Ergenekon davası

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Doğruysa değilse falan kalmadı. Ayrıca ben doğruysa terörist mi diye sormadım. Sen neye inanıyorsun bu adam terörist mi değil mi?
Denilenlerin ne kadarı doğru bunu bilmiyorum.

Yüzbinlerce insan soruşturma geçirdi. Bunların hepsini tanımam mümkün değil ki suçlu veya değil diyebileyim. Tabii ki akrabam, komşum olup soruşturma geçirenler de oldu. Tanıdığım insanların terörist olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Tanımadığım insanlar hakkında yorum yapmam insani olarak da İslami olarak da yanlış olur.

Olaylara duygusal yaklaşmamak, itidal ve denge çok önemli

Yazarı tarafından düzenlendi:

rhynkar

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ben aldım cevabımı! Herkes için bir yorum yapabilen sen bu kişi hakkında yorum yapmaktan açıkça kaçıyorsun. Tanımadığın insanlar hakkında yorum yapmayı insani ve islami olarak yanlış gören sen her konuda herkes için yorum yapabiliyorsun ama? Çok uzağa gitmeyelim direkt bu konudan örnekler verelim
Albay Dursun Çiçek tanıyor musun bu kişiyi?
İskender Evrenesoğlu, Ömer Öngüt bu kişileri tanıyor musun?
Orgeneral Hasan Iğsız, eski Genelkurmay Adlî Müşaviri Hıfzı Çubuklu bu kişileri tanıyor musun?
Iğsızın avukatı tanıyor musun?
Aziz Yıldırım tanıyor musun?
Çetin Doğan tanıyor musun?
Aziz Nesin ve Ahmet Nesin bu kişileri tanıyor musun?
Doğu Perinçek tanıyor musun?
Songül Koçyiğit, Murat Gül ve Semih Genç , Halil Çakıroğlu, Ali Gülmez ve Süleyman Şahin, Mustafa Aktaş ve Mete Nezih Altınay, Mustafa Aktaş ve Mete Nezih Altınay bu kişileri tanıyor musun?
Hasan Iğsız, İlker Başbuğ bu kişileri tanıyor musun?
Durmuş Özoğlu, Ferhat Özgen bu kişileri tanıyor musun?
Ali Türkşen tanıyor musun?

Bu kişilerin isimlerini yorumlarında belirterek hepsinin hakkında iyi veya kötü bir yorumda bulunup kendince deliller vs. sunmuşsun. Bunların hakkında çıkan iyi veya kötü haber linklerini, kayıtları vs. bulup yorumda bulunabiliyorsun fakat fetö için yorumda bulunman tanımadığın için insani olarak yanlış?
Hmm peki. Sonsuza kadar yok saydım seni!

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Ben aldım cevabımı! Herkes için bir yorum yapabilen sen bu kişi hakkında yorum yapmaktan açıkça kaçıyorsun. Tanımadığın insanlar hakkında yorum yapmayı insani ve islami olarak yanlış gören sen her konuda herkes için yorum yapabiliyorsun ama? Çok uzağa gitmeyelim direkt bu konudan örnekler verelim
Orgeneral Hasan Iğsız, eski Genelkurmay Adlî Müşaviri Hıfzı Çubuklu bu kişileri tanıyor musun?
Aziz Yıldırım tanıyor musun?
Çetin Doğan tanıyor musun?
Aziz Nesin ve Ahmet Nesin bu kişileri tanıyor musun?
Doğu Perinçek tanıyor musun?
Songül Koçyiğit, Murat Gül ve Semih Genç , Halil Çakıroğlu, Ali Gülmez ve Süleyman Şahin, Mustafa Aktaş ve Mete Nezih Altınay, Mustafa Aktaş ve Mete Nezih Altınay bu kişileri tanıyor musun?

Bu kişilerin isimlerini yorumlarında belirterek hepsinin hakkında iyi veya kötü bir yorumda bulunup kendince deliller vs. sunmuşsun. Bunların hakkında çıkan iyi veya kötü haber linklerini, kayıtları vs. bulup yorumda bulunabiliyorsun fakat fetö için yorumda bulunman tanımadığın için insani olarak yanlış?
Hmm peki. Sonsuza kadar yok saydım seni!
Bu kişiler hakkında da terörist dememişim. Örnek:
Ben hiçbir terör örgütüne üye olmadığım gibi, Başbuğa terörist de demiyorum. Sadece geçmişte Genel Kurmay Başkanı olmanın başlı başına bu durumun imkansız olmadığını ispat etmeye yeterli olmadığını anlatmaya çalışıyorum.

