Efendiler! Yarın Cumhuriyet'i İlan Edeceğiz!

unacceptable

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Tam tamına 97 yıl önce bugün ATATÜRK, şehitlerimiz ve silah arkadaşları bu gece sularında yaptıkları çalışmalar ve kazandıkları zaferler sayesinde TÜRKİYE CUMHURİYETİ kuruldu. Bugün de içimiz pandemiden dolayı buruk olsa da, Anıtkabir'e gidemeyecek olsak da her yerden kutlayabiliriz.

97 sene önce bugün... Bir asker, bir vatansever ve bir evlat tarafından silah arkadaşlarıyla ve şehitlerimizle kurulan bir devletin kendini dünyaya bir kez daha kanıtladığı ve hatırlattığı gün.

Bugün Cumhuriyet ilan edildi.

Herkesin CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

Yazan tarafından düzenlendi:

Yoh Asakura18

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
29 ekim Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun. Ve ülkemizin kurucusu Atatürk'ü saygı ve özlemle anıyoruz. Ne mutlu Türküm diyene ve biz Atatürk'ün evlatları olarak ülkemize ve Cumhuriyet'e sahip çıkacağız . Ve sonuna kadar Atatürk'ün izindeyiz.

Tiglath

ll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Türkiye’de özellikle kadınların yatıp, kalkıp her gün Atatürk’e dua etmeleri gerekir. Çoğu kadın arap kıyafetleri giymeye başladı, müslümanlığın doğru olduğunu iddia ediyor fakat birşeyi unutuyorlar. İslam onlara sadece örtünme özgürlüğü veriyor geri kalan tüm seçimlerini gerçekleştirme özgürlüğünü ise Atatürk verdi. O doğru sandıkları islam düzeninde tek başına bakkaldan ekmek bile alamazlar. Bunları bilmiyorlar işte, vah ki ne vah!

Canım Atatürk’üm. Sen olmazsan bizde olmazdık.

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
O doğru sandıkları islam düzeninde tek başına bakkaldan ekmek bile alamazlar. Bunları bilmiyorlar işte, vah ki ne vah!

O doğru sandıkları İslama göre adam karısını döver, döverken öldürür, ne kısas yapılır ne bir şey. Çünkü Kuran'da kısasın hüre hür köleye köle dişiye dişi yapılacağı yazar. Hem de ne vah ki bundan haberleri yoktur. Söylesen olur mu öyle saçma şey derler. Evet bu kadar saçma bir şey elbette olamaz ama yazıyor işte! Biz yazmış olsak neyse! Apaçık yazıyor: "Kutibe aleykumul kısasi hurri bil hurri ve abdi bil abdi ve unsa bil unsa". Bundan daha apaçık nasıl yazsın, görün diye gözünüze mi sokalım desen sen ne biçim konuşuyorsun olur. Bunlara laf anlatılmaz. Bunların allahları keşke olsaydı da bin türlü belalarını verseydi. Başka diyecek söz bulamıyorum ben bunlara.

Tiglath

ll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
O doğru sandıkları İslama göre adam karısını döver, döverken öldürür, ne kısas yapılır ne bir şey. Çünkü Kuran'da kısasın hüre hür köleye köle dişiye dişi yapılacağı yazar. Hem de ne vah ki bundan haberleri yoktur. Söylesen olur mu öyle saçma şey derler. Evet bu kadar saçma bir şey elbette olamaz ama yazıyor işte! Biz yazmış olsak neyse! Apaçık yazıyor: "Kutibe aleykumul kısasi hurri bil hurri ve abdi bil abdi ve unsa bil unsa". Bundan daha apaçık nasıl yazsın, görün diye gözünüze mi sokalım desen sen ne biçim konuşuyorsun olur. Bunlara laf anlatılmaz. Bunların allahları keşke olsaydı da bin türlü belalarını verseydi. Başka diyecek söz bulamıyorum ben bunlara.
Esas cahiliye dönemi budur. Kadının değeri 3 kere boş ol’dur. Boş olduktan sonra o boşluğu kimse dolduramaz. Çünkü bu büyük bir travmadır. Açılan yara o kadar büyüktür ki. Bunu hiçbir kadına dilemem.

chiquita

Yazar
Düşünce
Ateist
Kutlu olsun. Keşke 1930 larda doğabilseydim. Lafta İran' da, K. Kore' de cumhuriyet ama gel gör ki, durum ayan beyan yani...

Yazan tarafından düzenlendi:

unacceptable

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Türkiye’de özellikle kadınların yatıp, kalkıp her gün Atatürk’e dua etmeleri gerekir. Çoğu kadın arap kıyafetleri giymeye başladı, müslümanlığın doğru olduğunu iddia ediyor fakat birşeyi unutuyorlar. İslam onlara sadece örtünme özgürlüğü veriyor geri kalan tüm seçimlerini gerçekleştirme özgürlüğünü ise Atatürk verdi. O doğru sandıkları islam düzeninde tek başına bakkaldan ekmek bile alamazlar. Bunları bilmiyorlar işte, vah ki ne vah!

Canım Atatürk’üm. Sen olmazsan bizde olmazdık.
Beyler bugün CUMHURİYET BAYRAMI. İslam'a nefretinizi başka yerde kusarsanız sevinirim. Konsepti bozmayalım lütfen.

Tiglath

ll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Beyler bugün CUMHURİYET BAYRAMI. İslam'a nefretinizi başka yerde kusarsanız sevinirim. Konsepti bozmayalım lütfen.
Sevgili @unacceptable
Şunu anlayalım.
Cumhuriyetin ilanı İslam karanlığının bitirilmesinin ilanıdır. Cumhuriyeti kutlayıp alttan almak doğru olmaz. Kendimizle çelişiriz.

unacceptable

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Sevgili @unacceptable
Şunu anlayalım.
Cumhuriyetin ilanı İslam karanlığının bitirilmesinin ilanıdır. Cumhuriyeti kutlayıp alttan almak doğru olmaz. Kendimizle çelişiriz.
Evet olabilir ama konu kaymasın lütfen. Yine İslam konusunda tartışma başlamasın sıktı artık çünkü bu konu maalesef. Cumhuriyet Bayramımızı kutlayalım diye açtım bu başlığı sadece.

Konumuz CUMHURİYET BAYRAMIMIZ.

6lack de Furor

lV ☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
O kadar şeyi nerden buluyorsun?! Benim tek! Atatürk olmasa bu ülke ile en küçük hiç bir bağım olmazdı. Ben Atatürk var diye varım. Yoksa kim bilir nerde olurdum.
Karakterimi oluşturan birçok şeyi, yurt dışında olsaydım bulamayacaktım. Şu anki beni oluşturan şeyler, ancak Türkiye'de doğan ve bu şartlarda ya da bu şartlara benzer şartlarda bulabilirdi beni.

Ülkede en sevdiğim 1. şey, 2. babam olarak gördüğüm Atatürk'tür.
2. sevdiğim şey, ailemdir. Annem, babam, kardeşim, 1 - 2 akrabam.
3. sevdiğim şey, bu şartlardır. Kötü olabilir ama bu karakteri ancak bu şartlar oluşturabilirdi.

Kendime aşığım.

Diğer 1 - 2 şey de şimdilik bana kalsın, ileride yazarım belki. :)

kavak

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kısa ve öz:
Bu ülkenin başına gelebilecek en güzel olay Atatürktür. Tüm Türkiye severlerin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Karakterimi oluşturan birçok şeyi, yurt dışında olsaydım bulamayacaktım. Şu anki beni oluşturan şeyler, ancak Türkiye'de doğan ve bu şartlarda ya da bu şartlara benzer şartlarda bulabilirdi beni.

Bunları bilemezsin. Kelebek etkisi var.

Ben de bilmiyorum. Atatürk olmasaydı ben kim olurdum tamamen meçhul.

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bazı şeyleri gerçekten biliyorum. Yurt dışında yaşasam hayatta olmazdı.

Hiç tahmin edemeyeceğin farklılıklar olurdu. Kelebek etkisi kestirilemezdir. Filmi bile var. Gerçi orda doğaüstü bir fenomenmiş gibi gösteriliyor, alakası yok tabii ama kelebek etkisi çok önemlidir.

Standart kalıp ifade ama bu durum üzerinde düşünmeye engel değil: Florida'da patlayan bir kasırgada Pekin'de kanat çırpan bir kelebeğin katkısı vardır.

Düşünüldüğünde derinliği kavranmakta aciz kalınacak bir sözdür. Benim favorim: "Rastlantının nedenleri vardır." İkinci sırada da bu söz gelir.

İkisi de ne alaka gibi görünüyor, Pekin'de kelebek kanat çırpmasa Florida'da fırtına çıkmayacak mıydı veya zar atınca üç gelmesinin beş gelmesinin ne nedeni olacak gibi görünüyor ama değil işte. Bunlar determinizmin en derin gerçekleri...

Son konular

Son mesajlar