Ergenekon davası

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Ergenekon sonrası ise sınırın hemen ötesindeki Afrin'e girmesi 55 gün sürdü!
Ergenekon sonrası değil, Ergenekon aklanıp, bu davalardan yargılananlar TSKda aktif olunca Afrin harekatı oldu.
Haber 2016 yaş kararları
Haber 2017 yaş kararları
Afrin Harekatı Ocak 2018

Demek ki neymiş Afrin Harekatı esnasında geçmişte yargılananlar aktifmiş ve size göre bu tarihlerde Ordu güçsüzdü

Yazarı tarafından düzenlendi:

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Sadece genelkurmay başkanını hapse atmak bile bir orduyu tasfiye etmek için yeterli. Ondan sonrakiler hazırolda durur ve düşman eline esir düşse bile yapmayacağı şekilde boyun bükerek selam verir! Değil rütbeli, bir er bile esir düşse bile düşmana boyun eğerek selam vermez! Koca koca rütbeleriyle belini bile bükerek selam verenleri gördü bu ülke! TSK daki kişilikli onurlu subayların tasfiyesinden sonra!

İlker Başbuğ 6 Ocak 2012 de "terör örgütü başı olmak" !!!!!! suçlamasıyla tutuklanmıştır! Madımak pasifliği dedikten sonra bunun TSK ya nasıl zaaf getirdiğini sorabilmek için gerekli zeka düzeyi hakkında bir yorum yapmaya gerek bulunmuyor.

Oldu olacak "başına çuval geçirilmekle TSK ya nooldu da bir şey mi oldu" diye de sorulsa bari!!!

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bir er bile esir düşse bile başı açıksa ve düşman komutanı karşısına çıkarılsa tabii ki selam verir. Ama gözünü karşıdan ayırmadan başını sert şekilde indirip kaldırır. Kepi olmadığında selam formatı budur. Asla yere bakmaz ve boynunu bükmez. Tasfiyeler sonrası rütbe terfisi yapılanlar bu şekilde selam vermeye başladılar fotoğrafları var. Bu, askerlik onurunun açık yitirilmesidir. Ergenekon sonrası TSK düşman eline düşmüşten daha çok yara almıştır.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Sadece genelkurmay başkanını hapse atmak bile bir orduyu tasfiye etmek için yeterli.
Ortada suç unsurları barındıran bir belge vardı ve Hasan Iğsız dahil bütün astları Başbuğu işaret ediyordu.

Zaten bu çete elemanlarını Genel Kurmay Başkanlığına kadar yükseltebilmişse durum çok daha vahim demektir

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kardak'a bayrak diken SAT komandoları hapse atıldıktan sonra Yunanistan bir çok adaya Yunan bayrağı dikti ve Türkiye tepki vermedi.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
TSK nın genelkurmay başkanına çete başı diyecek kadar hain olan bu terör örgütü üyesine artık laf anlatmanın bir gereği bulunmuyor. Bu kişi açıkça fetö üyesidir.

Bu fetö üyesinin zeka düzeyi, eğer İlker Başbuğ çete başı olsaydı girdiği o hapisten ömrü boyunca çıkabilir miydi konusunu kavramaya müsait değil. Bu fetö üyesini iftiraları ile baş başa bırakıyorum. Bunu muhatap almamak ile ne kadar doğru bir duruş sergilediğimin ortaya çıkmış olmasından kıvanç duyuyorum.

Herkese bu kişinin apaçık fetö üyesi olduğunu kanıtlıyor ve duyuruyorum. Eğer bu kişi apaçık fetö üyesi olmasaydı, İlker Başbuğ'un çete başı olduğu yalanında ısrar etmezdi. Eğer İlker Başbuğ çete başı olsaydı hapisten çıkmamış olurdu.

Takdir forumun. İlker Başbuğ'un bu kişiyi yargıya taşıma hakkı da vardır. Duyurulur.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
TSK nın genelkurmay başkanına çete başı diyecek kadar hain olan bu terör örgütü üyesine artık laf anlatmanın bir gereği bulunmuyor. Bu kişi açıkça fetö üyesidir.

Bu fetö üyesinin zeka düzeyi, eğer İlker Başbuğ çete başı olsaydı girdiği o hapisten ömrü boyunca çıkabilir miydi konusunu kavramaya müsait değil. Bu fetö üyesini iftiraları ile baş başa bırakıyorum. Bunu muhatap almamak ile ne kadar doğru bir duruş sergilediğimin ortaya çıkmış olmasından kıvanç duyuyorum.

Herkese bu kişinin apaçık fetö üyesi olduğunu kanıtlıyor ve duyuruyorum. Eğer bu kişi apaçık fetö üyesi olmasaydı, İlker Başbuğ'un çete başı olduğu yalanında ısrar etmezdi. Eğer İlker Başbuğ çete başı olsaydı hapisten çıkmamış olurdu.

