Dünyanın Yaşı 4.5 Mr Ve 2.4 Mr Öncesi Yaşanacak Haldeydi ?????

Yuşa

Üye
Mesajlar
799
Tepki puanı
189
Düşünce
Agnostik
Konu Sahibi
Başlıktanda Anlıcağınız Üzere Böyle İnsanlık Yaklaşık 200.000 Yıldır Var Yanı 2.400.000.000 Renkli Sıfırlar Kadar Hatta Bazı Âlimler Hz.Ademin 30.000 Önce Yaratıldığını Savunuyor 2.400.000.000 Buda Gördüğünüz Sıfırlar Kadar Peki Bu Dünyayı Yaratan Allah Dünyayı 2.399.800.000 Boş Mu Bıraktı Neden Yarattı ? Yada Ol Diyince Olduran Allah Dünyanın Oluşmasını 2.1 Mr Yıl Bekledimi Yoksa 6 günde Yarattımı Dünyayı 6 Günde Yaratan Bir Allah İçin Dünyayı Yaşanacak Hale Getirmek nasıl 2.1 Mr Yıl Sürebilir Ve Şöyle Bir Ayet Vardır
Biz yakın semayı yıldızların güzelliğiyle bezedik. (Saffat Suresi 6. Ayet)
Burda Anlıyacağınız Üzere Gökyüzünü Yıldızlarla Süsledik Anlamında Kullanılıyor Peki Dünyayı 6 Günde Yaratan Allah Her Biri İçin Uğraştımı Bazıları Şunu Savunuyor Diğerleri Dünya Kadar Ayrıntılı Değil Nasa Dünyaya Benzer 7 Gezegen Buldu Gelecek Yıllardada Değerlendirilmeye Çalışıyolar Yine Şöyle Bir Ayet Var
Ey cin ve insan toplulukları! Göklerin ve yerin sınırlarını aşıp öteye geçebilirseniz haydi geçin! Ama (tarafımızdan verilmiş) bir güç olmadıkça geçemezsiniz. (Rahman Suresi 33.Ayet)
Tarafımızdan Verilmiş Güç Derken Neyi Kastediyor Bir Grup Bilim İnsanı Teknolojiyi Kullanarak Uzaya Çıkabilen Bir Araç Yapıyorlar Allah Tarafından Verilen Güç Nerde Hani Beyinmi Allah Tarafından Verilen Bir Güç Beyin Insan Yaratıldıktan Beri Var Ayetde Tarafımızdan Verilmiş Bir Güç Olmadıkça Diyor Beyin gücü İnsanda Yıllardır Var Bu Zaten Verilmiş Bir Güç Yani Bunu Kastedemez Tefsirde İse Şöylede Bahsedilir Tarafımızdanda Bir Güç Verilmeyeceğine Göre Bu İmkansızdır Yani İslam İle Bilim Her Türlü Çelişir Bu Yazdığım Paragrafları Haksız Çıkarmanın Tek Yolu BİLİM YALANDIR.
Demek.
Bu Bir Soru Değil Yorumlarınızı Bekliyorum
 

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
4,863
Tepki puanı
2,175
Düşünce
Ateist
"Tarafımızdan verilmiş" ifadesi Kuran'da yoktur. Böyle bir yoruma yol açacak bir belirti de yoktur. "İlla bisultan" "ancak bir güç ile" demektir. Bu güç pekala da bir roketin itkisi olabilir. Bu ucu açık ifadede bir sorun bulunmuyor.

Fakat şurası sorun ki yerin ve göğün sınırlarını geçmek ifadesi son derece yanlış. Bu ikisini bir tutmanın bir yolu yok. Buradan düz dünya anlamı çıkıyor. Dünya tepsi gibi ve çevresine ulaşamıyorsunuz. Bu, gökkubbeyi aşmak kadar zor denilmiş! Böyle bir şey elbette yok. Bu, yeri yuvarlak bir düz tepsi olarak ve göğü üzerindeki kapak olarak düşünmenin açık belirtisi. Dünyanın kenarına niye gidemiyoruz sorununu böyle çözmüşler akıllarınca. Okyanusa açılmak göğe çıkmak gibi imkansız görülmüş.

Kuran'ı düzenleyenlerin düştükleri vahim hata bu. O zaman ne bilsinler denemez. Çünkü dünyanın yuvarlaklığı milattan önce öncü beyinler tarafından düşünülmüştür. Hatta milattan 160 yıl kadar önce İskenderiyeli Erastotenes dünyanın çapını yüzde onbeş toleransla ölçmüştür. Bu muazzam bir başarı ve Kuran yazarlarının bu bilgilerden hiç haberi olmamış maalesef.

