Ergenekon davası

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Bu duruma rağmen serbest kalan kişiler için ve yukarıda saydığım diğerleri için onları suçlu göstermeye çalışarak "kendince delil" attığını zannediyor, yorumda bulunuyor. Tanımadığı insanlar hakkında yorum yapmayı insani ve islami olarak yanlış gördüğünü söylerken bu kişiler hakkında yine de fikir belirtiyor. Söz konusu fetö teröristi olunca sesi çıkmıyor. Yani artık anlayan anladı diyecek laf yok!
Hiçbiri hakkında suçlu veya suçsuz yorum yapmadığımı, sadece KENDİ BEYANLARIndan oluşan portreyi ortaya koyduğumu daha önce de belirttim. ETÖ veya FETÖ veya başkası benim için fark etmez. Tanıyorsam yorum yaparım, tanımıyorsam KENDİ BEYANLARInı ya da DOĞRULUĞU MUHATAPLARCA KABUL EDİLMİŞ şeyleri paylaşırım.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Bunu da alıntılıyorum sırf beyni ve aklını kullanabilen sevgili forum okuyucuları için. Yazdığı verilen cezalar kumpas devam ederken FETÖ TERÖRİSTLERİ her yeri ele geçirmişken yapılan bir haber. Verilen linke tıklamak yeterli haber 2013 yılına ait! Verilen haber linki BBC sitesine ait. Güncellenen haber ise şurada;
İşte anlatmaya çalıştığım şey bu. Maalesef ülkemizde tam bir adalet olmadığı ve yargı bağımsızlığı konusunda şüpheler olduğu için geçmişte Ergenekon vb davalardaki mahkeme kararlarına bakıp bunlar terörist demek yanlış olduğu gibi, sonrasındaki mahkeme kararlarına bakıp hepsi kumpasmış demek yanlıştır. En doğrusu ilgililerin KENDİ BEYANLARInı ya da DOĞRULUĞU MUHATAPLARCA KABUL EDİLMİŞ şeyleri baz alarak ortaya bir portre koymak. Benim yaptığım da sadece bu.

Tüm bunlardan sonra benim bu insanlara terörist dediğimi iddia ediyorsanız, bu ortadaki portreye sizin yorumunuz olur, benim iddiam değil.

Kumpas şeklinde genelleme yapılıyor. Buna dair verilen her detayla ilgili karşımıza kendi beyanlarıyla yazdığım portreler çıkıyor. Olay bundan ibaret

Yazarı tarafından düzenlendi:

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bir davanın tüm kanıtları düzmece, iftira, yalan dolan ise o dava bir tezgahtır. Dümendir. Sahtekarlıktır. Hele terör örgütü mensupları elleriyle hazırlayıp aramada aha bulduk diye çıkarmışlarsa rezalettir.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu utanmaz fetöcü sinsi alçaklar hâlâ iftira atmayı sürdürüyorlar. Neymiş Ali Türkşen fişleme yapmışmış. Bu sinsi şeref yoksunları bu tezgaha yatıyor hâlâ.

Bunu duyan da Ali Türkşen Ergenekon davasında fişleme suçlamasıyla yargılandı sanacak! Suçlu olduğu halde dışarda sanacak! Öyle bir şey yok. Ali Türkşen tahliye edildikten sonra internette fetöcüler listesi yayınlamış ve daha sonra bunun doğru olmadığını, olur ki listeye yanlış bir bilgilenmeyle giren olabilir, haksızlık yapabilirim ihtimaliyle listeyi kaldırmayı kabul etmiştir.

Bana kalsa liste yararlıdır. Kim fetöcü bilmekte yarar var bence. Bu, açık bir paylaşım. İstihbaratın tuttuğu gizli bir liste değil. Fişleme diye istihbaratın tuttuğu gizli, listede adı olanların bilgisi dışında tutulan listelere denir. Açık paylaşımlara fişleme denmez. İtirazı olan mahkemeye gider ben fetöcü değilim iftiradır diye. Buyursunlar liste silinmiş olsa da kaydedilmiştir, bellidir, isteyen Ali Türkşen'i mahkemeye verebilir fetöcü değilse. Adam tipini beğenmediğini yazacak değil listeye. Bir bildiği, kanıtı olmadan yazmaz.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Bir davanın tüm kanıtları düzmece, iftira, yalan dolan ise o dava bir tezgahtır. Dümendir. Sahtekarlıktır. Hele terör örgütü mensupları elleriyle hazırlayıp aramada aha bulduk diye çıkarmışlarsa rezalettir.
Muhatapların kabul ettiği şeyleri ve kendi beyanlarını yazmışım, öyleyse yazdıklarımdan sahte olan ne?