Takdir forumun. İlker Başbuğ'un bu kişiyi yargıya taşıma hakkı da vardır. Duyurulur.
Ben hiçbir terör örgütüne üye olmadığım gibi, Başbuğa terörist de demiyorum. Sadece geçmişte Genel Kurmay Başkanı olmanın başlı başına bu durumun imkansız olmadığını ispat etmeye yeterli olmadığını anlatmaya çalışıyorum.

Tersinden düşünün 15 Temmuz’da Genelkurmay başkanı terör örgütü üyesi olsaydı ve darbenin başına geçseydi sırf genel kurmay başkanı olduğu için terörist değildir, bu yapı da terör örgütü değildir mi diyecektiniz?

Şahıslardan bağımsız düşünmek gerekir ki sağlıklı analiz yapabilelim

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu fetö üyesinin akli dengeden yoksun saçma sapan uydurmalarına artık hiç bir yanıt vermeyeceğim. Bitti. Buraya kadar. Bu kişi apaçık görülüyor ki fetö üyesi. Bu fetö üyesi ile dolaylı da olsa hiç bir biçimde muhatap olmayacağım. Nokta.

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu fetö üyesinin akli dengeden yoksun saçma sapan uydurmalarına artık hiç bir yanıt vermeyeceğim. Bitti. Buraya kadar. Bu kişi apaçık görülüyor ki fetö üyesi. Bu fetö üyesi ile dolaylı da olsa hiç bir biçimde muhatap olmayacağım. Nokta.
Prof. Paul L Williams ( Eski FBI Danışmanı)

Fetöyü anlatıyor:
Bu adam tehlikeli onu bu ülkede tutamayız geri göndermemiz gerekiyor dedi.
Aynı duruşmada önde gelen bir CIA görevlisi olan Graham Fuller adında biri daha vardı. Hakimin karşısına geçti ve Bu adamın ABD' den ayrılmasına izin veremeyiz çünkü o çok önemli bir varlık dedi. Böylece ABD'de kalıcı oturma izni aldı.
Bundan sonra eğitimi 3. sınıftan terk olan böyle bir adamın neden CIA tarafından korunduğunu merak etmeye başladım. NEDEN?

Eski İstihbarat Müdürü Osman Nuri Gündeş:
Orta asyadaki her gülen okulunda CIA ajanı vardı. Devamı için buyrun....

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İşte Soner Yalçın'ın taaa yirmi seneye neredeyse yakın zaman önce Hürriyet gazetesinde çalışıyorken, Türkiye henüz tümüyle anormalleşmemişken tam sayfaya konu ettiği "TSK Neden Washington aydınlarının Boy Hedefinde" başlıklı araştırmasında bahsettiği isimlerden biri de bu.

Bu adam Türkiye'de Fetö kullanılarak Atatürk'ün unutturulması ve laikliğin kaldırılması projesinin baş mimarlarından biridir.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu Graham Fuller'in yakın çalışma arkadaşı Henry Barkey CIA in Türkiye işlerinden sorumlu bürosunda görevli. İkisi birlikte "Türkiye'de Kürt Sorunu" kitabını yazdılar ve Türkiye'de Kürt kalkışması olacağını iddia ettiler. Kürt devletinin Türkiye, Irak, İran ve Suriye toprakları üzerinde kurulacağını öngördüler!

Henry Barkey 15 Temmuz'da İstanbul'da Büyükada Splendid Hotel'de bulunuyordu!!!

Onlar açısından Kürt Said'in müridinin cemaati iyi seçim!

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Tasfiyeler sonrası rütbe terfisi yapılanlar bu şekilde selam vermeye başladılar fotoğrafları var.
Bu selamları kimlere verdiklerinin cevabı verilemedi ama ben size başka bir fotoğraf göstereyim.
1578548478319.png

Karşısında esas duruşta beklenilen SİVİL, Kuvay-ı Milliye Derneği Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Özoğlu. Özoğlu, Toplumsal Dönüşüm Yayınları’nın sahibi olarak bir dizi ulusalcı kitabın yazarı ve yayımcısı olmuştu. Ama bunun dışında ne orduda ne de başka bir devlet katında herhangi bir resmî görevde bulunmuştu.

2005 yılında Kuvva-i Milliye Derneği Genel Başkan Yardımcısı olarak Tempo dergisine verdiği bir röportajda "Tam 2.000 motorize ekipten oluşan telsizli istihbarat ekiplerini 2007 içinde hazırlıyoruz” demişti.

Özoğlu’nun 1991 yılında öldürülen DEP Diyarbakır İl Başkanı Vedat Aydın’ın cenazesinde halkın üzerine ateş edilmesiyle yaşanan ölümleri protesto için İstanbul’da yapılan molotof kokteylli gösteride PKK zanlısı olarak gözaltına alındığı ortaya çıktı. Önce gazeteci olduğunu söyleyen ama bunu ispatlayamayan Özoğlu’nun üzerinden sahte kimlikler çıkmış ama sevk edildiği İstanbul Emniyeti’nde hem serbest bırakılmış hem de dosyası yok edilmişti.

Esas duruşta duran general ise Ferhat Özgen.

