Din Değiştirdiğinizde Çevrenizle Neler Yaşadınız

PastayıSeven

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Din değiştirmenizi ailenize, çevrenize söylediniz mi? Söylediyseniz nasıl karşıladılar?

jeezmortie

☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Satanist
Biz yine Ateistiz bir yolunu buluruzda Satanizm şeytan falan tehlikeli. :D
Hristiyan bir ailede büyüdüm. İkonlarım, dua kitabım, hacım duruyor hala. Satanizmin sembollerinden biri de ters haç bir gün işte o hacı ters çevirdim. Annem biraz sinirlendi ama artık alıştı.

Moderatör tarafından düzenlendi:

Ateist Uzaylı

Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Hristiyan bir ailede büyüdüm. İkonlarım,dua kitabım,hacım duruyor hala. Satanizmin sembollerinden biri de ters haç bir gün işte o hacı ters çevirdim. Annem biraz sinirlendi ama artık alıştı. Bkevkexieb
Hristiyan bir ailede büyüdüğün için çok şanslısın. Müslüman olanlar (özelliklede dindar olanlar) öyle bir baskı yapıyorlar ki.

Yazan tarafından düzenlendi:

Plütoncu

Deneyimli
Düşünce
Ateist
Babam tepki göstermedi, annem kızdı. Arkadaşlarım saygı duydu hatta benim sayemde bu İslam yalanından kurtulan arkadaşlarım oldu. Annem de tepki göstermesine rağmen uzun uzun konuşmalar sonucu onu da ikna ettim. Kısacası çevreme yararım oldu. Öyle ters tepkiler de almadım ama dedem falan öğrense kalp krizinden gider orası kesin. :D

FİLEozof

ll ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Panteist
Demo'nun dediği gibi: ''Ben sirke şişesinin içinde bal olduğunu biliyorsam başkasına söylememe gerek yok.’’

Yazan tarafından düzenlendi:
  • Beğenme
Tepkiler: Efe

Efe

☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Ailem saygı duydu,
Arkadaşlarım da çoğunlukla saygı duydu çoğu bilmiyor tabii,
Akrabalarımın bilmesine gerek yok.

phecabres

Çaylak
Düşünce
Agnostik
Anneme söylediğimde şaşırdı. Niye falan diye sordu. Başladım dinin saçmalıklarına teker teker anlattım. En sonunda tamam sus falan dedi (ağırına gitti herhalde). Babama söylediğimde sen ahlaklı olmaya falan bak dedi. Kısacası kötü bir tepki almadım.

Retrospective

lll ☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Ben sert tepki aldım. Şu an sıkıntı yok.
Sadece abim ablam ve kardeşim biliyor.
Annem ve babam bilmiyor.
Ailede kimse kalmamış zaten.
Hristiyan bir ailede büyüdüm. İkonlarım,dua kitabım,hacım duruyor hala. Satanizmin sembollerinden biri de ters haç bir gün işte o hacı ters çevirdim. Annem biraz sinirlendi ama artık alıştı. Bkevkexieb
Vay be. İlahi, süt, kurabiye, güzel mimarili kiliseler. Bir de bize bak. Taklacı güvercinci tarikatçılar, ayak kokusu dolu odalarda şişli zikir çekip, Amerika'ya lanet okuyorlar. Cami de halı dolu. :D
Demo'nun dediği gibi: ''Ben sirke şişesinin içinde bal olduğunu biliyorsam başkasına söylememe gerek yok.’’
Hangi Demo? :)

Son konular

Son mesajlar