Din Bilim ve Darwin Programı

barney.stinson

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Din Bilim ve Darwin Ali Kırca sunuyor, Celal Hocam orada. Ortama bak. Üniversite öğrencilerine bu konu hakkında bir şeyler gösteriyorlar. Onlar soruyor, konunun hakimleri yanıtlıyor. Bir de bu televizyonda yayınlanıyor.

Bugün derslerde, bilimsel olarak bir gerçek olan evrim , kaldırılıyor. Bu programı yapana din düşmanı derler... Bugün...

Rütbesiz

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Sünni
Bugün derslerde, bilimsel olarak bir gerçek olan evrim , kaldırılıyor.
Haftada iki saat din dersi görüp 30 küsur saat natüralist dersler veriliyor. Mana körelmesine vesile olduktan sonra iki saat ders din biraz zor... Ki din derslerinde Allah(c.c)'ın dini anlatılıyor neden iman etmeliyim değil, dinin anlatılması çok güzel lakin çocuğun kafasında varsa şüpheler vs. olmuyor.

"Alemlerin rabbi Allah'tır(c.c)" öğretip mana olarak yüklemezsen olmuyor bir kaç vesveseye düşebilir Allah(c.c) muhafaza buyursun.

DemoKratos

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bütün dünya gelişirken, ilerlerken, özgürleşirken bir ülke nasıl geriler, yobazlaşır, robotlaşır, tektip ve fikirsiz yoz, çorak bir çöle dönüşür, işte bu şekilde oluyor.

Dayarsın din dogmasını, zihin dumur olur, işlem tamam.

Jullyen

Çaylak
Düşünce
Ateist
Böyle programlar özellikle Fatih Altaylı ile teke tek gibi Celal şengör, İlber Ortaylı, Murat Bardakçı`nın ekranlarda süre aldığı programlar ya da din ile bilim konusunda konuşan programlar artık Türkiyede ekranlara dahi çıkmıyor. Hatta bir konuşmada Erdoğanın bunu istemediğini ve bu yüzden programa çıkmadığını söylemişti Celal Şengör. Nihat Hatipoğlu gibi insanların saatlerce yer aldığı ve izlendiği bir ülkede Celal hocamın yer almamasına şaşırmıyorum. "Dünyadaki en karlı ticaret din tüccarlığıdır. Sermayesi yalan, müşterisi cahildir."

TENTEN

ll ☆
Yazar
Düşünce
Apateist
Haftada iki saat din dersi görüp 30 küsur saat natüralist dersler veriliyor. Mana körelmesine vesile olduktan sonra iki saat ders din biraz zor... Ki din derslerinde Allah(c.c)'ın dini anlatılıyor neden iman etmeliyim değil, dinin anlatılması çok güzel lakin çocuğun kafasında varsa şüpheler vs. olmuyor.

"Alemlerin rabbi Allah'tır(c.c)" öğretip mana olarak yüklemezsen olmuyor bir kaç vesveseye düşebilir Allah(c.c) muhafaza buyursun.
Git derslerine çalış.
İyi bir eğitim al.
Dini tartışmalara girmekten herhangi bir meslek sahibi olamayacaksın.
Senden imam bile olmaz.🤣

apokalips

Deneyimli
Düşünce
Bağımsız
Haftada iki saat din dersi görüp 30 küsur saat natüralist dersler veriliyor.
Alakası yok, sayısalcılar bile o kadar fen dersi görmüyordur. Ki bunun sorumlusu dindar insanlar, bilim felsefesi dersi koymadıkları için natüralizm bilinmiyor.
Mana körelmesine vesile olduktan sonra iki saat ders din biraz zor... Ki din derslerinde Allah(c.c)'ın dini anlatılıyor neden iman etmeliyim değil, dinin anlatılması çok güzel lakin çocuğun kafasında varsa şüpheler vs. olmuyor.
Çok güzel falan değil, ben senin dinini dinlemek zorunda değilim, o iki saate ne işkenceler çektim, haberin yok! Ki sadece din dersi de yok peygamberin hayatı ve Kuran'ı Kerim'de falan artıyor o dersler. Natüralizm tüm bilim dünyasında, farklı inançlara sahip insanlar arasında kabul görürken, İslam böyle bir şey değildir. Ki zaten bilimde natüralizm değil empirizm vardır.

