Din kültürü ve ahlak bilgisi dersi

Ateist Uzaylı

Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bizim din hocası "niye bu arapça duaları ezberleyecekmişim türkçesi yok mu bunların" dediği için arkadaşımın kafasını tahtaya vurmuştu. Arkadaşım beyin sarsıntısı geçirebilirdi. O an o pislik herifi öldürmek istedim. Her gördüğümde onu gebertmek istedim. Onu gebertebilmeyi çok isterdim ama çocuk yaşımda katil olamazdım.
Bu din hocalarına bazen içimden öyle küfretmek istiyorum ki..

FİLEozof

ll ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Panteist
Geldi yine Kafile'nin yolcusu. Sizin neyinize bilinmezcilik yahu? Bu nasıl çelişkidir? Hem teist ol, delillerim var de hem de bilinmezcilik diye savunma yap.

En basitinden Allah doğru söylemek zorunda mı?

Yolcu

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Sizin gibi laik karşıtlarından iğreniyorum. 🤢
Laiklik ile ters düştün. Buyur yol açık gidebilirsin ülkeden.
Başlı başına iğrenç bir yönetim sistemi. Böyle halk düzeni olmaz. Bastırmak, korkutmak bir çözüm değildir bunu biraz düşünen herkes bilir. Senin tanrın bilemiyordu orası ayrı.
Şeriatı bilmeden yorum yapmak mı?
Dinden çıkanın öldürülmesini savunan dine inanıp kimse kimseye din dayatmıyor islamda demen traji komik!
Atatürkün kurduğu laik ülkedir. Bunu o fındık beyninize sokun!
Bilim diye tutturmak kadar tarih okusan keşke.
Benim dinim şahane diğerleri kaka. İspatı yok ne ya? Başka bir dine bakış açısına bak.
Buyur ispat diye söylediğin bir şeyi sun bana mesela dininin ispatını sun bana.
Aynen ilerleme bilimle değil dinle oluyor çünkü.
Bilimin içeriğine karşıyım. İslamiyet durun demiyor ki.
Yazıda zaten böyle kişilerin ve cevapların olmaması gerektiğini yazdım. Hatta o hocaya ders verilmeli dini ders ve ceza.

Plütoncu

Deneyimli
Düşünce
Ateist
İyi biliyorum kardeşim merak etme. Çok okudum çok da dinledim. Bunu sana kanıtlamak gibi bir çabam olmadığından umurumda değil pek.
Hala ceza, ceza, ceza. İnsan zihnini ve psikolojisini bilmediğiniz çok belli. Sen de tanrın da bilmiyorsunuz. İnsan cezalarla eğitilmez, eğitilemez. Biraz Nietzsche nihilizmi, biraz da Sigmund Freud'un ve Carl Gustav Jung'un yazılarını okumanızı tercih ederim. Böylece belki bir şeyler anlayabilirsiniz.
Bilimin içeriğine karşıysan bunu ağlayarak günlüğüne not edebilirsin, Allah'la beraber okursunuz. Sonra da olmayan tanrına biraz dua et huşuya var. Sen karşı ol olma, tek gerçek bilimdir. Din dediğiniz şeyler uydurmadır, uydurmadır, uydurmadır! Anlamadıysan heceleyerek okuyabilirsin.
Senin tarih bilmediğine eminim. Zira tarihimizi biraz bilsen nerelerde hata yaptık görürdün. Bilimden ve medeniyetten uzak olduğumuz için şuan bu haldeyiz. Tarihimizi bilmediğini o kadar çok belli ediyorsun ki...
Dinini mi? Hahahahaaha! 🤣 🤣 Satanizmi bilmediğin de belli dostum.

Yoh Asakura18

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Bence din dersleri kaldırılması lazım. Ve ortaokuldayken ilahi sevmediğimi bir arkadaş din öğretmenine şöylemişti, ve o günden itibaren ortaokulda din öğretmenin bana karşı davranışları değişti. Bana kızmadı ama beni hep aşağılıyordu. Sonra ortaokulu bitirdikten sonra islamı agnostik.com diye bir forumda biraz araştırıp dinden çıkmıştım. Bence din derslerinin kaldırılması çok daha iyi olur.

Plütoncu

Deneyimli
Düşünce
Ateist
Aşırı utanç verici bir ders. Kaldırılmalı.
Resmen girmek istemiyorum. Doğru kabul etmediğim şeylere doğru demek zorunda kalıyorum. Psikolojik baskı resmen.
Oy yiğidim, oy civanım! Yazık milyonlarca çocuk zehirleniyor bu islam belasıyla yazık! Kendileri gibi cahil ve bastırılmış bir halk yaratmaya çalışıyorlar. Merak etme dostum lise bitsin daha da uğraşmayacaksın zaten. Arada senin gibi parlak insanlar görmek çok iyi bir duygu.

Yoh Asakura18

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Ve din dersi yerine biyoloji dersinde evrimi öğretselerdi, çok iyi olurdu. Evrim bir bilimsel bir gerçektir, dinler ise insanların yarattıkları mitolojilerden ibarettir.

Plütoncu

Deneyimli
Düşünce
Ateist
Ve din dersi yerine biyoloji dersinde evrimi öğretselerdi, çok iyi olurdu. Evrim bir bilimsel bir gerçektir, dinler ise insanların yarattıkları mitolojilerden ibarettir.
Evrim konusunu "şak" diye geçiyorlar. Hatırlıyorum sadece 1 ders saatimizi almıştı hatta 20 dakikada geçtik. Koskoca evrim konusunu! 20 dakikada geçtik ya!

jeezmortie

☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Satanist
Laiklik ile ters düştün. Buyur yol açık gidebilirsin ülkeden.

Yazıda zaten böyle kişilerin ve cevapların olmaması gerektiğini yazdım. Hatta o hocaya ders verilmeli dini ders ve ceza.
Dinden çıkana mürted denir. Mürted'in cezası ölümdür.
Tarih bilmediğin de çok aşikar. Tarihte toplumlar bilime yakınlaştığı zamanlarda büyür ve gelişir. Aynı şeyi dine uygulasan...
Karanlık Çağ
Bilimin içeriğine karşıyım ne demek ya. Bilimin içeriği: evrendeki olay ve olguları açıklamak. Bunu açıklaması mı zoruna gidiyor.

Moderatör tarafından düzenlendi:

Tiglath

ll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bizim din hocası "niye bu arapça duaları ezberleyecekmişim türkçesi yok mu bunların" dediği için arkadaşımın kafasını tahtaya vurmuştu. Arkadaşım beyin sarsıntısı geçirebilirdi. O an o pislik herifi öldürmek istedim. Her gördüğümde onu gebertmek istedim. Onu gebertebilmeyi çok isterdim ama çocuk yaşımda katil olamazdım.
Bizim eblek din salağı (bu zerzevatlara öğretmen denmez!) ilkokul 3 de süphaneke duasını ezberleyemediği için zavallı bir çocuğu kulaklarından tutup havaya kaldırmıştı. Pislik herif!

Son konular

Son mesajlar