Eleştiri

Heretik

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Forumda sürekli hakaret eden tipler var. Kimsenin inancına bakmadan şu hakaret, küfür edenleri artık banlamanızı rica ediyorum.
.
.
Ayrıca bir sorum var; bu forum insanların birbirine nefret kusması için mi kuruldu acaba? Çünkü ben çoğunlukla bunu görüyorum.

NickelBack

☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Eğer başarının herhangi bir sırrı varsa bu diğer insanın görüş noktasını anlama ve olayları kendi açınızdan görebildiğiniz kadar onun açısından da görme ve onun bu bakış açısına saygı gösterebilme yeteneğinizde yatmaktadır.

Heretik

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Ayrıca bir eleştirim daha var; ''Din Karşıtı Akımlar'' kısmındaki bilgi yazıları eksik, sadece Ateizm, Deizm ve Agnostisizm vardı, ben diğerlerini yazmaya başladım.

Heretik

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Son eleştiri; Düşünce kısmında da yeterli görüşe yer verilmemiş.
-Henoteizm
-Apateizm
-Disteizm
-Panteizm
-Satanizm
-Paganizm

gibi görüşlerin de eklenmesi gerekir.

dersim

Yasaklı
Üye
Düşünce
Deist
Forumda sürekli hakaret eden tipler var. Kimsenin inancına bakmadan şu hakaret, küfür edenleri artık banlamanızı rica ediyorum.
.
.
Ayrıca bir sorum var; bu forum insanların birbirine nefret kusması için mi kuruldu acaba? Çünkü ben çoğunlukla bunu görüyorum.
Evet katılıyorum sana sonuna kadar

NoTThingLosE

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
.
.
"İnancına bakmadan" inşallah banlıyacaklar. İnsanların nefret kusması da genellikle sizler kusuyorsunuz İslamiyete. Derdinize halen daha çözmüş değilim.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik

NoTThingLosE

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
İlgili mesajları özel mesajla gönderirsen düzeltiriz. Her hatada yasaklayacaksak sen de yasaklanırsın o halde.

Bunu söylemeye hakkın yok. İnsanlar istediği şeyi sevip istediği şeyden nefret edebilirler.
Yasaklanacak ne yaptığımı söylermisin? Nefretini dışa vurmasına gerek olduğunu düşünmüyorum? Bu yaptığı saygısızlıktır.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Yasaklanacak ne yaptığımı söylermisin? Nefretini dışa vurmasına gerek olduğunu düşünmüyorum? Bu yaptığı saygısızlıktır.
Yazım hataları da normalde yasak sebebi, biz müsamaha gösteriyoruz. Sana da başkalarına da.
Nefret etmek yasak mı? Saygısızlık olan ne?
Bu siteye ateizmden nefret eden birçok kişi geliyor. Hepsini de dinliyoruz. İnsanlar illa bi şeyi sevmek zorunda mı?
İnsanlar, inançları istedikleri gibi eleştirebilirler. İstedikleri dini sevebilir veya istedikleri dinden nefret edebilirler. Herkesin kişisel özgürlüğüdür bu.

NoTThingLosE

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Yazım hataları da normalde yasak sebebi, biz müsamaha gösteriyoruz. Sana da başkalarına da.
Nefret etmek yasak mı? Saygısızlık olan ne?
Bu siteye ateizmden nefret eden birçok kişi geliyor. Hepsini de dinliyoruz. İnsanlar illa bi şeyi sevmek zorunda mı?
İnsanlar, inançları istedikleri gibi eleştirebilirler. İstedikleri dini sevebilir veya istedikleri dinden nefret edebilirler. Herkesin kişisel özgürlüğüdür bu.
Ya sevip sevmemesine bişey demiyorum. Herkesin inancına saygımız var. Nefret ederse de bunu medeni bir şekilde söyleyebilir. İlla sövmesine, kötü kelimeler kullanmasına gerek olduğunu düşünmüyorum?

Heretik

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Eleştiri bitmez; Felsefe kategorisini, konuları böyle kısa kesip atacaksanız sayın yöneticiler, lütfen boş yere yer kaplamasın kaldırın.

Heretik

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Forumun aktifleşmesi için de bir şeyler yapılmasını öneriyorum. Tartışma yok, aynı konular tekrarlanıyor.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Kimse cevap veremiyo ki bi iddiayı ortaya atıp kayboluyolar. Kimi aktif görsem bakıp gidiyo konuya.
Kendi adıma konuşayım.

Sorularla islamiyet sitesinden sayfalarca uzun uzun yazıları kopyalayıp buraya yapıştırıyorsun. Diğer arkadaşları bilmiyorum ama ben kendi adıma bu yazıları okumadım. Çünkü yazı çok uzun ve senin cümlelerin değil. Dolayısıyla saatlerce senin bu kopya yazılarını okuyamam. Daha önce tartıştığımız çok fazla arkadaşlar oldu. Ama böyle uzun kopyala yapıştır yapan pek olmamıştı.

