Eşcinselleri öldürün hadisi

apokalips

☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Sünni
"Kimin Lût kavminin sapık işini yaptığını görürseniz, fâili de mef'ûlü de öldürün." (Tirmizî, Hudud 24, (1456); Ebû Dâvud, Hudud 29, (4462, 4463)

Hadis hakkında düşünceleriniz nedir?

Ebu Cehil

☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Eşcinselin cezası, erkekse tevbe edene kadar işkence edilir. Kadın ise ölene kadar ev hapsinde tutulur.
Taa ki Allah ona bir yol açana kadar. Kuran bunu diyor. Sen onu, bu hadisi savunan sünnilere sor.

Mürted'e vatan haini diyen "bilgelikyolunda" abin bunu da açıklasın sana. 😁

dremerli

Deneyimli
Düşünce
Bağımsız
Kimin kiminle seviştiği neden asırlarca boyunca insanları bu kadar meşgul etti anlamlandıramıyorum. Kutsal kitaplarında bile cinsellikten daha ilgili oldukları bir konu yok.

Cellius

ll ☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Kuran'da erkeklere eziyet, kadınlara ömür boyu ev hapsi cezası varken bu hadisi ciddiye almamak lazım çünkü çelişiyor.

Yazan tarafından düzenlendi:

Plütoncu

ll ☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Tıklanabilir kaynak eklemezsen konu imha edilecek.

bilgivehis

Çaylak
Düşünce
Ateist
Bu dinleri uyduranların en iyi bildikleri, kendilerinden olmayanları öldürmektir.
Bu konuda gerçekten çok ustalaşmışlar, hiç bir konuda çağa ayak uyduramayan dinciler nedense iş kendilerinden olmayanı öldürmeye gelince kimse ellerine su dökemez.
İşin daha vahimi ise psikolojik olarak insan öldürmeyi de öğrendiler. Kendilerinden olmayanı işsiz bırakmak, iş vermemek, yerinden yurdundan etmek, ailelerinin dağılmasına neden olmak ve bu şekilde insanlar ya kahrından ya da intihardan öldürüyorlar, aynen günümüzde olduğu gibi.

Hypatia_

Çaylak
Düşünce
Deist
"Kimin Lût kavminin sapık işini yaptığını görürseniz, fâili de mef'ûlü de öldürün." (Tirmizî, Hudud 24, (1456); Ebû Dâvud, Hudud 29, (4462, 4463)

Dinden çıkanı öldürün, namazı terk edeni öldürün, onu öldürün, bunu öldürün, şunu öldürün.

İnsan öldürmek çok kolay bir iş galiba bu dinde.

Plütoncu

ll ☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Dostum bunun nesine kaynak ekliyecek hadisin nerede geçtiği zaten yanında yazıyor.
İnternetin her yerinde mevcut.
2 satırlık ileti.
Benim yapacağım bir şey yok ki kaynak zorunlu. Ben kitabı yazsam da siliniyordu, internette olmasına rağmen. Yoksa benim için problem değil, ben mevzuatı takip ediyorum.

Entropyy

lV ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Benim yapacağım bir şey yok ki kaynak zorunlu. Ben kitabı yazsam da siliniyordu, internette olmasına rağmen. Yoksa benim için problem değil, ben mevzuatı takip ediyorum.
Tamamda ileti iki satır ve hadis, yanında kaynak mevcut.
Bence mevduat 2 satırlık hadisi kapsamıyor ama yinede sen bilirsin. :)

Plütoncu

ll ☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Tamamda ileti iki satır ve hadis, yanında kaynak mevcut.
Bence mevduat 2 satırlık hadisi kapsamıyor ama yinede sen bilirsin. :)
Uzunluğu fark etmiyor. Çok uzun olursa yazıyı atmayın sadece kaynak atın yazıyor, kısa yazı için kaynak gerekmiyor diye bir şey yok.

Entropyy

lV ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Uzunluğu fark etmiyor. Çok uzun olursa yazıyı atmayın sadece kaynak atın yazıyor, kısa yazı için kaynak gerekmiyor diye bir şey yok.
Peki ben buraya 3 tane ayet yazsam nisa 3 4 5
Buna benden kaynak mı isteyeceksin ayet ezberimde benim. :)
Bence @Mete Turan a sor bu çok saçma.

Entropyy

lV ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bence de saçma ben bazen bu şeyleri kafamdan yazıyorum. Bir kere bir düşünürün sözünü yazdım kaynak yok diye silindi.
Tamam dostum o zaman ben Atatürk 1881 de doğdu 1938 öldü yazsam onada kaynak gerekecek. :)
Neyse ben uzatmıyım eski denetmenliğimiz var ayıp olmasın. :)

Ebu Cehil

☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Tamam ben ekledim no problem.

Kaynak: https://sunnah.com/abudawud:4462

مَنْ وَجَدْتُمُوهُ يَعْمَلُ عَمَلَ قَوْمِ لُوطٍ فَاقْتُلُوا الْفَاعِلَ وَالْمَفْعُولَ بِهِ

Transcript: Men vecedtumûhu ye'melu 'amela kavmi Lûtin fektulû l-fâila velmef'ûlebihi

Türkçesi: Kimin Lut kavminin işini yaptığını görürseniz, fâili de mef'ûlü de öldürün.

حكم: حسن صحيح (hükmü: hasen sahih)

kavak

Vl ☆☆
Denetmen
Düşünce
Ateist

Ne düşünebliriz ki?
Bu tipler uçan kuşa bile don giydirmeye kalkarlar.

Son konular