Din adamları insanlığa en büyük zararı verdi

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Mesajlar
7,325
Tepki puanı
494
Düşünce
Sünni
Bazı din adamlarının yanlışını bütün dinlere ve din adamlarına genellemek, bazı holiganların yaptıkları yanlışları bütün takımlara ve takım taraftarlarına genellemek gibi yanlıştır.

Videodaki mantık işletilirse şöyle bir cümle de karşımıza çıkabilir: "İnsanlığa en büyük zararı savaşlar vermiştir. Savaşlar bu zararı silahlarla vermiştir. Silahları geliştiren de bilim adamlarıdır. Öyleyse insanlığa en büyük zararı bilim adamları vermiştir."

Bazı bilim adamlarının yanlışları yüzünden bilim adamlarının insanlığa en büyük zararı verdiğini iddia edip bilim düşmanlığı yapmak ve bilimi yeryüzünden silinmesi gereken bir şey olarak görmek ne kadar mantıklıysa, bazı din adamlarının yanlışları yüzünden din adamlarının insanlığa en büyük zararı verdiğini iddia edip din düşmanlığı yapmak ve dini yeryüzünden silinmesi gereken bir şey olarak görmek o kadar mantıklıdır.
 

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
3,110
Tepki puanı
1,384
Düşünce
Ateist
Celal Hoca aşırı haklı!

İnsanların çok fazla haklı olması biraz risklidir. Fakat karşında vahşilik, cehalet, ilkellik, dogma, tabu, saplantı, gerilik varsa nasıl çok fazla haklı olmayacaksın da?

Biraz hatalı yanları olması iyi olur insanın. Çok yüzde yüz haklı olmayı ben risk olarak değerlendiririm. Çünkü bu durum, kişinin bir hatasını gözden kaçırmasına yol açabiliyor.
 
Üst