Yazan tarafından düzenlendi:

Rütbesiz

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Sünni
Alakası yok, sayısalcılar bile o kadar fen dersi görmüyordur.
Ben lisede sayısal okudum sabah 9 kurslar vesile ile 6.30 buluyordu hesaplayın. 9 ile 4 arasıda hesaplayın.

Öğlen 4 sonrası 3 7 ders dersek hatırladığım kadarı ile, 7x5 35 saat ders haftada 2 ders din kaldı 33 tarih coğrafya türkçe/edebiyat 10 dersek 20-22 saat tahmini kurslar ile 30 buluyor diye hatırlıyorum, ingilizcede vs. tahmin.

apokalips

Deneyimli
Düşünce
Bağımsız
Ben lisede sayısal okudum sabah 9 kurslar vesile ile 6.30 buluyordu hesaplayın. 9 ile 4 arasıda hesaplayın.
Kursu sayma, müfredattaki zorunlu dersleri söyle. Sadece Empirizmin geçtiği zorunlu süreyi ver.

apokalips

Deneyimli
Düşünce
Bağımsız
Sonra da şunun cevabını ver: Herkesin inancına göre ayrı anlatım mı yapılacak? Mesela bir görüşe göre bunu uzaylı yapmıştır, bir görüşe göre Allah yapmıştır, bir görüşe göre madde yapmıştır, bir görüşe göre bir çocuğun deneyi sonucu oluşmuştur. Yoksa bilim adamlarının ortak bir görüşü olan Empirizm'e göre mi anlatım yapmak daha mantıklı, hangisi daha kolay?

FSociety

Deneyimli
Düşünce
Agnostik

Felsefe dersinde hadis öğretiyor öğretmenim sen neyden bahsediyorsun hocam? Türkiye eğitim sistemi = Arap eğitim sistemi. Üstelik gittiğim lise adında "bilim" diye bir kelime geçiyor. İngilizce dersleri yapılırken yarısında adam bize dini vaaz veriyordu. Puanı yüksekti ayrıca gittiğim yerin.

apokalips

Deneyimli
Düşünce
Bağımsız
Felsefe dersinde hadis öğretiyor öğretmenim sen neyden bahsediyorsun hocam? Türkiye eğitim sistemi = Arap eğitim sistemi. Üstelik gittiğim lise adında "bilim" diye bir kelime geçiyor. İngilizce dersleri yapılırken yarısında adam bize dini vaaz veriyordu. Puanı yüksekti ayrıca gittiğim yerin.
Bizim sosyoloji hocası da ateistlerin ahlakı temellendiremeyeceğini söylüyordu.

apokalips

Deneyimli
Düşünce
Bağımsız
Hocam bir dinsiz olarak ben de o konuya katılıyorum. :D
Bir de coğrafyacı Allah böyle yarattı falan deyip, arada din dersinde gibi coğrafyadan alakasız şeyler söylüyor, dersin sonuna doğru dincilerin sözlerini paylaşıyordu tahtada. Hatta kıyamet videosu ve yabancıların İncil kapağındaki Kur'an'a yorumu videosunu izlettirmişti, AKP'yi falan övüyordu.

Jullyen

Çaylak
Düşünce
Ateist
Bir de coğrafyacı Allah böyle yarattı falan deyip, arada din dersinde gibi coğrafyadan alakasız şeyler söylüyor, dersin sonuna doğru dincilerin sözlerini paylaşıyordu tahtada. Hatta AKP'yi falan övüyordu.
Biz din dersi başlayınca 10 kere salavat getiriyorduk ayağa kalkıp. Hatta tahtaya bir ayet bir hadis yazdırılıyordu.

Kant

Deneyimli
Düşünce
Ateist

Öğlen 4 sonrası 3 7 ders dersek hatırladığım kadarı ile, 7x5 35 saat ders haftada 2 ders din kaldı 33 tarih coğrafya türkçe/edebiyat 10 dersek 20-22 saat tahmini kurslar ile 30 buluyor diye hatırlıyorum, ingilizcede vs. tahmin.
Yallah imamhatipe...

Kant

Deneyimli
Düşünce
Ateist
Eğer bilim öğrenmek istemiyorsan okumayacak üniversiteye gitmeyeceksin. Artık nereye gidersin bilmem ama yok öyle bilim kurumuna gidip birde bilime sallamak!

Son konular