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Fişleme diye istihbaratın tuttuğu gizli, listede adı olanların bilgisi dışında tutulan listelere denir.
Bu da baştan sona yanlış bir cümle. Fişleme anayasal suçtur, devlet görevlileri bu suçu işlerse ceza yüzde elli artırılır. Yani kimsenin hiçbir toplulukla ilgli liste tutması legal değildir, illegal bir anayasal suçtur.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
İtirazı olan mahkemeye gider ben fetöcü değilim iftiradır diye.
Bu da ayrı bir hukuk katliamı. Kimse kimseyi suçlayıp, sonra da itirazın varsa masumsan mahkemeye git ispatla diyemez. Birinin suç işlediğini, iddia eden ispatlar. Aksi halde herkes masumdur. Buna masumiyet karinesi denir.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Fetö sempatizanları bana Ergenekoncu derlerdi. Bu yaptıklarınız size dönecek göreceksiniz derdim. Ergenekoncu olmak isterim ama ah öyle bir örgüt olsa!!! derdim. Defalarca söyledim, bana bu örgütü gösterin, hemen üye olacağım dedim. Bana bu örgüte üye olmak için kiminle görüşeceğimi söyleyin, hemen üye olup Ergenekoncu olacağım diye dalga geçerdim. Sizde vardır örgüt şeması, bilmediğiniz bot yok aklınız sıra, verin üst düzey bir Ergenekoncu adını, hemen gidip üyelik başvurusunda bulunacağım derdim. :ggsy:

Sonra dediğim aynen çıktı. Ergenekoncular darbe yapacak bunlar darbe yapacak diye iftiralar ata ata ata, darbeyi kendileri yapmaya kalkıştılar ve beceremediler, (:D paparayı yediler! :kay: Öyle okunmuş bir dolarlarla darbe mi yapılır a salak oğlanlar! :DAklınız olsa şizofrenlerin kuyruğuna takılmazdınız zaten!

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
En temel tanımlardan habersiz kişilerin tatsız tuzsuz saçma sapan yorumlarına yanıt vermek hiç gerekmiyor. Ama tartışmaya katılmayıp sadece izleyen çok sayıda insan var. Bunlar bilgili olmadıkları için katılmıyor ve bilgilenmeye çalışıyorlar. Sadece onların doğru bilgilenmesini düşündüğüm için doğruları yazıyorum.

Açık fişleme olmaz. Fişleme diye istihbaratın tuttuğu gizli listelere denir. Birisi hakkında fetöden kesinleşmiş yargı kararı varsa o fetöcüdür denilebilir. Kesinleşmiş yargı kararı olan böyle kişiler listelenebilir.

Ama istihbarat, aldığı gizli raporlara göre liste yaparsa ve bu listeleri gizli tutarsa bu, fişlemedir.

Ali Türkşen henüz kesinleşmemiş, süren bir mahkemede yargılanmakta olan bir kişiyi yanlışlıkla listeye alma riskinin varlığını kabul ederek liste yayınlamayı bırakmıştır.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
istihbarat, aldığı gizli raporlara göre liste yaparsa ve bu listeleri gizli tutarsa bu, fişlemedir.

Ali Türkşen henüz kesinleşmemiş, süren bir mahkemede yargılanmakta olan bir kişiyi yanlışlıkla listeye alma riskinin varlığını kabul ederek liste yayınlamayı bırakmıştır.
Kanunda sayılan "ırk, etnik kökeni, siyasi düşünce, felsefi inancı, din, mezhep veya diğer inançları, kılık ve kıyafeti" maddelerin güvenlik gerekçesiyle olsa dahi kayıt altına alınması fişleme kapsamında değerlendirmektedir.

Türk Ceza Kanunu'nda kişisel verilerin hukuka aykırı olarak elde edilmesi, kaydedilmesi ve ifşa edilmesi suç olarak düzenlenmiştir.

Konuyla ilgili bir haber:
Anayasa'ya eklenen yeni madde ile kişisel veri ve bilgilerin sadece yetkili kurum veya kişiler tarafından alınabileceği ve bu bilgilerin kesinlikle deşifre edilmeyeceği güvence altına alınıyor.
Türkşen listeye gelen tepkiler üzerine özür dileyerek paylaşımını sildi.
"Tek tek kontrol etmediğim, bana iletilen bir listeydi" dedi.
1579075985397.png

Listede ismi geçen KHK ile ordudan atılan Eski Yarbay Mehmet Alkan, "Hala fişleme listeleri! Kim kimi hangi hakla fişliyor? Siz kimsiniz ulan paralı tetikçiler! Bu listeyi hazırlayıp beni de yazan şerefsiz alçak yavşaklar kimse çıksın karşıma, benim adım da belli yerim de belli" diyerek tepki gösterdi.

Mehmet Alkan beraat etmişti

Hiçbir resmi görevi ve vasfı olmayan Türkşen'e böyle bir fişleme listesi kim verdi, Türkşen hangi hakla insanları terörist diye hedef gösteriyor? Bu soruların cevabını bilmiyoruz.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Mahkeme kararı ile terörist olduğu sabit olan, arananlar listesinde olanlar terörist ve terör suçundan aranmaktadırlar. Bunların terör suçundan mahkum oldukları veya yargılanmak üzere arandıkları yasal bilgidir.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Mahkeme kararı ile terörist olduğu sabit olan, arananlar listesinde olanlar terörist ve terör suçundan aranmaktadırlar. Bunların terör suçundan mahkum oldukları veya yargılanmak üzere arandıkları yasal bilgidir.
Türkşenin yayınladığı fişleme listesinde mahkeme kararı ile terörist olduğu sabit olmayan, aksine beraat eden, hatta hakkında hiçbir soruşturma olmayan insanlar da vardı.

