Doğu Türkistan!

GökTanrıcılık18

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Videoda konuşan kadını izledin mi? İlk konuşan kadın. Nasıl kağıt imzalattıklarını falan anlatıyor. Bizi terörist zannetmesinler, Müslüman/Türk ülkeler bu kardeşlerine yardım etsinler diye ağlıyor. Asıl terörist Çin diye ağlıyor. Ama bu kanı bozuk bilmem ne evladı hala iftira atıp duruyor. Deliricem birazdan.
Videoyu izlemedim. Ama çinlilerin uygur Türk kardeşlerimize soykırım yaptığını daha önceden biliyordum. Ve bu kanı bozuk herif utanmadan uygur Türklerine iftira atıyor. Sinirlenmekte kesinlikle haklısınız.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Filistinli kadınlar da, hatta İşit teröristi öldürülen katillerin eşleri kadınlar da ağlıyorlar. Öldürülen Çeçen teröristlerin eşleri Kara Dullar diye ünlenen bombacı, bombaları çarşaflarıyla gizleyen kadınlar da ağlıyorlar.

Ülkeleri için savaşmalarına bir şey diyemem. Ama hepsi koştur koştur Suriye'ye bala üşüşen sinekler gibi üşüşüp Ezidileri, Şiileri katletmeleri bunların kiralık teröristler olduklarını gösterdi maalesef.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
Videoyu izlemedim. Ama çinlilerin uygur Türk kardeşlerimize soykırım yaptığını daha önceden biliyordum. Ve bu kanı bozuk herif utanmadan uygur Türklerine iftira atıyor. Sinirlenmekte kesinlikle haklısınız.
Ben hayatım boyunca Türk/Müslüman kardeşlerimiz için bir çok faaliyete katıldım. Destekler verip, protesto ettim. Bu kıçını kaldırmayan adamın oturduğu yerden iftira atması insanı deliye çeviriyor. Karşımda olsa katil eder beni öyle anlatiyim sana.

GökTanrıcılık18

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Sende şiddetli depresyon belirtileri var. Yarın hemen doktora git, bir antidepresan yazar, rahatlarsın. Çok ciddiyim, durumun oldukça vahim gözüküyor. Dost olarak uyarıyorum.
Senin gibi kanı bozuk Türklüğü zerresi kadar olmayan birinden dost olunmaz. Aslında seni banlamak lazım. Umarım adminler seni banlarlar.

GökTanrıcılık18

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Ben hayatım boyunca Türk/Müslüman kardeşlerimiz için bir çok faaliyete katıldım. Destekler verip, protesto ettim. Bu kıçını kaldırmayan adamın oturduğu yerden iftira atması insanı deliye çeviriyor. Karşımda olsa katil eder beni öyle anlatiyim sana.
Aslında ben araplar için üzülmem. Ama doğu Türkistan'daki uygur Türklerine yapılan soykırıma üzülüyorum. Çünkü uygur Türk kardeşlerimiz çinliler tarafından katlediyorlar,işkence yapıyorlar. Ve asıl terörist çindir.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
@GökTanrıcılık18 Cidden sen çok sevdiğim ve saygı duyduğum bir kardeşimsin. Müslüman olup, İslamiyet'i seçmen için hep dua ediyorum. Rabbim sana hidayet versin, şeytan vesveselerinden korusun. İslam hakkındaki kötü düşüncelerinden sakındırsın İnşAllah.

GökTanrıcılık18

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
@GökTanrıcılık18 Cidden sen çok sevdiğim ve saygı duyduğum bir kardeşimsin. Müslüman olup, İslamiyet'i seçmen için hep dua ediyorum. Rabbim sana hidayet versin, şeytan vesveselerinden korusun. İslam hakkındaki kötü düşüncelerinden sakındırsın İnşAllah.
Bende sizi seviyorum. Ama asla müslüman olmam. Ve ben Atatürkçü insanım.

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kadın ve çocuklara yapılanların soykırım olduğu kesin.

Yalnız Türkiye Cumhuriyeti'de Doğu Türkistanı terör örgütü olarak tanımış bunu belirten birine bu kadar ağır küfürler etmek olacak iş değil.

Buyrun küfür edecekler sıraya girsin.

Türkiye, Doğu Türkistan İslami Hareketi'ni terör örgütü olarak tanıdı.

Türkiye, Doğu Türkistan İslami Hareketi’ni resmen terör örgütü olarak tanıdı.

Çin’de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu kabul eden Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, Türkiye’nin Doğu Türkistan İslami Hareketi’ni terör listesine almasından övgüyle bahsetti.

Çin’in ‘terör örgütü’ olarak kabul ettiği Doğu Türkistan İslami Hareketi 1989 yılında Uygur Türkleri tarafından Uygur Özerk Bölgesi’nin bağımsızlığı elde etmek için kuruldu. Grubun Çin’de bir dizi saldırıyı üstlendiği biliniyor.

İki bakanın görüşmesi sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Mevlüt Çavuşoğlu, Çin’in resmi haber sitesine göre şunları söyledi “Çin’in güvenliğini kendi güvenliğimiz gibi görüyoruz. Gerek ülkemizde gerek bölgemizde Çin’e yönelik hiçbir olumsuz faaliyete izin vermiyoruz.“ diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da 2015 yılında Çin Halk Cumhuriyeti’ne gerçekleştirdiği iki günlük resmi ziyaret kapsamında mevkidaşı Xi Jinping ile görüşmüş; burada yaptığı açıklamada Doğu Türkistan İslami Hareketi’ni uzun zamandır terör örgütü olarak kabul ettiğini belirtmişti.

