Dünyanın dört bir yanından insan simaları...

kavak

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Hep derim...
Fırsatını buldukça, bambaşka diyarlara yelken açmaya çalışın.
3 gün, 5 gün, 1 ay...
Farketmez; önemli olan yabancısı olduğunuz diyarları ve kültürlerini keşfetmek.
"İnternette dünyayı ayağına getirebilirsin" diyenler olacaktır ancak kendi gözlerinle görmek ve oraların havasını solumak, bambaşka bir duygu.
Gezmek ve görmek istediklerinizin yakını uzağı olmaz, fakat farklı olmasına özen gösterin. Bu tür etkinlikler, ufkunuzun genişlemesine olanak sağladığı gibi, dünyadaki dinlere, inançlara, kültürlere ve yaşam tarzlarına bakışınız farklılaşacak.

Maasai: Sansibar, Tansania
İnce işlenmiş ve görkemli süsler, büyük delikli kulak memesi.
Maasai kabilesi ve ilğinç kültürü Afrika´nın sınırlarının ötesinde bir şöhrete sahip. Maasai Mara´nın geniş bozkırında veya Ngorongoro kraterinde topraktan evlerde yaşamaktadırlar.
1583525800484.png

1583526366319.png

Yazan tarafından düzenlendi:

kavak

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yerel kabile üyeleri, Brezilya, Amazon ormanları:

Brezilya´nın Manaus kentine yakın olan Amazon ormanlarında yaşayan birçok yerli kabile hălen mevcut. Uygarlığın yakınlığına rağmen geleneklerini ve yaşam sevinçlerini muhafaza etmeyi başarmışlar.
1583663700943.png

Goebbels

☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Muvahhid
Aborjinler çok dikkatimi çeker. Keşke öyle bir imkan olsaydı da biz de tanışsaydık kendileriyle :D.

kavak

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Aborjinler çok dikkatimi çeker. Keşke öyle bir imkan olsaydı da biz de tanışsaydık kendileriyle :D.
Avusturalya pek yakın sayılmaz ancak fırsatını ve imkanını bulursanız, gitmenizi tavsiye ederim.
Herşeyi ile bambaşka bir memleket, daha doğrusu kıta!

unacceptable

ll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Anlaşılan dünyadaki insan simaları da sadece 2'ye ayrılıyor :dy:

kavak

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Hindistan: Sandhu, Varanasi

Varanasinin dar sokaklarında gezenler ve hatta Hindistanın tüm şehirlerinde de denebilir, onları görmeden edemez. Hiçbir mal ve mülkeri yoktur; kendinlerini tamamen inanca ve meditasyona adamışlardır.
1599306483365.png

unacceptable

ll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Gerçekten şu kültürel ögelere bayılıyorum. Her kültürdeki yerel insanları görmek iyi hissettiriyor.

kavak

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Gerçekten şu kültürel ögelere bayılıyorum. Her kültürdeki yerel insanları görmek iyi hissettiriyor.
Evet; ben de gittiğim/gezdiğim yörelerde tam olarak bu hisse kapıldım, diyebilirim. Her bir farklı diyarda, oradaki kültürden bir şeylerin kendime doğru aktığını hissettim. Ve nihayetinde piyasadaki dinlerin bizlere dikte etmeye çalıştığı gibi kainatın merkezinde olma durumunun eskilerin masallarından ibaret olduğunu kavradım. Ufkum genişledi resmen.

unacceptable

ll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Evet; ben de gittiğim/gezdiğim yörelerde tam olarak bu hisse kapıldım, diyebilirim. Her bir farklı diyarda, oradaki kültürden bir şeylerin kendime doğru aktığını hissettim. Ve nihayetinde piyasadaki dinlerin bizlere dikte etmeye çalıştığı gibi kainatın merkezinde olma durumunun eskilerin masallarından ibaret olduğunu kavradım. Ufkum genişledi resmen.

Konuyu daha fazla sabote etmemek adına şunu diyeyim sonrasını özelden konuşuruz. Gerçekten benim bir yere gittiğimde en çok dikkatimi çeken şey o yerin kültürü ve tarihidir. Onun bozulmasına da ayrı sinir oluyorum her zaman. Bu yüzden bence kültürel ögeler özenle korunmalı ki gelecek kuşaklara aktarılsın. Bazı gelenekler bozulmamalı. Her şeyden önce mistik bir duyguya kapılıp bambaşka zamanlara gidiyorum resmen ben. Sanki oradaki bir yerliymişim gibi hissediyorum. Neyse daha fazla dağıtmayalım sen devam et :D

kavak

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ürdün: Rum Vadisi, Bedeviler

Ürdünün çölünde gerçek bedevi kabilelerine rastlamak hălă mümkün. Oradaki yaşamları hem ıssız hem de vahşidir aynı zamanda.
1599898505825.png

kavak

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kuba: Havana, Kubalı bir han´mefendi

Sn. @Entropyy22 ´in kulakları çınlasın, Kuba kültürel zenginliği bol olan diyarlardan biridir. Bu olgu, hem şehirde hem de kırsal kesimde yaşayan Kubalıların çehresine ve yaşam tarzlarına yansımıştır neredeyse. Afrikanın yaşam sevgisi ve Avrupanın sömürcesi cazibesi burada Karibik metalitesine harmanlanır.
1599899302495.png

Son konular