Düz dünya teorisi

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Senato Başkanı
Düşünce
Agnostik
Bilim adamları dünyanın düz olduğunu kabul etmiş. Şaka yaptım şaka. "Düz dünya Kuran'da var" diye atlamayın hemen. :ggsy:

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Dünya düz demek tanımı zor bir aptalca cehalettir. Öyle olması için cisimlerin birbirine paralel düşey bir düzlemde hareket etme eğiliminde oldukları ve gökyüzünün dünyanın üzerine düşmemesi için görünmez direklerle yukarıda tutulması, her an dünya üzerine çökebileceği tehlikesinin bulunması gerekirdi.

Düz dünyanın da düşmemesi için suda yüzmesi veya bir şeylerin üzerinde durması (öküz balık filan) gerekirdi.

Yani İslamın hak din olması Muhammedin hak peygamber olması Kuran'ın hak kitap olması gerekirdi ki bunların hepsi yanlış, biliyoruz!

AXELLENOX

Üye Adayı
Düşünce
Muvahhid
Düz dunyada kuzey kutbu dunyanin ortasidir ve guney kutbu dedikleri yer yani antartika dunyayi çevreler, antartikanin üstünden uçmak yasaktir sadece sinirlarindaki belli bolgelerde belgesel çekimlerine izin verilir. antartikanin otesinde ne oldugunu bilmiyoruz. dunyanin etrafini dolaşma konusuna gelirsek , mesala batiya dogru giderseniz kuzey kutbunun etrafinda donerek duz dunyada sadece daire cizmiş olursunuz. çunku pusulaya gore ilerlersiniz ve pusula hep kuzeyi gosterir.
geminin ufukta kaybolma olayi atmosferik bir etkidir. eğer atmosferik etkiye inanmiyorsaniz selenelion olayini açiklayamazsiniz. küre dunya savunuculari selenelion olayina, güneşin aslinda oldugu yerden farkli yerde göründüğünü söylerler ve bununda atmosferik etkiden dolayi oldugunu soylerler. fakat biz atmosferik etki deyince kabul etmezler.

kavak

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Düz dunyada kuzey kutbu dunyanin ortasidir ve guney kutbu dedikleri yer yani antartika dunyayi çevreler, antartikanin üstünden uçmak yasaktir sadece sinirlarindaki belli bolgelerde belgesel çekimlerine izin verilir. antartikanin otesinde ne oldugunu bilmiyoruz. dunyanin etrafini dolaşma konusuna gelirsek , mesala batiya dogru giderseniz kuzey kutbunun etrafinda donerek duz dunyada sadece daire cizmiş olursunuz. çunku pusulaya gore ilerlersiniz ve pusula hep kuzeyi gosterir.
geminin ufukta kaybolma olayi atmosferik bir etkidir. eğer atmosferik etkiye inanmiyorsaniz selenelion olayini açiklayamazsiniz. küre dunya savunuculari selenelion olayina, güneşin aslinda oldugu yerden farkli yerde göründüğünü söylerler ve bununda atmosferik etkiden dolayi oldugunu soylerler. fakat biz atmosferik etki deyince kabul etmezler.
Yine mi bu zımbırtılar?
Sen de mi buraya boş beleş gazel okumaya geldin?

6lack de Furor

☆☆
Senato Üyesi
Düşünce
Ateist
Dünya'nın şekline göre bazı hesaplamaların değişebileceğini biliyorsun değil mi? Bunu fark etse bilim insanları fark ederdi senin gibi soytarılar değil.

kavak

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Dünya'nın şekline göre bazı hesaplamaların değişebileceğini biliyorsun değil mi? Bunu fark etse bilim insanları fark ederdi senin gibi soytarılar değil.
Muhterem

Hatırlarsın, şu duvar meselesi...
Ha o duvar ha bu duvar!

