Dünya düzdür - Gerçek bir Yıldız Görmek İster misiniz?

iksaruman

ll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Nihilist
Ula bu deli hala burda mudur?..
Bunu yazmana ne gerek vardı? Gereksiz yere niye yanıt veriyorsun?
Ben sen Allah masalına inandığın için sana deli diyor muyum? Hayır.
Ben NASA 'nın yalanlarına da inanmıyorum ama dindar veya din karşıtı kişiler tarafından deli ilan ediliyorum.
İnsanlığın hem bilim ile hem de din ile kandırılıp yönetildiğini ne zaman fark edeceksiniz?

iksaruman

ll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Nihilist
aga adam telefon ile zoom yapmış herhalde
2.videona cevap veriyim. Attığım videonun tamamını izle. Sonunda nerede çektiğini ve nereyi çektiğini gösteriyor. Başka bir videoya gönderilmiş cevabı bu videoya gönderiyorsun. Yine gereksiz yanıt veren bir kişi.
Güzel.

iksaruman

ll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Nihilist
Sadece tek bir yere odaklanacaksınız ve siz kaybedeceksiniz.
Size üzülmüyorum. Umurumda değilsiniz. Sadece vakit geçiriyorum.

iksaruman

ll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Nihilist
Ben ciddiydim ama :/
Tavırlarının ne kadar ciddiyet taşıdığını hesap edebiliyorum.
"Ben ciddiyim" deyince ciddi olmuyorsun. Gerçekten ciddi olman gerekiyor.
Sana uzay bilimine uymayan, uzay bilimi ile çelişen gerçek bir yıldız görüntüsü atıyorum.
Sen şöyle cevap veriyorsun;
Usta hakikati söyle de tüm dünya tarafından hazırlanan yuvarlak dünya yalanına inanmıyalım.
"Tebrikler! Şak :alk: Şak :alk: Şak 👏 Şak 👏 Şak.
"Dalga geçme" ve "Dalgaya alma" becerilerini kazandınız.
Bu beceriler zekanızı %50 düşürecek."
Benim anlatığım bir konuya yine ciddiyetsiz bir şekilde buna benzer bir cevap vermiştin dimi?

Yazarı tarafından düzenlendi:

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Muvahhid
@iksaruman bak canım. Diyelim ki düz eyvallah. Bunun köşeleri nerde bre aveller, bre deliler. Gel senle yürüyelim dümdüz. Yine aynı yere geliyoruz. Bi köşeden ayakları sallamamız lazım. Ne diyorsun bu işe?

iksaruman

ll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Nihilist
Gel senle yürüyelim dümdüz. Yine aynı yere geliyoruz.
Öyle bir şey yok. O bir yalan.
Bi köşeden ayakları sallamamız lazım.
Sorgulamalarını uzay modelini var kabul ederek yapıyorsun. Uzay biliminin bahsettiği gibi bir uzay yok.
Düz dünya bilimsel açıdan tamamen zırva ve imkansız, ama üzerinde düşünmeye çok gerek yok.
"Allah var, aksini iddia eden kafirdir, cahildir, ahlaksızdır" diyen Müslümanlar gibisin.
Tek farkın, farklı bir tarafta yönetiliyor olman.

Kimileri kırmızı köşede yönetilir, kimileri mavi köşede. Kimileri dinsiz olur, kimileri dindar. Farkları budur.
Ortak özellikleri aynı çatı altında yönetiliyor olmalarıdır.

fameraft

☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Muvahhid
Sadece tek bir yere odaklanacaksınız ve siz kaybedeceksiniz.
Size üzülmüyorum. Umurumda değilsiniz. Sadece vakit geçiriyorum.
Benim bu başlığa yazacaklarımı benden önce söylediğin için teşekkür ederim.

Düz dünyanın bir iki zırvasını açıklamıştım daha önce ancak inadına bu yolda yürümeye kararlıysan yapabiliecek hiçbir şeyim yok. Hayatta bol şanş.

kavak

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu deli konuya 3 deli(!) musallat olmuş. Al birini vur ötekine.
Yakışır.

