Düz dünya teorisi

FİLEozof

ll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Düz dunyada kuzey kutbu dunyanin ortasidir ve guney kutbu dedikleri yer yani antartika dunyayi çevreler, antartikanin üstünden uçmak yasaktir sadece sinirlarindaki belli bolgelerde belgesel çekimlerine izin verilir. antartikanin otesinde ne oldugunu bilmiyoruz. dunyanin etrafini dolaşma konusuna gelirsek , mesala batiya dogru giderseniz kuzey kutbunun etrafinda donerek duz dunyada sadece daire cizmiş olursunuz.
Yön doğrusal değil yani... Hmmm ilginç...

FİLEozof

ll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
@iksaruman lütfen yazdıklarıma cevap vermeye çalış.
Bunlar var deyip geçme çünkü düz dünya fikri için bile ortada 5 6 tane düz dünya modeli var :)

1-Senin güneş tepede fırfır mı atıyor?
2- Gemiler neden bir süre sonra görünmüyor? Biliyorum bu çok klişe ama cevapla. Ona göre devam edeceğiz çünkü.

Seni buradan çekip kurtaracağıma inanıyorum. Umarım :(

Kanatsız Kuş

ll ☆☆
Yazar
Düşünce
Agnostik
1. Başka bir videosunda nasanın bu açıklamasını söylüyor
2.si "dünyayı hep böyle küre oluşturuyorlar; geoit diyorlar ama küre göze daha güzel gözüktüğü için küre kullanıyorlar" diyor.
3.sü fotoshoplo oluştursalar bile amerikanın küçük bir kısmını bir kıta boyutunda göstermezler herhalde.

3.dakikadan çıkacak kadar ön yargılı birisin, aferin.
Düz dünyanın nasıl bir ön yargısı olabilir? Yok işte anla.

iksaruman

lll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Bağımsız
Gerçeği reddederek kendi cenazenizi hazırlıyorsunuz.. hehehe...

iksaruman

lll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Bağımsız
Dünya neden yuvarlaktır; bir kandırılmaktan zevk alma hikayesi...

Shienki

☆☆☆
Yazar
Düşünce
Satanist
1. Başka bir videosunda nasanın bu açıklamasını söylüyor
2.si "dünyayı hep böyle küre oluşturuyorlar; geoit diyorlar ama küre göze daha güzel gözüktüğü için küre kullanıyorlar" diyor.
3.sü fotoshoplo oluştursalar bile amerikanın küçük bir kısmını bir kıta boyutunda göstermezler herhalde.

3.dakikadan çıkacak kadar ön yargılı birisin, aferin.
Aga hayır 3. dakikadan yargı değil hep baktığımda bu videolara "fotoşok" diyorlar alıştım artık.

Zaten NASA Dünya geoit diyor, göze daha güzel gözükmesi için efektler kullanıyorlar. Amerika kıtasında da kaymalar ve yanlışlar olabilir 3 resmi birleştiriyorsun, insan gözünün görebileceği güzel bir şekilde ayarlıyorlar işte.

Shienki

☆☆☆
Yazar
Düşünce
Satanist
Meteoru ve dinozorları da inkar ediyorlardı yanlış hatırlamıyorsam.

Shienki

☆☆☆
Yazar
Düşünce
Satanist
Dinozor fosilleri sahte.
1603364449254.png

1603364476549.png

iksaruman

lll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Bağımsız
Sen uçmuşsun iksaruman. Bilimsel olmadığın için seni elestiriyordum. Şimdi tam bir bilim düşmanı olmuşsun. Müslümanlardan bile daha bir hayal alemindesin. Gidişat kötü.
Ben bilim düşmanı değilim, bilimin içine yalanlar serpiştirildiğini biliyorum.
Merak etme, sen anlamazsın. Sorgulama kapasiten benim kadar gelişmemiş.

Vive L'athéisme

Yazar
Düşünce
Ateist
Bu ne ya? Attığın ilk videoyu izledim resim gösteriyor dünyanın güneşe doğru gitmesi gerek diyor. Evet dünya güneşin etrafında dönüyor olmasa güneşe doğru giderdi ama döndüğü için yörüngede kalıyor. XD Gerçekten bunu anlamadın mı yoksa şaka mı yapıyorsun?

Son konular