Eleştiri

Heretik

☆☆☆☆☆
Kıdemli Üye
Düşünce
Ateist
Bir eleştirim daha var herkeste bir saldırgan uslup var, buna artık bir son verilmesi gerekiyor. Her kelimede ya hakaret ya da anlamı hakarete giden baskı kuran cümleler görmek kimsenin hoşuna gitmez. Bu uslup bozuklukları da foruma üye gelmeme sebeplerinden biri olabilir. (Ve aktifliğiin düşük olmasının).

Neden bu forumda bir Teist-Ateist tartışması
veya Evrimci- Yaratılışçı tartışmaları yapılmasın?

Ben burada kavga görüyorum tartışmalar böyle yapılmaz.

Heretik

☆☆☆☆☆
Kıdemli Üye
Düşünce
Ateist
Adminler bilimsel bilgiye görecelidir dediyse burada bir sıkıntı var demektir.
Sanki burası insanların stres atıp günlük hayattaki nefretini kusacakları bir yer gibi. Sürekli ''boş konuşma, kes, cahil, yobaz'' ben bunları göreceksem size Antidogmatik değil Dogmatik olan ''Antidogmatik'' deme hakkına sahibim. İnsanlar sizi eleştirdiğinde onları suçlayıp nefret kusacaksanız, iftira atacaksanız neden bu forumu kurma gereği duydunuz?
@Mete Turan
@Orhan Yolcu

Düşünce
Sünni
Sanki burası insanların stres atıp günlük hayattaki nefretini kusacakları bir yer gibi. Sürekli ''boş konuşma, kes, cahil, yobaz'' ben bunları göreceksem size Antidogmatik değil Dogmatik olan ''Antidogmatik'' deme hakkına sahibim. İnsanlar sizi eleştirdiğinde onları suçlayıp nefret kusacaksanız, iftira atacaksanız neden bu forumu kurma gereği duydunuz?
@Mete Turan
@Orhan Yolcu
Sonunda sende farkında varmışsın. Adminler kendi istedikleri olmayınca, örneğin; Kuran'daki bir bilgiyi ''ateist'' bir kimse kabul edince, deliriyorlar hemen. Sonra zaten başlıyor nefret kusmalar ''sana anlatamam'' ''sen anlamazsın'' ''boş bilgiler bunlar'' ''cahilsiniz'' v.s.

Heretik

☆☆☆☆☆
Kıdemli Üye
Düşünce
Ateist
Agnostik bir üye, kabalıklarınızdan rahatsız olup eleştiri hakkını kullanıyor. Kendisini suçluyor iftiralar atıyorsunuz. Yok efendim neymiş, bu üye aslında dinsiz olarak işaretlemiş müslüman. Asıl ben bu kaba, saygısız, nefret dolu, anlayışsız davranışlarınızdan dolayı sizin Ateist ve Agnostik düşüncesi işaretleyen ve insanlara sorgulayanları kötü göstermek isteyen iki Müslüman olduğunuzu düşünmeye başladım.

Orhan Yolcu

☆☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
@Mete Turan
@Orhan Yolcu
Zaman zaman tansiyon yükselebiliyor. Doğrudur, konuya göre hak veriyorum. Eğer NickelBack için söylüyorsan hak vermiyorum.

Orhan Yolcu

☆☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
Ben sizin tavırlarınızdan cidden bıktım bir yönetimin tansiyonu her gün mü yüksek olur.
Tansiyon yükseltmek için söylemiyorum. Soru sordun cevap verdim sadece. Bu verdiğim cevapta nerede tansiyon yüksek söyler misin? Ayrıca bu saldırgan üslübunun sebebi nedir?

Heretik

☆☆☆☆☆
Kıdemli Üye
Düşünce
Ateist
Tansiyon yükseltmek için söylemiyorum. Soru sordun cevap verdim sadece. Bu verdiğim cevapta nerede tansiyon yüksek söyler misin? Ayrıca bu saldırgan üslübunun sebebi nedir?
Saldırgan üslup mu? Yönetici millete sen ne bilirsin, kes , sus, bilmem ne yobaz cahil, sen dinsiz değil müslümansın derken masum. Biz eleştirince saldırgan mı olduk?

Heretik

☆☆☆☆☆
Kıdemli Üye
Düşünce
Ateist
Bu şekilde eleştiriye kapalı olacaksanız tekrarlıyorum Dogmatik olarak değiştirin buranın adını.
Millete saldırmak için açmadıysanız eleştiriye açık olmalısınız.
Sürekli saldırgan davranan sizsiniz, rahatsız edici bu. Bu foruma bakan birisi sizin bu tutumunuzu görürse, buraya ne kadar insan gelebilir? Ben söyleyeyim, hiç.

Orhan Yolcu

☆☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
Saldırgan üslup mu? Yönetici millete sen ne bilirsin, kes , sus, bilmem ne yobaz cahil, sen dinsiz değil müslümansın derken masum. Biz eleştirince saldırgan mı olduk?
Evet bunların özeleştirisini yaptım yukarıda. Haklılık payın var dedim zaten.

Fakat,
Zaman zaman tansiyon yükselebiliyor. Doğrudur, konuya göre hak veriyorum. Eğer NickelBack için söylüyorsan hak vermiyorum.
burada yüksek tansiyon nerede?

Bunu konuşalım. Sonra da dinsiz - müslüman konusunu ayrıca konuşalım.

Heretik

☆☆☆☆☆
Kıdemli Üye
Düşünce
Ateist

Fakat,

Bunu konuşalım. Sonra da dinsiz - Müslüman konusunu ayrıca konuşalım.
Orada tansiyon olduğunu söylediğimi hatırlamıyorum.

