Ekonomi kaosu

Plütoncu

ll ☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
1619963065604.png

Heybetini gizli tut yiğidim, duruşun çakalları korkutuyor...

Düşünce
Ateist
İçimde kalmasın... Konuya yakın....

Konu= Şu AKP´li Almancı yavşaklar!

Bu Almancı yavşakların hepsinden nefret ediyorum. Aslında hepsini yağlı kazığa oturtmak lazım.
Sokak röportajlarında bu Almancı yavşaklar sürekli olarak;
- TR ekonomisi şöyle süper böyle süper, Almanya, Avrupa ülkeleri hepsi bitik, Türkiye´de herkes zengin, herkesin 3-4 tane evi arabası var bla bla bla.....
Ciddi ciddi çoğu böyle düşünüyor, tabi arada bir milleti trolleyen AKP´liler de var piyasada....

Neyse 2019 yılında 5 yıldızlı bir tesisteyim...
Almancı biri eşi ve 2 çocuğuyla tatile gelmiş, ortalama 40 yaşlarında bir hanzo!
Bu hanzo resepsiyonda anlatıyor (tabii ki ben de oradaydım ve dinliyorum)
- İşte Almanya ekonomik olarak bitik durumda, Türkiye harika çok güzel, insanların alım gücü harika,i stediklerini tüketiyorlar vs... bla bla blaa...

Resepsiyondaki arkadaşa bravo;
- Sizinle aynı fikirde değilim beyefendi, derken;

Araya girdim;

- Pardon beyefendi, merhabalar. Acaba burada tatil yapmak için ne kadar para ödediniz? (Biz firma aracılığıyla konaklıyoruz bu arada)
(ayrıca; 14 günlük jaquzili 55m 2 oda satın almış (standart oda falan da değil yani)

- 5600 Euro ama biz şöyle yoğun çalışıyoruz, çalışma şatrları ağır vs. vs.
-Türkiye´yi çok takdir ediyor ve beğeniyorsanız, gelin burada çalışın Sn. Ahmak! // konuşma bitti. (Ahmak kelimesi içimden söyledim tabiiki de)

Neyse, Türkiye´de kaç insan yurtdışına ailesiyle gidip de 1-2 hafta tatil yapabiliyor?
Avrupa ülkelerinde orta gelirli insanların çoğu rahat bir şekilde yurtdışında tatile giderken, bu Almancı ahmakların çoğunun TR güzellemeleri gerçekten sinir bozucu.

Ayrıca bu ahmaklar teknik olarak Almanya devletine hizmet etmelerine rağmen, milliyetçilik kasmaları da ayrı bir embesillik.

Moderatör tarafından düzenlendi:

Son konular