Anket Eşcinsel Evlilikleri Destekliyor musunuz?

Eşcinsel Evlilikleri Destekliyor musunuz?

• Destekliyorum

• Desteklemiyorum

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görüntülenebilir.

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bir durumun nedeni genetiktir dendiğinde bu söylemden, illa ki soyaçekim nedeniyle olmuştur anlamı çıkamayacağını belirtmekte de yarar görüyorum.

Genetik neden, eşey hücrelerinde oluşan bir mutasyon da olabilir. Mutasyon olunca yakın soyda ilk kez ortaya çıkan bir genetik kombinasyon anlaşılır. Uzak soyda aynı mutasyon olmuş olabilir ama arada korelasyon yoktur.

Eğer soyaçekimi kastedeceksek genetik değil kalıtımsal dememiz gerekir. Bu terim mutasyonu dışlar. Nedeni sadece soya çekime bağlar.

Bir örnekle açıklayayım: Orak alyuvar anemisi kalıtımla geçebileceği gibi, soyda olmadan mutasyonla da oluşabilir.

Mutasyonların zararlı mı yararlı mı olacağı bilinmez. Yine orak alyuvar anemisinden örnek verirsem: Bu alyuvarlara sahip insanlar sıtmaya yakalanmaz. Bir bölgede bütün insanlar sıtmadan ölse, orak alyuvarlı insanlar sıtmadan ölmezler.

Yazan tarafından düzenlendi:

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bir insan kocası çift cinsiyetli diye

Çift cinsiyetli olduğunu sanmıyorum. Olanaksız değil ama çift cinsiyetli birinin baba olma olasılığı düşük. Büyük olasılıkla eşcinsel eğilimlidir. Baba olduğuna göre de biseksüeldir.

Yani transseksüel ile homoseksüeli karıştırmamak lazım olduğu gibi çift cinsiyetli (hermafrodit) ile biseksüeli de karıştırmamak gerekiyor.

Bu özelliklerden biri genetik, diğeri tercihtir. Kadına gelirsek, çocuğuna "erkekler de sütyen takar" diyen bir babadan çocuğunu uzaklaştırmak hakkıdır. Yalnız adam da tamam boşanmaya engel olamaz bu durumda fakat gizli kamera ile özel hayatı ihlalden o da tazminat davası açabilir.

chiquita

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Ateist
Çift cinsiyetli olduğunu sanmıyorum.
O manada söylememiştim. Haklsınız bende hata (mecaz) parantezi açmalıydım. Ya da çift kişilik deyimini kullanabilirdim.

Kadına gelirsek, çocuğuna "erkekler de sütyen takar" diyen bir babadan çocuğunu uzaklaştırmak hakkıdır.
Bende farklı bir şey söylemiyorum. Mahkemede çözümlenmesi gerektiğini, bu şekilde olayın duyulmasının çocuğun şimdi olmasa da ileride ki yaşantısın da karşısına çıkmasının çocuğa zarar vereceğini söylüyor. Kadından da uzaklaştırılması gerektiğini düşünüyorum. Kocasını ifşa etmesi sadece kendisini bağlamıyor sonuçta. İlkokulda bile çocukla alay edilebilir. Diğer çocukları da kimse engelleyemez, bunla suçlayamaz. Bilinçsizce çocuğa zarar verebilirler. Bunlar çok ciddi travma sebebleridir. Üzücü!..

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İlkokulda bile çocukla alay edilebilir.

Çok doğru. Kadın ne yapıp edip boşanmayı kafaya koymuş demek ki ve her şeyi göze almış. Yargıç gizli celseye karar vermezse yapacak bir şey yok. Yargıca bağlı. Kadın gizli celse talep etti mi bilmem. Etmiş yargıç reddetmiş de olabilir.

Düşünce
Bağımsız
Biraz karışık bir konu. Bir kişinin cinsel yönelimi doğuştan eşcinsel ise o kişiye şöyle ol böyle ol demenin bir anlamı yok. Bu tip kişilerin üstünde baskı kurmak çok yanlış. Herkesi kendi haline bırakmak gerekiyor. Dolayısıyla eşcinsel insanların birlikteliği yasaklanmamalı.