Heretik

☆☆☆☆☆
Kıdemli Üye
Düşünce
Ateist

Fakat,

Bunu konuşalım. Sonra da dinsiz - müslüman konusunu ayrıca konuşalım.
Bir üyenize suçlayıcı bir uslupla konuşmanız olarak özetleyebilirim. Dinsiz-Müslüman konusunu.

Çok üzgünüm ama bu forum ortamı gerçekten beni rahatsız ediyor, saygı falan yok burada. Eğer gerçekten saygılı bir ortam olsaydı ben baya bir insanı getirebilirdim buraya.

Orhan Yolcu

☆☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
Bir üyenize suçlayıcı bir uslupla konuşmanız olarak özetleyebilirim. Dinsiz-Müslüman konusunu.

Çok üzgünüm ama bu forum ortamı gerçekten beni rahatsız ediyor, saygı falan yok burada. Eğer gerçekten saygılı bir ortam olsaydı ben baya bir insanı getirebilirdim buraya.
Hmm sen NickelBack konusunu kastediyorsun. Peki onu konuşalım. Kanaatime göre o kendisini dinsiz gösteren müslüman birisi. Onu ne zamandan beri tanıyoruz, yazdıklarını biliyoruz. Eğer o dürüst bir şekilde İslamı savunsa sıkıntı yok zaten. Dürüst olmayan kişilere karşı benden tepkisizlik bekleme. Bu benim hoş göreceğim bir durum değil.

Yazarı tarafından düzenlendi:

NickelBack

☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Hmm sen NickelBack konusunu kastediyorsun. Peki onu konuşalım. Kanaatime göre o kendisini dinsiz gösteren müslüman birisi. Onu ne zamandan beri tanıyoruz, yazdıklarını biliyoruz. Eğer o dürüst bir şekilde İslamı savunsa sıkıntı yok zaten. Dürüst olmayan kişilere karşı benden tepkisizlik bekleme. Bu benim hoş göreceğim bir durum değil.
Dürüstlüğüm bu platformda sorgulanmasın bence, hayır ne dememi bekliyorsun ki onu anlamadım. Dinlerle ilgili veya Tanrıyla ilgili ağzıma geleni söyleyeyim söveyim mi ya da sürekli kötülemem mi gerek hayır benim öyle bir tarzım da yok zaten. Sadece bu konuyla ilgili değil insanlarla ilgili ilişkilerim de öyle mesela. Bana çok politiksin diyebilirsin eleştiriye açığım tabi ki ama dürüst değil fln deme, he ayrıca benim düşüncelerime açık değilseniz çıkabilirim bu platformdan ya da çıkartabilirsiniz sıkıntı yok. ;)

Orhan Yolcu

☆☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
Dürüstlüğüm bu platformda sorgulanmasın bence, hayır ne dememi bekliyorsun ki onu anlamadım. Dinlerle ilgili veya Tanrıyla ilgili ağzıma geleni söyleyeyim söveyim mi ya da sürekli kötülemem mi gerek hayır benim öyle bir tarzım da yok zaten. Sadece bu konuyla ilgili değil insanlarla ilgili ilişkilerim de öyle mesela. Bana çok politiksin diyebilirsin eleştiriye açığım tabi ki ama dürüst değil fln deme, he ayrıca benim düşüncelerime açık değilseniz çıkabilirim bu platformdan ya da çıkartabilirsiniz sıkıntı yok. ;)
Dinlere, tanrıya söv veya ağzına geleni söyle falan demediğimi çok iyi biliyorsun. Benim neyi kastettiğim gayet açık.

Düşünce
Sünni
Dinlere, tanrıya söv veya ağzına geleni söyle falan demediğimi çok iyi biliyorsun. Benim neyi kastettiğim gayet açık.
İnsanların İslam'la ilgili en ufak bile birşeyi doğru bulması, sizi derinden etkiliyor. Adeta diyorsunuz ki nasıl olur, deist adam nasıl İslam'da birşeyi doğru bulur v.s v.s.

Orhan Yolcu

☆☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
İnsanların İslam'la ilgili en ufak bile birşeyi doğru bulması, sizi derinden etkiliyor. Adeta diyorsunuz ki nasıl olur, deist adam nasıl İslam'da birşeyi doğru bulur v.s v.s.
Yukarıdaki yazılanları okumadın sanırım. Tekrar tekrar anlatmak istemiyorum ama baştan anlatayım. Herkes istediği şeyi savunur. Söylemeye bile gerek yok. Sorun burda değil.

İslamı terk eden biri neden terk etmiştir? Mantıklı bulmamıştır, çelişkiyle karşılaşmıştır vs. Peki İslamı bu nedenlerle terk eden biri nasıl olur da İslamı savunur, bunu bana açıklayabilir misin? İslamı savunacak olsa terk eder miydi? Hayır. Sanırım anlatabildim.

Düşünce
Sünni
Yukarıdaki yazılanları okumadın sanırım. Tekrar tekrar anlatmak istemiyorum ama baştan anlatayım. Herkes istediği şeyi savunur. Söylemeye bile gerek yok. Sorun burda değil.

İslamı terk eden biri neden terk etmiştir? Mantıklı bulmamıştır, çelişkiyle karşılaşmıştır vs. Peki İslamı bu nedenlerle terk eden biri nasıl olur da İslamı savunur, bunu bana açıklayabilir misin? İslamı savunacak olsa terk eder miydi? Hayır. Sanırım anlatabildim.
İslam'ı savunmakla, onunla ilgili birşeyi doğru bulmak apayrı şeyler. Mantıklı bulmamıştır tamam. Belki o zaman yanlış düşünmüştü, şimdi mantıklı geldi? Bunun yüzünden insan sorgulanmaz ki? Neyse karışmıyorum ben @NickelBack ile çözün.

Üst Alt