Doğu Türkistan İslami Hareketi 1997 yılında Uygur Türkü militanları tarafından Uygur Özerk Bölgesi’nin bağımsızlığı elde etmek için kuruldu. Grubun Çin’de bir dizi saldırıyı üstlendiği biliniyor.

https://tr.euronews.com/2017/08/03/...-islami-hareketini-teror-orgutu-olarak-tanidi

https://www.gazeteduvar.com.tr/dunya/2017/08/04/dogu-turkistan-islami-hareketi-teror-listesinde/

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Doğu Türkistan İslami Hareketi terörist bir grup mu değil mi bilmiyorum. Akp daha düne kadar terör örgütü PYD yi terör örgütü olarak görmüyordu. Başkanları Salih Müslim’i Ankara’da kırmızı halı ile karşılıyor, yaralılarını devlet hastanelerinde tedavi ediyordu. Bu yüzden Akpnin kimi terörist kabul edip etmediği benim için ölçü değil. Velev ki bu grup terör örgütü bile olsa, bu durum Çin’in Uygur kardeşlerimize soykırım yaptığı gerçeğini değiştirmez

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Senin gibi kanı bozuk Türklüğü zerresi kadar olmayan birinden dost olunmaz. Aslında seni banlamak lazım. Umarım adminler seni banlarlar.
@Burcuva adlı kullanıcı söz konusu İslam olunca en masum insanları terörist ilan edecek, soykırımı meşru görecek kadar çarpıtmada, yalanda, iftirada sınır tanımıyor. Bu durum, İslam hakkında yazdığı diğer mesajların da aslında bilimsel bakış açısıyla yakından uzaktan alakası olmayan sadece ruhsal problemlerinden kaynaklı nefretinden yaptığı çıkarımlar olduğunu gösteriyor. Ruhsal problemler yaşayan insanlar yansıtma olayını çok yaparlar. Kendisi doktora başvurması gereken bir durumda olduğu halde, size doktora başvurmayı öneriyor...

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
@Burcuva adlı kullanıcı söz konusu İslam olunca en masum insanları terörist ilan edecek, soykırımı meşru görecek kadar çarpıtmada, yalanda, iftirada sınır tanımıyor. Bu durum, İslam hakkında yazdığı diğer mesajların da aslında bilimsel bakış açısıyla yakından uzaktan alakası olmayan sadece ruhsal problemlerinden kaynaklı nefretinden yaptığı çıkarımlar olduğunu gösteriyor. Ruhsal problemler yaşayan insanlar yansıtma olayını çok yaparlar. Kendisi doktora başvurması gereken bir durumda olduğu halde, size doktora başvurmayı öneriyor...
Hay yaşa dostum. Şu yorumun bile içime su serpti.

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
@Burcuva nın. Küfür yeme sebebi Doğu Türkistan İslam Hareketinin terörist yetiştiriyor cümlesi. Görüyoruz ki hükümette aynı şeyi düşünüyor kimin kimi ölçü aldığı beni ilgilendirmiyor. Haberde Doğu Türkistan İslam hareketinin bir çok saldırdıyı üstlendiği yazıyor o saldırılar neden yapıldı kaç kişi öldü.

@Burcuva nın neredeyse anasına küfür edilecek ama küfürleri edenlerin haberden sonra sesleri kesildi. Doğu Türkistan islam hareketini terörist kabul eden akp heyetine ve erdoğana kimsenin küfür etmeye götü yemedi görüldüğü gibi. Silivri soğuk belli.

Yazarı tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Kim ederse etsin kime ederse etsin, küfretmeyi yanlış buluyorum ama @Burcuva adlı kullanıcının küfür yeme sebebi Çin’de bir grubun terör ürettiği iddiası değil, Çin’in yaptığı soykırımı savunması ve meşru göstermeye çalışması. Kimse bu insanlıktan çıkmış varlığı savunmaya kalkmasın. Yapabileceğimiz en iyi şey tekrar insan olabilmesi için dua etmek, temenni etmek artık ne derseniz

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Doğu Türkistanı terör örgütü olarak tanımış bunu belirten biri
Öyle şey olur mu, niye bölge terörist olsun? Öyle şey olmaz. Ama bölgeden terörist çıkıyor. Oldukça da yoğun şekilde çıkıyor. Teröre nerden kimden gelirse gelsin destek veremeyiz.

Terör bir insanlık suçudur. Bizim teröristimiz iyi diye bir şey olmaz.

Yazarı tarafından düzenlendi:

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
Öyle şey olur mu, niye bölge terörist olsun? Öyle şey olmaz. Ama bölgeden terörist çıkıyor. Oldukça da yoğun şekilde çıkıyor. Teröre nerden kimden gelirse gelsin destek veremeyiz.

Terör bir insanlık suçudur. Bizim teröristimiz iyi diye bir şey olmaz.
Çevir kazı yanmasın, kimseler uyanmasın...

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Doğruyu söylemek insanlık borcudur. Ben doğruyu söylerim. Yalancılar çeksin tasasını.