Peki hiç kopya yazı yazılamaz mı diyeceksin. Bunu şöyle açıklayayım: Konularda başka sitelerden kopya yazı konulabilir. Kısmen kopya veya tamamen kopya. Bunu bazen biz de yapıyoruz. Burda sıkıntı yok. Benim kastettiğim konulara yazılan cevaplardaki kopya yazılar. Bir konuyu okuyorsun ve cevap olarak sorularlaislamiyet.com veya buna benzer bir siteden çok uzun bir yazıyı kopyalayıp buraya yapıştırıyorsun. Olmaz. Kendi yorumunu yazmanı bekleriz. Çok uzun bu kopya yazıları (yorumlar için) kimse okumaz.

İkinci olarak, seninle meninin testisten gelme olayını (Tarık/ 5-8) tartıştık hatırlarsın. Sonuç ne oldu? Cevap veremedin. Üstelik buna rağmen bu ayetlerde meninin testiste üretildiğini iddia ettin hala. Oysa ayette böyle bişey yok. Bununla ilgili uzun uzun yazılar attın. Hepsini okudum. Attığın yazılarda meninin testisten geldiğini gösteren hiç bişey yok. Ayrıca ben sana ayet gösteriyorum, kanıtlıyorum. Sen ise bana Kuran dışından sayfalarca yazı (Kuran dışı yorum) gönderiyorsun. O zaman tartışmanın bir anlamı var mı?

Sonuç olarak, nasıl tartıştığını yukarıda anlattım. Bu şekilde tartışıp da zaman harcamaya gerek yok. Benim yazdığım yazıların altına yorum yazıyorsun. Çoğunlukla ben tekrardan cevap yazmayacağım. Çünkü yazdığın yorumların cevapları yazılarımın içinde var çoğunlukla. Ordan bakar okursun, tekrar tekrar cevap yazmayacağım. Senin uzun kopya cevaplarını okumaya vaktim yok dostum. Okuyan olursa onlarla tartışabilirsin.

Yazarı tarafından düzenlendi:

NoTThingLosE

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Kendi adıma konuşayım.

Sorularla islamiyet sitesinden sayfalarca uzun uzun yazıları kopyalayıp buraya yapıştırıyorsun. Diğer arkadaşları bilmiyorum ama ben kendi adıma bu yazıları okumadım. Çünkü yazı çok uzun ve senin cümlelerin değil. Dolayısıyla saatlerce senin bu kopya yazılarını okuyamam. Daha önce tartıştığımız çok fazla arkadaşlar oldu. Ama böyle uzun kopyala yapıştır yapan pek olmamıştı.

Peki hiç kopya yazı yazılamaz mı diyeceksin. Bunu şöyle açıklayayım: Konularda başka sitelerden kopya yazı konulabilir. Kısmen kopya veya tamamen kopya. Bunu bazen biz de yapıyoruz. Burda sıkıntı yok. Benim kastettiğim konulara yazılan cevaplardaki kopya yazılar. Bir konuyu okuyorsun ve cevap olarak sorularlaislamiyet.com veya buna benzer bir siteden çok uzun bir yazıyı kopyalayıp buraya yapıştırıyorsun. Olmaz. Kendi yorumunu yazmanı bekleriz. Çok uzun bu kopya yazıları (yorumlar için) kimse okumaz.

İkinci olarak, seninle meninin testisten gelme olayını (Tarık/ 5-8) tartıştık hatırlarsın. Sonuç ne oldu? Cevap veremedin. Üstelik buna rağmen bu ayetlerde meninin testiste üretildiğini iddia ettin hala. Oysa ayette böyle bişey yok. Bununla ilgili uzun uzun yazılar attın. Hepsini okudum. Attığın yazılarda meninin testisten geldiğini gösteren hiç bişey yok. Ayrıca ben sana ayet gösteriyorum, kanıtlıyorum. Sen ise bana Kuran dışından sayfalarca yazı (Kuran dışı yorum) gönderiyorsun. O zaman tartışmanın bir anlamı var mı?

Sonuç olarak, nasıl tartıştığını yukarıda anlattım. Bu şekilde tartışıp da zaman harcamaya gerek yok. Benim yazdığım yazıların altına yorum yazıyorsun. Çoğunlukla ben tekrardan cevap yazmayacağım. Çünkü yazdığın yorumların cevapları yazılarımın içinde var çoğunlukla. Ordan bakar okursun, tekrar tekrar cevap yazmayacağım. Senin uzun kopya cevaplarını okumaya vaktim yok dostum. Okuyan olursa onlarla tartışabilirsin.
Tamam uzun uzun yazılar kopyalayıp atıyorum bunda bi sıkıntı yok. Direk körü körüne almıyorum, kendimde okuyup mantıklı bulduktan sonra atıyorum. Kendi yorumunu yaz demişsin doğrusunu bilmeden nasıl yorum yapayım? Tamam banada mantıklı gelmeyebilir o zamanda araştırıyorum. Herşeyede doğru cevap veremem. Bundan sonra daha kısa cevaplar vermeye çalışırım.

NoTThingLosE

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Kendi adıma konuşayım.

Yazdığınız şeyler'de öyle kısa kısa cevap verilicek konular değil. Detaylı olarak atıyorum ki aklınızda soru işareti kalmasın diye. Okumak istemezsen evyAllah sıkıntı yok.

Üst Alt