Düz dünya teorisi

iksaruman

☆☆
Üye
Düşünce
Deist
Bak güzel kardeşim bir geminin ufukta önce alt kısmının en son da üst kısmının, direklerinin kaybolması yani aşağıdan yukarıya doğru ufakta yok olması düz dünya diye bir şey olmadığının ispatıdır.
bunun düz dünya modeli için bir cevabı var.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
He nan bana bak. Dümdüz burada yürümeye başlasan dönüp dolanıp aynı yere geliyorsun. O ne iş? Altından mı dolanıyoruz tepsinin* yoksa hahaa :D.. Uçak mevzusuna da cevap veremedin, yok kamera yok cam mam.. Uçağa binmedin mi?

Sirius

☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Düz dünya hezeyanı bir ruh hastalığıdır. Bu kişilerin bir kliniğe yatmaları gerekiyor.
Bir arkadaşımın Fizik öğretmeni düz dünyacı, sadece kendisine zararı olsa neyse lakin okuldaki tüm öğrencilerin aklını elle tutulamaz, akla mantığa sığmayan cümleleriyle çelmiş. Bunların cidden toplumdan uzaklaştırılması gerekli. Bize yararları olmadığı gibi zararları bile türüyor.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Bir arkadaşımın Fizik öğretmeni düz dünyacı, sadece kendisine zararı olsa neyse lakin okuldaki tüm öğrencilerin aklını elle tutulamaz, akla mantığa sığmayan cümleleriyle çelmiş. Bunların cidden toplumdan uzaklaştırılması gerekli. Bize yararları olmadığı gibi zararları bile türüyor.
Yapılacak şey basit dünyanın düz olmadığını düşünenler delillerini öğrencilere anlatırsa olay biter. Böyle yapmak yerine farklı düşünenleri toplumdan uzaklaştırırsak engizisyon mahkemelerinden ne farkımız kalır?

Sirius

☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Şeyi biliyor musunuz? Düz dünyacıların yaptığı bir deney sonucu yanıldıklarını anlama anlarını... Hayatımda gördüğüm en komik şey bu olabilir. Bir kamera yardımıyla gönderdikleri ışık, 17 ft'e konumlandırılmış iki dairenin içinden düz bir şekilde geçip diğer uçtaki kameraya ulaşırsa dünya düz, ulaşmaz ise ve 17'den gönderilen lazer 23 ft'de görülür ise geoittir diyorlar. Sonucunda dünya geoit çıkıyor ama biz bunu araştıracağız deyip geçiştirip atıyorlar. :D :D

Sirius

☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Yapılacak şey basit dünyanın düz olmadığını düşünenler delillerini öğrencilere anlatırsa olay biter. Böyle yapmak yerine farklı düşünenleri toplumdan uzaklaştırırsak engizisyon mahkemelerinden ne farkımız kalır?
Bunlar farklı düşünce değil, ben bunları sadece aptallık olarak tanımlıyorum. Bunun gibi hiçbir delil gösteremeden bir şeyi sonuna kadar savunan insanların geneli bir gruba ait olma hissiyle yanıp tutuşan kitlelerden ibaret.

Sirius

☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Attı
Bizlere Anlatılan Evren Modeli Doğru Değil, İşte Kanıtları

Videodan alıntı :
(Bilim kabul ettiği model) (Geoit de diyebilirsiniz) Küre dünya modelinde ; Dünya'nın çok hızlı bir şekilde haraket edip , yer değiştirmesine rağmen nasıl binlerce yıldır aynı yıldızları görüyoruz ?
Üzgünüm ama böyle bir şeyin iki on dakikalık youtube videosu ile çürütülecek oluru bile yok. Hatta böyle bir konuyu tartışmak bile insanlık hakkındaki tüm umutlarımı yerle bir ediyor.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Bunlar farklı düşünce değil, ben bunları sadece aptallık olarak tanımlıyorum. Bunun gibi hiçbir delil gösteremeden bir şeyi sonuna kadar savunan insanların geneli bir gruba ait olma hissiyle yanıp tutuşan kitlelerden ibaret.
Öyle bile olsa aptallık olarak tanımlanan şeyler de farklı düşüncelerden ibaret. Birisi de bizim hakkınızda aynı şeyleri iddia edip toplumdan uzaklaştırılmanız gerektiğini iddia ederse ne olacak? Bu durumda kimin gücü kime yeterse o öbürünü engizisyona mı verecek? Biraz daha sakin olmakta fayda var.

