Dizi önerileri

iksaruman

☆☆☆
Üye
Düşünce
Panenteist
Konu Sahibi
Bu konuda izlediğiniz dizileri önerebilirsiniz .

GökTanrıcılık18

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Breaking bad,Person Of İnterest,DC Comics Arrow,Flash dizileri Marvel Agent Of Shields,Marvel Daredevil,Marvel Punisher ve DC Gotham dizilerinide tavsiye ederim.

Yazarı tarafından düzenlendi:

iksaruman

☆☆☆
Üye
Düşünce
Panenteist
Konu Sahibi
Bu animasyon dizisini izlemeye 4 gün önce başladım bu tüm bölümlerini izlemiş oldum yani bitirdim .
Bu animasyon dizisini beğendiğim için öneriyorum .

kapak.jpg

Adı : Robotics;Notes
Katagori : Okul , Bilim Kurgu , Gizem , Dram
Bölüm sayısı : 22 tane
Bölüm süresi : 23 dakika

Konusu :

Chuuoutanegashima Lisesi'nin Robot Çalışmaları Kulübü kapanma tehlikesiyle karşı karşıyadır.

Kulübün iki üyesinden biri olan Kaito Yashio yalnızca robot dövüşlerine ilgi duymakta, kulübün şu anki haliyle bile ilgilenmemektedir. Kulübün laubali ve işe yaramaz başkanı Akiho Senomiya ise devasa bir robot yapmaya ve kulübün kapanmaması için uğraşmaktadır.

Günlerden bir gün, Kaito daha sonra Kimishima Raporu olarak bilinecek arttırılmış gerçeklik notunu keşfeder. Notta, Kou Kimishima adındaki bir kişinin dünyaya karşı kurduğu komplo yazmaktadır.

Şu linkten ücretsiz izleyebilirsiniz ; https://www.turkanime.net/anime/robotics-notes

GökTanrıcılık18

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Bu animasyon dizisini izlemeye 4 gün önce başladım bu tüm bölümlerini izlemiş oldum yani bitirdim .
Bu animasyon dizisini beğendiğim için öneriyorum .

Ekli dosyayı görüntüle 2666
Adı : Robotics;Notes
Katagori : Okul , Bilim Kurgu , Gizem , Dram
Bölüm sayısı : 22 tane

Konusu :

Chuuoutanegashima Lisesi'nin Robot Çalışmaları Kulübü kapanma tehlikesiyle karşı karşıyadır.

Kulübün iki üyesinden biri olan Kaito Yashio yalnızca robot dövüşlerine ilgi duymakta, kulübün şu anki haliyle bile ilgilenmemektedir. Kulübün laubali ve işe yaramaz başkanı Akiho Senomiya ise devasa bir robot yapmaya ve kulübün kapanmaması için uğraşmaktadır.

Günlerden bir gün, Kaito daha sonra Kimishima Raporu olarak bilinecek arttırılmış gerçeklik notunu keşfeder. Notta, Kou Kimishima adındaki bir kişinin dünyaya karşı kurduğu komplo yazmaktadır.

Şu linkten ücretsiz izleyebilirsiniz ; https://www.turkanime.net/anime/robotics-notes
Bu japon animesi yani animasyon dizisi değil. Ve death note animesi güzel midir yani tavsiye eder misiniz?

iksaruman

☆☆☆
Üye
Düşünce
Panenteist
Konu Sahibi
Code geass serisi izlediğim ve sevdiğim bir seridir . Tüm codegeass serisini öneriyorum . Şimdi size ilk sezonu tanıtacağım .
Ana karakter adaletsizliğe karşı duran biri . Bizim ülkemizde sevilmesi gereken bir animasyon dizisi olduğunu düşünüyorum .

Resimdekiler ; Sağda suzaku , Solda Lelouch .

CODE.GEASS_.Hangyaku.no.Lelouch.full.905589.jpg

Adı : Code Geass: Hangyaku no Lelouch
Katagoriler : Mecha , Aksiyon , Okul , Bilim Kurgu , Süper güçler , Askeri
Bölüm sayısı : 25 tane
Bölüm süresi : 24 dakika
Konu :
10 Ağustos 2010'da, Britanya imparatorluğu Japonya'ya savaş açar. Japonya, Britanya İmparatorluğu'nun en yeni silahı olan "Knightmare Frame"e karşı hiçbir şey yapamaz ve istila edilir. Japonya’nın adı “Alan 11” olarak değiştirilir ve vatandaşlarına da "11'ler" adı verilir. Japonya'da yaşayan Britanyalı Lelouch, Britanya’yı yok edeceğine yemin eder.