Tersinden düşünün 15 Temmuz’da Genelkurmay başkanı terör örgütü üyesi olsaydı ve darbenin başına geçseydi sırf genel kurmay başkanı olduğu için terörist değildir, bu yapı da terör örgütü değildir mi diyecektiniz?

Şahıslardan bağımsız düşünmek gerekir ki sağlıklı analiz yapabilelim
Başka bir örnek
Iğsızın avukatına göre belge gerçek. Belgeden alıntıları da yukarıda yazdım. Kim doğru söylüyor, kim yalan söylüyor, kim suçlu, kim masum bilmiyorum. Doğrusunu Allah bilir. Allah masumları korusun, suçlular da cezalarını bulsun
Bu insanların arasında gerçekten suçlu olanlar vardı ise bile bence yaşları ve geçmişte ihraz ettikleri konumları göz önüne alınarak, tutuklanmadan daha insani çözümler bulunarak yargılanabilirlerdi.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Iğsızın avukatı dahil parafı olan bir çok kişi Çiçek'in altında imzası olan suç unsuru barındıran belgeye gerçek diyor. Iğsızın da belgede parafı var. Yani kendi beyanlarını ortaya koyuyorum.

İddia:Kumpas
Ben de diyorum ki kumpas olsa bu adamlar niye belge gerçek desin?

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Bu kişiler hakkında ben hiçbir yorum yapmadım. Sadece Iğsızın avukatı dahil belgede parafı olanların kabul ettiği bir belgede hazırda bekletilen elemanlar olduğu yazıyor.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Bu kişiler hakkında da yorum yapmamışım. Sadece ifadelerinin alındığını yazmışım
Bu kişi hakkında da yorum yapmamışım. Sadece mahkemede belgenin doğru olduğunu ve Başbuğu işaret ettiğini, bu yüzden Başbuğun tutuklandığını yazmışım

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Bu kişilerin işledikleri fiilleri zaman, mekan ve belgeleriyle yazmışım
Bu kişilerin de kendi beyanlarını vermişim.

Sonuç olarak şahıslar hakkında mümkün olduğunca yorum yapmamaya çalışmış, kendi beyanları üzerinden portreyi önünüze koymaya çalışmışım. Tüm bunlardan sonra benim bu insanlara terörist dediğimi iddia ediyorsanız, bu ortadaki portreye sizin yorumunuz olur, benim iddiam değil.

Kumpas şeklinde genelleme yapılıyor. Buna dair verilen her detayla ilgili karşımıza kendi beyanlarıyla yazdığım portreler çıkıyor. Olay bundan ibaret

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Herhangi bir kanıt olsaydı Ergenekon davası kapanmazdı.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Herhangi bir kanıt olsaydı Ergenekon davası kapanmazdı.
Bu mantıkla herhangi kanıt olmasa ceza almazlardı denilebilir.

Bu mantık yanlış.

Ortada kendi beyanlarından oluşan portreleri var. Verdiğiniz her detayla ilgili bilgi yukarıda var. Başka isim veya detay verirseniz onları da tahlil edebiliriz