Sevgiler

kavak

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Sonunda mimar olup şu duvarları tek tek yıkıp, güzel villalar inşa ediciğim, muhterem. :ggsy:
Seni bilmem, ama ben bu yaştan sonra olsa olsa emekliğin keyfini çıkarırım galiba.
Emekli olduğumdan değil ancak şu bir önceki boş beleş zırvaları görünce, onları yazalanların haline acımaktan psikolojim bozuluyor.
Bu nedenle, ben emekliliğin gelmesine odaklandım. :ggsy:

6lack de Furor

☆☆
Senato Üyesi
Düşünce
Ateist
Seni bilmem, ama ben bu yaştan sonra olsa olsa emekliğin keyfini çıkarırım galiba.
Emekli olduğumdan değil ancak şu bir önceki boş beleş zırvaları görünce, onları yazalanların haline acımaktan psikolojim bozuluyor.
Bu nedenle, ben emekliliğin gelmesine odaklandım. :ggsy:
:ggsy: Ne işle meşguldünüz bu arada?

6lack de Furor

☆☆
Senato Üyesi
Düşünce
Ateist
Aramızda kalsın... :ggsy:
Sağlık ürünleri üreten bir şirkette yazılımcı/bilgisayar mühendisi olarak çalışıyorum.
Yani...vatandaşa hizmet, hemide din min ayırım yapmadan.
Önce onları hasta edip sonra ilaç satıyorsunuz pis kapitalist köleleri çarkınızdaki yeri almışsınız biz cihat ile Dünya'ya düzen getireceğiz.

Kahrolsun emperyalist düzen!

(!)

kavak

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Önce onları hasta edip sonra ilaç satıyorsunuz pis kapitalist köleleri çarkınızdaki yeri almışsınız biz cihat ile Dünya'ya düzen getireceğiz.
Kahrolsun emperyalist düzen!
(!)
Yine aramızda kalsın...
İlaç falan satmıyoruz, ama tabii ki bir şeyler satıyoruz.:ggsy:
Açıkça söylemek gerekirse, sağlıklı mısın değil misin, şıp diye anlayan, cep telefonu boyutlarında, taşınabilir ve pilli bir cihazı üretip satıyoruz.

6lack de Furor

☆☆
Senato Üyesi
Düşünce
Ateist
Yine aramızda kalsın...
İlaç falan satmıyoruz, ama tabii ki bir şeyler satıyoruz.:ggsy:
Açıkça söylemek gerekirse, sağlıklı mısın değil misin, şıp diye anlayan, cep telefonu boyutlarında, taşınabilir ve pilli bir cihazı üretip satıyoruz.
İnsanların beynine çip takarak onları köleleştirecek ve bu pis kapitalist düzenin yıkılmamasını sağlayacaksınız!

Elon Musk da böyle yapacak. İnsanları robotlaştıramazsınız!!!

(!)

kavak

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İnsanların beynine çip takarak onları köleleştirecek ve bu pis kapitalist düzenin yıkılmamasını sağlayacaksınız!
Elon Musk da böyle yapacak. İnsanları robotlaştıramazsınız!!!
(!)
Cihazın içinde chip var olmasına var da, cihazın bir cantası ve kemeri var. Yani omuzunuza asarsınız ya da vahşi batıdaki gibi belinizde taşırsınız.
Bir sır daha vereyim. Cihazı doktor size veriyor, 24 saat yanınızda taşıyorsunuz ve sonra doktora tekrar iade ediyorsunuz. Doktorunuz da tüm verileri bilgisayara geçtikten sonra hakkınızda azıcık daha biligi sahibi oluyor.
Yani cihazımız bayağı akıllı.

kavak

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Cilde temas eden bir aparatı var mı?
Cihazlarımızın farklı özelliklerinden dolayı, hem temas eden hem de temas etmeyen türleri mevcut.
Mesela kandaki oksijen miktarını belirlemek için, cilde daha doğrusu parmağa temas etmesi şart.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yani, sağlık bileklikleri bayağı akıllı özelliklere sahip. Sanırsın yapay hemşire! Doktora da internetten bağlı!

Bitmedi, şu an ABD de bir hastane merkezli büyük bir yapay zekalı sanal doktor uygulaması deneniyor. Parayı bastıranın sağlığı 24 saat uzman doktor gözetiminde olacak! Hem de bu doktor gözünü bile kırpmıyor!!! Değil uyumak, yemeğe gitmek filan!