Hiçbir resmi görevi ve vasfı olmayan Türkşen'e böyle bir fişleme listesi kim verdi, Türkşen hangi hakla insanları terörist diye hedef gösteriyor? Bu soruların cevabını bilmiyoruz.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İnsanların inançlarına göre, etniklerine göre hiç bir liste hazırlanamaz. Bunu kim hazırlarsa hazırlasın, nerede yayınlarsa yayınlasın, gizli tutsa bile açığa çıkarsa suçtur.

Ancak terör suçundan mahkeme kararı bulunan kişilerin, veya aranmakta olan kişilerin listesini yapmakta bir sakınca yoktur.

Ama bu konuda da çok hassas olunması gerekir. Henüz karara bağlanmamış bir mahkeme nedeniyle listeye bir isim almak çok büyük sakınca yaratır. Mutlaka mahkemenin sonuçlanmış olması gerekir.

Örneğin PKK üyeleri listesi, yargıda kesinleşmiş kararlara dayalı yapılabilir. Arananlar listesi de yapılabilir. Bunlar da teslim olup yargı huzuruna çıkmadıkları için zan altındadırlar. Bu zannın kalkması için yargılanmak üzere teslim olmaları gerekiyor. Fetö de aynı Pkk gibidir. Terör örgütüdür ve toplum düşmanıdır. Toplum düşmanı bir terör örgütüne karşı uyanık olunması bir vatandaşlık görevidir. Bu uyanıklık bilincine yarar sağlayan uyarıcıların yayınlanması bir hizmettir.

Ancak Ali Türkşen kesinleşmiş mahkeme sonuçlanmış olmamasına rağmen isim verme riskini görerek risk almaktan vazgeçmiştir.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Ali Türkşen kesinleşmiş mahkeme sonuçlanmış olmamasına rağmen isim verme riskini görerek risk almaktan vazgeçmiştir.
Hayır, kendisine verilen ve içinde haklarında hiçbir soruşturma olmayan veya beraat etmiş kişilerin de olduğu fişleme listesini önce yayınlamış sonra gelen tepkiler üzerine silerek özür dilemiştir.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kimlerin hain ve sinsi, yeni darbe girişimleri hazırlamakla meşgul teröristler olduklarını bilmekte çok fayda var. Bu hayati bir bilgi.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Çok dikkat etmek lazım, bu fetö son derece sinsi ve her türlü alçakça ihaneti yapacak bir terör örgütüdür. PKK dan daha tehlikelidir. Hem de kat kat daha tehlikeli. Ali Türkşen vatanseverliğinden dolayı bunları deşifre etmenin risklerini göze almıştır.

CIA bunları korumaya devam ettiğine göre daha beklediği hizmetler var bunlardan. Son derece uyanık olunması gerekiyor. Ali Türkşen gibi cesur vatanseverler bu terör örgütüyle mücadele etmektedir.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Kimlerin hain ve sinsi, yeni darbe girişimleri hazırlamakla meşgul teröristler olduklarını bilmekte çok fayda var. Bu hayati bir bilgi.
Bu güvenlik ve istihbaratın işidir. Hiçbir resmi görevi ve vasfı olmayan kişilerin ,vatanseverlik bahanesiyle, haklarında hiçbir soruşturma olmayan veya beraat etmiş kişileri de terörist diye hedef gösteren fişlemeler yapmaları ve bunları yayınlamaları anayasal suçtur. Vatanseverlik veya cesaret kesinlikle bahane olmaz. Türkşenden daha cesur veya daha vatansever olduğunu iddia eden birileri Türkşeni fişleyip hedef gösterse nasıl olacak? Hiçbirimizin elinde vatan sevgisi ölçen bir alet yok. İnsanlar birbirini ben vatanseverim diye fişleyip hedef göstermeye başlarsa, ülkede kaos olur ve işte tam olarak bu terör örgütlerinin istediği bir şeydir. İsmi ve görüşü ne olursa olsun insanları fişleyip hedef gösterenler, bilerek veya bilmeyerek ülkede kaos oluşmasına yardım edip, terör örgütlerinin ekmeğine yağ sürüyor demektir. Bunun savunulacak hiçbir tarafı yoktur.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ali Türkşen'i cesareti ve vatanseverliği, dogmaya karşı uyanıklığı konusunda kutluyorum. Fetö gibi tarihin en sinsi, en karanlık, en kalleş terör örgütüne karşı son derece uyanık olmak bir vatandaşlık ve insanlık görevidir.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ali Türkşen akıllı adamdır. Kendini düşünmeyen vurdumduymazlar için çok da fazla kahramanlık yapmak saflık olur. Tadında bırakmak lazım.