Doğu Perinçek'i Nasıl Bilirsiniz?

Yusuf İslam

Üye
Düşünce
Sünni
Doğu perinçek hakkında ne düşünüyorsunuz? Adam işçi partisi döneminde Öcalana yakın politika izlemiş daha sonra ulusalcı kemalist politikaya dönmüş. Özellikle de vatan partisini kurduktan sonra bariz şekilde belirgin bu durum.

Şu an Erdoğana yakın politika izliyor. Bir ak partili olarak bu adam bana hiç güven vermiyor. Adamın ne olduğu belli değil. Bukalemun gibi her kılığa giriyor. Bu tip ne olduğu belli olmayan adamlardan çok korkarım. Sizin düşünceleriniz nasıl merak ediyorum.

yeniçeri

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Rus ve Çin yanlısı! PKK bir zamanlar SSCB ye sırtını dayamıştı. O zaman Kürtçü idi şimdi ise ABD ye dayadığı için PKK yada Kürtçülüğe karşı! Rusya dese ki "gel benim eyaletim ol! ordu filanda besleme ben seni korurum!" kabul eder.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Başkanı
Düşünce
Agnostik
Doğu Perinçek'in şimdiki çizgisi iyi geliyor bana. Seküler milliyetçi (ulusalcı) bakış açısına sahip, bu da gayet güzel. Tabi önceki Öcalan'a yakın politikaları var, o işi tam olarak çözemedim. Vatan partisine çok fazla asker katılımı var. Bu da enteresan. Bakalım, neyin ne olduğunu zaman daha iyi gösterecektir.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Başkanı
Düşünce
Agnostik
Kim yoktu ki o dergi de?
Mümkünse bir örnek ama Doğu Perinçek in bizzat kendi sözü ya da açıklaması.
google de "2000 e doğru pkk" yaz, derginin kapaklarına bak görürsün. Doğu Perinçek bu derginin genel yayın yönetmeniymiş.

RedOneTheDiver

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
google de "2000 e doğru pkk" yaz, derginin kapaklarına bak görürsün. Doğu Perinçek bu derginin genel yayın yönetmeniymiş.
İyi de Perinçek o gün bizi devlet görevlendirdi diyor. Amaç PKK'nın uluslar arası güçlerin elinden kurtarmakmış. Kendi ağzından söylüyor.

yeniçeri

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Perinçek benim gençliğimde Atatürkün Kürtlere özerklik vaadinde bulunduğunu, Kürtlerin ayrı bir özerk federasyon olmasını savunurdu. Perinçekin derdi sadece ABD dir.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Başkanı
Düşünce
Agnostik
İyi de Perinçek o gün bizi devlet görevlendirdi diyor. Amaç PKK'nın uluslar arası güçlerin elinden kurtarmakmış. Kendi ağzından söylüyor.
Doğrudur olabilir. Ben de öyle olmasını umut ediyorum. Bu kadar asker ve generalin vatan partisine katılması bu tezi destekliyor. Zaten bu kadar generalin bu partiye girmiş olmasından dolayı insanlar bu partiye sıcak bakabiliyor.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Başkanı
Düşünce
Agnostik
Perinçek benim gençliğimde Atatürkün Kürtlere özerklik vaadinde bulunduğunu, Kürtlerin ayrı bir özerk federasyon olmasını savunurdu. Perinçekin derdi sadece ABD dir.
Yavuz abi kaç lı yıllardan bahsediyorsun?

yeniçeri

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
1975-1978 yılları arası bizzat TV de dinledim.

yeniçeri

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Bu arada "FETO ile yalnız RTE başeder! Gaye üzüm mü yoksa bağcıyı dövmek mi? Üzüm yiyelim biz." laflarına karşıyım. FETO nun siyasi ayağıyla ancak Atatürkçü laik kadrolar başa çıkar.

Kemal

☆☆☆☆
Disiplin Kurulu Başkanı
Düşünce
Agnostik
Bu arada "FETO ile yalnız RTE başeder! Gaye üzüm mü yoksa bağcıyı dövmek mi? Üzüm yiyelim biz." laflarına karşıyım. FETO nun siyasi ayağıyla ancak Atatürkçü laik kadrolar başa çıkar.
Feto yu Atatürkçü kadrolar temizleseydi toplumda Atatürkçü kadrolara karşı çok kuvvetli tepki ve direnç oluşurdu. Bu oranda rahat rahat temizleme olmazdı. Oysa şimdi rte feto yu temizliyor ve toplumdan çıt bile çıkmıyor. Bu şekilde iti ite kırdırmak daha iyi değil mi?

RedOneTheDiver

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Bilmiyorsan gir internete ara öğren. Bizi de aydınlatın ikisi de aynı bok mu değil mi biz de bir şey öğrenelim. Bir faydanız olsun.