kavak

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Siz kendinizi özgür iradesi olmayan bir mal gibi mi görüyorsunuz?
Mal kelimesinin yanına neden (!) koydunuz?
Mal sensin!

Okuyacan, ama anlamayacan.
Anlasan zaten, bu cümle senin feleğini şaşırtır.

Kısa ve öz: Mal(!) sahibi, malından(!) birinci derece sorumludur!

Yazarı tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Senin dolandirici örneğinde bu adam dolandrilmaya razi degil kendisini siradan insanların dolandirmasini istemiyor gucu yeten diyor rekabet soz konusu oluyor
Adam dolandırılmaya razı. Sonuç olarak kendisine yapılınca razı olduğu bir fiili başkasına da yapıyor. Bu durumda bu adamın dolandırıcılığı ahlaki mi oluyor.

Başka bir örnek bir kavgada kişi dayak yemeye razı olarak ve bu riski göze alarak kavgaya giriyor. Bu durumda bu kişinin millete dayak atması ahlaki mi oluyor?
Sizin gerceginize gore dunyada yaşayan her canlı ve fizik kurallari ahlaksiz oluyor.
Benim gerçeğime göre değil sizin ahlak anlayışınıza göre. "kendi amaçların uğruna diger insanların özgürlüğüne zarar vermeme" düsturunuza göre dünyada yaşayan her canlıya ve fizik kurallarına ahlaksız diyen sizsiniz, ben değil.
su dayatmalarınizla tanri inancına sahip bi kafa yapısının temelini ortaya koyuyorsunuz
Hangi mesajımın neresi neden dayatma? Varsa tek bir örnek buyurun gösteriniz.
mükemmelligin icerisinde olusmus olduğu ve doğanın gerçekleriyle yüzleşememe
Ben hiçbir mesajımda her şeyin mükemmel olduğunu iddia etmedi. Saman adam safsatası yapmayınız.
Sen bir eylem yaparken beynindeki karar verme mekanizmasi 10 sn once nöron aktıvitasyonu yaparsa burda ciddi bi ozgur iradeyi sorgulamak gerekir....
Sonuç olarak size göre özgür irade var mı yok mu?

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Mal sensin!

Ben size mal demiyorum, kendinizi mal gibi görüp görmediğinizi soruyorum.

Kendinizi özgür iradesi olmayan mal gibi görüyorsanız size diyecek sözüm yok.

Kendinizi özgür iradesi olmayan mal gibi görmüyorsanız örneğiniz sizin için yani insanlar için anlamsız.

kavak

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ben size mal demiyorum, kendinizi mal gibi görüp görmediğinizi soruyorum.
Kendinizi özgür iradesi olmayan mal gibi görmüyorsanız örneğiniz sizin için yani insanlar için anlamsız.
Bal gibi de imalı bir şekilde dedin!
Ayrıca kendi kendine gelin güveyi olma ve bana gazel okuma yine!

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Yine uçmuşsun, çünkü savaşları, ölmeyi ve öldürmeyi çözüm olarak sunmuştur.
Sizinle savaşmaya gelenle savaşmak, insanları öldürerek yaşam haklarını hiçe sayanların yaşam haklarını kendi elleriyle yok etmeleri nedeniyle yaşamlarına son vermek gayet adil çözümler

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Bal gibi de imalı bir şekilde dedin, kendi kendine gelin güveyi olma ve bana gazel okuma yine!

İmayı falan boş veriniz. Açık açık soruyorum:

Siz kendinizi özgür iradesi olmayan bir mal olarak görüyor musunuz görmüyor musunuz?

kavak

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Sizinle savaşmaya gelenle savaşmak, insanları öldürerek yaşam haklarını hiçe sayanların yaşam haklarını kendi elleriyle yok etmeleri nedeniyle yaşamlarına son vermek gayet adil çözümler
Ben bu noktada haklıyım, boşuna nefes tüketme.
Senin taptığın Arap ithali tanrı, savaşları, ölmeyi ve öldürmeyi çözüm olarak sunmuştur. Bunlar gayet açık bir şekilde vurgulanmış zaten, bu nedenle bu mevzuyu hălă savunan veya güzel bir şeymiş gibi lanse etmeye çalışan dindarlara şaşarım.

kavak

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İmayı falan boş veriniz. Açık açık soruyorum:
Siz kendinizi özgür iradesi olmayan bir mal olarak görüyor musunuz görmüyor musunuz?
Mal sensin!
Hayır boş vermiyorum, var mı bir diyeceğin?
Taş olsa, şu cümleyi anlardı: Mal(!) sahibi, malından(!) birinci derece sorumludur!

Senin herşeye gücü yeten Arap ithali tanrın, piyasaya sürdüğünü iddia ettiği her şeyden ve onların her şeyinden sorumludur. Hadi yine anlamadım, de!

kavak

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Allah izin vermiyor ama insanlar yinede insan öldürebiliyor bu Allah'ın kudretsiz olduğunu gösterir insanlara engel olamıyormu ?
Zamanında, helak etmek moda iken, işine gelmediği durumlarda bir hayli engel olmuş güya. Şimdilerde ise ya emekliye ayrılmış olmalı ya da günümüz insanlarının öyle kolay lokma olmadığını anlamış olmalı ki, gıkı dahi çıkmıyor.😎
Çağırıyorsun, rica ediyorsun, yalvarıyorsun, bol bol dua ediyorsun. Ihhhh, ne gelen vaaar ne de giden.
Bunları söyleyince, bazı çok bilmiş müslümanlar, tapma ritüelini(nam-ı diğer namaz) doğru düzgün beceremedimizi iddia ediyorlar, iyi mi?!