Bu linkten ücretsiz izleyebilirsiniz ; https://www.turkanime.net/anime/code-geass-hangyaku-no-lelouch

iksaruman

☆☆☆
Üye
Düşünce
Panenteist
Konu Sahibi
Death note fena bir anime değildir ama finali beni tatmin etmedi . Bu yüzden sevdiğim bir anime veya iyi bir anime diyemem . Tersini de diyemem .
10 dan puanlayacak olursam 5 puan alır . Bana göre orta dereceli bir anime .

Bu ana karakterde adaletsizliği karşı duran biri . Bu da Türkiyede sevilmesi gereken bir animasyon dizisi .

Resimdekiler ; Sağda Light , solda L .

thumb-1920-153250.jpg

Adı : Death note
Katagori : Doğaüstü güçler , Polisiye , Psikolojik , Gerilim , Gizem
Bölüm sayısı : 37 tane
Konu :

Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Light (Raito), Japonya'nın belki de en yetenekli ve zeki öğrencisi olmasına rağmen, yaşadığı dünya ona tat vermemektedir. Her gün gittikçe artan suç oranı ve adalet sisteminin çökmüşlüğü, onun için bu dünyayı daha da anlamsız ve çürümüş kılmaktadır. Bu yüzden de, hiç bir şeyde anlam görmemektedir.

Light, bu buhranlarını kendi içinde yaşarken, ders sırasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Okul çıkışı elinde olmadan defterin düştüğü yere yönelir. Defterin üstünde "Death Note" yazmaktadır. Defteri yerden alıp incelediğinde hiç de inanacağı şeylerle karşılaşmaz.

"Bu deftere ismi yazılan insan ölecektir."

Nedenini kendi bile bilmeden, defteri alıp evine döner. Evde haberleri izlerken, bir adamın bir anaokulundaki öğrencileri ve öğretmenleri rehin aldığını izler. Defterin gerçekliğini test etmek için rehin alan adamın adını deftere yazar. Ve 40 saniye sonra adam ölür.

Defterin gerçekliği karşısında şaşkına dönen Light, kendi ideal dünyasını yaratmak için diğer suçlulara yönelecektir. Ama ya dünya onun varlığını öğrenip peşine dünyanın en iyi dedektifi L'i takarsa?

kavak

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Dizileri pek sevmem ancak bunu nasıl 8 sezon boyunca izledim, hălă çözemedim.:)
GoT (Game of Thrones):

Ahlaksız

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist

GökTanrıcılık18

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Ve bana göre DC Comics'in en başarılı dizisi Gotham dizisidir. Bu dizide kısaca Batman'den öncesini konu alıyor. Ve DC comics Batman karakterini çok seviyorsanız Gotham dizisini de seveceğinizi tahmin ediyorum. Tabi dizide Batman yani Bruce wayne çocukluğunu konu alıyor. Ve batman'in düşmanlarıda dizide var. Ve dizinin kadrosu çok iyi,yani dizinin kadrosunda bazı karakterleri çizgi romanla uyumlu gibi bana geldi. Gotham dizisi çok başarılı dizidir.

iksaruman

☆☆☆
Üye
Düşünce
Panenteist
Konu Sahibi
teen-wolf-2.jpg

Dizi adı : Teen Wolf
Tür : Aksiyon , Drama , Komedi , Doğaüstü
Bölüm sayısı : 100 (Tüm sezonların toplamı)
Bölüm süresi : 40 dakika
Konusu :
Lise öğrencisi olan Mccall bir gün ormanda kurt adam tarafından ısırılarak süper güçlere sahip olur. Ancak etkileyici görünen bu durum başına farklı işlerde açacaktır. Artık birçok düşmanı vardır ve onlarla mücadele etmesi gerekmektedir. Yakın iki arkadaşı ile bu sırrını paylaşan Mccall bunun gizli kalması için arkadaşları ile mücadele vermekte ve düşmanları ile amansız bir savaşa da girmektedir.
Buradan izleyebilirsiniz : https://dizilla.com/dizi/teen-wolf-turkce-dublaj/

iksaruman

☆☆☆
Üye
Düşünce
Panenteist
Konu Sahibi
4975856.jpg

Dizi adı : Future man
Tür : Bilim kurgu , Macera , Komedi , Aksiyon
Bölüm sayısı yazmıyorum çünkü seri devam ediyor .
Bölüm süresi : 30-35 dakika
Konusu :

