurma mı diyeceksiniz? Astral seyahat vs gibi iddialar hepsi uydurma mı?
Ayrıca bir katilin tetiği çekerkenki atomları bir süre sonra yerini hiçbir şeyden habersiz başka atomlara bırakıyor. Ruhun varlığını kabul etmezsek hiçbir şeyden habersiz yeni atomlara eziyet etmemek için adalet gereği hapis cezasını sonlandırmamız gerekir. Ruhun varlığını kabul etmeden, uzun süreli hapis cezalarını nasıl izah edeceğiz?

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
Ruhu kabul etmezsek emekliliği de ortadan kaldırmamız gerekir. Eski atomlar çalıştı emek verdi ama yeni atomlar hiç çalışmadan emekli oluyor; bu çok saçma...
Aynısı aile faktörü için de geçerlidir. Eşler eski atomlar olmadığı için artık yeni atomlar karı koca değildir veya anne babamız artık onlar değildir veya çocuklarımız artık çocuğumuz değildir... bu böyle uzayıp gider

Entropyy22

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bazı anlatılan ilginç rüyalar var, ruhu kabul etmezsek bunların hepsine uydurma mı diyeceksiniz? Astral seyahat vs gibi iddialar hepsi uydurma mı?
Ayrıca bir katilin tetiği çekerkenki atomları bir süre sonra yerini hiçbir şeyden habersiz başka atomlara bırakıyor. Ruhun varlığını kabul etmezsek hiçbir şeyden habersiz yeni atomlara eziyet etmemek için adalet gereği hapis cezasını sonlandırmamız gerekir. Ruhun varlığını kabul etmeden, uzun süreli hapis cezalarını nasıl izah edeceğiz?
Hepsine uydurma diyorum. Astral seyehat ile ilgili link bırakayım copy paste yapmak istemiyorum istersen okursun.

https://evrimagaci.org/astral-seyahat-mumkun-mu-779

Entropyy22

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ruhu kabul etmezsek emekliliği de ortadan kaldırmamız gerekir. Eski atomlar çalıştı emek verdi ama yeni atomlar hiç çalışmadan emekli oluyor; bu çok saçma...
Aynısı aile faktörü için de geçerlidir. Eşler eski atomlar olmadığı için artık yeni atomlar karı koca değildir veya anne babamız artık onlar değildir veya çocuklarımız artık çocuğumuz değildir... bu böyle uzayıp gider
Eşler, eski atomm, yeni atom, emeklilik, akrabalık birşey anlamadım cahilliğime ver.

Entropyy22

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bahsettiğiniz siteye girip bakmadım ama benim kaynağım o site değil
Daha önceki paylaşımlarını göz önünde bulundurursak forumdaki arkadaşlar bakıp bakmadıgına karar versin.

Ama paylaşımın bilimsellikten uzak bir olay onuda bilmsel araştırmaları ortaya koyarak kanıtladık.

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
Hepsine uydurma diyorum. Astral seyehat ile ilgili link bırakayım copy paste yapmak istemiyorum istersen okursun.

https://evrimagaci.org/astral-seyahat-mumkun-mu-779
Astral seyahat olamaz; çünkü ruh yok diyor. Oysaki astral seyahat ruha delildir. Astral seyahat ve bazı şeylerin rüyada görülmesi hepsi uydurma diyorsanız, sizin tercihinizdir. Ama siz uydurma dediniz diye yaşadığım şahsi tecrübeler dahil her şeyin uydurma olduğuna inanmamızı beklemeyin

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
Eşler, eski atomm, yeni atom, emeklilik, akrabalık birşey anlamadım cahilliğime ver.
Eğer ruhun varlığını kabul etmezseniz insan vücudundaki atomlar değişince, insan başka bir insan olacağı için katile hapis veremezsiniz; çünkü katil olan atomlar vücuttan atıldı. Emeklilik olmaz; çünkü emek veren atomlar vücuttan atıldı. Eşiniz, çocuklarınız, anne babanız bir süre sonra sizinle artık bağı olmayan insanlar olur; çünkü bağı olan atomlar hem sizin hem de onların vücudundan atıldı