Anket Eşcinsel Evlilikleri Destekliyor musunuz?

Eşcinsel Evlilikleri Destekliyor musunuz?

• Destekliyorum

• Desteklemiyorum

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görüntülenebilir.

unacceptable

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Bu taktiği 30´lu yaşların başına kadar yapıyordum. Ne de olsa bekardık!
Ancak sonraları içim dışım neyse, o şekilde hareket eder oldum.
Yalanım yok.
Benim kastettiğim farklı birine bürünmek değil. Şimdi sen benimle mi daha kibar konuşursun yoksa bir erkekle mi? Bunu kastediyorum. Olduğun gibi davranmana engel değil bu.
Erkekleri tanımıyorsun diyemem ancak başka şeyler de konuşurlar; buraya yazmasam daha iyi olur.
Yav elbette başka konular da konuşuyorsunuz kızlar falan hatta bizden daha betersiniz dedikodu konusunda ama o konular genellikle yüzeysel geçiliyor bildiğim kadarıyla. Hee kişisine göre değişiyor ama benim bildiğim erkekler problemlerini anlatmazlar bizim gibi.
Sen böyle diyorsan, bir erkek olarak bana söz düşmez. Yine de şunu söylemeden geçemem; kadınlar dedikodu ve alışveriş yapmaya bayılırlar. En azından benim tanıdıklarım.
Evet severler ama benim yanımda çok konuşulamıyor bunlar ::D Yani bende dedikodu yapıyorum yalan yok. Alışveriş evet severiz ama seviyesi kişiye göre değişir.

Genel anlamda kadın erkek ilişkilerindeki gözlemlerimde gerçekten gördüklerim iki tarafta birbirleriyle konuşurken oldukları gibi davransalar da belli bir mesafe koyuyorlar. Mesela en çok şaşırdığım nokta şu oldu. Şimdi ben ekşide bir başlıkta çok soru soran biriydim. Soruları görünce bütün erkekler sanırsın uzaydan gelmişim gibi davranıyordu. Hani bunlar herkesin sorabileceği sorular ama kadınlar ve erkekler birbirlerini öyle kalıplara sokmuş ya da öyle aynı tip kişilerle takılmış ki farklı bir insanı görünce şaşırıyorlar. Mesela ben makyajı da sevmem asla ama birçok kişiye göre bu anormal karşılanıyor.

kavak

Vlll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Benim kastettiğim farklı birine bürünmek değil. Şimdi sen benimle mi daha kibar konuşursun yoksa bir erkekle mi? Bunu kastediyorum. Olduğun gibi davranmana engel değil bu.
Seninle nasıl konuşuyorsam, erkeklerle de aynı üslupla konuşurum ancak bu her zaman böyle değildi. Onu demek istiyorum. Farklı birini bürünmekten daha ziyade en güzel en şirin tarafınızı gösteremeye çalışıyorsunuz. Şimdi ise neysem oyum minvalinde, kadın erkek ayırımı yapmadan hareket ederim.
Neden ayrım yapalım?
Yav elbette başka konular da konuşuyorsunuz kızlar falan hatta bizden daha betersiniz dedikodu konusunda ama o konular genellikle yüzeysel geçiliyor bildiğim kadarıyla. Hee kişisine göre değişiyor ama benim bildiğim erkekler problemlerini anlatmazlar bizim gibi.
Bakıyorum bizler hakkında bilmediğin yok. Dedikodu mevzusunda yanılıyorsun, çünkü bu alan kadınların uzmanlık alanıdır.

Evet severler ama benim yanımda çok konuşulamıyor bunlar ::D Yani bende dedikodu yapıyorum yalan yok. Alışveriş evet severiz ama seviyesi kişiye göre değişir.
Demek ki sen onları korkutmuşsun/ürkütmüşsün. Olmaz ki.
Genel anlamda kadın erkek ilişkilerindeki gözlemlerimde gerçekten gördüklerim iki tarafta birbirleriyle konuşurken oldukları gibi davransalar da belli bir mesafe koyuyorlar. Mesela en çok şaşırdığım nokta şu oldu. Şimdi ben ekşide bir başlıkta çok soru soran biriydim. Soruları görünce bütün erkekler sanırsın uzaydan gelmişim gibi davranıyordu. Hani bunlar herkesin sorabileceği sorular ama kadınlar ve erkekler birbirlerini öyle kalıplara sokmuş ya da öyle aynı tip kişilerle takılmış ki farklı bir insanı görünce şaşırıyorlar. Mesela ben makyajı da sevmem asla ama birçok kişiye göre bu anormal karşılanıyor.
Burada çok yazmışsın, es geçiyorum.

unacceptable

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Seninle nasıl konuşuyorsam, erkeklerle de aynı üslupla konuşurum ancak bu her zaman böyle değildi. Onu demek istiyorum. Farklı birini bürünmekten daha ziyade en güzel en şirin tarafınızı gösteremeye çalışıyorsunuz. Şimdi ise neysem oyum minvalinde, kadın erkek ayırımı yapmadan hareket ederim.
Neden ayrım yapalım?
Bunu şöyle açıklayayım. Bir erkeğe birader, gözüm gibi laflar ederken bir kadına bunu diyemezsin. Hanımefendi gibi kelimeler kullanırsın. Ayrım yapmaman gerekiyor da mesela ben erkek olsam biraz daha rahat konuşurdun kabul et bunu. Şimdi mesela benimle konuşurken laflarına dikkat etmek zorunda kalıyorsun. Bunun şirin tarafı göstermekle alakası yok. Yani sadece sevgili olma amacıyla yanaştığın kadınları düşünme daha genel bak olaya. Normal bir günde iki tarafa nasıl yaklaştığını izle kendinde.
Bakıyorum bizler hakkında bilmediğin yok. Dedikodu mevzusunda yanılıyorsun, çünkü bu alan kadınların uzmanlık alanıdır.
Bilimsel verilere göre konuşuyorum ben :) Erkekler bizden beter ayrıca biz yüzeysel konuşurken erkekler detaylı konuşur :)
Demek ki sen onları korkutmuşsun/ürkütmüşsün. Olmaz ki.
Kimdi o? Şeyma Subaşı mıydı? Şimdi bu konuyu konuşunca benim elime ne geçecek ya da moda konuşunca ne öğreneceğim? Bana bir katkısı var mı bu konuşmanın? Ehh bilirler beni sağ olsunlar. Ayrıca zaten belli ederim kendimi ki sonradan başım ağrımasın. Hani boş muhabbet hiç mi yapmıyorsun dersen, elbette yapıyorum ama saçma sapan konular değil. En azından eğlenceli oluyor. Sosyal içerik sitelerinde ya da sözlüklerde takılmasam ne Nusret'i bilecektim ne de Şeyma'yı. Allahtan benimle bunu konuşacak arkadaşım yok da rahatım :)
Burada çok yazmışsın, es geçiyorum.
Asıl tartışılacak kısmı mı es geçiyorsun? ::D

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bunun nedeni şu bence. Erkekler bir kadınla konuşacağı zaman -konu, yaş ve kişi fark etmeksizin- kendilerine çekidüzen vererek en kibar hallerine dönüyorlar.

Hayır, bu benim için geçerli değil. Kiminle konuşursam konuşayım, ister kadın ister adam, ister çocuk, tavrımda hiç bir değişiklik olmaz. Çocuk çok küçükse değişir sadece. Okul çağındaysa büyükle konuştuğum gibi konuşurum. Hatta o adamlarla konuşurken kaba, kadınla konuşurken inceldikçe incelen hanzolarla çok alay ederim.

Benim bir kadına söyleyemeyip de bir adama söylediğim hiç bir laf yok.

Yazan tarafından düzenlendi:

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kuran'da erkek eşcinsellere azarlama, dişi eşcinsellere müebbet hapis cezası yazmakta.

İlgili pasajlar 4/15-16.

15 de lezbiyenleri ele alıyor. Elleti ifadesi iki kadını ifade eder. T eki dişildir. Zaten minen nisa da diyor. Bunlara "emsikuhunne fil buyuti hatta yeteveffahunnel mevtu" diyor. Bu ölünceye kadar ev hapsi demek.

16 da erkek eşcinselleri ele alıyor. Ellezan iki erkek demektir. Z eki erildir. 15 de kadınlardan demesine karşın burada adamlardan demiyor. Sizden diyor. Burada Kuran'da adamlarla konuşulduğu, adamların muhatap alındığı, kadınlarla konuşulmadığı ve muhatap alınmadığı gerçeği, yani apaçık abazanlık ortaya da çıkıyor.

Kuran'da çok şiddetli abazanlık vardır. Bu da konunun antiparantezini oluşturuyor. Neyse 16. pasajda da ceza olarak feâzûhuma diyor. O ikisine eziyet edin, azarlayın demek.

Lezbiyenleri ölünceye kadar hapis, homoları iki azarlayıp iki tokat atıp yollama. Çifte standartın artık böylesi!

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Abazan sözcüğü aslında ırkçılık olabilir. Çünkü Abhazya diye bir bölge ve Abazalar diye bir halk var. Bunu sadece fonetik benzerlikle açıklayamayız. O halde ne diyebiliriz bilmiyorum. Yanlış olsa da abazan sözcüğü dile yerleşmiş durumda. Buna bir çözüm bulmak lazım ama... Fakat sözcüğü TDK da kabul etmiş durumda. TDK sözlüğünde yer alıyor.

Ama buna bir çözüm bulmak, başka kelime bulmak lazım. Bu ırkçılık. Ben bunu biraz düşüneyim. TDK ne derse doğru elbette değil. Herkes kendi doğrusunu geliştirmek zorunda.

unacceptable

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Hayır, bu benim için geçerli değil. Kiminle konuşursam konuşayım, ister kadın ister adam, ister çocuk, tavrımda hiç bir değişiklik olmaz. Çocuk çok küçükse değişir sadece. Okul çağındaysa büyükle konuştuğum gibi konuşurum. Hatta o adamlarla konuşurken kaba, kadınla konuşurken inceldikçe incelen hanzolarla çok alay ederim.

Benim bir kadına söyleyemeyip de bir adama söylediğim hiç bir laf yok.
@kavak a açıkladım durumu. O kadar nezaketten bahsetmiyorum zaten.

Volta

Yazar
Düşünce
Ateist
Dünya nüfus fazlalığı gerçeğine binaen. Şimdilik sorun yok. Şu an dünyanın çocuk yapma- üreme lüksü yok!

Volta

Yazar
Düşünce
Ateist
Yani Antinatalist misiniz?
Hayır.

Küresel ısınma ve dünya kıt-kaynakları gerçeğinden yola çıkarak öngörüde bulunuyorum.

"
Bugün Dünya nüfusu 7,2 milyarı aşmış durumda; yani Gezegen üzerinde 200 bin yıldan bu yana yaşamış olan tüm insanların % 6’sı (16’da biri) şu an yaşıyor durumda.
Ancak Gezegenimize etki derecesine bakacak olursak, şimdiki insan, kaynakları tüketmek ve çevreyi yıkıma uğratk bakımından, 50 yıl önceki insana göre 2 kat,
100 yıl önceki insana göre 4 kat, 200 yıl önceki insana göre 8 kat ve hatta 2 bin yıl önceki insana göre 16 kat daha ağırlıklıdır. 2 bin yıl önceki yaşam koşullarıyla 120 milyar insan yaşıyormuş gibi, sanki bu gezegen üzerinde gelmiş geçmiş tüm insanlar
hâlâ yaşıyorlarmış gibi, onların geçmişteki ağırlıklarını bugün sürdürüyoruz.

Dünya buna çok dayanamayacak ve er ya da geç sırtındaki yükü atacaktır."

Entropyy

V ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Konu ile ilgili güncel bir haber paylaşalım.

Papa Francis eşcinsel birliktelik konusunda bilinen olumlu görüşünü ilk kez papa olarak da açıkladı.

Ruhani lider, Arjantin'de Başpiskoposluk görevinde bulunurken eşcinsel çiftler için sivil birliktelikleri eşcinsel evliliklere alternatif olarak onaylamıştı.

Fakat Papa Francis, Papa olmasından beri ilk defa sivil birliktelikleri onaylayan bir açıklamayı kamuoyuyla paylaştı.

Papa ilgili açıklamayı çekilen uzun metrajlı bir belgesel için verdiği röportajda yapıyor. Papa'nın açıklamaları da 'Francesco' isimli belgesel premierini Çarşamba günü Roma Film Festivali'nde yapınca ortaya çıktı.

Papa burada "Eşcinsel insanların da bir aile kurmaya hakkı var" ifadelerini kullanıyor.

Kaynak

1603293429014.png

kavak

Vlll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Konu ile ilgili güncel bir haber paylaşalım.

Papa Francis eşcinsel birliktelik konusunda bilinen olumlu görüşünü ilk kez papa olarak da açıkladı.

Ruhani lider, Arjantin'de Başpiskoposluk görevinde bulunurken eşcinsel çiftler için sivil birliktelikleri eşcinsel evliliklere alternatif olarak onaylamıştı.

Fakat Papa Francis, Papa olmasından beri ilk defa sivil birliktelikleri onaylayan bir açıklamayı kamuoyuyla paylaştı.

Papa ilgili açıklamayı çekilen uzun metrajlı bir belgesel için verdiği röportajda yapıyor. Papa'nın açıklamaları da 'Francesco' isimli belgesel premierini Çarşamba günü Roma Film Festivali'nde yapınca ortaya çıktı.

Papa burada "Eşcinsel insanların da bir aile kurmaya hakkı var" ifadelerini kullanıyor.

Kaynak

5108 ekini görüntüle
Ne güzel!
Darısı hacısıyla, hocasıyla, şıhıyla, tarikatıyla, diyanetiyle, dindarıyla...
...İslam dünyasının başına!

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Şimdi konuya başka açıdan bakalım. Aslında eşcinsellik, doğanın bize dayattığı üreme zorlamasına bir isyandır. Üremeyecem lan, kölen miyim ben senin isyanı!

Bazen kendimizi etinden sütünden yününden faydalanmak için çiftleştirilip üretilen koyunlar gibi hissediyoruz ve aklımız buna isyan ediyor.

Evlen, çiftleş, çocuklar üret, faturaları öde ve yaşlanıp öl! Bu mu yani! Köle miyiz koyun muyuz lan biz çiftleştirilip üretilen? Böyle hissedebiliyoruz ve isyanımız da üreme dayatmasına karşı oluyor.

Çocukluğumuzun standart travması bu. Anne babamız tarafından üretildiğimizi öğrenmek! Bu her çocuğun standart travması. Bunu yaşamayanımız yok! Bu travmanın bazı sonuçları oluyor.

6lack de Furor

lV ☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Çocukluğumuzun standart travması bu. Anne babamız tarafından üretildiğimizi öğrenmek! Bu her çocuğun standart travması. Bunu yaşamayanımız yok! Bu travmanın bazı sonuçları oluyor.
Yeni doğan çocuğun "tanrı" olarak gördüğü şeyin annesi olduğunu ancak bu gerçekleri öğrenince bu "tanrı"nın yerini doldurmak için bir arayışa çıktığına dair 3 - 5 şey yazan bir yazı okumuştum.

Aslında güzel uyuyor.

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Evet, destekliyorum.

Bir daha düşün. Kamunun böyle bir zorunluluğu olamaz. Kamunun normal evlilikleri kayıt altına alma zorunluluğu bile yapay bir zorlamadır. Normalde bunun bile kaldırılması gerekir. Kamu niye ilgilensin kim kiminle yaşıyor? İsteyen istediği ile yaşar. Kamunun bu konuda tek görevi vardır, bir çocuğun babasını bilme hakkını gözetmek ve korumak zorundadır. Bu konuda annenin beyanını esas alması gerekir.

Eğer annenin beyan ettiği baba, bunu reddederse kamu babalık davası açar ve babayı mahkeme belirler. Belirlediği babaya da çocuğun bakımını yükler. Yine yerine getirmezse haczen zorla alır. Bu budur. Mantık bunu gerektirir.

Bu bile böyleyken, kamu iki homoseksüelin evliliğini niye resmiyete alsın ki? Böyle bir şey istenemez ve saçmadır. Kamu böyle bir yükümlülüğe zorlanamaz.

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yeni doğan çocuğun "tanrı" olarak gördüğü şeyin annesi olduğu

Mantıklı. Biraz büyüyünce tanrı baba olur, biraz daha büyüyünce allah. Aklı başına gelince hiç kimsenin tanrı olmadığını anlar! Daha aklı başına gelirse hiç bir şeyin tanrı olmadığını anlar!

İyice aklı başına gelirse allah ya da başka ne adla adlandırılıyorsa tüm tanrıların uydurma ve yalan olduğunu, tanrı diye bir şeyin olmadığını anlar.

Yobazlık ise şudur: Tüm tanrıları evet güzel reddetmek ama birine torpil yapıp sadece onu reddetmekten hariç tutmak! 😄 İşte buna da yobazlık diyoruz. Binlerce tanrıyı es geçip tam en üst düzey bilince ulaşacak, ateist olacakken bir tek tanrıda takılıp kalıp yobazlığa batmak çok talihsiz bir durum ama işte öyle. Hayat bu. Bir anlık dalgınlıkla her şey altüst olabiliyor.

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kadınlar illa çocuk isterler. Bu çok güçlü bir dürtü. Annelik önüne geçilemeyen çok güçlü bir temel içgüdü. Kadınlara çocuk olmasın öyle devam edelim fikrini kabul ettirmek çok zordur. Ne yapar eder hamile kalır.

Bunu bilen adamlar kadınlardan korkar. Erkek homoseksüelliğinin nedeni kadınlardan korkmadır. Kadınlara duyulan korku anne ile başlar. Annesinin kendisini nasıl var ettiğini öğrenmek çocuk için ilk şoktur. Annesini çok seviyorsa önce babasını suçlar. Fakat zamanla bunun yeterli olmadığını anlar. İkisinin de suçlu olduğuna karar verir.

Bunu her çocuk yaşar. Başka travmalarla da desteklenirse eşcinselliğe yol açılır. Olay budur. Kıvırtmanın yok genetiktir tercih değildir diye saptırmanın alemi yok. Eşcinselliğin nedeni karşı cinsten korkudur. Nokta.

Genetiktir diye saçmalayanlar transseksüellik ile karıştırıyorlar. Transseksüellik apayrı bir şey. Eşcinsellikle bir alakası yok. O tamamen apayrı bir durum.

Yalnız bir de şu var ki erkek güzeli diye de bir şey var. Yani trans değil ama feminen yapılı erkekler oluyor. Evrimin temel özelliklerinden birisi çeşitlilik. Belli kalıplarda sıkışmış olsaydı evrim olmazdı. Yani bakarsın erkektir, bir kadınla çocuk yapabilir. Ama görünüşü, konuşması ile basbayağı feminendir. Yani kadın bile epilasyona ihtiyaç duyar, bu duymaz! Ama trans da değildir. Kısacası: Doğa tuzaklarla dolu...

chiquita

Yazar
Düşünce
Ateist

'TRAVMATİK İŞKENCE UYGULADI'​

Ünlü televizyoncu A.B ise davada baba K.B.'nin cinsel gelişimini yeni oluşturan çocuğa çarpık cinsel bilgilendirmelerde bulunarak 'travmatik işkence' yaptığına dikkat çekti.​

Şimdi insana sormazlar mı? "Gelişimini yeni oluşturan çocuklara" din dayamak da işkence midir? Değilmidir?

Sünnet etme kardeşim o zaman. Bırak çocuk kendi gelişimini tamamlasın. İster olsun, ister olmasın. İster din seçsin, ister seçmesin.??

Bu ne kardeşim ya? Bir insan kocası çift cinsiyetli diye bunu basına yayarmı? Şimdi bu kadın çocuğuna kötülük yapmamış da ne yapmamıştır? Mahkemeye sun delillerini ve boşan. Biz öğrenmek zorundamıyız. Bu şahsın özel eğilimlerini? İkinizin arasında ve mahkemede kalsa da o çocuk ilerde bundan etkilenmese olmaz mı? Sen şimdi iyi bir annemisin?

Devlet bu durum da bu çocuğu alıp ana baba ayırmaksızın evlat edinmek zorundadır.

Aksi düşünen, yanlış bir bakış açım varsa lütfen biri düzeltsin.

Son konular

Son mesajlar