Dipnot: Hem helak eylemini ve hem sınav iddiasını savunmak paradokstur aslında, tabii anlayana.

Volta

Yazar
Düşünce
Ateist
Dipnot: Hem helak eylemini ve hem sınav iddiasını savunmak paradokstur aslında, tabii anlayana.

Sorguladığı zaman insan bu gerçeğe ulaşır. Kutsallar ise sorgulanmaya kapalıdır.
Hem "akletmezmisiniz- düşünmezmisiniz" der. Hem akletmenize izin vermez. Parodoksdan çıkış yolu sorgulamaya başlamaktır.

kavak

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Şey gibi bu sınavın ortasında öğretmen seni sınavdan atıyor sebebi de soruları yanlış yapman 😂
Bence bu tanrıların kafası bir haylı karışık, çünkü dün verdikleri kararı bugün vermeye cesaretleri yok. Halbuki dün 10 sapık, eşcinsel veya pislikler yapanlar vb. varsa bugün bunun milyon katı var. Her nedense dün aslan kesilen tanrılar, günümüzde süt içmiş kedilere dönüşmüşler. Bugün pisliğin, adiliğin, katliyamın en ălăsını yapsanız/yaptırsanız dahi, piyasadaki tanrıların hiçbirisi gıkını çıkarmaz.
Bunun bir sebebi olmalı herhalde ve o kadar bariz ki.😎

Dipnot: Eşcinselleri sapık olarak gördüğüm zannedilmesin.

Ahu akanyıldız

Yazar
Düşünce
Agnostik
Bence bu tanrıların kafası bir haylı karışık, çünkü dün verdikleri kararı bugün vermeye cesaretleri yok. Halbuki dün 10 sapık, eşcinsel veya pislikler yapanlar vb. varsa bugün bunun milyon katı var. Her nedense dün aslan kesilen tanrılar, günümüzde süt içmiş kedilere dönüşmüşler. Bugün pisliğin, adiliğin, katliyamın en ălăsını yapsanız/yaptırsanız dahi, piyasadaki tanrıların hiçbirisi gıkını çıkarmaz.
Bunun bir sebebi olmalı herhalde ve o kadar bariz ki.😎

Dipnot: Eşcinselleri sapık olarak gördüğüm zannedilmesin.
Evrensel hak-hukuk olgusu gelişince tanrılar saldı bizi 😂

kavak

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Evrensel hak-hukuk olgusu gelişince tanrılar saldı bizi 😂
İşte demek istediğim yer, yani zurnanın zaaart diye öttüğü yer, burası sayılır aslında. Tanrıların işi bu devirde hiç de öyle eskisi gibi kolay değil. Mesela dünya çapında 18 yaşına kadar hiçbir dinsel doğma aşılanmaya kalkılmasa, kaç kişi gönüllü olarak dindarlığı seçer?😎

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Ben bu noktada haklıyım, boşuna nefes tüketme.
Senin taptığın Arap ithali tanrı, savaşları, ölmeyi ve öldürmeyi çözüm olarak sunmuştur. Bunlar gayet açık bir şekilde vurgulanmış zaten, bu nedenle bu mevzuyu hălă savunan veya güzel bir şeymiş gibi lanse etmeye çalışan dindarlara şaşarım.
"Savaşmak, öldürmek çözüm değil" deyip sizinle savaşmaya gelen düşmanlarınıza ülkenizi teslim etmeniz gerektiğini bir baba olarak çocuklarınıza utanmadan anlatabilecekseniz, bu tıynette bir adama zaruri durumlarda savaşın bir çözüm olduğu konusunu oturup konuşmam bile
Mal sensin!
Hayır boş vermiyorum, var mı bir diyeceğin?
Taş olsa, şu cümleyi anlardı: Mal(!) sahibi, malından(!) birinci derece sorumludur!

Senin herşeye gücü yeten Arap ithali tanrın, piyasaya sürdüğünü iddia ettiği her şeyden ve onların her şeyinden sorumludur. Hadi yine anlamadım, de!
Yazmıştık:

Ben size mal demiyorum ve ima da etmiyorum, kendinizi mal gibi görüp görmediğinizi soruyorum.
Zamanında, helak etmek moda iken, işine gelmediği durumlarda bir hayli engel olmuş güya.
Helak çok nadirattan gerçekleşmiştir. Hz Peygamberin kavmi bütün insanlıktır. Diğer peygamberler gibi kavmi helak olsa bütün insanlık helak olurdu. Ne zaman ki Hz Peygamberin kavminde de tek bir iyi insan kalmazsa işte o zaman Hz Peygamberin kavmi de helak olur. Buna da kıyamet diyoruz :)

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Allah izin vermiyor ama insanlar yinede insan öldürebiliyor bu Allah'ın kudretsiz olduğunu gösterir insanlara engel olamıyormu ?
Engel olmak isteyip olamasa bu kudretsizlik göstergesi olurdu ama Allah kendi izin vermediği fiilleri de işlemesine imkan sağlayan bir özgür irade vermiştir insana.
Şey gibi bu sınavın ortasında öğretmen seni sınavdan atıyor sebebi de soruları yanlış yapman 😂
Her insanın sınav süresi aynı değil. Helak olan kişilerin sınav süreleri bittiği için sınavdan çıkarılıyorlar. Bu yüzden örneğiniz konuyla uyumsuz.

Son konular