Bununla birlikte eşcinsel evliliği özellikle özendirmek de doğru değil bence. Çünkü eşcinsel evliliğin topluma katacağı bişey yok. Bir çocuğa anne de lazım baba da. Eşcinsel evlilik bunu karşılayamaz. Bu yüzden aile kurumuna sahip çıkılmalı diye düşünüyorum.
Türkiye gibi bir yerde çok fazla yetim çocuk var eğer testten geçerlerse ve onlar isterlerse bakabilir hetero evliliklerin ülkeye ne yararı var? Sadece çocuk yapıyorlar çoğu ise çocuklara bakamıyorlar bazıları ise tecavüz ediyorlar elbette hepsi öyle değim ama azımsanamayacak kadar kişi öyle?

Plütoncu

ll ☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Ben buradaki herkesin empati yoksunu olduğunu düşünüyorum sadece.

Kendileri eşcinsel olsalar, evlenemeyecek oldukları için neler yaşarlardı kim bilir? Ben eşcinsel olsaydım ve yasalar, benim birlikteliğimi diğer bütün çiftler gibi resmiyete dökmeme izin vermeseydi apar topar bulunduğum ülkeyi terk ederdim.

Sizden iş geçti, çocuklarınız eşcinsel olursa aynı düşünebilecek misiniz bakalım. Ana-baba yüreği, kıyamazsanız ne yapabileceksiniz bakalım. Ya da tercihleriniz elinizde olmadan değişirse, ne yapacaksınız bakalım. O zaman bu şekilde konuşabilecek misiniz? O zaman da laf edebilecek misiniz?

unacceptable

lll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Ben buradaki herkesin empati yoksunu olduğunu düşünüyorum sadece.

Kendileri eşcinsel olsalar, evlenemeyecek oldukları için neler yaşarlardı kim bilir? Ben eşcinsel olsaydım ve yasalar, benim birlikteliğimi diğer bütün çiftler gibi resmiyete dökmeme izin vermeseydi apar topar bulunduğum ülkeyi terk ederdim.

Sizden iş geçti, çocuklarınız eşcinsel olursa aynı düşünebilecek misiniz bakalım. Ana-baba yüreği, kıyamazsanız ne yapabileceksiniz bakalım. Ya da tercihleriniz elinizde olmadan değişirse, ne yapacaksınız bakalım. O zaman bu şekilde konuşabilecek misiniz? O zaman da laf edebilecek misiniz?
Tercihler elimizde olmadan nasıl değişecek oğlum? Ayrıca DESTEK LGBT. 🌈🌈🌈

Bunların hepsi ikiyüzlü bak. Zeki Müren de eşcinsel ama sor bakalım ne diyecekler? Eminim burada onu benim gibi çok sevenler vardır. Benim aile bildiğin eşcinsel düşmanı ama Zeki Müren denince akan sular duruyor.

unacceptable

lll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Bazı insanlar bastırıyor, sonradan patlak veriyor. Ayrıca burada bazı insanlar henüz ergen, değişebilir.
Böyle bir şeyin değişebilmesi mümkün değil ki. Kadın/Adam biseksüelse bu değişmez. Hep aynı kalır. Yani olay büyümekle alakalı değil. Bunu 5 yaşından beri fark etmiş olan var.

Plütoncu

ll ☆
Denetmen
Düşünce
Ateist

unacceptable

lll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Biliyorum, ama ben çevremde böyle şeyler gözlemledim. Büyük ihtimal bastırdıkları için:
Bastırma durumuna demedim ki. Yani gay/lezbiyense öyle kalır demek istedim. Ne yazık ki bastırmak zorunda kalıyorlar. Keşke duygularını düzgünce yaşayabilseler. Gerçi biz de yaşayamıyoruz ama onlarınki daha kötü durum ne yazık ki.

Son konular