Dinsizler Ahlaksızdır

RedOneTheDiver

☆☆☆
Kıdemli Üye
Düşünce
Agnostik
Bencil olmak, yalan söylemek, kötülük yapmanın cezasının olmadığı söylemek ahlaksızlık değil de nedir?
Al sana bencil, ahzab 50
Ey Peygamber, mehirlerini verdiğin eşlerini ve Allah'ın ganîmet olarak sana ihsân ettiği ve senin de temellük ettiğin câriyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin, seninle berâber yurdundan göçen kızlarını helâl ettik sana. Bir de inanan bir kadın, kendisini Peygambere bağışlar da Peygamber de dilediği takdîrde onu nikâhla almak isterse bu, yalnız sana helâldir, başka inananlara değil. Sana bir güçlük olmasın diye onlara, eşleri ve sâhip oldukları câriyeleri hakkında ne farz ettiğimizi de gerçekten bildirdik ve Allah, suçları örter, rahîmdir.

Al sana yalan
“İnsanların söylediklerinden hiçbir şeyde yalana ruhsat verildiğini işitmedim; ancak şu üç durum müstesna: 1) Harpte, 2) İnsanlarını arasını bulmada, 3) Kadının kocasına, kocanın da karısına karşı -ailenin düzeni için söylediklerinde-...” (Müslim, age.)

Al sana kötülük nisa 24
(Harp esiri olarak) Sahip olduğunuz cariyeler müstesna, evli kadınlar da size haram kılındı. Allah’ın size emri budur. Bunlardan başkasını, namuslu olmak ve zina etmemek üzere mallarınızla (mehirlerini vererek) istemeniz size helal kılındı. Onlardan faydalanmanıza karşılık kararlaştırılmış olan mehirlerini verin. Mehir kesiminden sonra (Bir miktar indirim için) karşılıklı anlaşmanızda size günah yoktur. Şüphesiz Allah ilim ve hikmet sahibidir.

RedOneTheDiver

☆☆☆
Kıdemli Üye
Düşünce
Agnostik
sonra bu kötülükleri meşrulaştırmak demektir ateizm.
Bu konuya tekrar cevap vermeyeceğim. Eğer okursan ki okumuyorsun oluşan bu halde mi olurdun. Müslüman kardeşim, ben de müslümandım. Okuduk böyle olduk. Vicdanlar kurur, kuruyor, kurudu da o yüzden kanuna, kanun koyucuya ihtiyacımız var. Ve onu güçlendirmenin yolu bugünkü imam hatipler değil. Ahlak konularında endişeniz var çözümü de var; etik. Etik farklıdır. İyidir demiyorum. Ama ahlaktan daha farklıdır. En önemlisi seni maddi dünyaya çağırır.
Din ise, dünyanın bir imtihan yeri olduğunu söyleyerek,
Bu konu senin düşünce dünyada yine olsun. Ama iddianı kanıtlayamazsan iddianın gerçekleşeceği güne kadar susmalısın. Ayette öyle diyor. Sabret diyor, bekleyin diyor. Ben de bekleyenler den olacağım diyor. Yani buranın imtihan dünyası olup olmadığını birbirimize kanıtlayamasak da şu anda üzerinde bulunduğumuz evren şu haliyle tek gerçeğimiz beraber yaşamanın yollarını arayalım. Bölmeyelim, ortak noktalarımız çok, unutma ki sen de ben de gerçek dünyanın nimetlerinden tam olarak faydalanamayan bir zümreden geliyoruz. (en azından ben öyleyim) biz burada öte dünya vardı yoktu derken elin çocuğu neler icat ediyor. Eminim sen de cübbeli gibi demiyorsundur "ne var uzayda gel ben sana anlatayım" ya da geçende c. başkanının dediği gibi "onların uzaya gönderdiği füzeleri varsa bizim de Allah'imiz var." Ya da bir tane sofi vardi dedi ki" neden bu dünyadaki kadınları bu kadar çok kafaya takıyorsunuz, hâlbuki cennete birilerine memeleri şöyle falan" eminim sen de böyle demiyorsundur. Sevgiyle kal. Selametle kal. Saygılarımla.

yeniçeri

☆☆☆☆☆
Kıdemli Üye
Düşünce
Ateist
Ahlak din ile oluşmadı ki! Diğer canlılardan fiziken çok zayıf olan Homo sapiens güçlü olabilmek için toplu yaşamın gerekli olduğunu akletti. Toplu yaşam ise kolay değildi. İşte o zaman klan toplumları ortaya kurallar koydular. Yoksa dağılır giderlerdi. İşte bu kurallar ahlakın ta kendisiydi.

Düşünce
Ateist
Ahlaksızlığıyla, cahilliyle bilinen sadece çıkarlar uğruna oluşturulmuş bir dine mensup bir şahsiyetin ahlaktan bahsetme gibi bir hakkı yoktur. Gerçek ahlaksızlar siz ve o pedofili hastası çakma peygamberinizdir.

yeniçeri

☆☆☆☆☆
Kıdemli Üye
Düşünce
Ateist
Dinde inanç ve vecibeler önemlidir. Ahlak fazla önemli değildir. İstersen küçük bir çocuğa tecavüz edip öldür! Ama yeter ki inan ve vecibelerini yerine getir ve tevbe et affedilebilirsin! Ama Ateistsen istediğin kadar ahlaklı ol hayır işleri yap, ebedi cehennemdesin!

Düşünce
Sünni
Kutsal kitabınız
Peygamberiniz
Dininizin tarihi
Günümüzde sizin dininizin ne denli ahlaksızlıklara, ölümlere ön ayak olduğu gibi birçok dayanak var.
Müslümanlar içinde hata yapanlar varsa o İslamı bağlamaz. Sen Kurana bak. Kurana da iftira atıyorsunuz. Kuran adalet kitabıdır, hakikat kitabıdır.

yeniçeri

☆☆☆☆☆
Kıdemli Üye
Düşünce
Ateist
Kurana dümdüz baktın mı orada kafa kesme, öldürme, kol bacak kesme var. Ki sende Kurana dümdüz bakanlardansın. :)

Düşünce
Muvahhid
En büyük hırsızlar ateistlerdir. Çünkü bunların tek derdi insanların kalbindeki imanı çalmaktır.

RedOneTheDiver

☆☆☆
Kıdemli Üye
Düşünce
Agnostik
En büyük hırsızlar ateistlerdir. Çünkü bunların tek derdi insanların kalbindeki imanı çalmaktır.

Şimdi ben sana ne cvp vereyim? adam kalbin kan pompalamadığını, imanı muhafaza ettiğini mi iddia ediyorsun? Ulen imanın zayıfsa yukarıdaki bunun farkında değil mi? Tövbe tövbe.

Düşünce
Muvahhid
Cevabınızda yazdığınız cümleleri akıcı Türkçe ile yazarsanız ne demek istediğinizi daha iyi anlarız. Bir de burası bir tartışma platformu. Öfkeye kapılmaya hakarete gerek yok.