Dipnot: @fameraft ve @minerva hariç.

Moderatör tarafından düzenlendi:

Athena

Yazar
Düşünce
Ateist
Bu cagda hala bu tur teorilere -gerci bu teori bile degil- inanan kisileri gormek cok uzucu. Videoyu izledim gercekten cok cotu, hersey cok kotu.

iksaruman

ll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Nihilist

iksaruman

ll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Nihilist
Benim bu başlığa yazacaklarımı benden önce söylediğin için teşekkür ederim.

Düz dünyanın bir iki zırvasını açıklamıştım daha önce ancak inadına bu yolda yürümeye kararlıysan yapabiliecek hiçbir şeyim yok. Hayatta bol şanş.
Beni kendinizle karıştırmayın.
Ben "sadece tek bir yere odaklanıp, birilerinin beni kandırmasına" izin vermiyorum.
Ben her ihtimali gözden geçiriyorum. Tek bir yere odaklanmıyorum.

Athena

Yazar
Düşünce
Ateist
koşulsuz şartsız inanan kişi örnekleri
Sartsiz kosulsuz inanan mi? Bu sartli ve kosullu dediğin YouTube'dan videolar izlemek mi? Sartsiz dedigin de binlerce bilim adaminin ortaya koydugu mu? Hadi diyelim nasa ve Amerika bizi kandiriyor, rusya ve çin de mi kandırıyor? Amerikadan nefret eden iki ulke. Hadi diyelim onlarda kandırıyor ellerine gecen nedir? Dunyanin duz olmadigini soylemek Rusya'ya ne katacak? Ama duz olduğunu soylemek cok sey katacak çünkü inanclari duz olduğunu söylüyor.
yeterince yüksek bir yere çıkıp ufuk çizgisini izleyerek kendi kendinize çürütebilirsiniz.
zaten biraz fizik biliyorsanız yüksek bir yere çıkmadan da kendi kendinize düşünerek çürütebilirsiniz.
tabii yeterli görsel zekaya sahipseniz güneşin dümdüz bir yükseklikte değil de sabahtan öğlene kadar yükselip öğleden sonra alçalamasından da dünyanın küre olduğunu anlayabilirsiniz.

iksaruman

ll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Nihilist
Sartsiz kosulsuz inanan mi? Bu sartli ve kosullu dediğin YouTube'dan videolar izlemek mi? Sartsiz dedigin de binlerce bilim adaminin ortaya koydugu mu? Hadi diyelim nasa ve Amerika bizi kandiriyor, rusya ve çin de mi kandırıyor? Amerikadan nefret eden iki ulke. Hadi diyelim onlarda kandırıyor ellerine gecen nedir? Dunyanin duz olmadigini soylemek Rusya'ya ne katacak? Ama duz olduğunu soylemek cok sey katacak çünkü inanclari duz olduğunu söylüyor.
yeterince yüksek bir yere çıkıp ufuk çizgisini izleyerek kendi kendinize çürütebilirsiniz.
zaten biraz fizik biliyorsanız yüksek bir yere çıkmadan da kendi kendinize düşünerek çürütebilirsiniz.
tabii yeterli görsel zekaya sahipseniz güneşin dümdüz bir yükseklikte değil de sabahtan öğlene kadar yükselip öğleden sonra alçalamasından da dünyanın küre olduğunu anlayabilirsiniz.
Eğer bu konuyu sorgulayıp araştırsaydınız cevabınızı internetten bulabilirdiniz.
Burada ukalaca davranmanıza gerek kalmazdı.

kavak

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Aha, Sadece tek bir tarafı sorgulayan diğer tarafa koşulsuz şartsız inanan kişi örnekleri.
Mıy mıy mı...
Sen de mi Perihan?!😎
Şaka bir yana...
Böyle konular açanın ya aklından bir zoru var ya deli yada eziklik modundan bir türlü çıkamayanlardan.

Yazarı tarafından düzenlendi:

Son konular

Son mesajlar