Düz dünya teorisi

Düşünce
Ateist
En basit olarak Dünya düz olsaydı sonu olurdu. Bir yerden sonra aşağı düşerdik ki bunun araştırmalarını yapan eski kaşifler var sence şuan uçaklar gemiler bunu nası bulamadı hala.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Hep söylerim. Düz dünyaya inanmak için cahil olmak yetmez. Aklını kaçırmış bir akıl hastası olmak gerekiyor!

bealmondo

Üye
Düşünce
Panteist
Dünya'da ortaya atılan bütün radikal argümanların bir siyasal, sosyal veya ekonomik bir nedeni vardır. Semavi dinlerin evrimsel sürecinin en başat nedeni siyasal ve ekonomik nedenlerdir. Peki bu geoit dünyacıların ne gibi nedeni olabilir ki ?

iksaruman

☆☆
Üye
Düşünce
Nihilist
Konu Sahibi
Peki bu geoit dünyacıların ne gibi nedeni olabilir ki ?
İnsanlar dünyanın şeklini yanlış bilirlerse sen daha avantajlı hale gelirsin.
Örneğin; Bir insana satrancı yanlış öğretirsin, o kişi bir satranç turnuvasına katılır ve ilk oyundan kaybeder.

Her zaman Yöneticiler, halkın kendilerinden daha zayıf olmasını isterler. :öay:

Yöneticiler;
İyi eğitimleri kendi alırlar,
iyi arabaları kendi alırlar,
güzel kadınları veya güzel erkekleri kendi alırlar,
en iyi yemekleri yerler.
Ve benzeri şeyler.
Ayrıca bunlarla birlikte Gerçek bilgiyi de onlar alırlar, sahte bilgiyi halka verirler.
(:D

Halk kötü eğitim alır,
para kazanması için bir iş bulması, ve o işe sahip olmak için çalışması gerekir. Ne kadar iyi bir iş istiyorsa, o kadar fazla çabalaması gerekir. Ama asla yöneticiler/zenginler kadar iyi bir işe sahip olamaz.
Sıradan arabaları alırlar,
sıradan yemekleri yerler,
kadınları veya erkekleri almazlar, ilişki kurarlar. Bunun içinde çabalamaları gerekir.
Ve Sahte bilgi alırlar.
:yy:

bealmondo

Üye
Düşünce
Panteist
Bilim bir süreçtir ve emektir. Belki yukarıda saydığınız sebepler 30 katlı bir plazanın kutu gibi bir odasında mesai arkadaşının ayağını kaydırıp daha fazla maaş almak isteyen bir beyaz yakalının motivasyon kaynağı olabilir ancak tarih boyunca özellikle bu işi tabir-i caizse kelle koltukta yapan insanların yaptıklarını ve emeklerini hafife almak olur. Galileo dünyanın Güneş etrafında döndüğünü söyledi. Dönemi içinde büyük bir sansasyon oldu öldürülmedi ancak ömür boyu ev hapsine mahkum edildi. Söyler misiniz daha iyi yemek için bunu yaptığını iddia edebilir misiniz? Ah hayır sanmıyorum.

iksaruman

☆☆
Üye
Düşünce
Nihilist
Konu Sahibi
Sen düz Dünya'cı mısın!?
Hayır. Bu arada bir sürü düz dünya modeli var. Tek bir tane yok. Düz dünyayı eleştirenler genellikle tek bir modeli eleştirirler. Diğer modelleri hesaba katmazlar. Ama yine de kendilerine araştırmacı, bilimci filan derler.
Her neyse, ben düz dünyacı değilim. Mesele şu ki; Küre/geoit dünyaya inanmıyorum.
:dy:

bealmondo

Üye
Düşünce
Panteist
Açıkçası tatmin edici bir cevap alamadım.Ancak platformun fikir teatisi yapılan bir yer olması vesilesiyle verdiğiniz cevaplar içinde teşekkür ederim. Sevgiler

Efe

Üye
Düşünce
Deist
Bu o fotorafın cevabı olamaz . Güneş uzakta olduğu için küçük gözüküyor . Bunu bende biliyorum .
Güneş bazı bilim adamlarının söylediği kadar büyük ve uzak ise ışığı paralel düşmeli idi .
Yanlış yanıt vermişsiniz .

Bazı bilim adamlarının dediğine göre fotoraftaki gibi güneş ışığı gelmeli ;
Ekli dosyayı görüntüle 2929
Gerçekte olan şey ise farklı ;
Ekli dosyayı görüntüle 2930
dünyada eksen eğikliği var ?