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ergenekon davasında zaten tutukluluk ceza haline getirildi. Artık ayyuka çıktı bunlar suçluysa cezasını kesin, değilse beraat ettirin diye. mızrak çuvala sığmayınca dava delil yetersizliği denilerek kaldırıldı. Hatta Muhsin Yazıcıoğlu bunu söyledikten sonra öldürüldü, kesinlikle de fetö tarafından öldürülmüş olmalıdır. Bunu kanıtlamak ilgili birimlere düşer. Ama Aselsan mühendislerinin katilleri bulundu mu da bu bulunacak.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
dava delil yetersizliği denilerek kaldırıldı.
Yine yanlış hatırlıyorsunuz ya da bile bile yalan söylüyorsunuz.
17 kişi müebbet, 64 kişi 2,5 yıl ila 49 yıl 4 ay arasında değişen hapis cezaları aldılar. 4 kişi beraat etti. Firari sanıklar Bedrettin Dalan ve Turan Çömez'in dosyaları ayrıldı.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Hatta Muhsin Yazıcıoğlu bunu söyledikten sonra öldürüldü, kesinlikle de fetö tarafından öldürülmüş olmalıdır. Bunu kanıtlamak ilgili birimlere düşer.
Muhsin Yazıcıoğlunu kim veya kimler öldürdüyse idam getirilip idam edilmeli ama kesinlikle falanlar öldürmüştür dedikten sonra elinizde kanıt olmadığını itiraf ediyorsunuz. Kanıt olmadan birilerine katil demek hiç insani değil, muhatap kim olursa olsun evrensel hukuk kriterlerinden taviz vermemek gerekir.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Rahip Santora ve Malatya kitabevi cinayetleri de kesinlikle fetö tarafından tezgahlanmıştır. Bu son derece kesindir. Rezalet yani, bir adam telefonla konuşa konuşa donup nasıl ölür? Yazıcıoğlu'nun helikopterinden sağ çıkan gazeteci kesinlikle öldürüldü. Telefonunun şarjının bitmesi sağlandı ve böylece sinyali kesildi. Telefonunuzu kapatmayın kapatmayın diye kasıtlı yanlış yönlendirildi. Tam tersine şarjınızı bitirmeyin biz sinyalden buluruz sizi denmeliydi. Bunun başka açıklaması yoktur. Dolayısıyla Yazıcıoğlu da öldürüldü ve öldüren kesinlikle fetödür. Başka olamaz.

Zaten fettoş açıklama yapıp allahın tokadını yedi dedi. Ölen bir insanın arkasından kin ve nefretinden kudurmamış normal bir kişi böyle konuşmaz. Ölmese yaralansa bile konuşulmaz. Çok büyük bir ayıptır. Böyle densiz bir kin küpünün peşine düşüyor bunlar.

Kişi kaza geçirir, yara almadan kurtulur da bak bu allahın tokadı dersin, hadi neyse. Saçmalık ama en azından utanç verici bir densizlik değil. Ama adam ölmüş, bu lafı etmek terbiyesizliğin, insanlıktan çıkmanın dik alası. Niye bu densizliği yapıyor, çünkü Ergenekon davası artık sonuçlanmalı, uzamamalıdır dedi. Doğruyu söyleyene ölüm!

Bunların yatacak yerleri yok, böyle şerefsiz alçak bir terör örgütü daha yeryüzünde görülmedi! Yazıcıoğlu'nu sevdiğim filan yok. Ama doğru söyleyene doğru söylüyor derim. Adam Ergenekon konusunda doğruyu söyledi. Kendi gençlik örgütünün fetöye alet olmasından rahatsızlık duydu, bunu da tarlamızı başkası sürmüş diye dile getirdi. Sen misin bunları diyen! Ölüm!

Böyle sinsi ve alçak terör örgütünü daha tarih yazmadı. Haşhaşiler bunların yanında sabı gibi kalır.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Şimdi benim dilim ağırdır, taşı gediğine oturttum mu cuk eder ama muhatabımı insan yerine koymam, kendime muhatap almam lazım. Geri zekalılıkta dip yapmakta ısrar ettiği sürece muhatap almanın bir yolu olmaz ki! Normal bir zeka eseri gösterecek ki, laf anlayabilirlik konusunda rüştünü ispat etsin. Ana sınıfında anlatılamayacak konuları ben akli yeterliliği olmayan kişiye anlatamam.

İlker Başbuğ ve Doğu Perinçek'i örnek verelim. Bunlar Ergenekon davasında müebbet aldılar değil mi. Evet. Ama serbestler değil mi . Evet. E bu nasıl kaldırılmamış dava? En yetkili ağız Ergenekon kumpası dedikten sonra nasıl kaldırılmış, iptal edilmiş dava olmayacak ki? Gösterilen gerekçe de delil yetersizliği!

Ergenekon baş savcısı firar etti, savcıları ve hakimlerinin bir kısmı tutuklandı. Bunda tartışmaya açık bir durum yok! Konuyu boğuntuya getireni ben muhatap almam, hiç kimse kusura bakmayacak. Önce normal zekaya sahip bir insan olduğunu kanıtlayacak. Saçma sapan boğuntu girişimleri benim muhatabım değildir. Bana hitap etmesinin ise sinek vızıltısı kadar önemi yoktur. İstediği kadar vızıldayabilir. Okumam bile, sadece istemeden gözüme çarpar. Hızlı okuma çalıştığım için bir metni tek göz atmada anlamak gibi bir alışkanlığım var. Bu yüzden yasaklamıştım ama sinek vızıltısı kadar bile görmediğim için artık rahatsız da olmuyorum. Yasaklamaya gerek duymuyorum artık.

