Doğu Türkistan!

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Aslında ben araplar için üzülmem.
Irkçılık dinciliğin ikiz kardeşidir. Ama dincilik elbette daha şiddetlidir. Çünkü ırkçılık dünya hayatında ayrım yapar. Dincilik ise sonsuz bir ayrımcılıktır. Kendileri zevk sefa sürecek, karşıtları işkenceler altında kıvranacak diye inanırlar ve bunun sonsuza kadar süreceğine inanırlar. O yüzden dincilik ırkçılıktan sonsuz kat fenadır ama bu ırkçılık yapılabilir anlamına gelmez. Ezidi çocukların Türk olmadıkları için suçlu olduklarına inanamazsın. Buna hakkın olamaz.

rhynkar

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Doğu Türkistan'da Çin'in Uygur Türklerine zulüm yaptığı ne kadar doğruysa o bölgeden terörist çıktığı bir o kadar da doğrudur. Ben üniversite yıllarımda bu Doğu Türkistan konusunda çok doluydum. Sonuçta onlarda Türk neden yardım etmiyoruz diye kendimi yiyordum. Neler yapabilirim onlar için kendim kişisel olarak internetten bakmaya başladım. Güzel yardımsever şeyler yapılabileceği gibi bir o kadar da teröristlerin siteleri çıkıyor karşınıza. Çevremizdeki devletlerin deliklerinde yaşayan teröristler var ya o kadar çok Doğu Türkistan'dan kandırılıp gelen var ki. Bir de video falan atıyorlardı siteye şok olmuştum. Doğu Türkistan ve Çeçenistan bu iki ülkeye o kadar çok zulüm yapıldı ki orada yaşayan insanlar kandırılıp gelip terörist oluyorlar. Ama tabi ki hepsi değil!

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Doğu Türkistan'da Çin'in Uygur Türklerine zulüm yaptığı ne kadar doğruysa o bölgeden terörist çıktığı bir o kadar da doğrudur. Ben üniversite yıllarımda bu Doğu Türkistan konusunda çok doluydum. Sonuçta onlarda Türk neden yardım etmiyoruz diye kendimi yiyordum. Neler yapabilirim onlar için kendim kişisel olarak internetten bakmaya başladım. Güzel yardımsever şeyler yapılabileceği gibi bir o kadar da teröristlerin siteleri çıkıyor karşınıza. Çevremizdeki devletlerin deliklerinde yaşayan teröristler var ya o kadar çok Doğu Türkistan'dan kandırılıp gelen var ki. Bir de video falan atıyorlardı siteye şok olmuştum. Doğu Türkistan ve Çeçenistan bu iki ülkeye o kadar çok zulüm yapıldı ki orada yaşayan insanlar kandırılıp gelip terörist oluyorlar. Ama tabi ki hepsi değil!
Bir yerden terörist çıkıyor diye iddia edilmesi, o bölgede soykırıma asla geçerli sebep olamaz. Nereden ne kadar terörist çıktığını gösteren güvenilir bir veri yok. Her ülke işine geldiği gibi sayılar açıklıyor

Yazarı tarafından düzenlendi: