Science

☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Bunun sebebi acaba nüfus artışı hızlansın diye olabilir mi? Ayrıca Atatürk'ün annesinin evlenme yaşını Atatürk seçmiyor. 1950lerde 27 milyon nüfuslu bir devlet, demek ki 1930larda 10 milyon nüfus falan. kardeşim zaten Sovyetlerin Nazilerin askerleri 1 milyon :D Tabii ki hızlı nüfus artışı için böyle olağanüstü şeyler gerekebilir.
2. Dünya Savaşı'nda ölen toplam Sovyet ve nazi askerleri sayısı neredeyse 10 milyon :D

Ephesus

☆☆
Yazar
Düşünce
İgnostik
2. Dünya Savaşı'nda ölen toplam Sovyet ve nazi askerleri sayısı neredeyse 10 milyon :D
E tabii aga :D Osmanlı Trablus'tan Kurtuluş Savaşı'na kadar 11 yıllık savaşa giriyor, 11 yıl boyunca savaş bitmiyor. Halk ÖLÜYOR! Dediğin gibi 20 milyon kişi ölüyor neredeyse 2.Dünya Savaşında ve Türkiye daha 10 milyondan bile az, eğer bu yaş düşürme olayı olmasa nasıl "10 yılda 15 milyon genç" yaratalım? :) Bunu kullanarak böyle pedofiliyi yasal kılmaya çalışan piçler var bir de... 1933'te zaten 15 milyon civarı oluyoruz anca...

Mete Turan

lV ☆☆☆
Kurucu
Düşünce
Agnostik
Burası propaganda sitesi değilse ve özgür düşünce platformu ise @ANTİPUTPEREST gibi bir kullanıcıyı site de barındırmak uygun değil.
Öncelikle bir müslümanın başka birini pedofiliyle suçlaması enteresan gerçekten. Çünkü kendi peygamberlerinin yaptığı cinsel icraatlar ortada. Bu arkadaşın zihniyeti belli zaten.

Bununla birlikte AntiDogmatik'te her türlü fikir paylaşılabilir. Küfür falan yoksa ve site kurallarına uygunsa sıkıntı yok. Sitemizin sloganını hatırlatmak isterim: Dünya'nın en özgür Türkçe platformu. Sorgulamaktan korkmayanlar için...

Düşünce
Muvahhid
Öncelikle bir müslümanın başka birini pedofiliyle suçlaması enteresan gerçekten. Çünkü kendi peygamberlerinin yaptığı cinsel icraatlar ortada. Bu arkadaşın zihniyeti belli zaten.

Bununla birlikte AntiDogmatik'te her türlü fikir paylaşılabilir. Küfür falan yoksa ve site kurallarına uygunsa sıkıntı yok. Sitemizin sloganını hatırlatmak isterim: Dünya'nın en özgür Türkçe platformu. Sorgulamaktan korkmayanlar için...
Musa Carullah'ın yazmış olduğu Hatun adlı İslam'da kadının yerini anlatan eserin 86. Sayfasında ( bu eseri prof.dr Mehmet Görmez tercüme etmiştir.) diyor ki cahiliye döneminde kız çocuklarının yaşı ergenliğe girdikten sonra sayılıyordu.
Biyolojik olarak kız çocukları 9-15 yaş arasında ergenliğe girer . Yani Buhari de yer alan Hz.Aişe 9 yaşındaydı rivayetini bile esas alsan Hz. Aişe en az 18 yaşında.
Ayrıca ben bu paylaşımda Kemalistlerin çelişkisine dikkat çektim.

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
15 yaş bugün bile rüşt sınırı sayılabilir. Tartışmalı ama tartışılabilir ve kabul de edilebilir. 18 artık kart oldu günümüz şartlarında. Ama Ayşe'nin 9 yaşında zifafa girdiğine dair tonla hadisi nerenize sokuyorsunuz? Tonla derken abartı değil, bebeklerimle oynuyordum annem aldı götürdü filan ayrıntı var. Çok fazla ayrıntı var. Bu hadisleri nerenize sokuyorsunuz çok merak ettim!

9 nerde 15 nerde yahu! Sayı saymayı biliyorsunuz değil mi?!

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
kız çocuklarının yaşı ergenliğe girdikten sonra sayılıyordu.

Bu kadar saçma sapan bir hezeyanı ancak görmez ve onun gibiler sayıklayabilir zaten. Biz ne proflar gördük hazreti adem dinozorlarla savaşabilmesi için otuz metre boyundaydı diye çocukları bile güldürecek zırvalara imza atan...

Yobaz cahillerin başımıza ekşimesi yüzünden cehalet üniversitelerin en tepesine kadar çöreklendi. Yalakalık için zırvalanmayacak bir saçmalık kalmadı.

Ephesus

☆☆
Yazar
Düşünce
İgnostik
Musa Carullah'ın yazmış olduğu Hatun adlı İslam'da kadının yerini anlatan eserin 86. Sayfasında ( bu eseri prof.dr Mehmet Görmez tercüme etmiştir.) diyor ki cahiliye döneminde kız çocuklarının yaşı ergenliğe girdikten sonra sayılıyordu.
Biyolojik olarak kız çocukları 9-15 yaş arasında ergenliğe girer . Yani Buhari de yer alan Hz.Aişe 9 yaşındaydı rivayetini bile esas alsan Hz. Aişe en az 18 yaşında.
Yalan :D Fark ettiyseniz bir tek Türkiye'de uygulanıyor bu kıvırma taktiği .p

Hype

☆☆☆
Yazar
Düşünce
Nihilist
1602226260171.png

18 yaşında kız salıncakta mı sallanır? Her geçen gün yaşı büyüyor bu kızın da! Bi aralar 14 denirdi 15 16 derken 18 oldu.

Ephesus

☆☆
Yazar
Düşünce
İgnostik
Ben bu paylaşımda senin gibi kemalistlerin çelişkisini ortaya koydum. Ayrıca Atatürk'ün annesinin 14 yaşında evlenmesinden Atatürk'ün ne suçu var demişsin. Kız çocuklarının evlenme yaşını 15 hakim izniyle evlenme yaşını ise 14 indiren kanunuda annesi mi çıkardı ?
Savaş dönemi olağanüstü şeyler olabilir, çünkü halk Nazilerin 1 milyon askeri varken Türk halkı zaten 10 milyon, hatta daha azdı :D Annesinin ne suçu var evet anlamadım? Hz.Muhammed'in babası doğmadan öldü diye tüm babalar ölmeli mi senin mantığınla? 18 yaşı gelecekte ARTTIRILA DA BİLİR çünkü 18 kafadan bir sayı değil, üniversiteye kadar eğitimini tamamlayabilsin diye konuyor. O zamanlar dönem de farklı ve nüfus yok. Çok normal bu, şu an 84 milyon var :D

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Yalan :D Fark ettiyseniz bir tek Türkiye'de uygulanıyor bu kıvırma taktiği .p
Hristiyan papaz sizce kıvırma taktiği mi çalışıyor?:)

Hıristiyan din adamlarından Papaz Louis Ma’luf “El Müncid Fi’l Lügati’l ve’l Ulûmu” adlı Lügat’ında Hicaz bölgesinde bahsedilen dönemin özelliği “Arap geleneğinde kız çocuklarının yaşı akıl-baliğ olduktan sonra sayılırdı. Akıl-baliğ yaşı da 11 ile 13 yaş arası kabul ediliyor.”

Entropyy

V ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist

Hıristiyan din adamlarından Papaz Louis Ma’luf “El Müncid Fi’l Lügati’l ve’l Ulûmu” adlı Lügat’ında Hicaz bölgesinde bahsedilen dönemin özelliği “Arap geleneğinde kız çocuklarının yaşı akıl-baliğ olduktan sonra sayılırdı. Akıl-baliğ yaşı da 11 ile 13 yaş arası kabul ediliyor.”
Şimdide götünü papazamı dayadın :)

Ephesus

☆☆
Yazar
Düşünce
İgnostik

Papazlar der, bir tane Rus papaz da İslamiyeti ve İslam'ı övüyordu, bana Arap bir imam, tanınmış olursa daha iyi olur, bunu dediğini gösterirsen valla bunu savunmaktan vaz geçeceğim. Ama kaynak da at :D

Shienki

☆☆☆
Yazar
Düşünce
Satanist
Papazlar der, bir tane Rus papaz da İslamiyeti ve İslam'ı övüyordu, bana Arap bir imam, tanınmış olursa daha iyi olur, bunu dediğini gösterirsen valla bunu savunmaktan vaz geçeceğim. Ama kaynak da at :D
İmam Hristiyanlığı ölse İmamı asarlar. :D

Ephesus

☆☆
Yazar
Düşünce
İgnostik

Bi dakika bu şu Abdülhamid ile birlikte çalışan mı? Cidden Osmanlıda doğan bir adamı mı örnek gösterdin XD

Son konular

Son mesajlar