Bir general bir sivilin önünde esas duruşta duruyorsa, yarın o sivil bir suç işlemesini emrederse durum ne olur? Hani paralel devlet tartışmalarında çok dillendirilen bir konu vardı: Komutanlar yerine abilerden emir alırsa ne olur? İşte aynı mevzu...

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Bu mesajınızı bana hakaretten sildirirdim ama bu mesajınız alıntı yapıldığı için, mesaj silinse bile alıntıda yine gözüktüğü için sildirmek anlamsız olacak.

Sırf sizin gibi düşünmüyorlar diye karşınızdakine terörist diyemezsiniz. Haddinizi bilin.

Sizin insan haklarına ve evrensel hukuka ne derece bağlı olduğunuz, pervasızca bana terörist diye hakaret edebilmenizden belli. İbret olsun ve sizin söz konusu sizin gibi düşünenlerse insancıl pozları verip, sizin gibi düşünmüyorum diye bana nasıl insan hakları ve evrensel hukuka aykırı bir şekilde iftira atabildiğinizi göstermesi için dursun

Yazarı tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Kardak'a bayrak diken SAT komandoları hapse atıldıktan sonra Yunanistan bir çok adaya Yunan bayrağı dikti ve Türkiye tepki vermedi.
Zannedersem o dönem sadece üsteğmen olan Ali Türkşen'den bahsediyorsunuz.

Bir üsteğmen kendisine verilen emri yerine getirmiştir. Kendi kafasına göre gidip 'kahramanlık' yapmamıştır. Aynı emir ne zaman verilse her asker aynı görevi yapar. Yani ortada bu şahsı yücelten bir kahramanlık yok. 2016'dan Yaş kararlarından beri ve Ergenekon operasyonları öncesinde de Balyozda yargılanan askerler orduda etkin. Yunanistanın adalarımızı işgaline Ergenekon operasyonları öncesinde ve son üç yıldır niye müdahale etmediler?

Ali Türkşen Aziz Nesinin oğlu Ahmet Nesin tarafından insanlık suçu olan işkencecilikle itham edilmiş, yine Türkşen yayınladığı fişleme listeleri için özür dilemişti.

rhynkar

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Sen kalkmış hakkında hiçbir şey bilmediğin kişi hakkında yargıda bulunuyorsun. Üstüne bunu adeta fetöyü fetöcüleri savunur gibi yapıyorsun.
Tamda başka bir konuda bende sizin gibi düşünüp şüphelenmiştim. Bu konuyu okuyup incelemeye yeni fırsatım oldu. Engeli ben de kaldırmıştım anlaşılan doğrusu sonsuza dek yok saymak olacak.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Tamda başka bir konuda bende sizin gibi düşünüp şüphelenmiştim. Bu konuyu okuyup incelemeye yeni fırsatım oldu. Engeli ben de kaldırmıştım anlaşılan doğrusu sonsuza dek yok saymak olacak.
Başka konu dediğiniz de şu:
Ben şöyle yazmışım:
...Söylenen şeyler doğru mu yanlış mı bunlara bakmak gerekir. Durmuş saat bile günde iki kez doğruyu gösterir. Sırf birileri söyledi diye söylenen her şeyi doğru kabul etmek ne kadar dogmatik ve yanlışsa, sırf birileri söyledi diye söylenen her şeyi yanlış kabul etmek o kadar dogmatik ve yanlıştır.
Siz de
40 yılın başı doğru bir şey söyledin. Tebrik ederim!...Şu kişi böyle dedi diye kesin öyledir diye bir söz söylemedim. Çarpıtma yapmaya çalışmıyorsundur umarım.
Ben de
Doğal afet olduğunu iddia eden kişinin bilimsel değil dogmatik yaklaştığını vurgulamak istedim:
"Bunlar okulu, devleti her yeri ele geçirdiler, bunların söyledikleri tek kelimeye inanmayın"
İşte şüphelendim dediğiniz şey bu...

Halbuki olayları kişiselleştirirseniz sağlıklı analiz yapamazsınız.

"Bir şeyi sırf birileri söylüyor diye yanlış kabul etme dogmatik bir bakıştır ve yanlıştır" diyorum, siz de hak veriyorsunuz. Bu ifadelerin teröristleri savunmakla ne alakası var?

Bu birilerine fetöcü, etöcü, şetöcü denmesinin ne önemi var? Terörist de bir konuda doğru söylüyor olabilir, başka biri de bir konuda yalan söylüyor olabilir. Söyleyenlerin kimliğine değil doğru söyleyip söylemediğine göre değerlendirme yapmak gerekir.

Bir konuda terörist eğer doğru söylüyorsa, "Evet bu söylenen doğru" demekle teröristleri savunmanın ne alakası var?

rhynkar

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yine rahat duramadım. @bilgelikyolunda sana tek bir soru soracağım cevap kısa ve net olmalı. Evet yada Hayır. Fethullah Gülen cemaati, örgütü, fetö adına ne dersen de terörist mi? Fethullah Gülen terörist mi?