Josh Futterman, anne ve babasıyla yaşayan, öz güveni düşük bir kapıcıdır. Üstün olduğu tek şey, distopyan bir dünyada geçen Cybergeddon isimli video oyununda dünyada birinci sıraya yerleşen "Future Man" karakteridir. Josh, son seviyeyi atladığında oyunun içinden geldiğini iddia eden esrarengiz karakterler tarafından ziyaret edilir ve kendisine yakın zamanda gerçekleşecek olan bir istilaya engel olmak ve dünyayı kurtarmak için seçildiği söylenir.
Dizilla adlı siteden izleyebilirsiniz .

iksaruman

☆☆☆
Üye
Düşünce
Panenteist
Konu Sahibi
la-casa-de-papel-4-sezon-yeni-bolumler-ne-zaman-yayinlanacak-la-casa-de-papel-4-sezon-konusu-v...jpg

Dizi adı : La casa de papel
Tür : Aksiyon , Gizem , Suç
Bölüm sayısı yazmıyorum çünkü seri devam ediyor sanırım.
Bölüm süresi : 40-50 dakika
Konusu :
Profesör lakabıyla bilinen gizemli bir adam yüzyılın en büyük soygununu yapmaya karar verir. Profesör ince eleyip sık dokuyarak ülkenin dört bir yanından kendi alanlarında ünlü kişilerden oluşan bir ekip toplar. Kusursuz bir plan için beş ay yeterlidir. Bu beş ayı eve kapanarak, her ihtimali ölçerek, tartarak, planlayarak ve ek planlar yaparak geçirirler. Süre dolduğunda ise ellerinde kusursuza yakın bir plan vardır. Ancak unuttukları bir şey vardır, bir soygunun başarıya ulaşması için kusursuza yakın bir plan kadar ekip de kusursuz olmalıdır

iksaruman

☆☆☆
Üye
Düşünce
Panenteist
Konu Sahibi
Bu japon animesi yani animasyon dizisi değil.
Anime kelimesi İngilizcedeki animation kelimesinin kısaltılmış halidir.
Yani Anime = Animasyon
Yani Robotics Note Bir animasyon dizisidir .

Ayrıca biraz bu konuyla alakalı bir bilgilendirmede yapayım .
Dizi nedir ?
Televizyonda bölüm bölüm yayımlanan film.
Bir çok insan dizilerin film olduklarını bilmiyor .
Googleda dizinin tanımlarına bakın .

rhynkar

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Ezel
Behzat Ç.
Stargate SG-1
Stargate Atlantis
Dexter
Breaking Bad
Prison Break
Sherlock
Battlestar Galactica
Chuck
Castle
The Expanse
Fringe
Sense8
Şimdilik bunlar daha sonra artabilir. :)

rhynkar

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Ve bana göre DC Comics'in en başarılı dizisi Gotham dizisidir. Bu dizide kısaca Batman'den öncesini konu alıyor. Ve DC comics Batman karakterini çok seviyorsanız Gotham dizisini de seveceğinizi tahmin ediyorum. Tabi dizide Batman yani Bruce wayne çocukluğunu konu alıyor. Ve batman'in düşmanlarıda dizide var. Ve dizinin kadrosu çok iyi,yani dizinin kadrosunda bazı karakterleri çizgi romanla uyumlu gibi bana geldi. Gotham dizisi çok başarılı dizidir.
Dc seviyorsan biraz uzun ama Smallville'i izlemeni öneririm. Bu dizide Superman'in çocukluğunu, gençliğini anlatıyor.

iksaruman

☆☆☆
Üye
Düşünce
Panenteist
Konu Sahibi
70657.jpg

Dizi'nin adı YOU . Fotorafta olan karakter joe . Ben bu karakteri ; psikopat , deli veya sosyopat olarak tanıtırım .
Toplam 20 bölüm / 2 sezon .
Şu linkten izleyebilirsiniz ; https://dizilla.com/dizi/you/
Konusu :
Zeki bir New Yorklu olan Joe bir kitapçıda çalışmaktadır. Bir gün kitapçıya gelen Beck, Joe’nun ayaklarını yerden keser. Joe, ilk görüşte Beck’e aşık olmuştur. Joe, sevdiği kızın kalbini kazanmak için her şeyi yapmaya hazırdır. Beck’i elde etmek için teknolojiyi kullanmaya başlayan ve onu her yerde takip eden Joe’nun takıntı tavırları Beck’in en yakın arkadaşı Peach’ı şüphelendirse de ona engel olamaz. Joe, sonunda Beck’in takipçisi olmaktan çıkıp erkek arkadaşı olur .