rhynkar

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İlker Başbuğ ve Doğu Perinçek'i örnek verelim. Bunlar Ergenekon davasında müebbet aldılar değil mi. Evet. Ama serbestler değil mi . Evet
Bu duruma rağmen serbest kalan kişiler için ve yukarıda saydığım diğerleri için onları suçlu göstermeye çalışarak "kendince delil" attığını zannediyor, yorumda bulunuyor. Tanımadığı insanlar hakkında yorum yapmayı insani ve islami olarak yanlış gördüğünü söylerken bu kişiler hakkında yine de fikir belirtiyor. Söz konusu fetö teröristi olunca sesi çıkmıyor. Yani artık anlayan anladı diyecek laf yok!

rhynkar

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yine yanlış hatırlıyorsunuz ya da bile bile yalan söylüyorsunuz.
17 kişi müebbet, 64 kişi 2,5 yıl ila 49 yıl 4 ay arasında değişen hapis cezaları aldılar. 4 kişi beraat etti. Firari sanıklar Bedrettin Dalan ve Turan Çömez'in dosyaları ayrıldı.
Bunu da alıntılıyorum sırf beyni ve aklını kullanabilen sevgili forum okuyucuları için. Yazdığı verilen cezalar kumpas devam ederken FETÖ TERÖRİSTLERİ her yeri ele geçirmişken yapılan bir haber. Verilen linke tıklamak yeterli haber 2013 yılına ait! Verilen haber linki BBC sitesine ait. Güncellenen haber ise şurada;

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Ergenekon davası artık sonuçlanmalı, uzamamalıdır dedi. Doğruyu söyleyene ölüm!
Bakalım Yazıcıoğlu Ergenekonla ilgili ne demiş:
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Terör Örgütü Ergenekon'u Bir 'Ur'a Benzetti. Yazıcıoğlu, Ergenekon Davasının Sonuçlanmasının Çok Zor Olduğunu Söyledi.

"Bunun sağı solu yok. Devletin içine sızmış yasadışı bir oluşum varsa ve bu oluşum devletin kaynaklarını kullanarak, bürokratik imkanlardan yararlanarak elde ettiği devlet gücünü kullanarak, bir muhayyel güç odağı meydana getirmişse, bununla provokasyon yapıyorsa ve bununla demokratik sisteme müdahale ediyorsa, demokratik sistemi tahrip ve dejenere ediyorsa, sandıktan gelen siyasal iktidarları götürmek için cuntalar oluşturuyorsa bunun sağı solu yok. Buna bir kimlik vermek gerekmiyor. Kimse kim. Bunun üstüne gidilmesi lazım. Bunun kökünün kazınması lazım. Bununla ilgili en başta görev, yargıya düşmektedir. Yargı, hiçbir siyasi etki altında kalmadan görevini yapmalı ve milletçe yargının arkasında durmalıyız. Tabii ki, siyasi iktidar da yargının işini kolaylaştırmalı, yargının aldığı kararların hızlı bir biçimde yerine getirilmesini sağlamalıdır, icra görevini zamanında yapmalıdır. Muhalefette sadece muhalefet olsun diye değil ülkeyi tahrip eden ve milletimizi bu belirsizliklere sürükleyen bir takım kapalı iç örgütler, devletin kurumlarını tahrip etme noktasına gelmişse, muhalefetinde bu operasyonların üstüne gidilmesini ve bu operasyonlarla adaletin yerine getirilmesini mutlaka sağlamalıyız."

İnsanların bir davanın daha tam başında suçlu ya da kahraman ilan edildiğini, medyanın bir tarafının suçu övdüğünü, bir tarafın ise suçluyu kahraman ilan ettiğini dile getiren Yazıcıoğlu, şöyle devam etti:

"Suç varsa hiçbir imtiyaza tabi tutmadan sonuna kadar gidip, sinir aralarından ur çıkarır gibi milli bünyemizi tahrip etmeden devletin kurumlarını yıpratmadan bu uru çıkarıp atmak gerekiyor. Türkiye bu ameliyatı başarıyla yapmak zorunda....Bizim yargının önünü açmamız lazım. Yargının doğru işlemesini, hızlı çalışmasını ve çabuk karar vermesini sağlamamız lazım."