Sirius

☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Öyle bile olsa aptallık olarak tanımlanan şeyler de farklı düşüncelerden ibaret. Birisi de bizim hakkınızda aynı şeyleri iddia edip toplumdan uzaklaştırılmanız gerektiğini iddia ederse ne olacak? Bu durumda kimin gücü kime yeterse o öbürünü engizisyona mı verecek? Biraz daha sakin olmakta fayda var.
Haklı olabilirsin ama bu gerçek bir yerlerde bazı boş beyinlerin yalanlarla yıkandığı gerçeğini değiştirmiyor.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Haklı olabilirsin ama bu gerçek bir yerlerde bazı boş beyinlerin yalanlarla yıkandığı gerçeğini değiştirmiyor.
Çözüm yalanlarla yıkandığı düşünülen bazı boş beyinlere dünyanın düz olmadığını düşünenlerin delillerini göstermesidir. Ondan sonra kimin ne düşündüğü kimseyi ilgilendirmez.

kavak

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
@iksaruman , harbiden ciddiyim öyle gülümsediğime bakma.:ggsy:
Ne zaman Güney Afrika´ya uçmayı düşünüyorsun?
Benden duymuş olma, ama güzel bir beldedir orası, ve hem gezmiş olursun hem de ay dedemizin oradaki çehresini görmüş olursun.
Artı; kutup yıldızı acaba nereye saklanmış, onun da yanıtını bulursun.

Sevgiler

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ne ciddi olduğu belli, ne şaka yaptığı belli bir türedi kesimi peydah oldu. Bunların ne bir söylediklerini ciddiye alabilirsin, ne de
şaka yapıyordur diye gülebilirsin. Ben bırakayım başka biri yanıt versin:

kot-mordocka-vzglad-serdityj[1].jpg

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yanıt tabii ki değil, zırvanın yanıtı olmaz da... Bilgi olarak: Belli bir büyüklükten sonra gök cisimlerinin küremsi olmamaları olanaksızdır. Bu büyüklük ne kadar, Ay'dan daha küçük. Tam bir çap veremeyeceğim, astronomlara sormak lazım ama Ay'dan büyük bir gök cisminin kesinlikle küremsiden başka şekil alamayacağını söylerim. Küremsi derken küreye gözle farkedilemeyecek kadar yakın olmasını kastediyorum.

Dünya düz demek için o kadar embesilin ilerisi idyot olmak lazım ki, bu aptallığın derecesini tanımlayacak bir sözcük yoktur. Daha aptalı olamaz, o kadar söyleyebilirim. Bundan daha aptal biri ara tara, yok yani, olmaz. Bunun için cahil olmak yetmez, kaçık olmak lazım, kaçık! Beynin yerinde mantar olması lazım! Buna cahil demek iltifat olur.

kavak

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Ben Güney Afrika´ya gittim...
Orada her şey tersine ve kutup yıldızını görmek imkansız!:ggsy:

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ben Güney Afrika´ya gittim...
Orada her şey tersine ve kutup yıldızını görmek imkansız!:ggsy:
Samanyolu'nun muhteşem Orion kolunu umarım görmüşsündür. Kuzey yarımküreden iyi görülmüyor. Kuzey yarımküreden sadece ucunu görüyoruz. Ama güneyde galaksi merkezine kadar uzanan tamamı görünüyor. Gerçi galaksi merkezini göremiyoruz, nedeni merkezi kaplayan yoğun toz. Eğer galaksi merkezi görülebilse "işte tanrının arşı" diye insanlar secdeye kapanırdı.

Fakat orası tanrının değil, Sagittarus A'nın mekanı. Orası ondan sorulur. Tanrı gibi o da gizlenmiş toz perdesinin arkasına. :ggsy: