Eğer kullanıcı adınızı (nick) değiştirme hakkınız olsa...

iksaruman

ll ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Kararsız
Rising Star
Güzel bir kullanıcı adı olabilirdi sanırım. (:D

iksaruman

ll ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Kararsız
Nutiferel
Zodyak
MultiColapse
Sendead
OmNitRix
Omdinium
Lifedeath
Çekirdek

Yazarı tarafından düzenlendi:

onezero

Yazar
Düşünce
Agnostik
Değiştirmezdim,ama değiştirmek zorunda olsam Nisailayla yapardım.
"nisa" arapça da ısrarcısın yani?

unacceptable

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Kararsız

Yav arkadaş ismi Arapçaysa nolmuş? Bu ismi koymayı istemiş koymuş ki kendi ismiyse de isminden mi nefret ettireceksin kızı? Bugün Atatürk'ün de ismi Arapça bir isimden geliyor hatırlatırım.

onezero

Yazar
Düşünce
Agnostik
Yav arkadaş ismi Arapçaysa nolmuş? Bu ismi koymayı istemiş koymuş ki kendi ismiyse de isminden mi nefret ettireceksin kızı? Bugün Atatürk'ün de ismi Arapça bir isimden geliyor hatırlatırım.
tepki vermeden önce bir irdeleseydin.

nicini seçmiş gelmiş.
neymiş niki?
nisamusa,
peki aynı gün değiştirmek istemiş, ne ile?
nisaisa :)

şakamısınız ya? bana sarmayın lütfen.

isminin arapça olmasından önce.
anlamına bakmak lazım.

kadın diye özel isim olur mu? olmuş işte. bende buna istinaden, ve değiştirmek istemsine binaen. ısrarcısın yani demişim. bunda anlamayacak ne var?

minerva

☆☆☆
Yazar
Düşünce
Kararsız

nicini seçmiş gelmiş.
neymiş niki?
nisamusa,

anlamına bakmak lazım.

kadın diye özel isim olur mu? olmuş işte.
abi o nick
yanlış anlama abi yanlış yazdın diye dalga geçmiyorum.

unacceptable

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Kararsız

nicini seçmiş gelmiş.
neymiş niki?
nisamusa,

anlamına bakmak lazım.

kadın diye özel isim olur mu? olmuş işte.
Dostum mesele isimde gizliyse benim de aynı şekilde ismimi de irdele istersen. Yani şurada sürekli din ve tanrı muhabbeti yapılıyor diye her şeyi de ona mı bağlamak lazım? Sana sardığım yok başkası da dese aynı şeyi yine aynı tepkiyi verirdim. Ayrıca isterse nisamuhammed yapsın kime ne ki? Hepimiz farklı görüşlere sahip insanlarız. Bu farklılık olmayacaksa anlamı ne buranın?

onezero

Yazar
Düşünce
Agnostik
Dostum mesele isimde gizliyse benim de aynı şekilde ismimi de irdele istersen. Yani şurada sürekli din ve tanrı muhabbeti yapılıyor diye her şeyi de ona mı bağlamak lazım? Sana sardığım yok başkası da dese aynı şeyi yine aynı tepkiyi verirdim. Ayrıca isterse nisamuhammed yapsın kime ne ki? Hepimiz farklı görüşlere sahip insanlarız. Bu farklılık olmayacaksa anlamı ne buranın?
frekanslarımız farklı maalesef.
dogmalara inanıyorsan, dogma sevmeyen bir forumda işin ne?

NisaGökçe

Yazar
Düşünce
Kararsız
Ben Arapçaya düşman değilim ben İslam dinine de düşman değilim şuan için dinden çıktım çünkü çelişkiler var çelişkiler cevaplanırsa geri dönebilirim ama pek sanmıyorum çünkü Kuran da kadın değersiz görülüyor ve çelişkileri cevaplayabileceklerini sanmıyorum çünkü alimler kıvırıyor farklı farklı tefsirler yapıyorlar ama kesinlikle dönmeyeceğim gibi bir durum yok ,sorguluyorum. İslamı kesinlikle reddedersem incili o da olmazsa Tevrat o da olmazsa Hinduizm vs. hiçbir dine inanmıyorum demek benim açımdan kolay değil.Ama bütün dinler neredeyse birbirine benziyor...gerçekten hangi din doğru bilmiyorum.

onezero

Yazar
Düşünce
Agnostik
Ben Arapçaya düşman değilim ben İslam dinine de düşman değilim şuan için dinden çıktım çünkü çelişkiler var çelişkiler cevaplanırsa geri dönebilirim ama pek sanmıyorum çünkü Kuran da kadın değersiz görülüyor ve çelişkileri cevaplayabileceklerini sanmıyorum çünkü alimler kıvırıyor farklı farklı tefsirler yapıyorlar ama kesinlikle dönmeyeceğim gibi bir durum yok ,sorguluyorum. İslamı kesinlikle reddedersem incili o da olmazsa Tevrat o da olmazsa Hinduizm vs. hiçbir dine inanmıyorum demek benim açımdan kolay değil.Ama bütün dinler neredeyse birbirine benziyor...gerçekten hangi din doğru bilmiyorum.
arapçayı anadilinize yeğlediğinizin farkındayız. arapçaya kimse düşman değil. kendi dili dururken, kendisini Türk olarak tanımlayanların, anlamadığı arap dili seviciliği anlamlandıramıyoruz. ve bir başka örneğini göremiyoruz dünyada!..

meditasyon yapın. ille hayali, bir tanrı-din yaratmak zorunda değilsiniz.

NisaGökçe

Yazar
Düşünce
Kararsız
arapçayı anadilinize yeğlediğinizin farkındayız. arapçaya kimse düşman değil. kendi dili dururken, kendisini Türk olarak tanımlayanların, anlamadığı arap dili seviciliği anlamlandıramıyoruz. ve bir başka örneğini göremiyoruz dünyada!..

meditasyon yapın. ille hayali, bir tanrı-din yaratmak zorunda değilsiniz.
Benim ismim bu ,bu kadar sene taşıdığım ismimi sevmem mantıksız mı Müslümanken de seviyordum şimdi de seviyorum.

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Kuran da kadın değersiz görülüyor
Arzu ederseniz linki inceleyebilirsiniz. Linki inceleyince @unacceptable erkekler sömürülüyor diye kızmıştı :)

kavak

Vl ☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Konu başlığı, hayali bir tanrıya tapınma gibi olmuş.
Bu forumda bunu yapma olanağınız var mı? Yok
Keza olsaydı, ismimi tersinden okuyarak yine seçerdim.

Son konular

Son mesajlar