Bugün de hâlâ düz dünyacılar var, nasıl oluyorsa bu kadar cehalet ve uzaya çıkma diye bir şey olmadığını, uzaya gitti denen araçların dünyanın sınırlarına ulaştıklarını iddia ediyorlar. Bunlar o kadar cahil ki, roketlerin yerkürenin çapı doğrultusunda yükselmeyişini, kavis çizmesini uzaya çıkamama olarak yorumluyorlar. Halbuki böyle bir çıkış çok aşırı yakıt tüketimine neden olduğu için kavis çizerek dünya yuvarlağının yörüngesine giriyorlar. Dik bir merdivene tırmanmanın zorluğu ile açılı bir merdivene tırmanmanın kolaylığı bu konuda aydınlatıcı bir örnektir. Bu çağda düz dünyacıların var olması inanılmaz bir cahillik. Fakat milattan sonra beş altıncı yüzyıllarda da bu kadar olmasa da cahillik. Erastotenes dünyanın çapını milattan önce ölçtüyse ve örneğin Hypatia gibi bilim insanları bunu biliyordular ise, başkalarının da, özellikle Allahtan geldiğini iddia ettikleri bir kitap yazanların da bilmesi gerekirdi.

Hypatia bu bilginin bedelini ne acı ki pahalı ödemiştir. Azat ettiği kölesi yakalanacağı kesinleşince ona acıyıp erken davranarak onu öldürmese, ağır işkencelerle öldüreceklerdi yobazlar. Ancak cesedine işkence edebilmişler ve parçalayıp parçalarını ateşte yakmışlardır.

Bitmedi, Erastotenes güneşin dünyadan çok çok büyük olduğunu da anlamıştır. Bunu anlamasa dünyanın çapını ölçemezdi. Bu adam dünyada yaşamış en büyük birkaç dâhiden birisidir. Bir diğeri de Abderalı Demokritos'dur. Bunlar dünyada çok ender görülen olağanüstü zekalardır. Peygamber diye bir şey olsa bunlar olurdu.
 
Yazarı tarafından düzenlendi:

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
4,863
Tepki puanı
2,175
Düşünce
Ateist
Hypatia, Erastotenes'den kalan bilgileri muazzam yorumlamıştır. Bu kadın inanılmaz derecede dâhi bir insandı. Sürekli Erastotenes'ten aldığı bilgileri ömrü boyunca yorumlamış, kafasını zorlamıştır. Anlatılanlara göre dünyanın güneş etrafında eliptik bir yörüngede döndüğünü sonunda anlamıştı. Bu yani muazzam bir zeka, inanılmaz. Dünyanın da bir gezegen olup onun da diğer gezegenler gibi güneşin etrafında döndüğünü anlamakla kalmamış, bir de bu yörüngelerin eliptik olduğunu kavramış!

Bu kadın tek tanrı olduğunu kabul etmediği için yobazlarca öldürüldü. Dünya tarihte inanılmayacak kadar karanlık bir yer oldu. Peygamber diye birileri olsa bir parça aydınlatırlardı dünyayı, daha da karanlık yapmazlardı.
 

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
4,863
Tepki puanı
2,175
Düşünce
Ateist
Yorumun İçin Teşekkürler Bu Arada Ayetleri https://kuran.diyanet.gov.tr/tefsir/ Sitesinden Alıyorum
Hiç bir meale güvenmemeni tavsiye ederim. Kuran'ı anlamak için Arapça bilmek gerekiyor. Ne yazık ki Elmalılı dahil tam güvenilir meal yok. Elmalılı biraz da olsa dürüst. Çevirmek istemediği yerleri üstünkörü geçmiş. Bu da dürüstçe olmasa da Kuran'da hiç yazmayan süslemeleri döşenen sahtekarlardan iyidir. Öbürleri Kuran'ı süslemek ve hoş göstermek için akla gelmedik eklemeler yapmışlar. Bu konuda en ileri giden Ahmet Tekin. Adam aslı ile hiç alakası olmayan yeni bir Kuran yazmış!

Kuran'da dünya yuvarlak yazanı mı ararsın, atomları yazıyor yazıyor diye çığıranı mı ararsın, ilkel ve cahil bir betik olduğunu gözden saklamak için eklemedikleri süsleme kalmamış. Kuran başta öyle düzgün anlatımlı bir şey değil. Ne dediği anlaşılır da, fakat öyle düzgün bir konu akışı, anlatım düzeni yoktur. Aklına gelenleri rasgele sıralayarak konuşan bir adamın konuşması gibidir.
 

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
4,863
Tepki puanı
2,175
Düşünce
Ateist
"Tarafımızdan verilmiş" eklemesinin etkisi sıfır. Diyanet saçma ve gereksiz bir ekleme yapmış Kuran'a. İslam'da zaten Allah vermeden insanların kendi çabalarıyla kazanacakları bir yetenek, bir güç kabul edilmez ki! Her şeyi Allah verir diye inanılır. Saçma bir inanç tabii ama inanç işte. Allaha inanmayan da olsa güç kazandıysa onu da Allah vermiştir İslama göre. Hatta İslamın en belirgin özelliği bu saçma ve gülünç inançtır. Bu saçmalığa göre her şeyi allah yapar. Sebeplerin gerçek etkisi sıfırdır. İslam zaten bu saçmalığa saplandığı için son derece geri kalmıştır. Farabi İslamı bu saplandığı saçmalıktan kurtarmaya çalıştı ama Gazali onun kafir olduğunu ilan ederek bilimsel devrimine engel olarak islamı yobazlık karanlığına mahkum etti.
 
Üst