Bu arada benim de farkına vardığım bir olay var yapay zeka ile ilgili. Yapay zeka öngörülemeyen, canı istediği için yaptığı izlenimi veren bazı hareketler yapabiliyor. Bu durumun yapay zekanın geleceği ile ilgili endişeleri körüklediği söyleniyor uzmanları arasında. Tabii ben uzman filan değilim. Yazılımla filan uğraşmıyorum, anlamam da zaten. Ben donanımla ilgilenirim. Ama ben bile bazı gereksiz, sadece canı istediği için izlenimi uyaran rasgele hareketler yaptığına defalarca şahit oldum akıllı makinelerin. Hatta makine çalışmıyor olsa da enerjisi kesinlikle kesik olmadan çalışma alanı içine girmem. Yazılımdan anlamam ama yapay zekaya hiç güvenmiyorum. Fakat bu rasgele hareketleri kesinlikle işini yaparken yapmıyor. İşini yaparken hata yok. Ama hareketsiz dururken fakat enerjiliyken yapacağı bir iş olmadığı halde bir hareket yapıveriyor! Bu tek ve küçük bir hareket oluyor. Ama yapacağı bir iş yokken hiç kıpırdamaması gerekirdi! Bundan işkilleniyorum!

6lack de Furor

☆☆
Senato Üyesi
Düşünce
Ateist
Yani, sağlık bileklikleri bayağı akıllı özelliklere sahip. Sanırsın yapay hemşire! Doktora da internetten bağlı!

Bitmedi, şu an ABD de bir hastane merkezli büyük bir yapay zekalı sanal doktor uygulaması deneniyor. Parayı bastıranın sağlığı 24 saat uzman doktor gözetiminde olacak! Hem de bu doktor gözünü bile kırpmıyor!!! Değil uyumak, yemeğe gitmek filan!

Bu arada benim de farkına vardığım bir olay var yapay zeka ile ilgili. Yapay zeka öngörülemeyen, canı istediği için yaptığı izlenimi veren bazı hareketler yapabiliyor. Bu durumun yapay zekanın geleceği ile ilgili endişeleri körüklediği söyleniyor uzmanları arasında. Tabii ben uzman filan değilim. Yazılımla filan uğraşmıyorum, anlamam da zaten. Ben donanımla ilgilenirim. Ama ben bile bazı gereksiz, sadece canı istediği için izlenimi uyaran rasgele hareketler yaptığına defalarca şahit oldum akıllı makinelerin. Hatta makine çalışmıyor olsa da enerjisi kesinlikle kesik olmadan çalışma alanı içine girmem. Yazılımdan anlamam ama yapay zekaya hiç güvenmiyorum. Fakat bu rasgele hareketleri kesinlikle işini yaparken yapmıyor. İşini yaparken hata yok. Ama hareketsiz dururken fakat enerjiliyken yapacağı bir iş olmadığı halde bir hareket yapıveriyor! Bu tek ve küçük bir hareket oluyor. Ama yapacağı bir iş yokken hiç kıpırdamaması gerekirdi! Bundan işkilleniyorum!
Bu yapay zeka olayı çok erken geldi. İnsanın bunu suistimal etmeyeceği bir zamanda yapsak iyi olurdu. Çünkü bu yapay zeka olayı bambaşka bir şey. İnsandan katlarca üstün bir zeka ve ölümsüz.

Bu arada Apple Watch, birinin hayatını kurtarmıştı. Apple ondan da reklam çıkarmıştı :p

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu arada Apple Watch, birinin hayatını kurtarmıştı.
Kurtarır. Çünkü bir kalp krizini öngörüp arayıp ambulansı çağırabilir. Bu yeteneğe sahip. Üretiliş amacı bu zaten. Tansiyon artışını, şeker krizinin gelişini öngörebilir. 24 saat tepende bir hemşire dikildiğini gözünü kırpmadan seni gözlediğini düşün. Onun gibi bir şey.